Προς το περιεχόμενο

Αγορά προτζέκτορα


nickvas19
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από warewolf,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και απι μενα

διαβσα τα μηνυματα πιο πανω αλλα οντας παντελως ασχετος με προτζεκτορας δεν ειμαι και σιγουρος για το τι καταλαβα

Αυτος ο προτζεκτορας ειναι καλος για προβολη ταινιων; 

http://www.cosmodata.gr/product/220719/projector-ref-epson-lcd-emp-x3 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Καλησπερα και απι μενα

διαβσα τα μηνυματα πιο πανω αλλα οντας παντελως ασχετος με προτζεκτορας δεν ειμαι και σιγουρος για το τι καταλαβα

Αυτος ο προτζεκτορας ειναι καλος για προβολη ταινιων; 

http://www.cosmodata.gr/product/220719/projector-ref-epson-lcd-emp-x3 

 

Και μόλις ακύρωσες όλες τις προηγούμενες συζητήσεις και αναλύσεις... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απι μενα

διαβσα τα μηνυματα πιο πανω αλλα οντας παντελως ασχετος με προτζεκτορας δεν ειμαι και σιγουρος για το τι καταλαβα

Αυτος ο προτζεκτορας ειναι καλος για προβολη ταινιων; 

http://www.cosmodata.gr/product/220719/projector-ref-epson-lcd-emp-x3 

 

Προτιμησε προβολεα με αναλυση 1920Χ1080, καδρο με aspect ratio 16:9 και οχι 4:3.

Σε τιμες κατω των 1000 ευρω σε εικονα υπερεχουν οι DLP προβολεις και οχι οι 3LCD.

Μιας και το budget σου ειναι πολυ χαμηλο, ειτε στρεψου σε προβολεις μεταχειρισμενους, ειτε στην χειροτερη σε καποιον 720P dlp.

 

Δωσε βαση και στα χαρακτηριστικα καθε προβολεα. Ο καθε φακος με το αντιστοιχο zoom μπορει να δωσει το επιθυμητο καδρο σε ιντσες, μεσα σε ενα συγκεκριμενο οριο αποστασης απο την οθονη. Οποτε μην αμελησεις το θεμα τοποθετησης ενος προβολεα, διοτι υπαρχει περιπτωση να μην ειναι ευκολο να τοποθετηθει στον χωρο σου. Η αποσταση θεασης, η αποσταση προβολεα απο την οθονη και το μεγεθος καδρου, ειναι πραγματα αλληλενδετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμησε προβολεα με αναλυση 1920Χ1080, καδρο με aspect ratio 16:9 και οχι 4:3.

Σε τιμες κατω των 1000 ευρω σε εικονα υπερεχουν οι DLP προβολεις και οχι οι 3LCD.

Μιας και το budget σου ειναι πολυ χαμηλο, ειτε στρεψου σε προβολεις μεταχειρισμενους, ειτε στην χειροτερη σε καποιον 720P dlp.

 

Δωσε βαση και στα χαρακτηριστικα καθε προβολεα. Ο καθε φακος με το αντιστοιχο zoom μπορει να δωσει το επιθυμητο καδρο σε ιντσες, μεσα σε ενα συγκεκριμενο οριο αποστασης απο την οθονη. Οποτε μην αμελησεις το θεμα τοποθετησης ενος προβολεα, διοτι υπαρχει περιπτωση να μην ειναι ευκολο να τοποθετηθει στον χωρο σου. Η αποσταση θεασης, η αποσταση προβολεα απο την οθονη και το μεγεθος καδρου, ειναι πραγματα αλληλενδετα.

Ευχαριστω, το περιμενα οτι δεν ειναι ικανοποιητικη η αναλυση

 

Και μόλις ακύρωσες όλες τις προηγούμενες συζητήσεις και αναλύσεις... :P

Οντως, αλλα γιατι να μην ρωτησω αφου εχουμε εδω τους εμπειρους;  :ρ Προφανως και με τετοιο μπατζετ δεν περιμενα να πετυχω τον καλυτερο αλλα ειπα μπας και :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εχετε καμια αντιπροταση, τωρα που ακομα μπορω να το γυρισω..

 

εχω δει κανα 2 ταινιες και μου φαινεται τελεια, αλλα ειμαι ψιλοαρχαριος, αρα θα εκτιμουσα ενα feedback απο μερους σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Στις 4/29/2018 στις 6:49 ΜΜ, Geothekiller είπε

Καλησπέρα σ όλους. Γύρω στα 200 ευρώ τι έχετε να προτείνετε για μικρό χώρο σε προτζεκτορα; Ευχαριστώ πολύ

με 200 ευρω δεν παιρνεις ουτε τηλεοραση μεταχειρισμενη...

μη πεταξεις 200 ευρω χωρις λογο

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/18/2017 στις 2:31 ΜΜ, ask είπε

εχετε καμια αντιπροταση, τωρα που ακομα μπορω να το γυρισω..

εχω δει κανα 2 ταινιες και μου φαινεται τελεια, αλλα ειμαι ψιλοαρχαριος, αρα θα εκτιμουσα ενα feedback απο μερους σας.

Epson EH-TW5650

Το αντιπαλο δεος στους 3LCD στην κατηγορια χιλιαρικου . Μια κατηγορια οπου οι DLP ειχαν την πρωτοκαθεδρια στην εικονα, φαινεται να την χανουν οριακα στα σημεια απο αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

επειδή και εγώ είμαι αρχάριος και τα post σας είναι παλιά έχετε να μου προτείνετε κάποιο entry level projector για ταινίες; το μπάτζετ είναι 500-700€!     PROJECTOR OPTOMA HD144X DLP FULL HD στα 520€ με τα μεταφορικά αξίζει για entry level; 

Επεξ/σία από GeMi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα,

για να μην ανοίγω νέο θέμα, ψάχνω projector για χρήση σε σχολική αίθουσα, άρα θα υπάρχει αρκετό φως στον χώρο. budget γλύρω στα 300€, έχουν τον παρακάτω και είναι επαρκής

 

https://www.skroutz.gr/s/10118865/BenQ-MS517H-Projector-Τεχνολογίας-Προβολής-DLP-DMD-με-Φυσική-Ανάλυση-800-x-600-και-Φωτεινότητα-3300-Ansi-Lumens.html

Επεξ/σία από JDimi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανάλυση 800χ600 είναι απαρχαιωμένη, καλύτερα σε μεγαλύτερη ανάλυση μεταχειρισμένο η άποψή μου. Με μία γρήγορη ματιά βρήκα εδώ μία αγγελία ενδιαφέρουσα. 

 

Επεξ/σία από CostasRompotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...