Προς το περιεχόμενο

Η επιλογή Wi-Fi Assist του iOS 9, «σκοτώνει» το πακέτο δεδομένων σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χωρις να το εχω δει, μονο ηλιθιο μπορω να το καταλαβω το νεο αυτο, καθως αν καποιος εχει ανοιχτα τα δεδομενα ακομα και σε wifi να ειναι πρεπει να ξερει οτι μπορει ανα πασα στιγμη να γραψουν...

Απο εκει και περα, σπανια το wifi ειναι πιο αργο απο 3G ωστε να γυρισει σε 3G το κινητο, που δε νομιζω οτι εννοει κατι τετοιο το αρθρο. 

Νομιζω μας μιλαει για το αυτονοητο που κανουν ολα τα τηλεφωνα..τουλαχιστον στο ανδροιδ αυτο γινεται εδω και καιρο (εννοω να βοηθιεται το wifi απο 3G οταν το 1ο δεν εχει καλο σημα).

Οσο για τα ΜΒ, συνηθως ολες οι εταιρειες σου στελνουν μηνυμα πριν σου τελειωσουν.

1 υπαρχει τροπος που μπορεις να απενεργοποιησεις τα δεδομενα απο οποια εφαρμογη θελεις π.χ youtube κ.τ.λ.π

Με τις ελληνικες γραμμες και ιντερνετ που εχουμε μην θεωρητε οτι ειναι ποιο γρηγορο απο το 4G!!!

εχω 10αρα συνδεση και καταλαβενεις την διαφορα κατευθειαν

2 Νομιζετε παιδια ενδιαφεροντε για μας?

Ειμαστε η μονο χωρα που εχει τοσο αθλιες τιμες και πακετα σε σύγκριση με αλλες που υπαρχει μονο απεριοριστο :)

αποτε κλινε αυτοι δεν εχουν θεματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αδυνατώ να καταλάβω τη λογική του "έχω ακριβό κινητό, ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ Η ΧΡΕΩΣΗ"...

 

Πραγματικά, ξυπνήστε μερικοί..

 

Ο άλλος συγκρινε το iphone και τα data, με μια porsche και την κατανάλωση της.

 

Ζήτω η ελευθερία έκφρασης! Έτσι ακούμε ότι εξυπνάδα του έρθει του καθενός και ρίχνουμε και κάνα γέλιο..!

 

 

Λεγε ο,τι θες φιλε μου, εγω το θεωρω γελοιο να βλεπω διπλα μου ολα τα κομπλεξικα να μαζευουν ευρω ευρω τα λεφτα, για να παρουν ενα αι φον, το οποιο θα το κρατησουν και κανα 4αρι χρονια γιατι φυσικα με το ζορι εχουν να φανε (και να τρεμουν μην παθει τιποτα, μονο μασαζ δεν θα κανουν στο κινητο), και να σου λενε κανε αναπ. ή δεν εχω δεδομενα για viber..

Ναι, ειναι γελοιο και αμεσα συγκρισιμο με το παραδειγμα που ειπα. Απο εκει και περα ο καθε ενας κανει ο,τι θελει, αλλα οταν βλεπω οτι ολοι αυτοι πετανε και μια φωτο το καινουριο τους κινητο στο FB, καταλαβαινεις πολυ καλα οτι γινεται καθαρα για να καλυψουν τα κομπλεξ τους και το ελλειμα προσωπικοτητας....

 

 

H πραγματικοτητα γυρω μας ομως λεει κατι αλλο. Η Apple εγινε η πιο μεγαλη εταιρια στο κοσμο επειδη το αγοραζουν μονο οι πλουσιοι? Οχι. Οσους ξερεις με iphone ειναι πλουσιοι? Στη Regent Str. κεντρο Λονδινου εχει δυο τυπους στη μεση του πεζοδρομιου με φωσφοριζε αδριαβροχα και τεραστιες ταμπελες Mc Donalds  διαφημιση κτλ. Ειναι μονιμως στο κινητο τους. Δες τι κινητο εχουν και οι δυο..

 

 

 

 

Σωστος, προλαμβανεις. Ετσι χρειαζεται να κανει ο καθενας. Και στη συσκευη στα Data μπορεις να βαλεις limit για να μην ξεπερνας το πακετο σου.

 

 

 

Παντως, μονο εγω εχω ακουσει περιπτωσεις γνωστων που την πατησαν;

-  Εκανε tethering και το ταμπλετ κατεβασε update 700 MB, το αναγνωρισε σαν WiFi

- Ηρθε διακοπες απο Αγγλια, και παλι με tethering το κινητο εκανε backup ολες τις photos Google Photos

 

Οκ, στο Android μπορεις να πας στα WiFi και να ορισεις ποιο ειναι WiFi απο tethering, ωστε το κινητο να το αντιμετωπιζει σαν '3G' και να μην κανει ασυστολα downloads, background data ktl. Επισης, στα Data μπορεις να πας σε καθε εφαρμογη και να την εμποδισεις να κανει background data. Θελει πολυ ψαξιμο ομως και το ατυχημα καραδοκει.

 

  • 1,0332€ Χρέωση μετά την κατανάλωση των δωρεάν MB, για καθε ΜΒ. Μιλαμε για καρτοκινητα. Για καποιους ( χιλιαδες) που δουλευουν/δουλευαν εξωτερικο, σπουδαζουν εξω κτλ τα καρτοκινητα ειναι συμφερουσα επιλογη. Βασικα για οποιονδηποτε συμφερει, μπορεις να αλλαζεις οποτε θες παροχο, εχουν αξιολογα πακετα ( για δεδομενα Ελλαδας,  συγκριτικα με εξωτερικο πανακριβα)

Το WiFi Assist το εκανε η Apple για οσους εχουν απεριοριστο ιντερνετ ή εχουν πχ πακετο 1,5GB και χρησιμοποιουν ενα 10% το μηνα και ειναι ασφαλεις. Το μονο κακο που κανει ειναι να το εχει ON by default. 

Συμφωνω απολυτα με αυτο που λες, απλα το σχολιασα οτι ειναι τραγικο..και δειχνει την καταντια της κοινωνιας μας που στερειται αξιων, αλλα στηριζεται μονο στις υλικες απολαυσεις. Και μη μου πειτε οτι αν παρεις σε καμια γκομενα αι φον δεν πονταρεις με σαφες πλεονεκτημα για να σου κατσει, γιατι εχω βαρεθει να το βλεπω το σκηνικο.

Τεσπα, αυτο το εγγραψα ομως για να αιτιολογησω το "ενεργο της ρυθμισης by default" και γιαυτο δεν το ανεπτυξα, αλλιως θα εκραζα οπως κανω τωρα... Πϊστευα οτι θα καταλαβετε οτι το λεω μονο για την αιτιολογηση και οχι για να κραξω.

Οσο για την προληψη, προφανως το ξερω οτι υπαρχει data limit αλλα ξερω πως χρησιμοποιω τα data μου, εχω συνδεση απο τα 19 μου (ειμαι 30) και ποτε δεν περασα το παγιο ουτε ευρω!! Και δεν ειχα παγιο 100 ευρω, μιλαω για παγιο των 20-30 ευρω που απλα στη wind (tim κτλ) μου εδινε κατι παραπανω, ειδικα με τα flexy πακετα που βολευαν σα νεολαιος τοτε να στελνω ΣΜΣ θυσιαζοντας λιγο χρονο ομιλιας..

Πλεον η χρηση των κινητων ειναι διαφορετικη και τα πακετα πολυ καλυτερα, σημερα μπορεις με 30 ευρω το μηνα συνδεση να εχεις 1500αρια σε ολα που ειναι υπερ αρκετα, και να εχεις το κεφαλι σου ησυχο για παντα, χωρια τις καρτοκινητες που αν κυνηγας προσφορες εχεις πολυ περισσοτερα με τα μισα λεφτα!

 

Παρολα αυτα, το να μαθεις να χειριζεσαι αυτο το μαραφετι που πληρωνεις 1000 ευρω, ειναι τουλαχιστον αυτονοητο!!

Αν και δεν διαβαζω manual, οταν παιρνω μια συσκευη ψαχνω οολα τα μενου και υπομενου και ξερω ολα τι κανουν, ασχετως αν ποτε δεν χρησιμοποιω τα περισσοτερα απο αυτα.

 

Αυτο ονομαζεται απλα συνειδητοποιημενος καταναλωτης, και συνδυασμο με το οτι εχω κινητο και συνδεση για να καλυπτω τις αναγκες μου, ονομαζομαι και ορθολογικος καταναλωτης..

Αυτα τα 2 ειναι ο εχθρος των εταιρειων γιατι οι μισες να μην πω το 90% αυτων δε θα ειχαν λογο υπαρξης αν ηταν ολοι σαν εμενα. Δεν λεω οτι ειμαι σωστος, λεω τι ειμαι στο κομματι των κινητων και πως θα με χαρακτηριζε ενας οικονομολογος.

1 υπαρχει τροπος που μπορεις να απενεργοποιησεις τα δεδομενα απο οποια εφαρμογη θελεις π.χ youtube κ.τ.λ.π

Με τις ελληνικες γραμμες και ιντερνετ που εχουμε μην θεωρητε οτι ειναι ποιο γρηγορο απο το 4G!!!

εχω 10αρα συνδεση και καταλαβενεις την διαφορα κατευθειαν

2 Νομιζετε παιδια ενδιαφεροντε για μας?

Ειμαστε η μονο χωρα που εχει τοσο αθλιες τιμες και πακετα σε σύγκριση με αλλες που υπαρχει μονο απεριοριστο :)

αποτε κλινε αυτοι δεν εχουν θεματα...

μα δεν κατηγορησα το κινητο, αλλα το οτι δεν υπαρχει θεμα καν, ειναι σα να κανουμε θεμα οτι το αι φον εχει wifi. το θεωρω αυτονοητο ολο αυτο αλλα σιγουρα για πολλους ειναι προβλημα..κατα τα αλλα ναι με τις συνδεσεις που εχουμε εδω ολα παιζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πακέτα στην Ελλάδα είναι έτσι κι αλλιώς απογοητευτικά. 

 

Το 4G υπάρχει μόνο για να υπάρχει

 

τώρα θα γίνω σπαστικός, αλλά ο κόσμος δεν τελειώνει στην Ελλάδα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ταπεινο LG G2  το εχει αυτο, και μαλιστα οταν γινεται αλλαγη σου βγαζει ειδοποιηση, τωρα ομως το ανακαλυψε η apple θα γνει unic feature :)

εδω που τα λεμε ειναι κακο αυτο για μερικους κατοχους Iphone αφου δεν εχουν πακετο δεδομενων ουτε στην καρτα τους.... (τρολ μοντ οφ)

ειναι καλη λειτουργια που βοηθαει οταν κατεβαζεις καποιο αρχειο και για καποιον λογο το wifi  σου κανει "νερα" οποτε δεν χανεις την ροη δεδομενων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα θα ήταν αν είχες απενεργοποιημένα τα data και μόλις έχανε το σήμα του Wi-Fi να τα άνοιγε μόνο του.Οπότε όταν δεν θες να χρησιμοποιήσεις data τα έχεις κλειστά.Για ποιόν λόγο να τα έχεις ανοιχτά? Εκτός και αν ξεχάσεις να τα κλείσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν έχω καταλάβει οποίος έχει κινητό πάνω από 600 ευρώ πρέπει να έχει και σύνδεση? Η δεν ταιριάζει στο κοινωνικό του στάτους η κάρτα? Λοιπόν εγώ όταν είχα σύνδεση πλήρωνα πάρα πολλά (500 600 ευρώ τον μήνα) με την κάρτα έχει μετριαστει όλο αυτό βάζω 3 4 κάρτες τον μήνα και είμαι οκ εδώ και τα δωρεάν δεδομένα και αξιόλογα πακέτα. ... η μήπως αν πάρει κάποιος iphone αυτόματα γίνεται πλούσιος η το παίζει η δεν ξέρω κ εγώ? Μπορεί ο καθένας από εμάς να κάνει οικονομίες και να πάρει οποίο κινητό θέλει και να τον κρατήσει για 4 χρόνια αν θέλει η 4 ζωές και αν αυτό τον κάνει χαρούμενο να πόσταρε το κινητό του στο fb στο instagram κ όπου γουστάρει. .. και επειδή έχει κάποιος λεφτά δεν σημαίνει ότι τα σπαταλάει σε πράγματα που μπορεί να έχει "δωρεαν" και φυσικά ότι θα έχεις porsche και να καίει 26 λίτρα 100 χλμ δεν σημαίνει ότι θα κάνεις συνέχεια βόλτες μέσα στην πόλη μόνο κ μόνο για να δείξεις ότι έχεις λεφτά για να βάζεις βενζίνη. .. ο καθένας με το μυαλό και την τζεπη του.... αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν έχω καταλάβει οποίος έχει κινητό πάνω από 600 ευρώ πρέπει να έχει και σύνδεση? Η δεν ταιριάζει στο κοινωνικό του στάτους η κάρτα? Λοιπόν εγώ όταν είχα σύνδεση πλήρωνα πάρα πολλά (500 600 ευρώ τον μήνα) με την κάρτα έχει μετριαστει όλο αυτό βάζω 3 4 κάρτες τον μήνα και είμαι οκ εδώ και τα δωρεάν δεδομένα και αξιόλογα πακέτα. ... η μήπως αν πάρει κάποιος iphone αυτόματα γίνεται πλούσιος η το παίζει η δεν ξέρω κ εγώ? Μπορεί ο καθένας από εμάς να κάνει οικονομίες και να πάρει οποίο κινητό θέλει και να τον κρατήσει για 4 χρόνια αν θέλει η 4 ζωές και αν αυτό τον κάνει χαρούμενο να πόσταρε το κινητό του στο fb στο instagram κ όπου γουστάρει. .. και επειδή έχει κάποιος λεφτά δεν σημαίνει ότι τα σπαταλάει σε πράγματα που μπορεί να έχει "δωρεαν" και φυσικά ότι θα έχεις porsche και να καίει 26 λίτρα 100 χλμ δεν σημαίνει ότι θα κάνεις συνέχεια βόλτες μέσα στην πόλη μόνο κ μόνο για να δείξεις ότι έχεις λεφτά για να βάζεις βενζίνη. .. ο καθένας με το μυαλό και την τζεπη του.... αυτά!

 

προφανως ο καθε ενας κανει ο,τι γουσταρει.. εμεις απλα λεμε τη φιλοσοφια της εταιρειας αυτης που αναφερεται σε "large" πελατες και γιαυτο μια τετοια επιλογη στην εχει και ενεργη απο προεπιλογη.

Απο εκει και περα το οτι πληρωνες 600 ευρω με συνδεση, αν δεν εχεις τουλαχιστον ανωνυμη εταιρεια, ειναι αποριας αξιο..

ολοι μας μπορουμε να φτασουμε εναν λογαριασμο στο θεο, το θεμα ειναι αν το κανεις απο βλακεια και απερισκεψια ή επειδη υπαρχει αναγκη..και αναγκη για να φτασεις εκει πανω ειναι μονο οι δουλειες..

Αν θες να λυνεις τα προβληματα σου ολα απο το κινητο, τοτε δε σου φταιει κανεις. Για τα υπολοιπα, περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα, εννοειται..αλλα εννοειται πως και ο καθε ενας θα σχολιαζει οπως καταλαβαινει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως ο καθε ενας κανει ο,τι γουσταρει.. εμεις απλα λεμε τη φιλοσοφια της εταιρειας αυτης που αναφερεται σε "large" πελατες και γιαυτο μια τετοια επιλογη στην εχει και ενεργη απο προεπιλογη.

Απο εκει και περα το οτι πληρωνες 600 ευρω με συνδεση, αν δεν εχεις τουλαχιστον ανωνυμη εταιρεια, ειναι αποριας αξιο..

ολοι μας μπορουμε να φτασουμε εναν λογαριασμο στο θεο, το θεμα ειναι αν το κανεις απο βλακεια και απερισκεψια ή επειδη υπαρχει αναγκη..και αναγκη για να φτασεις εκει πανω ειναι μονο οι δουλειες..

Αν θες να λυνεις τα προβληματα σου ολα απο το κινητο, τοτε δε σου φταιει κανεις. Για τα υπολοιπα, περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα, εννοειται..αλλα εννοειται πως και ο καθε ενας θα σχολιαζει οπως καταλαβαινει..

ίσως δεν με ένοιαζε που πήγαιναν τα χρήματα μου.. όμως 5 χρόνια μετά με νοιαζουν... η ανάγκες του καθενός διαφέρουν σίγουρα το να κάνεις λογαριασμούς μεγάλους ατομικά και όχι εταιρικά μάλλον δεν το λες και ανάγκη αυτό δεν σημαίνει ότι γενικά μου φταίει κανείς φίλε μου τα έκανα τα πλήρωσα τόσο απλό! Α και εγώ δεν έχω πάρει iphone μετά το 1 και το 2 προφανώς και δεν ανήκω στην elit η καλύτερα δεν έχω για να το πάρω. .. μάλλον. ...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως δεν με ένοιαζε που πήγαιναν τα χρήματα μου.. όμως 5 χρόνια μετά με νοιαζουν... η ανάγκες του καθενός διαφέρουν σίγουρα το να κάνεις λογαριασμούς μεγάλους ατομικά και όχι εταιρικά μάλλον δεν το λες και ανάγκη αυτό δεν σημαίνει ότι γενικά μου φταίει κανείς φίλε μου τα έκανα τα πλήρωσα τόσο απλό! Α και εγώ δεν έχω πάρει iphone μετά το 1 και το 2 προφανώς και δεν ανήκω στην elit η καλύτερα δεν έχω για να το πάρω. .. μάλλον. ...

Προφανως γιαυτο φτασαμε ως εδω, γιατι πολλοι οπως εσυ δεν τους ενοιαζε που πανε τα χρηματα τους, χωρις να σημαινει οτι τους περισσευουν, και δημιουργουσαν αυτη τη στρεβλωση στην αγορα οπου ο καφες εκανε 6 ευρω και ενα μπλουζακι 150 ευρω...επειδη ειχε ενα σηματακι επανω..και το αι φον ηταν πιο ακριβο στην ελλαδα απο την υπολοιπη ευρωπη στην επισημη τιμη..αλλα αντι να κανουμε αυτοκριτικη, απλα κραζουμε αυτους που μας τη λενε.

Τελος παντων, δε θελω να βγω αλλο off topic ουτε να στο παιξω εξυπνος, αλλα στη ζωη τιποτα δεν ειναι τυχαιο....

Οσο για το να παρεις αι φον, ουτε εγω εχω αγορασει ποτε, γιατι ποτε δε με καλυπτε, με ενα νοκια παλιοτερα ή με σονυ τωρα κανω πολλα περισσοτερα, στα μισα λεφτα. και μου περισσευουν λεφτα να μπορω να κανω ο,τι μου αρεσει χωρις να νιωθω μειονεκτικα και χωρις να ειμαι πλουσιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γερμανια 3g η 4g πακετο δεδομενων 3gb με κοστος 14ευρω flat ταχυτητα παντα τερμα.οταν τελειωσουν τα δεδομενα εχεις παλι ιντερνετ μεχρι να βγει ο μηνας σε μειωμενη ταχυτητα κατι καλυτερο απο gprs παιζει βιντεο οριακα.εδω δεν παιζει αυτο και ουτε θα παιξει.ξεχασα χωρις επιπλεον χρεωση

Ναι εντάξει αλλά και εκεί δεν συνδιάζεται με απεριόριστα κλπ στην κάρτα... Συμφωνώ ότι εδώ είμαστε ακριβοί γενικά αλλά έχει πακέτα για τα πάντα.... Με φοιτητικό δε... βάζεις 10 ευρώ και έχεις δωρεάν 1.2gb σε cosmote + λεπτά κλπ.. και τα 10 ευρώ στην κάρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχνας οτι αναφερεται σε iphone owners, που γενικως προτιμουν την απλοτητα και δε γνωριζουν τα παντα για την τεχνολογια.

 

 

Είναι νομίζω περιττό το να σχολιάσω ότι είναι ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ άτοπο αυτό που έγραψες.

 

Να σε πληροφορήσω ότι από προσωπική εμπειρία, το 90% των ανθρώπων που γνωρίζω έχουν android και ζήτημα το να θυμούνται ποιο μοντέλο έχουν. Μπαίνει facebook? Τσεκ. Μπαίνει στο Internet και youtube? Τσεκ. Είναι και εντός του badget??? Καρατσέκ.

 

Προσωπικά εγώ θέλω και τα δύο. Android για workstation και ios για optimized multimedia και gaming. Τελείως διαφορετικοί κόσμοι.

 

ΥΓ.

 

Η απλότητα είναι κάτι που όλοι ζητάμε, άσχετα με τις γνώσεις ή την εμπειρία του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Και δεν μας φταίει κανείς που ο βασικός μισθός της χώρας μας είναι μισό iphone ενώ σε μια άλλη ο βασικός είναι 4 iphone. ...

Ναι και αυτοι οι ανθρωποι εχουν να πληρωνουν συμβολαια με 70 60 ευρο το λιγοτερο και μην νομιζεις οτι τα αγοραζουν απλα πληρωνουν καθε μηνα καποιο ποσο στον λογαριασμο τους για το iphone 6 6+ που πηρε ολη η οικογενια.......

Σταματιστε ρε παιδια να συγκρινετε την δικια μας ζωη με την διακια τους δεν ειναι το ιδιο

 

Όπως και επισης αν ο μισθός τους ειναι 4 iPhone το ενοίκιο ειναι τετραπλάσιο η και πενταπλάσιο για ενα φυσιολογικό διαμέρισμα

Άλλες άλλες ανάγκες έχουν αυτοί και άλλες εμείς (οικονομικες) αν ειμαι λαθος πείτε μου

Καλημέρα

Επεξ/σία από necroboy12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και αυτοι οι ανθρωποι εχουν να πληρωνουν συμβολαια με 70 60 ευρο το λιγοτερο και μην νομιζεις οτι τα αγοραζουν απλα πληρωνουν καθε μηνα καποιο ποσο στον λογαριασμο τους για το iphone 6 6+ που πηρε ολη η οικογενια.......

Σταματιστε ρε παιδια να συγκρινετε την δικια μας ζωη με την διακια τους δεν ειναι το ιδιο

Όπως και επισης αν ο μισθός τους ειναι 4 iPhone το ενοίκιο ειναι τετραπλάσιο η και πενταπλάσιο για ενα φυσιολογικό διαμέρισμα

Άλλες άλλες ανάγκες έχουν αυτοί και άλλες εμείς (οικονομικες) αν ειμαι λαθος πείτε μου

Καλημέρα

ναι έτσι είναι η βενζίνη έχει 160 το γαλονι και το μπεργκερ που παίρνεις εδώ 3.50 4.00 το έχουν 1 δολάριο η διακοπεςτους αναλογικα ειναι το 1/10 των δικων μας και πάει λέγοντας.. τώρα η πραγματικότητα έχει να κάνει πώς η καθημερινοτητα τους είναι άπειρες φορές καλύτερη αλλά το θέμα μας είναι η υπηρεσίες που μας προσφέρουν κ πράγματι είναι ακριβές Μπορουν κ φθηνότερα... όπως τα φάρμακα που τα ίδια φάρμακα η ίδιες εταιρίες στην Ελλάδα πουλάνε φθηνότερα. .. και φυσικά βγαίνουν. . Άσχετα που για αυτό τον σκοπό έχουμε πολλές έλειψεις (επειδή τα κάνουν εξαγωγές)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...