Προς το περιεχόμενο

[Tablet] Chuwi Hi8 Dual Boot (Windows/Android) 8 inch 2Gb/32Gb 1920X1200 - Τελική < €80 (με κουπόνι)


karasardelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ανεπισημα-επισημα το νεο μοντελο βγαινει αυριο 15/10

http://techtablets.com/2015/09/chuwi-hi8-pro-cherry-trail-update-coming-next-month/

 

http://www.xiaomitoday.com/new-chuwi-hi8-pro-will-be-released-next-month/

 

και ηδη στο αλι πωλειται presale

http://www.aliexpress.com/item/Chuwi-Hi8-Pro-Dual-Boot-Android-5-1-windows-10-Tablet-PC-Intel-Cherry-Trail-Z8300/32468358205.html

και εγω αυτο περιμενω, αν και η κανονικη τροφοδοσια θα ξεκινησει νοεμβρη λενε,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν αυτή είναι πάντως ή τιμή του νεου (140 δολάρια) τότε μιλάμε για άλλη κατηγορία τιμής τελείως οπότε αλλάζουν και τα δεδομένα,είναι μάλλον καλύτερη επιλογή το παρών μοντελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνω οτι αν κανει 130 δολαλρια τοτε δεν αξιζει τοση διαφορα. καπου διαβασα βεβαια οτι το αλι γενικα πολλες φορες στο presale βαζει γυρω στα 30 δολλαρια πανω τις τιμες χωρις να ξερω αν ισχτυει βεβαια αυτο. στα 100 δολαλρια αντε 110 παντως πιστευω οτι θα ειναι πολυ τιμιο. αναμενουμε δλδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα στο λινκ που έβαλες από αλί σου δίνει δώρο και μια 32κάρτα μνήμης!

Εγώ νομίζω πως όλο το πακετάκι μαζί με την κάρτα στα 124 ευρώ (και αναβαθμισμένο μοντέλο) είναι πολύ τίμια τιμή!

""" Notice: Hi8 pro is now begin Pre-orderwe will be the first aliexpress store arrive in the middle of November(Chuwi can proved that)we will give 32gb tf card as gift for buyer

 who buy before 31th Octwe will arrange send out according order date, first come first get. """

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα στο λινκ που έβαλες από αλί σου δίνει δώρο και μια 32κάρτα μνήμης!

Εγώ νομίζω πως όλο το πακετάκι μαζί με την κάρτα στα 124 ευρώ (και αναβαθμισμένο μοντέλο) είναι πολύ τίμια τιμή!

""" Notice: Hi8 pro is now begin Pre-orderwe will be the first aliexpress store arrive in the middle of November(Chuwi can proved that)we will give 32gb tf card as gift for buyer

 who buy before 31th Octwe will arrange send out according order date, first come first get. """

ναι το ειδα και αυτο. επειδη δεν μπορουμε ετσι κι αλλιως να αγορασουμε απο αλι περιμενω το presale στα γνωστα κινεζοσαιτ να δω τιμες κουπονια κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To τωρινο chuwi hi8 εχει κ office 365 (σιγουρα οταν ερχεται με windows 8.1, με ερωτηματικο αν ερχεται με windows 10).

Αγορασα ενα απο gearbest που το δινουν με windows 8.1 και το office 365 το πουλαω 40-45€ στο ebay.co.uk.

Aρα μου κοστιζει κατω απο 40€ το tablet.

 

Η καινουρια εκδοση λογικα δεν ερχεται με office 365(σταματησε η MS αυτην την προωθητικη ενεργεια με τα tablets), οποτε στα 100-120€ που κανει η καινουρια εκδοση ειναι σχεδον 3πλασιο κοστος απο οτι μου κοστισε το προηγουμενο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω ήδη ένα μήνα απο Gearbest ενα drone που πήρα και δεν έχει φανεί. Όλο αυτό με κάνει σκεπτικό να το πάρω απο εκεί.
Η εμπειρία απο banggood είναι καλύτερη 'η όλοι το πήρατε απο gearbest?
Γιατί στην ουσία η διαφορά στην τιμή είναι ανύπαρκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Nα ρωτησω:

αυτοι που το πηραν απο banggood και τους ηρθε κατευθειαν με windows 10, ειχε office 365 personal subscription?

Ρωταω γιατι με windows 8.1 σιγουρα εχει κ το office 365 μπορεις και το πουλας 20-40€.

 

To τωρινο chuwi hi8 εχει κ office 365 (σιγουρα οταν ερχεται με windows 8.1, με ερωτηματικο αν ερχεται με windows 10).

Αγορασα ενα απο gearbest που το δινουν με windows 8.1 και το office 365 το πουλαω 40-45€ στο ebay.co.uk....

Πως το πουλατε το office, δινει καπου τον κωδικο ενεργοποιησης ή κατι τετοιο?
Ποια τιμη ειναι καλη για γρηγορη πωληση στο ebay, 20 με 40 εχει μεγαλη διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

Πως το πουλατε το office, δινει καπου τον κωδικο ενεργοποιησης ή κατι τετοιο?

Ποια τιμη ειναι καλη για γρηγορη πωληση στο ebay, 20 με 40 εχει μεγαλη διαφορά.

 

Tον κωδικο ενεργοποιησεις τον εξαγεις ετσι απο το tablet:

http://www.insomnia.gr/topic/563855-tablet-hp-stream-7-signature-edition-%E2%82%AC6834-%CE%B5%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF/page-14?do=findComment&comment=53921786

Extract Office 365 Personal Key:

You can activate the subscription on another device, or even sell/gift the subscription to someone else by following the instructions below.

 

1) Run Office for the first time, it should take you to an activation webpage.

 

2) DO NOT SIGN IN. Copy the web address, you should see 5 sets of 5 capitalised alpha numerals in a string of 5, similar to the one below

 

XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX

 

3) THATS IT! Thats the code you'll need to activate on another device!

Στα £30 (περι τα 35€) φευγει αμεσα στο αγγλικο ebay.co.uk .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μια ασχετη-σχετικη ερωτηση:

 

Εμενα γιατι δεν ανοιγει τον Browser για να παει σε activation webpage αλλα μου ανοιγει ενα νεο pop up window στο οποιο μου λεει να βαλω το email μου;;;;

 

Αρχικα το πρωτο pop up λεει enter your product key και εχει εναλλακτικη λυση (αντι να βαλω καποιο κλειδι) να κανω sign in με active account. Οταν προχωρησω, απλα μου εχει ενα πεδιο για να συμπληρωσω μειλ ή τηλεφωνο και απο κατω ενα υπεροχο, πανεμορφο, κατακοκκινο next :D Browser παντως δεν ανοιγει...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...