Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Chuwi Hi8 Dual Boot (Windows/Android) 8 inch 2Gb/32Gb 1920X1200 - Τελική < €80 (με κουπόνι)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα.

 

Εκτος του διπλου λειτουργικου, εννοουσα μεσα στα windows, εχει κουμπι για tablet mode, απο το μενου κατω δεξια.

Στα win 10 σε tablet mode, δουλευεις ανετα με "δαχτυλο", σε desktop mode, δουλευεις ζορικα με δαχτυλο, αλλα ειναι καλυτερα με ποντικι.

 

Αυτό εννούσα και εγώ...υπάρχει στα 8.1 ??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προς το καλύτερο υποθέτω.

Σωστα υποθετεις Πανο. Πριν βαλω τα 10αρια, γκρινιαζα γιατι δεν ηθελα να χασω τα 8αρια. Οταν εβαλα τα 10αρια γκρινιαζα γιατι δεν ηθελα να γυρισω στα 8αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω:

αυτοι που το πηραν απο banggood και τους ηρθε κατευθειαν με windows 10, ειχε office 365 personal subscription?

Ρωταω γιατι με windows 8.1 σιγουρα εχει κ το office 365 μπορεις και το πουλας 20-40€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννούσα και εγώ...υπάρχει στα 8.1 ??

Ορθη η παρατηρηση. Δεν εχω πια τα 8αρια, οποτε δεν ξερω.

Βαλτε 10αρια με το επισημο iso update περασμενο σε usb, ενα hub για να συνδεσετε το usb και ενα ποντικι, φορτισμενη μπαταρια φουλ και εφυγε ο πυραυλος :-)

Θα ζητησει ακομη ενα usb στικακι για να κρατησει backup τα 8αρια (που δεν χωρανε φυσικα στην εσωτερικη μνημη και δεν υπαρχει λογος να κρατηθουν εκει), προτιμηστε update και οχι full εγκατασταση, για να κρατησει και τα προγραμματα (πχ εναλλαγης λειτουργικου) και να μην χρειαζεται να βαλετε τιποτε επιπλεον μετα. Ολοι οι drivers κυριλε. Αυτος ειναι ο ευκολοτερος τροπος για 10αρια, δεν χρειαζεται να πειραματιστειτε με αλλους τροπους, επισημα και ομορφα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ανάλυση της οθόνης όμως είναι χάλια (1280x800  vs 1920x1080) και ο επεξεργαστής είναι διαφορετικός

(Z3735F vs Z3736F)

 

Για 10 ευρώ περισσότερα μάλλον καλύτερο το CHUWI κατά τη γνώμη μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδια όσοι αγοράσατε δεν είχατε προβλήμα με τα capital controls ή τα παρακάμψατε με το γνωστό τρόπο του paypal? Εμένα δεν με αφήνει να το αγοράσω ούτε μέσω gearbest, ούτε μέσω geekbuying...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα ρωτησω:

αυτοι που το πηραν απο banggood και τους ηρθε κατευθειαν με windows 10, ειχε office 365 personal subscription?

Ρωταω γιατι με windows 8.1 σιγουρα εχει κ το office 365 μπορεις και το πουλας 20-40€.

Ξαναρωταω μπας κ το δει κανενας που το εχει παρει απο banggood:

αυτοι που το πηραν απο banggood και τους ηρθε κατευθειαν με windows 10, ειχε office 365 personal subscription?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά περιμένουμε νέα έκδοση με micro hdmi; Αρκετά σημαντικό αυτό γιατί με win 10 και σύνδεση σε μια οθόνη είναι στην ουσία κανονικό pc όποτε χρειαστεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...