Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γι'αυτη τη δουλεία πας σε leupay μεταφερεις τα χρηματα (δωρεαν) από paypal σε leupay και απο leupay τα μεταφερεις στη revolut.

ειχα δεν ειχα θα κανω απ ολες τις τραπεζες :P για μια αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ήθελα τα φώτα αυτών με επιτυχημένη ενεργοποίηση σε paypal.

 

Ο 4ψηφιος κωδικός φάνηκε αμέσως στο App, τον καταχώρησα στο paypal και μου έγραψε verified.

 

Ξέρω ότι για να γίνει refund το ποσό, θα χρειαστούν 2 με 3 εργάσιμες. Το θέμα είναι θα γίνει refund στην κάρτα ή στο balance? Γιατί εγώ γνωρίζω ότι πάει στο balance, αλλά στα screenshot του πρώτου Post φαίνεται ότι γυρνάει στην κάρτα.

 

Και δεύτερον. Πόσο καιρό σας πήρε να γίνει από pending σε completed η χρέωση αυτή των 1,35 ευρώ στο revolut? Νόμιζα ότι γίνεται άμεσα.

Στην περίπτωσή μου χρειάστηκαν 22 ώρες περίπου για να γίνει στη revolut αλλαγή της κατάστασης απο pending σε completed transfer (1,36 ευρώ) και refund !!!. Τον δε 4 ψήφιο κωδικό για το paypal τον εμφάνισε αμέσως απο την κατάσταση pending.  Στη σύνδεση της κάρτας με το paypal το 1,36 το "τραβηξε" απο την revolut κάρτα και την αλλη μέρα (22 ώρες) έκανε το refund πίσω στην κάρτα της revolut τι σχέση έχει το balance;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα στο pending ... πραγματικά απορώ και το pp δεν μου απάντησε . Εντελώς ρουλέτα  ....

Πρέπει να πας στο λογαριασμό σου στο paypal και στην κάρτα που πέρασες και να πατήσεις  link and confirm ώστε να γίνει η χρέωση των 1.50 ευρω και να παρεις αμέσως τον κωδικό!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορω να βαλω λεφτα απο το paypal balance στη revolut?

αν ναι εχει χρεωση και ποσο?θελει παλι 2-4 μερες κι αυτο?

εντιτ: δεν εχω συνδεσει τη καρτα με το paypal

Δε χανονται τα χρηματα σου, σε καποια αγορα θα τα χρησιμοποιησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαστε offtopic εδώ, γνωρίζετε ότι στο PayPal η προσθήκη οποιασδήποτε κάρτας (όχι μόνο Revolut) γίνεται σε 2 στάδια, έτσι;

1. Κάνουμε add την κάρτα, που προκαλεί και την πρώτη χρέωση των 0,94€ στην κάρτα

2. Πρέπει να ξανακάνουμε login στο site του PayPal και να κάνουμε κλικ στο κουμπάκι "Confirm" που θα εμφανίζεται τώρα, οπότε προκαλείται και η δεύτερη χρέωση στην κάρτα που συνοδεύεται και από τον πολυπόθητο 4ψήφιο κωδικό

 

Παρακαλώ θερμά όμως, για ερωτήσεις που δεν έχουν άμεση σχέση με το παρόν topic, όπως:

1. Γενικές απορίες για το PayPal

2. Γενικές απορίες για το ebanking των ελληνικών (και μη) τραπεζών (π.χ. για τα ψηφιακά πιστοποιητικά της Eurobank)

...να απευθύνεστε στα αντίστοιχα topics και να μην γεμίζουμε εδώ με offtopic μηνύματα.

 

Επίσης, για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι και μπαίνουν φορτσάτοι κατευθείαν για να ποστάρουν ερώτηση: το παρόν topic αποτελεί οδηγό/HOWTO και στην 1η σελίδα, μήνυμα #3 υπάρχει ένα FAQ με απαντήσεις σε πολύ συχνά ερωτήματα.

 

Ευχαριστώ!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχει ζητησει σε κανεναν να στειλει καποιο επισημο εγγραφο (ταυτοτητα, διαβατηριο διπλωμα) για επιβεβαιωση? Στον αδελφο μου οταν ανοιγει την εφαρμογη του το ζηταει και ειναι και μπλοκαρισμενη η καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχει ζητησει σε κανεναν να στειλει καποιο επισημο εγγραφο (ταυτοτητα, διαβατηριο διπλωμα) για επιβεβαιωση? Στον αδελφο μου οταν ανοιγει την εφαρμογη του το ζηταει και ειναι και μπλοκαρισμενη η καρτα.

1747 ποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά . Δεν το θυμόμουν ότι έπρεπε να κάνω λινκ και μετά θα λάμβανα τον κωδικό για το κονφιρμ . Έιχα την εντύπωση πως ο 4ψήφιος  δημίουργείται με την δήλωση της κάρτας . Ολα καλά ,την πήρε  και μένει να δω αν θα έχουμε κάνα θέμα με το Ebay  τώρα...

 

Ανακούφισης !!!!

 

 

 

EDIT : Ντουφέκι στο ebay . Μπαμ και κάτω . Και στα δικά σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...