Προς το περιεχόμενο

Tab Lenovo Miix 3 10-30 Wifi @ 199 €


babyonboard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Edit: επιλύθηκε από μόνο του στην 4η προσπάθεια αναβάθμισης χωρίς να κάνω κάτι, μυστήριο..

Μήπως σε κάθε προσπάθεια έκανε και από ένα λίγα εγκατάσταση και έτσι μπόρεσε στο τέλος να κάνει και το "μεγάλο" ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το έχω από τον Σεπτέμβριο και το έδωσα στον γιο μου. Το ΄΄άσπρο του΄΄  είναι λίγο κίτρινο σε σχέση με άλλο κανονικό λάπτοπ της Lenovo, Συμβαίνει και σε σας αυτό ; Ρυθμίζεται από κάπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, το πρώτο που έκανα με το που το άνοιξα ήταν να το βάλω να κάνει update στα 10άρια. Αφού λογικά τα κατεβάζει αρκετή ώρα στο τέλος βγάζει error 8024402C και δεν προχωράει σε install. Επειδή από googling οι πληροφορίες που παίρνω είναι αρκετά ασαφείς το έχει αντιμετωπίσει κανείς? Επίσης μήπως πρέπει να κάνω τις υπόλοιπες αναβαθμίσεις των 8 και μετά? Γιατί μου έβγαλε κατ' ευθείαν την ταμπέλα για να αναβαθμιστώ σε 10 και το ξεκίνησα στεγνά...

 

Edit: επιλύθηκε από μόνο του στην 4η προσπάθεια αναβάθμισης χωρίς να κάνω κάτι, μυστήριο..

μια από τα ιδια εμενα στην τρίτη προσπαθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμένα παιδιά την έκανε κανονικά την αναβάθμιση σε win10 απροβλημάτιστα και χωρίς να δοκιμάσω καν τα 8.1 Εννοείτε πως το είχα στο ρεύμα καθ' όλη τη διάρκεια της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,

 

,πορείτε να μου πείτε όσοι έχετε παραλάβει και έχετε δουλέψει μαζί του λίγο τις εντυπώσεις σας;

 

Ως Tablet (βλ. κάθομαι στον καναπέ ή στο κρεβάτι και διαβάζω κανένα pdf, κατεβάζω καμία ταινία, παίζω κανένα παιχνιδάκι) ενδείκνυται ή όχι;

 

Το ρωτάω γιατί κάποιος συμφορίτης είπε ότι είναι τούβλο. Εάν είναι τούβλο και είναι να το έχω πάντα μόνο πάνω στο τραπέζι, καλύτερα να πάω για laptop.

 

Από άποψη ταχυτήτων είναι ΟΚ? Γενικά είναι ένα μηχάνημα το οποίο από άποψη user experience σε αφήνει ικανοποιημένο ή είναι μια ερμαφρόδιτη κατάσταση, δηλ.μια πολυτέλεια. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τια απαντήσεις σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,

 

,πορείτε να μου πείτε όσοι έχετε παραλάβει και έχετε δουλέψει μαζί του λίγο τις εντυπώσεις σας;

 

Ως Tablet (βλ. κάθομαι στον καναπέ ή στο κρεβάτι και διαβάζω κανένα pdf, κατεβάζω καμία ταινία, παίζω κανένα παιχνιδάκι) ενδείκνυται ή όχι;

 

Το ρωτάω γιατί κάποιος συμφορίτης είπε ότι είναι τούβλο. Εάν είναι τούβλο και είναι να το έχω πάντα μόνο πάνω στο τραπέζι, καλύτερα να πάω για laptop.

 

Από άποψη ταχυτήτων είναι ΟΚ? Γενικά είναι ένα μηχάνημα το οποίο από άποψη user experience σε αφήνει ικανοποιημένο ή είναι μια ερμαφρόδιτη κατάσταση, δηλ.μια πολυτέλεια. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τια απαντήσεις σας...

 

Γι αυτά που λες καλό είναι (αλλά πλέον κάνει 299€ που δεν τα αξίζει ούτε για αστείο)...

 

Στα 550γρ. δεν μπορεί να καταταχθεί μεταξύ των πιο ελαφρών συσκευών και οι διαστάσεις του δεν είναι μικρές (μεγαλούτσικα περιθώρια), αλλά δεν είναι πως θα σε αναγκάσει να το έχεις πάντα σε τραπέζι...9.7" και 10.1" ινστών ταμπλέτες είναι κοντά στο μισό κιλό, αλλά όσο ελαφρύτερα τόσο καλύτερα.

 

Έχει γρήγορη nand και με τον επεξεργαστή του οι ταχύτητες είναι καλές...σε παιχνίδια δεν τον δοκίμασα όμως ακόμη, να σου πω...αλλά δεν προβλέπω κάποια ανατροπή.

 

Προσωπικά με απογητεύει στην μέτρια οθόνη περισσότερο: φωτεινότητα μέτρια πάντως επαρκής στη γενική χρήση, ευκρίνεια μέτρια λόγω μάλλον του εξωτερικού τζαμιού που χρησιμοποιεί, σε λευκό φόντο αν δεν το κοιτάζεις από απόλυτα ορθή γωνία είναι ορατός ένας ιριδισμός

...επίσης το μονοφωνικό ηχείο είναι για γέλια.

 

Αν θέλεις ταμπλέτα από την τοπική αγορά με την ανάλογη εγγύηση, στα 199€ (μαζί με το πληκτρολόγιο) είναι σίγουρα μια από τις καλές λύσεις...

εκτός από τον ήχο δεν είναι κακό πουθενά, χωρίς να είναι καλό πουθενά...ως συνολικό πακέτο, με την εγγύηση της Lenovo, είναι αξιόλογη πρόταση στα 199€ αν μπορείς να το βρεις κάπου εκεί (το είδα στις αγγελίες εδώ)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pε παιδιά μην τρελλαθούμε τελείως, με τι συγκρίνεται και έχει μέτρια οθόνη με μέτρια φωτεινότητα και ευκρίνεια, με κανένα 4Κ monitor? Ελεος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κουράστηκες το τρολλάρισμα;

 

Συνέκρινε κανείς την οθόνη της ταμπλέτας με 4Κ monitor; θετικό ότι ξεκόλλησες από το MS Surface, αλλά μάλλον σε χειρότερη γούβα μπήκες.

 

Τρεις ταμπλε΄τες είχα προσωπικά μέχρι τώρα, όλες είχαν καλή οθόνη, η συγκεκριμενη έχει μέτρια οθόνη...όποιος έχει τη παραμικρή πρόθεση να μιλησει περιγραφικά και συγκριτικά, μπορεί να το διαπιστώσει...3-4 τουλάχιστον σ' αυτό το νήμα δεν έχουν καμία τέτοια πρόθεση γι αυτό και παρά τα πολλά μηνύματά τους, δεν έχουν γράψει κάτι πληροφοριακό για τη ταμπλε΄τα σε 20 σελίδες.

 

πόσο δύκολο είναι πράγματι να γράψετε κάτι περιγραφικό αντί ταλαντώνεστε μεταξύ μηδενισμού και μαξιμαλισμού;

- αν αποδώσει κανείς ελάττωμα στη ταμπλέτα (από την μέτρια οθόνη μέχρι τη κάμερα που λείπει), λέτε μόνο υπερπολλαπλάσιου τιμήματος ταμπλέτες προσφέρουν καλύτερες επιδόσεις...που δεν ισχύει διόλου...μηδενίζετε, εξαλείφοντας υπαρκτές διαφορές στην απόδοση

- και την ίδια στιγμή μαξιμαλίζετε για τις επιδόσεις της, λέγοντας για επεξεργαστή 3735F πως "πάει σφαίρα"...

 

Προφανώς η κασέτα επαναλαμβάνεται και κακώς απαντώ σε κατά συρροήν τρολλαρίσματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή και γώ έχω διαβάσει κατά συρροήν...δεν το λέω, επαναλαμβάνω, με τι συγκεκριμένο εν σχέσει έχει μέτρια οθόνη με μέτρια φωτεινότητα, ευκρίνεια και (βεβαίως-βεβαίως)...ιριδισμούς?

 

P.S1: Για τη δουλειά που είναι φτιαγμένο και που συνήθως αγοράζεται "πάει σφαίρα"!

 

P.S2: Η όλη ιστορία μου θυμίζει -με νοσταλγία- κάτι ψωνισμένους χαϊφιντελίστες του 70-80 που έγραφαν στο περιοδικό Ήχος ότι το πικάπ Thorens με κεφαλή Stanton έβγαζε ήχο ...γλυκόξινο με επίγευση μανταρίνι και το πικαπ Project με κεφαλή Sumiko έβγαζε ήχο ...γλυκόπικρο με επίγευση πορτοκάλι!

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα όταν έκανα την εγκατάσταση έδωσα ένα mail του οποίου ο κωδικός αγνοείται ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω ή πως να κάνω reset; γιατί δεν δέχεται τον κωδικό για τα Office αλλιώς :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάρτα παίρνει εώς 64gb ή εώς 128gb γιατί στο site γράφει :

Επέκταση μνήμης MicroSD έως 64GB

και

Αποθήκευση Έως 128 eMMC

Επεξ/σία από Kenny McCormick
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα παίρνει εώς 64gb ή εώς 128gb γιατί στο site γράφει :

Επέκταση μνήμης MicroSD έως 128GB

και

Αποθήκευση Έως 128 eMMC

έως 128GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έως 128GB

Συγγνώμη είχα γράψει λάθος το 128GB πιο πάνω post αυτά λέει το eshop της lenovo:

Μέσω της υποδοχής micro-SD, μπορείτε να προσθέσετε έως 64 GB εξωτερικής αποθήκευσης, απολαμβάνοντας απεριόριστο χώρο για τις αγαπημένες ταινίες, τη μουσική και τα επαγγελματικά σας έγγραφα, όταν βρίσκεστε εν κινήσει.

KAI

Αποθήκευση Έως 128 eMMC

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...