Προς το περιεχόμενο

Tab Lenovo Miix 3 10-30 Wifi @ 199 €


babyonboard

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να τονίσω ότι με το stremio που έχει κ δικό του volume η ένταση όταν βλέπω ταινίες κτλ είναι ικανοποιητική.Γενικά κ όσο το χρησιμοποιώ εδώ κ δυο ημέρες ,είναι εξαιρετικο για τα χρήματα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όσον αφορά την αυτονομία, να συμπληρώσω την ανωτέρω πρόχειρη δοκιμή/review σημειώνοντας ότι έπιασε 7:15 ώρες περίπου στην αναπαραγωγή βίντεο 720p από την MicroSD κάρτα (με με συνδεδεμένο το wifi).

 

Πολύ καλά θα έλεγα...

 

Κάποια από αυτές τις μέρες θα το δοκιμάσω και στην συνεχή χρήση Wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω κάτι;

 

Βλέπω το ίδιο "πρόβλημα" να αναπαράγεται στη παρουσα κατηγορία του φόρουμ...

...ανοίγει ένα νήμα για μια προσφορά και μετά το ίδιο νήμα γίνεται ο τόπος συζήτησης και παροχής πληροφοριών για το προϊόν, αντιμετώπισης προβλημάτων κοκ...κάτι που πιθανότατα θα διαφύγει της προσοχής όποιου αναζητήσει πληροφορίες για το προϊόν στην αντίστοιχη κατηγορία του φόρουμ...

 

Μήπως να μεταφερόταν η συζήτηση για το προϊόν (μαζί με τα σχετικά μηνύματα) από έναν διαχειριστή σε ένα ομώνυμο νήμα στη κατηγορία "Tablets";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η οποια προσφορα ειναι εδω, εδω ειναι η θεση της ως τοπικ. Το οτι καποιοι καποιες φορες ξεφευγουν δεν σημαινει οτι το θεμα προσφορας θα φυγει να παει σε αλλη ενοτητα. Η οποια κουβεντα ξεφευγει απο την προσφορα και κραταει σελιδες, επρεπε να γινει εξαρχης σε αλλη ενοτητα. Αν ανοιξετε θεμα εστω και τωρα, ευχαριστως να φαω 10 λεπτα απο τον χρονο μου για να βρω και να στειλω εκει τα "οφτοπικ" ποστς αν το θελετε.


κάτι που πιθανότατα θα διαφύγει της προσοχής όποιου αναζητήσει πληροφορίες για το προϊόν στην αντίστοιχη κατηγορία του φόρουμ...

 

 

Η αναζητηση (search) μπορει να γινει σε ολο το φορουμ, αρα να συμπεριλαβει και τις προσφορες οπου υπαρχουν πολλες πληροφοριες για το "χ" προιον. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θεωρείτε ότι καλώς διεξάγεται η συζήτηση για τη ταμπλέτα εδώ, ακόμη κι αν έχει υπερβεί το στενό πλαίσιο της ενημέρωσης για μια προσφορά, καλώς...

...για μένα το ίδιο κάνει, αλλά νομίζω ότι η συζήτηση από κάποιο σημείο και πέρα θα ταίριαζε να είναι στην ανάλογη και υπάρχουσα κατηγορία του φόρουμ...

 

Τα offtopic δεν ανήκουν πουθενά, δεν τους αξίζει δικό τους νήμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μη διαθεσιμο λεει κριμα και το ηθελα...

Σε λίγες μέρες θα το ξαναβάλει, πληροφορία από έγκυρη πηγή...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λίγες μέρες θα το ξαναβάλει, πληροφορία από έγκυρη πηγή...

μαλιστα το θελω για skype browsing και κανενα counter strike 1.6 λες να το προτιμησω η να παω  σε Link.png Site: αυτο θα εχει καλυτερες επιδοσης ο επεξεργαστης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα το θελω για skype browsing και κανενα counter strike 1.6 λες να το προτιμησω η να παω  σε Link.png Site: αυτο θα εχει καλυτερες επιδοσης ο επεξεργαστης?

https://www.youtube.com/watch?v=1K_OCMMR3ks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσον αφορά την αυτονομία, να συμπληρώσω την ανωτέρω πρόχειρη δοκιμή/review σημειώνοντας ότι έπιασε 7:15 ώρες περίπου στην αναπαραγωγή βίντεο 720p από την MicroSD κάρτα (με με συνδεδεμένο το wifi).

 

Πολύ καλά θα έλεγα...

 

Κάποια από αυτές τις μέρες θα το δοκιμάσω και στην συνεχή χρήση Wifi.

 

Εγώ χτες με συνεχή χρήση wifi - Bluetooth κράτησε πάνω από 8 ώρες , με για απομακρυσμένη σύνδεση με Teamviewer στον κανονικό μου υπολογιστή.

Από τις 10 παρά μέχρι τις 6 και κάτι, όταν το έκλεισα είχε 13% μπαρατία. (φωτεινότητα περίπου 85%)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ χτες με συνεχή χρήση wifi - Bluetooth κράτησε πάνω από 8 ώρες , με για απομακρυσμένη σύνδεση με Teamviewer στον κανονικό μου υπολογιστή.

Από τις 10 παρά μέχρι τις 6 και κάτι, όταν το έκλεισα είχε 13% μπαρατία. (φωτεινότητα περίπου 85%)

 

 

Πολύ καλά λοιπόν, κάποια από αυτές τις μέρες θα το δοκιμασω κι εγώ...συνδεδεμένο στο dock ή χωριστά το έχεις;

 

Για όσους δεν διάβασαν τις προηγούμενες σελίδες να υπογραμμίσω, ωστόσο, ότι αυτό το 85% φωτεινότητα είναι παραπλανητικό ως νούμερο...δεν είναι ότι η μπαταρία αντέχει τόσο πολύ σε τόσο υψηλή φωτεινότητα, αλλά ότι η φωτεινότητα είναι πολύ χαμηλή ώστε ακόμη και για ανάγνωση χρειάζεσαι ένα 60-70%...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά λοιπόν, κάποια από αυτές τις μέρες θα το δοκιμασω κι εγώ...συνδεδεμένο στο dock ή χωριστά το έχεις;

 

Για όσους δεν διάβασαν τις προηγούμενες σελίδες να υπογραμμίσω, ωστόσο, ότι αυτό το 85% φωτεινότητα είναι παραπλανητικό ως νούμερο...δεν είναι ότι η μπαταρία αντέχει τόσο πολύ σε τόσο υψηλή φωτεινότητα, αλλά ότι η φωτεινότητα είναι πολύ χαμηλή ώστε ακόμη και για ανάγνωση χρειάζεσαι ένα 60-70%...

 

Στο dock με χρήση του δικού του πληκτρολογίου, αλλά με ξεχωριστό Bluetooth mouse.

Στο τέλος βέβαια έριξα και λίγο τη φωτεινότητα για να με βγάλει στα σίγουρα.

Γενικά έχει καλή μπαταρία, αν έχεις και ένα ένα 10000mha powerbank σε βγάζει άνετα μια μέρα ότι χρήση και να του κάνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως προς τα "αξεσουάρ", επειδή δεν με βολεύει τόσο η folio θήκη, παρήγγειλα αυτήν εδώ τη δερματινη από ebay, που περιλαμβάνει και δύο screen protector στα 10€.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα "tempered glass" προϊόντα; Λένε/Αξίζουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια εγώ μόνο σαν μικρό λάπτοπ το χρησιμοποιώ.
Σαν σκέτο tablet είναι λίγο τουβλο, βαρύ και με μεγάλα bezels.

Σαν μίνι netbook όμως, άψογο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες, το πρώτο που έκανα με το που το άνοιξα ήταν να το βάλω να κάνει update στα 10άρια. Αφού λογικά τα κατεβάζει αρκετή ώρα στο τέλος βγάζει error 8024402C και δεν προχωράει σε install. Επειδή από googling οι πληροφορίες που παίρνω είναι αρκετά ασαφείς το έχει αντιμετωπίσει κανείς? Επίσης μήπως πρέπει να κάνω τις υπόλοιπες αναβαθμίσεις των 8 και μετά? Γιατί μου έβγαλε κατ' ευθείαν την ταμπέλα για να αναβαθμιστώ σε 10 και το ξεκίνησα στεγνά...

 

Edit: επιλύθηκε από μόνο του στην 4η προσπάθεια αναβάθμισης χωρίς να κάνω κάτι, μυστήριο..

Επεξ/σία από Stratoraz
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...