Προς το περιεχόμενο

Winbank - Αρχιζει να χρεώνει emails και sms


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλα ρε παιδια, τοσα χρονια, δλδ μονο σε μια τραπεζα ειχατε λογαριασμο; Ουτε ετσι για ποικιλια σε 2η τραπεζα;

 

Προφανως και εχω ηδη στη eurobank λογαριασμο, οποτε δε μου κανει κοπος να τα βαλω εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τον πεοκλη πραγματικα..

Δεν με βολευει αλλη τραπεζα, οποτε θελω παω στο ατμ, βαζω λεφτα online, τα εχω βρει ολα εδω τωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να κανουμε.

12 € το χρονο ειναι.

1 ευρ τον μηνα.

 

Εδω καποιοι βαζουν(με) στο paypal και κραταει 5 και 6 ευρ προμηθεια και ειμαστε οκ.

2 διαφορετικές διαδικασίες. Προσωπικές αγορές vs νταβατζιλίκια τράπεζας. Ποια είναι η σύγκριση;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal σου δίνει την δυνατότητα για αγορές χωρίς προμήθεια, σε αυτό φταίει η χώρα μας. Η τράπεζα όμως δεν δίνει πλέον την επιλογή για δωρεάν πακέτο μόνο με email, όπως υπήρχε μέχρι τώρα, αλλά βάζουν με sms για να δικαιολογήσουν και καλά το κόστος. 500000 άτομα με winbank και χρήση της υπηρεσίας με μέσω όρο 12ε τον χρόνο, γιατί όπως πάμε πλέον το e-banking θα χρησιμοποιείται από πολλούς περισσότερους βγαίνει 600.000ε τον χρόνο, κάτι μου λέει ότι η υπηρεσία δεν τους στοιχίζει ούτε το 1/10 από αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου ομως τι παροχες και τι εκπτωσεις παιρνει καποιος απο winbank και καθε winbank (πχ σε ενα εμβασμα*) και θα δεις οτι καπως πρεπει να ισοσκελιστουν τα κοστη.

 

Παλια πχ πηγαινες σε ενα καταστημα να κανεις εμβασμα και ηθελαν 8 €.

Μεσω win ειναι 1€.

 

Οποτε ισως ετσι εξηγειται αυτη η αυξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος δεν ξέρω για τα εμβάσματα, δεν τα χρησιμοποιώ. Σίγουρα το winbank εδώ και 2-3 χρόνια μας έχει γλυτώσει πολύ χρόνο αλλά, είχαμε τις ειδοποιήσεις μέσω e-mail κανονικά δωρεάν και τώρα σου λένε πάρε ένα πακέτο άλλο και σου βάζω τα μηνύματα μέσα για να στο πουλήσω. Το ίδιο κάνει και alpha bank παρεπιπτώντος με τα Alpha Alerts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μεγαλες τραπεζες μεινανε...Τα κανονιζουν μεταξυ τους και σου λενε αυτο ειναι αυτο παρεχουμε με τοσο κοστος..

 

Δυστυχως..

 

Καταλαβαινω το point σου παντως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς έχει περάσει η νοοτροπία ότι τα emails είναι δωρεάν κι ότι μόνο τα sms πρέπει να χρεώνονται. 

 

Μιλάμε για μια υπηρεσία με χιλιάδες χρήστες και εκατομμύρια κινήσεις. Αν όλοι ενεργοποιήσουν τις ειδοποιήσεις ή θα πρέπει να αυξήσουν τους mail servers ή να χρησιμοποιήσουν κάποια υπηρεσία αποστολής email.

 

Και οι δύο λύσεις κοστίζουν!

 

Κι επειδή οι τράπεζες είναι το ακριβώς αντίθετο του φιλανθρωπικού ιδρύματος (βλέπε πακέτα στήριξης των τελευταίων χρόνων) καλύτερα να πληρώσουν όσοι κάνουν χρήση των υπηρεσιών παρά οι υπόλοιποι από τους φόρους τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ισχυει για ολους οσους εχουν winbank; Η μονη ειδοποιηση που ερχεται σε sms και e-mail ειναι για να πληρωσω την επομενη δοση της πιστωτικης. Θα μου το χρεωνουν αυτο;

 

Δεν εχω ενεργοποιησει τα alerts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ισχυει για ολους οσους εχουν winbank; Η μονη ειδοποιηση που ερχεται σε sms και e-mail ειναι για να πληρωσω την επομενη δοση της πιστωτικης. Θα μου το χρεωνουν αυτο;

 

Δεν εχω ενεργοποιησει τα alerts.

 

Όχι, αυτό ισχύει μόνο αν έχεις ενεργοποιήσει ειδοποιήσεις για την κίνηση του λογαριασμού σου. Αν σε χρέωναν και για να σου στέλνουν υπενθύμιση ότι πρέπει να τους πληρώσεις θα ήταν μεγάλοι ξεφτίλες!!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφαρμογή της winbank για κινητά μήπως έχει ειδοποιήσεις για κινήσεις που γίνονται στο λογαριασμό μας? Μπορεί να μας πει κάποιος που τη χρησιμοποιεί? Αν έχει θα είναι η πιο κοντινή λύση αντί για τα sms alert.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...