Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρουσιάστηκε πρόβλημα με τη χρήση των ψηφιακών πιστοποιητικών σας
Η ολοκλήρωση της συγκεκριμένης συναλλαγής απαιτεί χρήση ψηφιακού πιστοποιητικού. Δε βρέθηκε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας το περιβάλλον Java το οποίο είναι απαραίτητο για την έκδοση και χρήση ψηφιακών πιστοποιητικών. Για την εγκατάσταση του περιβάλλοντος Java παρακαλούμε πατήστε «Εγκατάσταση Java».
Επιλογες:
Εγκατάσταση Java    Aκύρωση

To ebanking της Εurobank μου βγαζει αυτο το μηνυμα...τι φάση?

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΟ: Μιλησα με τη Eurobank και μου ειπε πως αυτο συμβαινει την 1η φορα που πας να κανεις μεταφορα μεσω ebanking εντος η εκτος τραπεζας.Τους παιρνετε τηλ και σας το ξεκλειδώνουν.Ολα κομπλε!Εκανα τη μεταφορα για 1η φορα και περιμενω να δω το ρευστο στη Revolut

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στην παρέα.την revolυt την έχω κ εγώ κ επιβεβαιωνω τις άριστες εντυπώσεις.την monese την έχει κανένας???κ ρωταω απλά γιατί αυτή είναι βίζα ενώ ή ρεβολουτ μάστερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρουσιάστηκε πρόβλημα με τη χρήση των ψηφιακών πιστοποιητικών σας

Η ολοκλήρωση της συγκεκριμένης συναλλαγής απαιτεί χρήση ψηφιακού πιστοποιητικού. Δε βρέθηκε εγκατεστημένο στον υπολογιστή σας το περιβάλλον Java το οποίο είναι απαραίτητο για την έκδοση και χρήση ψηφιακών πιστοποιητικών. Για την εγκατάσταση του περιβάλλοντος Java παρακαλούμε πατήστε «Εγκατάσταση Java».

Επιλογες:

Εγκατάσταση Java    Aκύρωση

 

To ebanking της Εurobank μου βγαζει αυτο το μηνυμα...τι φάση?

 

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΟ: Μιλησα με τη Eurobank και μου ειπε πως αυτο συμβαινει την 1η φορα που πας να κανεις μεταφορα μεσω ebanking εντος η εκτος τραπεζας.Τους παιρνετε τηλ και σας το ξεκλειδώνουν.Ολα κομπλε!Εκανα τη μεταφορα για 1η φορα και περιμενω να δω το ρευστο στη Revolut

 

Οι απαρχαιωμένες διαδικασίες στα ελληνικά eBanking platforms... Ψηφιακό πιστοποιητικό σε Internet Explorer/Firefox και να μην χρησιμοποιείς από πουθενά αλλού την υπηρεσία. Ευτυχώς και αυτοί ανακάλυψαν (πρόσφατα) τo SMS authentication. Μας μένει η Attica Bank που έχει ακόμα λίστα με κλειδάριθμους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι απαρχαιωμένες διαδικασίες στα ελληνικά eBanking platforms... Ψηφιακό πιστοποιητικό σε Internet Explorer/Firefox και να μην χρησιμοποιείς από πουθενά αλλού την υπηρεσία. Ευτυχώς και αυτοί ανακάλυψαν (πρόσφατα) τo SMS authentication. Μας μένει η Attica Bank που έχει ακόμα λίστα με κλειδάριθμους...

Eιναι προτιμότερο οταν σας παρουσιαστεί το συγκεκριμένο θεμα να επιλέξετε την αποστολή έξτρα κωδικού με SMS και όχι την έκδοση ψηφιακού πιστοποιητικού γιατι σας περιορίζει μόνο στη χρήση του συγκεκριμένου υπολογιστή για μεταφορά χρημάτων μέσω e-banking (όντως απαρχαιωμένα πράγματα) και σκεφτείτε να έχει κάποια βλάβη ο συγκεκριμένος Η/Υ και να θέλετε να μεταφέρετε χρήματα , ή να πληρώσετε λογαριασμούς που λήγουν  :confused:  και να έχετε διαθέσιμο 2ο μηχάνημα (πχ laptop) και να μην μπορείτε να κάνετε κάτι. Σε δε περίπτωση format ή επαναγκατάστασης των windows...φτου απο την αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.την revolυt την έχω κ εγώ κ επιβεβαιωνω τις άριστες εντυπώσεις.την monese την έχει κανένας???κ ρωταω απλά γιατί αυτή είναι βίζα ενώ ή ρεβολουτ μάστερ.

 

είχα ανοίξει ένα topic σχετικά με τη Monese http://www.insomnia.gr/topic/595110-monese/

 

γράψε εκεί τις εντυπώσεις / εμπειρία σου να δούμε τι παίζει και με αυτή ;;;  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας ζητήσει να κάνετε verify my identity στείλτε τους email εδώ [email protected] 

Έβγαλα καινούργια ταυτότητα, (γιατί είχα 15ετίας)  τους έστειλα τις φωτογραφίες και μετά από spamαρισμα στο support μου απάντησαν και όλα καλά επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σας ζητήσει να κάνετε verify my identity στείλτε τους email εδώ [email protected] 

Έβγαλα καινούργια ταυτότητα, (γιατί είχα 15ετίας)  τους έστειλα τις φωτογραφίες και μετά από spamαρισμα στο support μου απάντησαν και όλα καλά επιτέλους.

Πριν 30λεπτά έκανα λογαριασμό και επιβεβαίωση με ταυτότητα και μόλις ολοκληρώθηκε. Κανένα απολύτως πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Eγω εκανα απευθειας την ταυτοποιηση με την ταυτοτητα με το κινητο, πολυ γρηγορη και ευκολη διαδικασια,(μπρος πισω φωτογραφια της ταυτοτητας και μετα μια σελφι) , σιγουρα δεν πηρε 15 λεπτα για να ολοκληρωθει, αλλα στελνοντας στο support τους , μου απαντησαν αμεσα και την ολοκληρωσαν! 

 

Ρωτησα σημερα επισης και για την καρτουλα την καινουρια που θα ειναι nfc, μου ειπαν οτι δεν εχουν χρονοδιαγραμμα (αν και συντομα θα βγει) , σιγουρα για να αλλαξεις απο την παλια στην νεα , θα εχει χρεωση αλλαγης καρτας. (αν και εμενα επειδη τωρα εκανα την εγγραφη και ζητησα την νεα, μου ειπαν οτι την αλλαγη θα μου την πιστωσουν για να γινει δωρεαν!!! )

  Πολυ καλο το support ως τωρα και φιλικο, μου αφησε αριστες εντυπωσεις.   :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Ρωτησα σημερα επισης και για την καρτουλα την καινουρια που θα ειναι nfc, μου ειπαν οτι δεν εχουν χρονοδιαγραμμα (αν και συντομα θα βγει) , σιγουρα για να αλλαξεις απο την παλια στην νεα , θα εχει χρεωση αλλαγης καρτας. (αν και εμενα επειδη τωρα εκανα την εγγραφη και ζητησα την νεα, μου ειπαν οτι την αλλαγη θα μου την πιστωσουν για να γινει δωρεαν!!! )

Εγώ θα περιμένω να λήξει η παλιά για να μου στείλουν την καινούρια  :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα τα φώτα αυτών με επιτυχημένη ενεργοποίηση σε paypal.

 

Ο 4ψηφιος κωδικός φάνηκε αμέσως στο App, τον καταχώρησα στο paypal και μου έγραψε verified.

 

Ξέρω ότι για να γίνει refund το ποσό, θα χρειαστούν 2 με 3 εργάσιμες. Το θέμα είναι θα γίνει refund στην κάρτα ή στο balance? Γιατί εγώ γνωρίζω ότι πάει στο balance, αλλά στα screenshot του πρώτου Post φαίνεται ότι γυρνάει στην κάρτα.

 

Και δεύτερον. Πόσο καιρό σας πήρε να γίνει από pending σε completed η χρέωση αυτή των 1,35 ευρώ στο revolut? Νόμιζα ότι γίνεται άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να βαλω λεφτα απο το paypal balance στη revolut?

αν ναι εχει χρεωση και ποσο?θελει παλι 2-4 μερες κι αυτο?

εντιτ: δεν εχω συνδεσει τη καρτα με το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να βαλω λεφτα απο το paypal balance στη revolut?

αν ναι εχει χρεωση και ποσο?θελει παλι 2-4 μερες κι αυτο?

εντιτ: δεν εχω συνδεσει τη καρτα με το paypal

Όχι δεν μπορείς. Μόνο από κάρτα ή λογαριασμό στο όνομά σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν μπορείς. Μόνο από κάρτα ή λογαριασμό στο όνομά σου

και το paypal στο ονομα μου ειναι..αν προσθεσω πρωτα την revolut με το paypal,μετα δεν μπορω να κανω withdraw στη revolut?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να βαλω λεφτα απο το paypal balance στη revolut?

αν ναι εχει χρεωση και ποσο?θελει παλι 2-4 μερες κι αυτο?

εντιτ: δεν εχω συνδεσει τη καρτα με το paypal

 

γι'αυτη τη δουλεία πας σε leupay μεταφερεις τα χρηματα (δωρεαν) από paypal σε leupay και απο leupay τα μεταφερεις στη revolut.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...