Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παραξενο ειναι πως με αυτο το ΙΒΑΝ  εστειλα λεφτα περισι  καναδυο φορες καθως αυτο ειχα σημειωμενο  μαζι με τα αλλα στοχεια.      Δεν μπορω να καταλαβω ...Τωρα που εψαξα βρηκα και εγω οτι αρχιζει απο GB73  ..ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πωωωω σοβαρα τωρα? γαμω το %@#!%!^,,, παντου ορια!  1η του μηνα δηλαδη θα μπουνε? αντε να δουμε

 

Ζεις σε άλλη χώρα εσύ; Φυσικά και υπάρχουν συνολικά όρια. Δεν θα μπει τίποτα από μόνο του 1η του μήνα. Το έμβασμά σου απορρίφθηκε και πρέπει να κάνεις νέο από την 1/1 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζεις σε άλλη χώρα εσύ; Φυσικά και υπάρχουν συνολικά όρια. Δεν θα μπει τίποτα από μόνο του 1η του μήνα. Το έμβασμά σου απορρίφθηκε και πρέπει να κάνεις νέο από την 1/1 και μετά.

ε προφανως απο αλλο πλανητη,,,εγω ηξερα οτι ειναι ορια καθε μηνα 500ε ανα δικαιουχο και ορια αγορων απο revolut 1000ε το χρονο!

​Το οτι αγοραζει και η κουτση μαρια τα βρακια της απο εξωτερικο και εχουν βαλει και ορια γενικα καθε μηνα για τα εμβασματα,,,τοτε καλα να παθουμε.

Αλλα οχι αυτοι που αγοραζουν μια φορα το 3μηνο απο εξωτερικο μπαινουν στον ιδιο λακκο με τους υπολοιπους.

 

 

 

Εδω παντως λεει οτι ειναι ολοκληρωμενη αρα επιτυχης?

 

yZDJKre.jpg

 

be4Xq5n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε προφανως απο αλλο πλανητη,,,εγω ηξερα οτι ειναι ορια καθε μηνα 500ε ανα δικαιουχο και ορια αγορων απο revolut 1000ε το χρονο!

​Το οτι αγοραζει και η κουτση μαρια τα βρακια της απο εξωτερικο και εχουν βαλει και ορια γενικα καθε μηνα για τα εμβασματα,,,τοτε καλα να παθουμε.

Αλλα οχι αυτοι που αγοραζουν μια φορα το 3μηνο απο εξωτερικο μπαινουν στον ιδιο λακκο με τους υπολοιπους.

 

CC φιλτατε CC ! Ειναι ακομα εδω αναμεσα μας, ζουν και βασιλευουν :) Να λεμε ευχαριστω που μας δινουν και το δικαιωμα της "εξαγωγης" των 1000 ευρω ανα μηνα...ασχετα με το ποιος προλαβαινει η εχει για να βγαλει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε προφανως απο αλλο πλανητη,,,εγω ηξερα οτι ειναι ορια καθε μηνα 500ε ανα δικαιουχο και ορια αγορων απο revolut 1000ε το χρονο!

​Το οτι αγοραζει και η κουτση μαρια τα βρακια της απο εξωτερικο και εχουν βαλει και ορια γενικα καθε μηνα για τα εμβασματα,,,τοτε καλα να παθουμε.

Αλλα οχι αυτοι που αγοραζουν μια φορα το 3μηνο απο εξωτερικο μπαινουν στον ιδιο λακκο με τους υπολοιπους.

 

 

 

Εδω παντως λεει οτι ειναι ολοκληρωμενη αρα επιτυχης?

 

yZDJKre.jpg

 

be4Xq5n.jpg

Το ολοκληρωμενη λεει για την εντολη και οχι για την εκτελεση της.Δεν αφαιρεθηκαν χρηματα απο τον λογαριασμο σου και ουτε θα αφαιρεθουν.Θα πρεπει να ξανακανεις το εμβασμα 1/1 ξανα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ολοκληρωμενη λεει για την εντολη και οχι για την εκτελεση της.Δεν αφαιρεθηκαν χρηματα απο τον λογαριασμο σου και ουτε θα αφαιρεθουν.Θα πρεπει να ξανακανεις το εμβασμα 1/1 ξανα.

ok θενκς για την βοηθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε προφανως απο αλλο πλανητη,,,εγω ηξερα οτι ειναι ορια καθε μηνα 500ε ανα δικαιουχο και ορια αγορων απο revolut 1000ε το χρονο!

​Το οτι αγοραζει και η κουτση μαρια τα βρακια της απο εξωτερικο και εχουν βαλει και ορια γενικα καθε μηνα για τα εμβασματα,,,τοτε καλα να παθουμε.

Αλλα οχι αυτοι που αγοραζουν μια φορα το 3μηνο απο εξωτερικο μπαινουν στον ιδιο λακκο με τους υπολοιπους.

 

Δεν αντεξα να μην γραψω:

 

- Στις τραπεζες δεν εχουμε λεφτα μονο ολοι εμεις εδω (λεμε τωρα), οι οποιοι αγοραζουμε βρακια. Υπαρχουν επιχειρησεις, εταιρειες και οργανισμοι που μεταφερουν χρηματα προς/απο το εξωτερικο. Ετσι πιανει τα ορια μια τραπεζα.

- Ορια που, οπως σωστα εγραψε ο molot, δεν μπηκαν επειδη αγοραζει βρακια απο το εξωτερικο η κουτση Μαρια, αλλα επειδη εχουμε cc.

 

- Εκτος αν σκοπευεις να κανεις αγαθοεργιες με τα χρηματα που θελεις να στειλεις στη Ρεβ, θα υποθεσω οτι κι εσυ εισαι κουτση Μαρια οπως ολοι μας. Σωστα; ;)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντεξα να μην γραψω:

 

- Στις τραπεζες δεν εχουμε λεφτα μονο ολοι εμεις εδω (λεμε τωρα), οι οποιοι αγοραζουμε βρακια. Υπαρχουν επιχειρησεις, εταιρειες και οργανισμοι που μεταφερουν χρηματα προς/απο το εξωτερικο. Ετσι πιανει τα ορια μια τραπεζα.

- Ορια που, οπως σωστα εγραψε ο molot, δεν μπηκαν επειδη αγοραζει βρακια απο το εξωτερικο η κουτση Μαρια, αλλα επειδη εχουμε cc.

 

- Εκτος αν σκοπευεις να κανεις αγαθοεργιες με τα χρηματα που θελεις να στειλεις στη Ρεβ, θα υποθεσω οτι κι εσυ εισαι κουτση Μαρια οπως ολοι μας. Σωστα; ;)

 

οκ σορρυ δεν ηξερα πως δουλευουν τα CC. Διπλη ποινη δηλαδη και οποιος προλαβει να συμπληρωσει το οριο της τραπεζας,,,μαλιστα. Αλλος τροπος εκτος απο revolut κτλ χωρις ορια υπαρχει? η ειναι παντου ετσι οποιος προλαβει ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας

εστειλα εμβασμα 400 ευρω 20/12/16 τα οποια αφαιρεθηκαν απο το λογαριασμο μου αλλα δεν πιστωθηκαν στη revolut μεχρι σημερα

ειχα συμπληρωσει τα 1000 ευρω πριν βαλω τα 400 (limit is reached)

γνωριζει καποιος αν θα πιστωθουν με το νεο ετος; ή πρεπει να κανω κατι;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα σας

εστειλα εμβασμα 400 ευρω 20/12/16 τα οποια αφαιρεθηκαν απο το λογαριασμο μου αλλα δεν πιστωθηκαν στη revolut μεχρι σημερα

ειχα συμπληρωσει τα 1000 ευρω πριν βαλω τα 400 (limit is reached)

γνωριζει καποιος αν θα πιστωθουν με το νεο ετος; ή πρεπει να κανω κατι;

ευχαριστώ

Στειλε screenshot απο το εμβασμα στο chat και θα στα πιστωσου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ σορρυ δεν ηξερα πως δουλευουν τα CC. Διπλη ποινη δηλαδη και οποιος προλαβει να συμπληρωσει το οριο της τραπεζας,,,μαλιστα. Αλλος τροπος εκτος απο revolut κτλ χωρις ορια υπαρχει? η ειναι παντου ετσι οποιος προλαβει ?

 

Υπάρχει χρησιμοποίησε μία οποιαδήποτε ελληνική καρτα, οι πιθανότητες να περάσει η αγορά σουε εναι 99% χωρίς cc κλπ, μόνο το όριο της κάρτας σου είναι δεσμευτικό.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα συμπληρωσει τα 1000 ευρω πριν βαλω τα 400 (limit is reached)

γνωριζει καποιος αν θα πιστωθουν με το νεο ετος; ή πρεπει να κανω κατι;

ευχαριστώ

 

Πρέπει να κάνεις verification της Revolut με ταυτότητα ή διαβατήριο.

Στειλε screenshot απο το εμβασμα στο chat και θα στα πιστωσου

 

Διάβασε πιο προσεκτικά τι γράφει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κάνεις verification της Revolut με ταυτότητα ή διαβατήριο.

 

 

Διάβασε πιο προσεκτικά τι γράφει...

Πως γίνεται ;

Μπορείς να μου στείλεις αναλυτικά οδηγίες;

Chat εννοείς στο support;

Chat εννοείς στο support;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά... Φόρτωσα την ρεβολουτ.. Και σήμερα έκανα την πρώτη μου αγορά από Gearbest.. Το αντικείμενο μεχρη το order έκανε 47.99..Μόλις εκανα την παραγγελία χωρίς να το πρόσεξω έγινε 50...τι παιζει? Μπηκα στο app αλλα μου λέει πως για το exchange δεν κράτησε fee.. Απο που προστέθηκαν? Γενικότερα σε ολα μου ζηταει κατι παραπάνω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...