Προς το περιεχόμενο

Το thread των μελλοντικών φαλακρών


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως βλέπω πολλούς νεαρούς και μέχρι τα 28-30 ειναι τελείως φαλακροι και δεν μπορώ μα το εξηγήσω.

 

Σταμάτησα τα regain κτλ κ δεν το σκέφτομαι. Ακόμα την παλεύω με κούρεμα-κάλυμμα αλλα κ αυτο δεν είναι λύση. Οπότε θα πεσει ψιλή μια κ καλη κ τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ξεκίνησα να τα χάνω στα 31 στα 34 αποφάσησα ότι οποιαδήποτα προσπάθεια είναι μάταιη (δεν είχα προσπαθήσει βέβαια) και έκτοτε κάθε εβδομάδα ξύρισμα.

 

Αισθάνομαι όμορφα, δείχνω μικρότερος από την ηλικία μου (39) και θα προσθέσω μόνο αυτό.

Εμπρός στον δρόμο που χάραξαν οι Γκουσγκούνης και  Βαρουφάκης. Τα υπόλοιπα είναι τρίχες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε η αραίωση από τα 19-20 και τώρα είμαστε στην μέση,ευτυχώς είναι αργή διαδικασία,αλλά την ψιλή δεν την αποφεύγω και ήδη τα παίρνω μόνο κοντά.

Ειρωνεία είναι ότι αμφότεροι οι παππούδες είχαν πλούσιο μαλλί μέχρι τα 90+,αλλά οι γιαγιάδες ήταν ψιλοκουρούπες...

Άτιμες γυναίκες. :(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενετικη προδιάθεση για φαλάκρα έχω και εγώ από τους παπούδες. Όπως επίσης και γενετική προδιάθεση για ζάκχαρο μετά τα 50 αν δεν προσέχω. (που προσέχω ήδη).

 

Ευτυχώς που δεν υπάρχει άλλη οικογενειακή αρρώστια :) Όπως καρκίνος ή καρδία. Αυτά είναι χειρότερα, από την φαλάκρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενετικη προδιάθεση για φαλάκρα έχω και εγώ από τους παπούδες. Όπως επίσης και γενετική προδιάθεση για ζάκχαρο μετά τα 50 αν δεν προσέχω. (που προσέχω ήδη).

 

Ευτυχώς που δεν υπάρχει άλλη οικογενειακή αρρώστια :) Όπως καρκίνος ή καρδία. Αυτά είναι χειρότερα, από την φαλάκρα.

αυτα ειναι τα χειροτερα ειδικα οταν υπαρχει προδιαθεση(κληρονομικοτητα)εκει ελεγχει καποιος τους καρκινικους δεικτες ανα χρονο,απο το αιμα!μακαρι να μην υπηρχαν αυτες οι καταραμενες αρρωστιες,εκτος αυτων ομως υπαρχουν ατομα οπως εγω που το πηρα στραβα το να χασω τα μαλλια αποτομα σε μικρη ηλικια και αναγκαστηκα να παρω το συγκεκριμενο φαρμακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε η αραίωση από τα 19-20 και τώρα είμαστε στην μέση,ευτυχώς είναι αργή διαδικασία,αλλά την ψιλή δεν την αποφεύγω και ήδη τα παίρνω μόνο κοντά.

Ειρωνεία είναι ότι αμφότεροι οι παππούδες είχαν πλούσιο μαλλί μέχρι τα 90+,αλλά οι γιαγιάδες ήταν ψιλοκουρούπες...

Άτιμες γυναίκες. :(

α να χαθείς ρεμάλι παραλίγο να πνιγώ! 

 

Αυτο το να αρχίσουν να σε πέφτουν τα μαλλιά στα ερλι 20'σ δεν το έχω καταλάβει. Βέβαια, στο χωριό μου ένα παλικάρι ήταν ντιπ φαλακρός (εκτός από κάτι ψιλά που τα σήκωνε με ζελε, ΝΑΙ ΡΕ ΜΟΥΝΙΑ, ΣΤΑΡΧΙΔΓΙΑ ΜΟΥ) απο τα 20. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκίνησα σήμερα την εφαρμογή regaine. Για να δούμε αν θα φέρει κανένα αποτέλεσμα.

Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής, αν ξέρει κανείς:

  1. Οι 6 ψεκασμοί είναι για το σύνολο της περιοχής? Δηλαδή χωρίζω την περιοχή στα 6 και ρίχνω από έναν ψεκασμό?
  2. Ποιά από τα 2 ακροφύσια προτείνετε?
  3. Ξεκίνησα να βάζω 2 φορές την ημέρα, αν ξεκινήσω και revivogen που θέλει κι αυτό 2 φορές πως θα τα ρυθμίσω?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: Πωςχρησιμοποιούνται τα προϊόντα REGAINE®

 

φυσικα ειναι καλυτερος ο αφρος.

Link.png Site: Πώςχρησιμοποιείται το Σύστημα Revivogen®

 

σκουπισε καλα τα χερια δαχτυλα γιατι θα βλεπεις τριχες αναμεσα τους!

σε λιγους μηνες θα εχεις μια παραμορφωση στο προσωπο.αποτομη διακοπη σημαινει επιθετικη τριχοπτωση σε μερικους μηνες.θα βαζεις καθε μερα μια συγκεκριμενη ωρα.επισης σε καμια περιπτωση δεν φτανει τη φιναστεριδη σε αποτελεσματικοτητα και χρονια χρησης η μινοξιδιλη. 

η Ragaine η Revivogen θα χρησιμοποεις οχι και τα δυο,καλυτερος ο αφρος Ragaine.

 

τα αποτελεσματα θα φανουν σε 3 μηνες περιπου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δεν καταλαβαινεις τελικα;διαβασες τι εγραψα;

 

 

Όχι είχα διαβάσει πριν το edit που πρόσθεσες και τα υπόλοιπα.

 

Το χρησιμοποιώ με γάντια για να μην γίνω σαν τον Ευαγγελάτο στα χέρια.

 

Γιατί όχι και τα δύο ταυτόχρονα? Αφού το ένα είναι DHT Blocker και το άλλο stimulator. Μια σωστή θεραπεία χρειάζεται και τα δύο αλλά δεν ξέρω πως να συνδυάσω τις δοσολογίες σε ταυτόχρονη χρήση.

Ο αφρός γιατί είναι καλύτερος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είχα διαβάσει πριν το edit που πρόσθεσες και τα υπόλοιπα.

 

Το χρησιμοποιώ με γάντια για να μην γίνω σαν τον Ευαγγελάτο στα χέρια.

 

Γιατί όχι και τα δύο ταυτόχρονα? Αφού το ένα είναι DHT Blocker και το άλλο stimulator. Μια σωστή θεραπεία χρειάζεται και τα δύο αλλά δεν ξέρω πως να συνδυάσω τις δοσολογίες σε ταυτόχρονη χρήση.

Ο αφρός γιατί είναι καλύτερος?

http://www.hairlossgr.com/wiki/revivogen/

 

το revinogen ειναι dht blocker

- ο αφρος δεν αφηνει αυτο το λαδι που εχει το αλλο.

 

http://www.revivogen.gr/plirofories/systatika-revivogen.html

post-344095-0-39512200-1443012753_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.hairlossgr.com/wiki/revivogen/

 

- ο αφρος δεν αφηνει αυτο το λαδι που εχει το αλλο.

 

http://www.revivogen.gr/plirofories/systatika-revivogen.html

 

Ναι είναι λίγο ενοχλητικό όντως, την επόμενη φορά αφρό. Έχει διαφορά στην τιμή?

 

Ως προς το revivogen, δεν περιέχει μινοξιδίλη και αμφιβάλω για την αποτελεσματικότητα των stimulators που υποτίθεται πως έχει. Το θέλω μόνο ως τοπικό DHT Blocker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν θελεις φινα που κοστιζει 8ευρω στις 75 μερες και εχει 100% αποτελεσματικοτητα ,να παιρνεις αφρο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/19178#contentαλλα ειναι λιγο ακριβο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου δεν θελεις φινα που κοστιζει 8ευρω στις 75 μερες και εχει 100% αποτελεσματικοτητα ,να παιρνεις αφρο http://www.galinos.gr/web/drugs/main/packages/19178#contentαλλα ειναι λιγο ακριβο

 

 

Εντάξει ρε φίλε τα είπαμε για την φίνα, δεν θέλω σε αυτή την φάση να μου πονάνε τα αρχίδια και να αραιώσει το σπέρμα μου και να ρισκάρω άλλες παρενέργειες που επειδή δεν έτυχαν σε σένα δεν σημαίνει πως δεν υπάρχουν (έχω διαβάσει περιπτώσεις).

Θα δοκιμάσω πρώτα κάτι πιο ήπιο και άμα δεν πιάσει βλέπουμε.

 

Το υγρό το πήρα 18.

Δεν ψήνομαι να δίνω σχεδόν τα 2πλάσια για αφρό. Εντάξει ενοχλεί λίγο η λαδίλα αλλά όχι ιδιαίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...