Προς το περιεχόμενο

Η AVG θα ξεκινήσει να πουλάει ανώνυμα δεδομένα των χρηστών της


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε βέβαια. Σου λέει αφού θα βάλουν που θα βάλουν τα Windows 10, ε δεν έχει νόημα. Οπότε ας το κάνουμε κι εμείς να βγάλουμε και κανένα φράγκο γιατί μας έκοψε η λόρδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα τα αντιβαιρους ειναι για να μας προστατευουν απο κακοβουλα προγραμματα που μαζευουν τα στοιχεια μας και τα αποστελουν σε τριτους και καθαριζουν απο ανεπιθυμιτα περιττα προγραμματα  που καθυστερουν τον υπολογιστη . 

 

τι δουλεια θα κανει το AVG λοιπον ; 

τον Mega VIRUS  που θα διωχνει ολους τους αλλους ιους ? 

 

 

Οχι πως συμφωνώ με το AVG αλλά τυπικά σε προστατευει απο κακοβουλα. Δηλαδή απο περιπτώσεις να πάρουν τα δεδομένα σου και να τα χρησιμοποιούν με κακο σκοπό. Το να τα δίνει σε διαφημιστές για ads δεν είναι "κακο". Είναι σπαστικό αλλά οχι κακόβουλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

microsoft, android, google, avg, όλοι με παρακολουθούν και καλά για να μου προσφέρουν στοχευμένες διαφημίσεις. Σας το λέω εγώ, τίποτα δεν κάνουν. Όλο κάτι μεγεθύνσεις και επιμηκύνσεις πέους βλέπω, τη στιγμή που όλη η γειτονιά γνωρίζει ότι απαγορεύεται να φοράω σορτσάκι, το ελάχιστο είναι βερμούδα και κάτω από το γόνατο. Άχρηστοι...

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι λες και δεν μας παρακολουθουν ολες οι αλλες συσκευες και τα προγραμματα μας. To antivirus της AVG περιμεναμε. 

BTW υπαρχει ανθρωπος που χρησιμοποιει την μουφα το AVG? Eset ή Avast και ολα κομπλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα βαζουμε το AVG και θα κατεβαζει ο installer και το McAfee για να καθαριζει ο υπολογιστης απο το AVG  , και μετα μενει να καθαρισουμε τον υπολογιστη απο το McAfee .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ESET και ξερό ψωμί, και όσοι διαμαρτύρεστε για τα windows 10 για τα Spying, να ξέρετε ότι όσοι χρησιμοποιούν android  Ίδη ανεβάζουν δεδομένα στην google από εφαρμογές που είναι γεμάτο από spam-spy

 

Με Droidwall ακομα και στα google services και τελειωσε η υποθεση ;) 2-3 απαραιτητες (αναλογα με τις αναγκες καθε χρηστη) εφαρμογες, τις αφηνεις στην whitelist. (ή εναλλακτικα αυτό για οσους θελουν κατι που παιρνει ακομα updates)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσοι χρησιμοποιούν android και ξέρουν τι κάνουν με μεγάλη ευκολία κόβουν το spying με το καλημέρα  (rooted devices προφανώς)

Φιλέ μου δεν είναι η λύση να κάνεις rout την συσκευή σου, γιατί μετά χάνεις την εγγύηση σου και εκτός από αυτό άμα δεν είσαι  γνώστης θα χάσεις και το τηλέφωνο σου. Και εκτός από αυτό αργότερα δεν θα μπορείς εύκολα να το πουλήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλέ μου δεν είναι η λύση να κάνεις rout την συσκευή σου, γιατί μετά χάνεις την εγγύηση σου και εκτός από αυτό άμα δεν είσαι  γνώστης θα χάσεις και το τηλέφωνο σου. Και εκτός από αυτό αργότερα δεν θα μπορείς εύκολα να το πουλήσεις 

Θα ηθελα να μου παραθέσεις που ακριβώς στην νομοθεσία περι εγγυήσεων απαγορεύεται το root εφόσον μιλάμε για hardware πρόβλημα της συσκευής.

Εχει συζητηθεί και σε αλλο θέμα το συγκεκριμένο

http://matija.suklje.name/rooting-and-flashing-your-device-does-not-void-the-warranty-in-eu

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια ψυχραιμη ματια, δεν τρέχει κάστανο οσο δεν ταυτοποιουνται χρήστες. Το να πουλήσει στατιστικους δείκτες σε διαφημιστικές δεν ειναι τιποτα το πρωτογνωρο. Οι περισσότερες εταιρίες το κάνουνε ειδικά οταν η υπηρεσια ειναι δωρεαν. Δεν θα βγούνε κλέφτες στα βουνά... καπως πρεπει να πληρώσουν μισθους και αυτοι.

 

Αν δεν θέλει κάποιος, μπορεί πάντα να πάρει συνδρομή. Ειδικά τα antivirus χώμα είναι... Εγώ παίρνω ESET με 10 ευρώ ετήσια....

10€ που βρίσκεις τέτοια τιμή? γιατί στο επίσημο site το έχει 19,90€/ετος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα free antivirus το κάνουν αυτό 

Δεν νομίζω να το κάνουν όλοι αυτό γιατί αν το ψάξουν κάποιοι και όντος το κάνουν θα πέσουν μηνύσεις, η AVG αποφάσισε να το κάνει αλλά δεν το έκρυψε και καλά έκανε για να είναι καλυμμένη.

Το θέμα είναι ότι θα χάσει αρκετούς χρήστες και θα μικρύνει η βάση χρηστών, τώρα αν περιμένει ότι θα πληρώσουν συνδρομή εδώ κάνει μεγάλο λάθος γιατί πολύ απλά όσοι αποφασίσουν για συνδρομή θα πάνε προς άλλες «πολιτείες» πχ nod32 κτλ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antivirus;; άμα το πω σε κάνα 15χρονο θα με κοιτάει σαν χανος... Εδώ και 5 χρόνια με το firewall της Microsoft είμαι,και μια φορά να έχω κολλήσει ιό, που και αυτόν αφού κατέβασα ένα άλλο πρόγραμμα τον έσβησα... Άμα δεν ξέρεις που να μπαίνεις, και τι προγράμματα να εμπιστεύεσαι ότι antivirus και να βάλεις δεν σε σώζει. Οπότε η λύση μια; να ανοίξουμε ομάδα που θα αναφέρονται τα ασφαλή σαιτ για πονηρά βίντεο... Ε παιδιά;; χχχ

Ε ναι, το ότι έχεις κολλήσει μια φορά ιό το ξέρεις σίγουρα μιας και όλοι οι ιοί είναι σχεδιασμένοι να κάνουν αισθητή την παρουσία τους.

 

Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμο να διαβάσουν το παρακάτω όσοι θεωρούν ότι δεν χρειάζεσαι antivirus στα Windows «άμα ξέρεις που να μην μπαίνεις»: http://www.pcsteps.gr/37621-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, το ότι έχεις κολλήσει μια φορά ιό το ξέρεις σίγουρα μιας και όλοι οι ιοί είναι σχεδιασμένοι να κάνουν αισθητή την παρουσία τους.

 

Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμο να διαβάσουν το παρακάτω όσοι θεωρούν ότι δεν χρειάζεσαι antivirus στα Windows «άμα ξέρεις που να μην μπαίνεις»: http://www.pcsteps.gr/37621-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%86%CE%AC%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%B1/

Άποψη μου... Ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό!

Έτσι και στην ζωή έτσι και στο πσ.. Ιός που δεν καταστρέφει το σύστημα δεν με ενδιαφέρει καν (μιλάω πάντα για άτομα σαν εμάς που δεν έχει κανείς να κερδίσει Τπτ)

 

Τώρα για όλους εσάς που φοβάστε μην σας κλέψουν αρχεία, κλείστε το ίντερνετ, καθώς το ίντερνετ αυτό είναι!! Διαμοιρασμός αρχείων και πληροφοριών

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...