Προς το περιεχόμενο

Smart αληθειες και ψεμματα


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταξει και νταλικα μα ερθει θα περασει απο πανω σου.

 

Εγω εχω πει τι φοβομουν με το σμαρτ, μην ερθει καποιος απο το πλαι πχ κανενα 4*4 .τιποτα αλλο. Κανενα αμαξι μου δενν το παω πανω απο 100 σε νορμαλ συνθηκες, τωρα αν ο αλλος δεν ξερει τι εχει δεν του φταιει κανεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω το smartaki το θεωρω μια χαρα αν ειχε χαμηλοτερη τιμη αποκτησης,καλυτερη αξιοπιστια,χαμηλοτερη καταναλωση..

Οσο για το θεμα ασφαλειας ολα εχουν την ανοχη τους.. Σε οποιον δεν αρεσει υπαρχουν και τα δικυκλα μετα τα μμμ και τελος πεζο 2!!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσοχη ομως σε ποιες περιοχες της αθηνας θα το κυκλοφορεις-παρκαρεις γτ τα κλεβουν σαν καραμελες απο μωρο οτι μαμησια συστηματα και να εχει!

 

αυτό ισχύει. και για επιβεβαίωση ρώτα την ασφαλιστική να σου πει πόσο χρεώνει για μερική - ολική κλοπή. ειναι πολύ υψηλό το κόστος γιατί έχει μεγάλο ποσοστό ρίσκου.

 

επίσης μιας γειτόνισας (πριν 1 χρόνο), το είχε χωρίς συναγερμό σε κλειστή πυλωτή, πηδήξανε μάντρα, και το πρωί το βρήκε το αυτοκίνητο μαδιμένο στους τάκους, μόνο σασσί και καθήσματα είχαν μείνει!!

 

αστυνομία που ήρθε, είπε ότι τα ανοίγουν για πλάκα. και έχει γίνει επιδημεία με τις κλοπες με τα σμαρτάκια.

 

 

ήθελα να του πω του παπάρα του δημόσιου υπαλληλου, παρτε 10-15 σμαρτάκια, παγίδεψε τα και πάρκαρε τα σε όλη την αττική, να πιάσεις τα κυκλώματα που κλεβουν

 

 

μόνο για αυτό το λόγο δεν θα το σκεφόνουν καν να αγοράσω σμαρτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω κι εγω...εχουν κλεψει δυο φορες γνωστης μου, αλλη κοπελα το βρηκε με σημαδια(δε μπορεσαν να το ανοιξουν) και αλλος τους ειδε live διπλα στο αμαξι και τραπηκαν σε φυγη.

 

Κι ενταξει στο σπιτι πες να χεις κλειστο γκαραζ αλλα οταν το παιρνεις κ φευγεις τι γινεται; Θες ασφαλεια οπωσδηποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το αγοράζεις καν,

 

να πάρεις αμάξι και να σκέφτεσαι που θα το αφήσεις, αν πας για καφέ, αν πας σινεμά ή αν πας βράδυ για ποτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προχθες εκλεψαν το σμαρτ που ειχε παρκαρει ακριβως απο πισω λιγα μετρα απο το σπιτι μου

και ειχε γινει παρα πολλες φορες στο παρελθον και ολα ηταν σμαρτακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδιά ειναι και που μένεις... Στην επαρχία πχ δεν εχεις τέτοια θέματα. Ομοίως και σε "καλές περιοχές" κατα κανόνα... Εγω μια φορά οταν το είχα δε το άφηνα έξω γιατι όντως κλεβεται εύκολα... Πάντως δε το κρατούσα και κλεισμένο. Και για καφέδες κ βόλτες κ παντού απλά θελει προσοχή που το αφήνεις...</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω ειχα τετοια θεματα αν και ηξερα οτι τα κλεβανε.

 

Στις ζαντες ειχα mcgrand μπουλωνια ασφαλειας, αλλα ηξερα οτι δεν θα την γλιτωναν αν το εβαζαν στο ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Παιδιά ειναι και που μένεις... Στην επαρχία πχ δεν εχεις τέτοια θέματα. Ομοίως και σε "καλές περιοχές" κατα κανόνα... Εγω μια φορά οταν το είχα δε το άφηνα έξω γιατι όντως κλεβεται εύκολα... Πάντως δε το κρατούσα και κλεισμένο. Και για καφέδες κ βόλτες κ παντού απλά θελει προσοχή που το αφήνεις...</p>

 

Ναι όντως δεν κλέβουν σμαρτάκια. Κλέβουν αγροτικά ΘΗΡΙΑ 2500-3000 κυβικά, μη με ρωτήσεις πως, δε γνωρίζω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το smartaki το θεωρω μια χαρα αν ειχε χαμηλοτερη τιμη αποκτησης,καλυτερη αξιοπιστια,χαμηλοτερη καταναλωση..

Οσο για το θεμα ασφαλειας ολα εχουν την ανοχη τους.. Σε οποιον δεν αρεσει υπαρχουν και τα δικυκλα μετα τα μμμ και τελος πεζο 2!!!

 

με την διαφορα οτι κρυωνεις, βρεχεσαι, δεν εχεις μουσικη, και οτι πρεπει να εισαι λιτος (και οχι λυτος) στις αποσκευες σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα εγώ έχω ένα Σμαρτ 600αρι του 98 έχει 150 χιλιάδες χιλιόμετρα το πήρα τώρα και σε μια βδομάδα έχω κάνει 300 χιλιόμετρα κοίταξα τα λάδια ήταν σχεδόν στην μέση του δείκτη το συμπλήρωσα σιγά σιγά και μέχρι να φτάσει στο πάνω μέρος πήρε μισό λίτρο .μετά από 2-3 μέρες είχα κάνει 50-60 χιλιόμετρα ξανά κοίταξα τον δείκτη και συμπλήρωσα πάλι περίπου 300 γραμμάρια 

Η μετρήσεις γινόταν πάντα το πρωί που ο κινητήρας ήταν κρύος δεν ξέρω αν παίζει και αυτό ρόλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μισό λίτρο λάδι σε 300 χλμ νομίζω και εσύ αντιλαμβάνεσαι ότι δεν είναι φυσιολογικό

Έχεις θέμα

 

Επεξ/σία από tutuyo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά του καίει 300 γραμμάρια στα 60 χλμ, όποτε καίει πιο πολύ λάδι παρά βενζίνη 😂 Πρέπει να μυρίζει λαδίλα για κανένα τέταρτο από όπου περνάει...

φιλε Χρήστο το έλεγξες το Αμαξι πριν το πάρεις;

Το αυτοκινητο θέλει επισκευή μοτέρ-είναι χωρίς φρου φρου και χάδια, για πέταμα το μοτέρ σου. 
 

υγ. Τα Λαδια πάντα τα μετράς με ζεστό μοτέρ ποτέ με κρύο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...