Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο οδηγός γράφτικες πριν από καιρο, τα πράγματα αλλάζουν, το πρόβλημα σου έχει αναφερθεί 2-3 σελίδες πισω, διαβασε από εδώ και κάτω

 

http://www.insomnia.gr/topic/588647-revolut-οδηγός-επιβίωσης-διαβάστε-τα-3-πρώτα-posts-πριν-ρωτ/?p=55353961

Όποτε θα κάνω μεταφορά με Έμβασμα 10 € και θα αποκτήσω την revolut card

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδες, καταλαβε κανενας τι αλλαξει στα καινουρια TOS της revolut απο Φλεβαρη? Μου εβγαλε μια ειδοποιηση στην εφαρμογη να παω να τους διαβασω και να κανω accept αλλα δεν βλεπω τιποτα διαφορετικο....

https://revolut.com/terms3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες, καταλαβε κανενας τι αλλαξει στα καινουρια TOS της revolut απο Φλεβαρη? Μου εβγαλε μια ειδοποιηση στην εφαρμογη να παω να τους διαβασω και να κανω accept αλλα δεν βλεπω τιποτα διαφορετικο....

https://revolut.com/terms3

 

Μια αλλαγή από την πρώτη κιόλας παράγραφο είναι ότι έφυγε η Paysafe και πήραν άδεια να κάνουν αυτοί την έκδοση του e-money

 

Αρχικά ήταν:

 

Paysafe Financial Services Limited (the "Issuer") is a company incorporated in England and Wales with company number 4478861 whose registered office is at Compass House, Chivers Way, Cambridge, CB24 9BZ. The Issuer is an E-Money Institution authorised and regulated by the Financial Conduct Authority (reference number: 900015) to issue e-money and provide certain payment service activities in accordance with the E-Money Regulations 2011

 

Και τώρα έγινε:

 

Revolut is the issuer for the electronically stored monetary value in Your account under authorization from the Financial Conduct Authority (reference number: 900562) and as such will provide certain payment service activities in accordance with the E-Money Regulations 2011 and the Payment Service Regulations 2009.

 

Εξαιτίας αυτού αφαιρέθηκε και το παρακάτω κομμάτι που ήταν αρχικά στους όρους

 

1.1 Revolut Limited provides technical support to the provision of payment services to you by the Issuer which enables you to make payments transactions through Revolut Mobile App or Revolut Card. Revolut Limited is an independent contractor for all purposes, and is not your agent or trustee. Revolut is not liable for the products or services that you buy with Revolut Card. If you have any problems with the products or services you need to contact the relevant merchant .Revolut Limited does not at any time enter into the possession of funds transferred through the Revolut Service and does not provide any payment service activities (as defined in the Payment Services Regulations 2009) to Users of the Revolut Service 

We do not guarantee the identity of any User or ensure that a third party will complete a Transaction. For the avoidance of doubt Revolut is the merchant of record for all Transactions to load your Account and is responsible for all Chargebacks in connection with such Transactions.

 

Eπίσης το κομμάτι Taxes ήταν:

 

5.6 It is your responsibility to determine what, if any, taxes apply to the payments you make or receive, and it is your responsibility to collect, report and remit the correct tax to the appropriate tax authority. We are not responsible for determining whether taxes apply to your Transaction, or for collecting, reporting or remitting any taxes arising from any Transaction. You hereby agree to comply with any and all applicable tax laws in connection with your use of the Revolut Services, including without limitation, the reporting and payment of any taxes arising in connection with Transactions made through the Revolut Services.

 

Και τώρα έγινε:

 

5.6 It is your responsibility to determine what, if any, taxes apply to the payments you make or receive, and it is your responsibility to collect, report and remit the correct tax to the appropriate tax authority. We are not responsible for determining whether taxes apply to your Transaction, or for collecting, reporting or remitting any taxes arising from any Transaction. In certain circumstances, such as if you are a legal resident of the Republic of Ireland and you conduct an ATM transaction in the Republic of Ireland, Revolut may collect from You the appropriate stamp duty up to the legal maximum as required by the Irish Revenue Commissioners. You hereby agree to comply with any and all applicable tax laws in connection with your use of the Revolut Services, including without limitation, the reporting and payment of any taxes arising in connection with Transactions made through the Revolut Services.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ, δεν ειχα δωσει σημασια οταν το διαβασα το συγκεκριμενο κομματι...

Αρχικα ελεγα οτι υπογραψαν και αυτοι τη συμβαση προσβασης στα τραπεζικα δεδομενα μεσα στην ΕΕ, αλλα δεν πρεπει να εχει να κανει τιποτα με αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες! 

Προσφατα εχω δει οτι για την μεταφορα εμβασματος στην προκειμενη της πειραιως,,,μου εμφανισε και το High Priority περαν του Normal.

Ξερει κανεις ποσα χρεωνει για αυτη την διαδικασια? εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι,,,

YcE6qXM.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες! 

 

Προσφατα εχω δει οτι για την μεταφορα εμβασματος στην προκειμενη της πειραιως,,,μου εμφανισε και το High Priority περαν του Normal.

 

Ξερει κανεις ποσα χρεωνει για αυτη την διαδικασια? εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι,,,

Έχει αναφερθεί στο νήμα παλαιότερα, ψάξτο.

Δεν είναι τραγικό ποσό αλλά δεν αξίζει, πρακτικά στον ίδιο χρόνο θα σε πιστώσουν (μεθεπόμενη εργάσιμη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες!

 

Προσφατα εχω δει οτι για την μεταφορα εμβασματος στην προκειμενη της πειραιως,,,μου εμφανισε και το High Priority περαν του Normal.

 

Ξερει κανεις ποσα χρεωνει για αυτη την διαδικασια? εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι,,,

 

YcE6qXM.jpg

Αν θυμαμαι καλα 2,5 ευρω το High priority και κλασσικα 1 ευρω το Normal priority

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αναφερθεί στο νήμα παλαιότερα, ψάξτο.

Δεν είναι τραγικό ποσό αλλά δεν αξίζει, πρακτικά στον ίδιο χρόνο θα σε πιστώσουν (μεθεπόμενη εργάσιμη)

Οχι.Εμενα μου τα πιστώνει την ιδια μέρα που εχω στείλει το έμβασμα το βράδυ.

Καλησπερες! 

 

Προσφατα εχω δει οτι για την μεταφορα εμβασματος στην προκειμενη της πειραιως,,,μου εμφανισε και το High Priority περαν του Normal.

 

Ξερει κανεις ποσα χρεωνει για αυτη την διαδικασια? εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι,,,

 

YcE6qXM.jpg

+1.5 ευρω.Συνολο 2.5 και στελνει το εμβασμα με ημερομηνία αξιας την ιδια μερα. (Εχει τελιωσει το οριο της πειραιως για τον Δεκέμβριο. Ξανα εμβάσματα με το νεο ετος!)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι.Εμενα μου τα πιστώνει την ιδια μέρα που εχω στείλει το έμβασμα το βράδυ.

 

+1.5 ευρω.Συνολο 2.5 και στελνει το εμβασμα με ημερομηνία αξιας την ιδια μερα.

Εντάξει έχουν καλούς χρόνους πλέον ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεις??? μηπως το δικο σου οριο?

η τραπεζα εχει ενα καθορισμενο οριο χρηματων για εμβασματα στο εξωτερικο ανα μηνα.Εφτασαν τα σε αυτο το οριο και δεν στελνει αλλα εμβασματα μεχρι να αλλαξει ο μηνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τραπεζα εχει ενα καθορισμενο οριο χρηματων για εμβασματα στο εξωτερικο ανα μηνα.Εφτασαν τα σε αυτο το οριο και δεν στελνει αλλα εμβασματα μεχρι να αλλαξει ο μηνας.

πωωωω σοβαρα τωρα? γαμω το %@#!%!^,,, παντου ορια!  1η του μηνα δηλαδη θα μπουνε? αντε να δουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια υπαρχει κανενα λαθος εδω ?                                                                                                                              

Δε χρειάζεται να σβήνεις το λογαριασμό δικαιούχου, δεν είναι μυστικός.

Kαι νομίζω δε ξεκινάει με GB94... αλλά με GB73

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειάζεται να σβήνεις το λογαριασμό δικαιούχου, δεν είναι μυστικός.

Kαι νομίζω δε ξεκινάει με GB94... αλλά με GB73

Σωστα με GB73 ξεκιναει.Ολοκληρο το IBAN ειναι GB73 BARC 2036 4759 2458 33 για τον EUR λογαριασμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...