Προς το περιεχόμενο

Tab Lenovo Miix 3 10-30 Wifi @ 199 €


babyonboard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η μακρόστενη οθόνη με χαλάει εμένα, σε σχέση με ταμπλέτες 9.7" δεν μπορεί παρά να είναι αρκετά κατώτερη για ανάγνωση pdf.

 

Δεν έχει κάποια ενισχυμένη επικάλυψη η οθόνη, για την αποφυγή γρατσουνισμάτων/φθορών στο γυαλί, ε;


Eγω λογικα θα το εχω αυριο,θα ενημερωσω κ εγω για το πως τα παει.

 

Σφαίρα πάει, θα δείς, φοβερό VFM!

 

Καλό Value, αλλά "σφαίρα" με 3735F, εντάξει...που λέει ο λόγος...χωρίς βαριές καθυστερήσεις σε βασικές εργασίες...

 

Συνοδεύεται μήπως από κάποιο λογισμικό τύπου "System Update" (κατά τους Thinkpad) για την αναβάθμιση οδηγών και προγραμμάτων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν έχει ένα θεματάκι με την αυτόματη φωτεινότητα? Το διόρθωσαν? 

 

Επίσης, τα keyboard δεν χάνει την επαφή με το tablet? 

 

Επειδή το είχα για λίγο καιρό, και ήταν οι λόγοι που το έδωσα τότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ένα θεματάκι με την αυτόματη φωτεινότητα? Το διόρθωσαν? 

 

Επίσης, τα keyboard δεν χάνει την επαφή με το tablet? 

 

Επειδή το είχα για λίγο καιρό, και ήταν οι λόγοι που το έδωσα τότε..

 

Για πες...δώσε λίγες παραπάνω λεπτομέρειες γι αυτούς που χοντροψήνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρέσει να αναφέρω κάτι χωρίς να έχει τεκμηριωθεί από κάποιον που το έχει χρησιμοποιήσει για πολύ καιρό..

 

Εμένα , έκανε κάτι παλαβά με την αυτόματη φωτεινότητα, την ανεβοκατέβαζε όπως και όποτε ήθελε.. Την απενεργοποίησα βέβαια με μια διαδικασία που βρήκα σε άλλο φόρουμ, αλλά με είχε ταλαιπωρήσει.

 

Το keyboard που και που έχανε την σύνδεση- με αποτέλεσμα να γράφεις και κάποια "πατήματα" να χάνονται.

 

Ας επιβεβαιώσει κάποιος , δεν θέλω να δημιουργώ λανθασμένες εντυπώσεις, παρά μόνο να παραθέσω την προσωπική μου εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το πληκτρολόγιο δεν είχα ποτέ πρόβλημα! Για την αυτόματη φωτεινότητα προσδιορίζει τι εννοείς γτ το συγκεκριμένο ταμπλετ δεν έχει αισθητήρα φωτός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Δεν έχει ένα θεματάκι με την αυτόματη φωτεινότητα?

 

2. Επίσης, τα keyboard δεν χάνει την επαφή με το tablet? 

 

...

1. Όχι, κάποια άλλη ρύθμιση θα έπαιζε γιατί δεν έχει Light Sensor οπότε ούτε Auto Brightness...

 

2. Όχι, το δικό μου δεν την χάνει ποτέ...

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλουκάρια θα με βάλετε σε λούκι, γιατί δεν έχω παραλάβει ακόμη το refund του Banggod για την Teclast x98 Air 3G...

 

...λόγος οθόνης 16:9 ρε φούστη μου, αυτό με προβληματίζει...

 

Βρήκα μαγαζί που το έχει ετοιμοπαράδοτο και τρώγομαι να το πάρω τώρα πριν κλείσουν στις 9...

 

Πέτε, ΝΑΙ ή ΟΥ;


Βασικά, ας αρχίσω από αλλού....μπορείτε να τρέξετε μερικοί το CrystalDiskMark, να δούμε τί μαρκα nand έχει η ταμπλέτα και τί ταχύτητες πιάνει;;

 

Οι σχετικές μετρήσεις στο notebookcheck δεν ήταν τόσο ενθαρρυντικές...και η φωτεινότητα της οθόνης χαμηλούτσικη για ταμπλέτα

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Miix-3-10-Convertible-Review.137112.0.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Βρήκα μαγαζί που το έχει ετοιμοπαράδοτο και τρώγομαι να το πάρω τώρα πριν κλείσουν στις 9...

 

Πέτε, ΝΑΙ ή ΟΥ;

 

Βασικά, ας αρχίσω από αλλού....μπορείτε να τρέξετε μερικοί το CrystalDiskMark, να δούμε τί μαρκα nand έχει η ταμπλέτα και τί ταχύτητες πιάνει;;

 

Οι σχετικές μετρήσεις στο notebookcheck δεν ήταν τόσο ενθαρρυντικές...και η φωτεινότητα της οθόνης χαμηλούτσικη για ταμπλέτα

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-Miix-3-10-Convertible-Review.137112.0.html

NAI!

H φωτεινότητα της οθόνης κυριολεκτικά ...τυφλώνει!

 

  :-D P.S1: Ψάχνεις λόγους να μην το...αγοράσεις?  :-D

 

        P.S2:Από Banggood έπρεπε να είχες αγοράσει το ONDA V975W (http://www.banggood.com/Onda-V975W-Intel-Z3735D-Quad-Core-9_7-Inch-Windows-8_1-Tablet-p-935961.html)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NAI!

H φωτεινότητα της οθόνης κυριολεκτικά ...τυφλώνει!

 

  :-D P.S1: Ψάχνεις λόγους να μην το...αγοράσεις?  :-D

 

        P.S2:Από Banggood έπρεπε να είχες αγοράσει το ONDA V975W (http://www.banggood.com/Onda-V975W-Intel-Z3735D-Quad-Core-9_7-Inch-Windows-8_1-Tablet-p-935961.html)...

 

Είμαι 95% σίγουρος ότι η αναλογία της οθόνης θα με ξενερώσει για τις εργασίες που το θέλω...οπότε μετά, θα πρέπει να χαλάω χρόνο (κι ίσως να ζημιώνομαι λίγο οικονομικά) για να πουλήσω μια ταμπλετα ως μεταχειρισμένη που δεν μου ταίριαζε τόσο...

 

...είναι όμως εξαιρετικό VFM για ελληνικά δεδομένα...

 

...αλλα έτσι ακριβώς, στην εκτίμηση του VFM την πάτησα κι αγόρασα πάλι την Teclast x98 Air 3G (με -25% κουπόνι)...έχασα απλώς χρόνο στο τέλος.

 

Η Teclast x98 Air II (καλύτερη από την Onda v975W βάσει μαρτυριών) με Windows only που είχα αγοράσει πριν από ένα χρόνο (κι είχα παραλάβει από τις 26Νοε 2014) με κάλυπτε σε όλα πλην της ταχύτητας του αποθηκευτικού χώρου...

 

Τη πούλησα αρχές Αυγούστου για να μαζέψω χρήματα για την Cube i7 Stylus...που είναι η πιο προσιτή ταμπλετα (και η καλύτερη σε λειτουργικοτητα βάσει reviews) με SSD SATA3...

 

Οπότε βρίσκομαι μπροστά σε ένα προδιαγεγραμμένο - σχεδόν - λάθος...με μόνο "όπλο" μου την εγγύηση 2 ετών της Lenovo να με παρηγορεί...

 

Στο myphone, πολλοί πάντως έχουν παραπονεθεί και για

- τη φωτεινότητα της οθονης

- το touchpad

- τα αδύναμα ηχεία

 

Να σημειώσω εδώ ότι η καινουρια φουρνιά Teclast X98 Air 3G Dual OS είχε πολύ καλά ηχεία, καλύτερα από την x98 Air II...εμφανέστατη διαφορά και σε καθαρότητα και σε ένταση...σαφή βελτίωση λοιπόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι 95% σίγουρος ότι η αναλογία της οθόνης θα με ξενερώσει για τις εργασίες που το θέλω...οπότε μετά, θα πρέπει να χαλάω χρόνο (κι ίσως να ζημιώνομαι λίγο οικονομικά) για να πουλήσω μια ταμπλετα ως μεταχειρισμένη που δεν μου ταίριαζε τόσο...

 

...είναι όμως εξαιρετικό VFM για ελληνικά δεδομένα...

 

...αλλα έτσι ακριβώς, στην εκτίμηση του VFM την πάτησα κι αγόρασα πάλι την Teclast x98 Air 3G (με -25% κουπόνι)...έχασα απλώς χρόνο στο τέλος.

 

Η Teclast x98 Air II (καλύτερη από την Onda v975W βάσει μαρτυριών) με Windows only που είχα αγοράσει πριν από ένα χρόνο (κι είχα παραλάβει από τις 26Νοε 2014) με κάλυπτε σε όλα πλην της ταχύτητας του αποθηκευτικού χώρου...

 

Τη πούλησα αρχές Αυγούστου για να μαζέψω χρήματα για την Cube i7 Stylus...που είναι η πιο προσιτή ταμπλετα (και η καλύτερη σε λειτουργικοτητα βάσει reviews) με SSD SATA3...

 

Οπότε βρίσκομαι μπροστά σε ένα προδιαγεγραμμένο - σχεδόν - λάθος...με μόνο "όπλο" μου την εγγύηση 2 ετών της Lenovo να με παρηγορεί...

 

Στο myphone, πολλοί πάντως έχουν παραπονεθεί και για

- τη φωτεινότητα της οθονης

- το touchpad

- τα αδύναμα ηχεία

 

Να σημειώσω εδώ ότι η καινουρια φουρνιά Teclast X98 Air 3G Dual OS είχε πολύ καλά ηχεία, καλύτερα από την x98 Air II...εμφανέστατη διαφορά και σε καθαρότητα και σε ένταση...σαφή βελτίωση λοιπόν

To  ONDA V975W το έχω αρκετό καιρό και είμαι πολύ εχαριστημένος...

Η φωτεινότητα της οθονης του Lenovo Miix 3 10-30 είναι πολύ καλή, το ηχείο (ένα έχει) όντως αδύνατο, το touchpad δεν το χρησημοποιώ ποτέ (ούτε στα κλασσικά laptops) οπότε δεν έχω άποψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To  ONDA V975W το έχω αρκετό καιρό και είμαι πολύ εχαριστημένος...

Η φωτεινότητα της οθονης του Lenovo Miix 3 10-30 είναι πολύ καλή, το ηχείο (ένα έχει) όντως αδύνατο, το touchpad δεν το χρησημοποιώ ποτέ (ούτε στα κλασσικά laptops) οπότε δεν έχω άποψη...

 

Προερχόμενος από Onda v975m, θεώρησα προσωπικά την μετάβαση στο Teclast άνοδο κατηγορίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προερχόμενος από Onda v975m, θεώρησα προσωπικά την μετάβαση στο Teclast άνοδο κατηγορίας.

Που τελικά δεν ήταν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από πού το συμπέρανες αυτό; Κάθε άλλο...(η απογοήτευση με την πρόσφατη αγορά της Air 3G ήταν η έλλειψη "αναβάθμισης", ουσιαστικά "υποβάθμιση" ήταν σε επεξεργαστή και στην περίπτωση της ταμπλέτας μου στη ταχύτητα δίσκου...πολύ πιο αργός ο Sandisk από τον Hynix που είχα στην Air II)

 

Απλά βρήκα τα όρια της ταμπλέτας (x98 Air II, 3736F, καθόλου throttling στη περίπτωσή μου) στη ταχύτητα του αποθηκευτικού χώρου...για να υπερβεί τα όρια του "media device" η ταμπλέτα χρειάζεται έναν SSD κυρίως και λίγο καλυτερο επεξεραστή και περισσότερη RAM...

 

Με 4Gb μνήμη, Core M επεξεργαστή και SSD η Cube i7 Stylus ειναι πρακτικά η μόνη αξιόπιστη και άξια αναβάθμιση, αν θέλω κάτι ελαφρύτερο και φορητότερο από laptop.

 

Θα προτιμούσα 9.7" αλλά δεν άκουσα καθόλου καλά λόγια για την Onda v919 3G (core m, ssd, 9.7")...

 

Αλλά ας μη μακραίνουμε από το θέμα...

 

...με τρώει αφάνταστα, όπως είπα, η Lenovo Miix 3, αλλά στη πράξη ξέρω πως με "επανάληψη" αυτού που γνώρισα πέρυσι από χαρακτηριστικά (και λίγο κατώτερα μάλιστα) και οθόνη 10.1", η συμβίωσή μας θα είναι σύντομη στη καλύτερη περίπτωση...

 

Απλώς έχω ξενερώσει με τις αγορές από Κίνα κάπως...πολλή σπατάλη χρόνου αν κάτι πάει στραβά...και η τρέχουσα προσφορά του Γερμανού δεν έχει ανταγωνιστή.

 

αλλά ας απαντήσει κάποιος...

 

Τί nand έχετε και τί ταχύτητες πιάνει στο CrystalDiskMark;;

Επεξ/σία από vgiozo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε συγγνώμη κιόλας αλλά έχεις κουράσει.
Πάρτην την $%^#ταμπλέτα και στην τελική τελική στα 199€ που την παίρνεις δε θα δυσκολευτείς να την δώσεις αν δε σου κάνει(Παντου απο Δευτέρα θα έχει πάλι 299 και στις αγγελιες κατω απο 210-220 μεταχειρισμενη δεν υπαρχει)... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΛΕΜΕ Σ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...