Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα φιλοι μου,

μηπως ξερετε πως θα κανω αναληψη απο την καρτα Revolut  και μετα μεταφορα σε λογαριασμο ταμιευτηριου ελληνικης τραπεζας ??

ποια ειναι η διαδικασια και ποιες επιλογες πρεπει να κλικαρω ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλοι μου,

μηπως ξερετε πως θα κανω αναληψη απο την καρτα Revolut και μετα μεταφορα σε λογαριασμο ταμιευτηριου ελληνικης τραπεζας ??

ποια ειναι η διαδικασια και ποιες επιλογες πρεπει να κλικαρω ??

Edit: Για ανάληψη από ΑΤΜ υπάρχει παραπομπή σε αναλυτικό post στην αρχή του θέματος (FAQ) για το τι επιλογές πρέπει να πατήσεις.

 

Το τι θα τα κάνεις τα χρήματα από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ανάληψη από ΑΤΜ υπάρχει αναλυτικό post στην αρχή του θέματος για το τι επιλογές πρέπει να πατήσεις.

 

Το τι θα τα κάνεις τα χρήματα από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα.

στο μήνυμα μου αναφέρω ανάληψη και μεταφορά δηλαδή "εβασμα" μέσο τραπέζης από revolut σε ελληνικό λογαριασμό.

Δεν εννοώ ανάληψη από ATM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα, εκανα αγορα απο minideal 153e και μου κρατησε 161e απο τη καρτα μεσω paypal, ειναι φυσιολογικο αυτο;

Έχει ξανασυζητηθεί αρκετές φορές το συγκεκριμένο. Ως επί το πλείστον τα κινέζικα μαγαζιά γράφουν εντελώς λάθος τιμή σε ευρώ, με άσχετη ισοτιμία. Η τιμή που πρέπει να κοιτάμε σε αυτά τα μαγαζιά είναι η "δική τους" δηλαδή δολάρια και έπειτα να ψάχνουμε μόνοι μας την αντιστοιχία σε ευρώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μήνυμα μου αναφέρω ανάληψη και μεταφορά δηλαδή "εβασμα" μέσο τραπέζης από revolut σε ελληνικό λογαριασμό.

Δεν εννοώ ανάληψη από ATM.

 

μπορείς αλλά δεν υπάρχει νόημα, να περιμένεις έμβασμα από revolut που αργεί υπερβολικά, από το να κάνεις ανάληψη και κατάθεση στο κατάστημα την ίδια μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Για ανάληψη από ΑΤΜ υπάρχει παραπομπή σε αναλυτικό post στην αρχή του θέματος (FAQ) για το τι επιλογές πρέπει να πατήσεις.

 

Το τι θα τα κάνεις τα χρήματα από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα.

στο μήνυμα μου αναφέρω ανάληψη και μεταφορά δηλαδή "εβασμα" μέσο τραπέζης από revolut σε ελληνικό λογαριασμό .... και όχι κατάθεση σε κατάστημα

Δεν εννοώ ανάληψη από ATM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο μήνυμα μου αναφέρω ανάληψη και μεταφορά δηλαδή "εβασμα" μέσο τραπέζης από revolut σε ελληνικό λογαριασμό.

Δεν εννοώ ανάληψη από ATM.

Για να τα πούμε σωστά λοιπόν, εννοείς μεταφορά από revolut σε τραπεζικό λογαριασμό.

 

Υπάρχει επιλογή withdrawal μέσα στην εφαρμογή που συμπληρώνεις ΙΒΑΝ και Swift. Εννοείται ότι ο λογαριασμός πρέπει να είναι στο όνομά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξανασυζητηθεί αρκετές φορές το συγκεκριμένο. Ως επί το πλείστον τα κινέζικα μαγαζιά γράφουν εντελώς λάθος τιμή σε ευρώ, με άσχετη ισοτιμία. Η τιμή που πρέπει να κοιτάμε σε αυτά τα μαγαζιά είναι η "δική τους" δηλαδή δολάρια και έπειτα να ψάχνουμε μόνοι μας την αντιστοιχία σε ευρώ.

το διαβασα σε αλλα post, αλλα δε μπορω να καταλαβω γιατι στο paypal δειχνει κινηση 153e και στο app revolut εχουν αφαιρεθει 161e

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς αλλά δεν υπάρχει νόημα, να περιμένεις έμβασμα από revolut που αργεί υπερβολικά, από το να κάνεις ανάληψη και κατάθεση στο κατάστημα την ίδια μ

έχω χρήματα στην revolut  τα οποία τα χρειάζομαι και με κάποιο τρόπο πρέπει να τα φέρω πίσω  στην Ελλάδα.

εκτός από την φυσική κάρτα έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο ??

Και για αυτό το λόγο  αναφέρω το θέμα της επιστροφής μέσω εβάσματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έχω χρήματα στην revolut  τα οποία τα χρειάζομαι και με κάποιο τρόπο πρέπει να τα φέρω πίσω  στην Ελλάδα.

εκτός από την φυσική κάρτα έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο ??

Και για αυτό το λόγο  αναφέρω το θέμα της επιστροφής μέσω εβάσματος.

 

 

ναι μπορείς να κάνεις έμβασμα, απλά αργεί

ο άλλος τρόπος εφόσον έχεις την κάρτα, πας σε atm και βγάζεις τα χρήματα χωρίς κόστος, πας σε κατάστημα και τα καταθέτης σε όποιον λογαριασμό θες. αυτοί οι δυο τρόποι υπάρχουν.

 

απλά να ξέρεις στο έμβασμα από revolut, τα χρήματα δεν φαίνονται ότι τα στέλνεις εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

έχω χρήματα στην revolut  τα οποία τα χρειάζομαι και με κάποιο τρόπο πρέπει να τα φέρω πίσω  στην Ελλάδα.

εκτός από την φυσική κάρτα έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο ??

Και για αυτό το λόγο  αναφέρω το θέμα της επιστροφής μέσω εβάσματος.

 

 

Επίσης κάποιος φίλος σου με revolut και να τα πάρει αυτός μετρητά και να στα δώσει αν πχ δεν έχεις κάρτα ανάληψης κλπ κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλή χρόνια.

Θέλω να «τραβήξω» κάποια χρήματα από το PAYPAL και θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να τα μεταφέρω στην revolut είτε μέσω εμβάσματος σε IBAN της revolut (ή αν υπάρχει γενικά κάποιος άλλος τρόπος) ώστε να τα κάνω ανάληψη με την κάρτα της revolut από ATM.

Δεν έχω account στην revolut και ρωταω για να δω αν αξίζει να κάνω

Ευχαριστώ

PS

Έχει καταφέρει κανείς να πάρει στην Ελλάδα την debit του Paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...