Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρομερή η revolut εμένα με έχει βολεψει αρκετά τα εμβάσματα σε 2 εργάσιμες μέρες πηγαίνουν και φορτώνεται ο λογαριασμός (μέσω Εθνικής δεν ξέρω αν εχει σημασια). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα παιδια. Ειχα κανει ενα εμβασα απο Εθνικη με λογαριασμο του αδερφου μου στον δικο μου λογαριασμο Revolut και συγκεκριμενα στις 28/12/2015 μου απαντησαν με το μηνυμα στην εικονα: http://prntscr.com/9n88e1 και τους απανταω οτι θελω να τα επιστρεψουν πισω στον κατοχο που εκανε το εμβασμα μου ειπαν "It should expire withing 24hours" μετα απο 48 ωρες τους στελνω μηνυμα να δω τι γινετε και μου απαντανε "is this regarding a reverted transfer?" Τους απανταω πως ναι και τους εξηγησα οτι δεν ηξερα πως δεν δεχονται χρηματα με εμβασμα απο αλλο ονομα περα απο το δικο μου. Μου ζητησαν το ονομα τους αδερφου μου το εδωσα και τους ρωτησα ποσο θα παρει κλπ μου απαντανε http://prntscr.com/9n8br8 και ξανα ρωτησα σημερα και μου λενε πως θα παρει της ιδιες μερες που πηρε για να πανε μεσα σε 5 μερες.

Το ερωτημα ειναι πρεπει να ανησυχω? θα τα παρω πισω τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ χρησιμοποιούσα το revolut κανονικά και είχα κάνει και 2 εμβάσματα,

εδώ και 3 μέρες όταν ανοίγω την εφαρμογή  μου βγάζει να κάνω verify my indentity...

Στο support μου είπαν να στείλω με email φωτογραφίες με 2 όψεις ταυτότητας - άδεια οδήγησης,

εμένα να κρατάω την ταυτότητα και μία με το πρόσωπο μου... το θέμα του email να είναι το όνομα μου και το τηλ μου.

Τα έστειλα και τίποτα.. στο support το μόνο που λένε είναι we'll check it as soon as possible.

Τι γίνετε ρε παίδες με αυτούς? στα καλά καθούμενα κλειδώνουν την εφαρμογή και ζητάνε στοιχεία? 

 

3 εμβάσματα έκανα στο σύνολο 120 ευρώ, για πιο λόγο να μου ζητάνε verify my indentity? 

Από αγορές μέσω paypal από ebay και playstore.

Η πλάκα είναι ότι τώρα πρέπει να πάω να βγάλω νεα ταυτότητα γιατί έχω την παλιά με το δαχτυλικό αποτύπωμα και δε την δέχονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 εμβάσματα έκανα στο σύνολο 120 ευρώ, για πιο λόγο να μου ζητάνε verify my indentity?

Από αγορές μέσω paypal από ebay και playstore.

Η πλάκα είναι ότι τώρα πρέπει να πάω να βγάλω νεα ταυτότητα γιατί έχω την παλιά με το δαχτυλικό αποτύπωμα και δε την δέχονται...

φοβουνται για ξεπλυμα... LOL...

 

περα της πλακας λογικο ειναι να ζητανε verification γιατι και αυτοι ελεγχονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αδεια οδηγησης τους εστειλα και ολα καλα

3 εμβάσματα έκανα στο σύνολο 120 ευρώ, για πιο λόγο να μου ζητάνε verify my indentity?

Από αγορές μέσω paypal από ebay και playstore.

Η πλάκα είναι ότι τώρα πρέπει να πάω να βγάλω νεα ταυτότητα γιατί έχω την παλιά με το δαχτυλικό αποτύπωμα και δε την δέχονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε περίμενα ότι κάτι θα πάει στραβά  . Το κέρατο μου μέσα . Είμαι στο pending απο χτές στις 18.11 με  € 0,94 . Μήπως είναι αυτό που λέει κάποια φίλη στην αρχή του νήματος  ότι της έριξε άκυρο το pp ότι και καλά δεν μπορεί να έχει Ελληνας πιστωτική από ξένο ίδρυμα και έκανε reset την εφαρμογή . Αλλά πως γίνεται στον ppetr ίδια μέρα πάνω κατω να του περνάει κανονικά και εμένα λίγο αργότερα μπλοκ ? Και είναι όλα τσεκαρασισμένα , προσωπικός λογαριασμός , όνομα όπως το γράφει η τράπεζα το βιβλιάριο και η ταυτότητα μου . Ποιο πολύ μου κάνει εντύπωση γιατί πρόσφατα έβαλα στο Paypal μια χρεωστική  μήπως και σταθώ τυχερός , την έκανε κανονικά  αποδοχή  το pp , και την πιστοποίησα αργότερα με τον 4ψήφιο αλλά μετά έφαγα πόρτα στο check out  του ebay. θα περιμένω και σήμερα μέχρτ το απογευμά .

 

Επίσης πάλι μου φαίνεται λίγο περίεργο που η rev εμφανίζει τον 4ψήφιο σε λίγα λεπτά , γιατι στην Alpha όπου πρόσφατα πρόσθεσα την χρεωστική μου στο pp μου είπαν ότι θέλει περίπου 2 μέρες για τον 4 ψήφιο να τον δώσει το pp . Και πραγματικά επειδή το πρόσεχα μεσω web banking κάπου τόσο έκανε . Δεν μπορώ να φανταστώ ότι το πληροφοριακό σύστημα ολόκληρης τράπεζας υπολείπεται ενός "ταμείού" τύπου rev ...

Εξακολουθουν να ειναι οι καρτες μου μεσα οπως χτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτησω κατι αν εγω στειλω 200 ευρο στη  καρτα revolut θα μου ζητανε ταυτοτητες κτλ;;;  θα ζητανε verification;;;

έλα ντε... εμένα με 120 ευρώ μου ζήτησαν... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σου ζητησανε;;;

 

 

θελω να ρωτησω κατι αν εγω στειλω 200 ευρο στη  καρτα revolut θα μου ζητανε ταυτοτητες κτλ;;;  θα ζητανε verification;;;

 

στα 200 ευρο θα μου ζητησουνε ταυτοτητες;  κτλ;;;;

 

μπορει καπιος να μου το επιβεβαιοσι;;;  δηλάδη αν θελω να στειλω 200 ευρο στην καρτα  revolut  θα μου ζητανε ταυτοτητες;;;  κτλ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Ειχα κανει ενα εμβασα απο Εθνικη με λογαριασμο του αδερφου μου στον δικο μου λογαριασμο Revolut και συγκεκριμενα στις 28/12/2015 μου απαντησαν με το μηνυμα στην εικονα: http://prntscr.com/9n88e1 και τους απανταω οτι θελω να τα επιστρεψουν πισω στον κατοχο που εκανε το εμβασμα μου ειπαν "It should expire withing 24hours" μετα απο 48 ωρες τους στελνω μηνυμα να δω τι γινετε και μου απαντανε "is this regarding a reverted transfer?" Τους απανταω πως ναι και τους εξηγησα οτι δεν ηξερα πως δεν δεχονται χρηματα με εμβασμα απο αλλο ονομα περα απο το δικο μου. Μου ζητησαν το ονομα τους αδερφου μου το εδωσα και τους ρωτησα ποσο θα παρει κλπ μου απαντανε http://prntscr.com/9n8br8 και ξανα ρωτησα σημερα και μου λενε πως θα παρει της ιδιες μερες που πηρε για να πανε μεσα σε 5 μερες.

 

Το ερωτημα ειναι πρεπει να ανησυχω? θα τα παρω πισω τα λεφτα?

Καλημερα. Εχω κανει στηλει έμβασαμ στη revolut απο λογαριασμο δικο μου - κοινο με την γυναικα μου, αλλα μεσω του ebanking account την γυναικας μου. Ο λογαριασμος ομως ειναι δικος μου απο κοινου. Καποιος που να γνωριζει, λετε να "κολλήσει"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθουν να ειναι οι καρτες μου μεσα οπως χτες

Αμά μπουν γιατί να βγούν ?  Εγώ πάλι pending τα 0,94€ . Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι το PP θα μου ρίξει το άκυρο και δεν έχει να κάνει  με την REV . Απλά απορώ πως με διαφορά λίγων ορών εσύ γίνεσαι δεκτός και εγώ τρώω πόρτα . Έστειλα στο PP εχτές email και καλά γιατί δεν βλέπω τον 4ψήφιο  και είναι συνήθης ή καθυστέρηση και επείγομαι να μην χάσω μια δημοπρασία  κλπ  Μάρθα Βούρτση . Άμα φάω άκυρο στην βάση ότι βάζω κάρτα άλλης χώρας  τι είπαμε ότι κάνουμε ?  Τα τρώμε στο ΑΜΑΖΟΝ ? 

 

Screenshot_2016-01-08-10-17-56_zpsmwne6n

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

θελω να ρωτησω κατι αν εγω στειλω 200 ευρο στη  καρτα revolut θα μου ζητανε ταυτοτητες κτλ;;;  θα ζητανε verification;;;

 

στα 200 ευρο θα μου ζητησουνε ταυτοτητες;  κτλ;;;;

 

 

τι δεν καταλαβες;;; θα μου ζητανε  επιβεβαιοση στοιχειων κτλ;;;;

 

Φίλε μου είναι η 200η φορά που γράφεις το συγκεκριμένο μήνυμα. Προφανώς αν υπήρχε σαφής απάντηση θα την είχες λάβει. Θεωρητικά δεν θα σου ζητήσουν verification, καθότι είσαι κάτω του ορίου GBP1500/year. Από εκεί και πέρα όπως είδες κι εσύ, υπάρχουν και εξαιρέσεις. Οπότε proceed at your own risk.

 

Επίσης, μετά από επικοινωνία με το support θα ήθελα να προσθέσω κάποιες άλλες πληροφορίες που μπορούν να φανούν χρήσιμες σε verified users.

 

  • Μέγιστο όριο αγορών ανά έτος είναι οι 30.000 λίρες (ή το αντίστοιχο σε άλλο νόμισμα)
  • Μέγιστο όριο αγορών ανά 96 ώρες είναι οι 5.000 λίρες (ή το αντίστοιχο σε άλλο νόμισμα)
  • Μέγιστο όριο αναλήψεων από ΑΤΜ ανά 24 ώρες είναι οι 2.000 λίρες (ή το αντίστοιχο σε άλλο νόμισμα)
  • Θα ζητήσουν proof of funds σε περίπτωση συναλλαγής μεγαλύτερης των $10,000
Επεξ/σία από dBpanos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στην παρεα. Απλα για επιβεβαιωση καθως περιμενω να φανει το εμβασμα στην Revolut για να την συνδεσω με PP.

 

Για να μην υπαρχει χασουρα απτην μετατροπη του Paypal ισχυει αυτο π εγραψε ο συμφουριτης 

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B2%CE%AF%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82/page-11?do=findComment&comment=54415946 ?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα, απλα ενα double check

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...