Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@aggeletakis Μάλιστα ευχαριστώ. Άρα ή αργούν λόγω γιορτών ή κάτι παίζει γιατί το έμβασμα το έστειλα 24/12, επιτυχής αποστολή έγινε τη Δευτέρα και περίμενα έστω σήμερα να μπουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@aggeletakis Μάλιστα ευχαριστώ. Άρα ή αργούν λόγω γιορτών ή κάτι παίζει γιατί το έμβασμα το έστειλα 24/12, επιτυχής αποστολή έγινε τη Δευτέρα και περίμενα έστω σήμερα να μπουν.

λογω εορτων ειναι μην ανησυχεις λογικα μεχρι αυριο θα εχουν μπει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα ένα έμβασμα στις 21/12 και δεν έχουν φανεί ακόμη τα λεφτά στο revolut app. Η αλήθεια είναι ότι ξέχασα να βάλω τις πληροφορίες δικαιούχου (reference) όταν έκανα το έμβασμα αλλά από τη τράπεζα Πειραιώς μου είπαν ότι είναι προαιρετική πληροφορία. Θα πρεπε να ανησυχώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Έκανα ένα έμβασμα στις 21/12 και δεν έχουν φανεί ακόμη τα λεφτά στο revolut app. Η αλήθεια είναι ότι ξέχασα να βάλω τις πληροφορίες δικαιούχου (reference) όταν έκανα το έμβασμα αλλά από τη τράπεζα Πειραιώς μου είπαν ότι είναι προαιρετική πληροφορία. Θα πρεπε να ανησυχώ;

δεν ειναι προαιρετικη πληροφορια καθως δεν εχεις δικο σου iban να σε αναγωριζει αμεσως το συστημα της revolut.ολα τα λεφτα μπαινουν σε ενα λογαριασμο που ανηκει στην revolut και εκεινοι καταλαβαινουν ποιος εστειλε το εμβασμα μεσω του reference number.επικοινωνησε μαζι τους σημερα κιολας και εξηγησε τους την κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση για όσους έχουν λάβει την φυσική Revolut κάρτα.

Η κάρτα γράφει πάνω το όνομα σας?

Γιατί η δικιά μου δε γράφει τπτ. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα insomniacs και χρόνια πολλά σε όλους!

Στις 24/12 έστειλα 15€ απο winbank πειραιώς στη revolut βάζωντας και τον κωδικό MSE.Σήμερα 30/12 μπήκαν τα 15€ αλλά όχι οι 5£ απο το μπόνους.Τους έγραψα στο support και απο εκεί μου ζήτησαν να στείλω mail στο [email protected] όπως και έκανα.

Μου απάντησαν με αυτό:

 

Dear Yiannis ........

 

Thank you for contacting Revolut!

 

This email is confirmation that we have received your request and the Revolut team will be working to get back to you with an answer as soon as possible.

 

If you wish to discuss or query any information that is specific to your account we would need to confirm the following for security reasons:

 

1) Your full name

2) Your phone number

3) Your address

4)  The date, amount and merchant name of a transaction

Please send these details as a reply to this email. 

 

 

We make every effort to get back to you as quickly as possible, usually within 24 hours.

 

 

Your ticket ID is .......

Thank you for your patience,
The Revolut Team

 

Σαν ημερομηνία βάζω την ημερομηνία εκτέλεσης(24/12) ή το value date(28/12) που αναφέρεται στις λεπτομέρειες εμβάσματος στο winbank?

Τέλος το merchant name of a transaction ποιό είναι?

 

Καλή Χρονιά σε όλους!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια ερώτηση για όσους έχουν λάβει την φυσική Revolut κάρτα.

Η κάρτα γράφει πάνω το όνομα σας?

Γιατί η δικιά μου δε γράφει τπτ. :(

Έχει το όνομά μου όπως το είχα δηλώσει στην εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι καταλαβαίνω αν δεν έχεις internet banking δεν μπορείς να την φορτώσεις την κάρτα ; Αν πας σε ταμείο τράπεζας και δώσεις μετρητά δεν παίζει να τα δεχτούν σωστά ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ότι καταλαβαίνω αν δεν έχεις internet banking δεν μπορείς να την φορτώσεις την κάρτα ; Αν πας σε ταμείο τράπεζας και δώσεις μετρητά δεν παίζει να τα δεχτούν σωστά ;

 

καταθέτεις τα χρήματα σε δικό σου λογ/σμο και τα κανουν έμβασμα στη Barclays

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταθέτεις τα χρήματα σε δικό σου λογ/σμο και τα κανουν έμβασμα στη Barclays

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, έχω ένα λογαριασμό στην εθνική άρα θα το κάνουν αυτοί το έμβασμα μέσα από τα ταμεία της Εθνικής; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, έχω ένα λογαριασμό στην εθνική άρα θα το κάνουν αυτοί το έμβασμα μέσα από τα ταμεία της Εθνικής; 

 

λογικά ναι.. αρκεί το έμβασμα ειναι στα επιτρεπτά όρια (500 euro / μηνα για τα φυσικα προσωπα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη αλλά δεν κατάλαβα, έχω ένα λογαριασμό στην εθνική άρα θα το κάνουν αυτοί το έμβασμα μέσα από τα ταμεία της Εθνικής; 

Καλύτερα να κάνεις web-banking και να κάνεις το έμβασμα ηλεκτρονικά με χρέωση 1€.

Αν πας και το κάνεις από το ταμείο θα πληρώσεις πολλά παραπάνω, με άλλα λόγια θα σου πιάσουν τον κ..λο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...