Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [Διαβάστε τα 3 πρώτα posts πριν ρωτήσετε]


mary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.Ευχαριστούμε για τον φοβερό αυτό οδηγό την mary και τους υπόλοιπους συμφορουμίτες που βοήθησαν για την πραγματοποίηση του.Έχω κάποιες ερωτήσεις.

1.Μπορούμε να εισάγουμε τα στοιχεία μας και στα Ελληνικά ή greeklish;

2.Αν συνδέσω την revolut στο PayPal πρέπει να την θέσω ως primary ή δεν είναι απαραίτητο;

3.Αν τελικά την συνδέσω στο PayPal θα μπορώ να κάνω αγορές και από το Amazon με αυτη;(δεν έχω λογαριασμό στο Amazon αλλά σκέφτομαι να κάνω)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

1.Μονο λατινικά

2.Αν έχεις πολλες κάρτες συνδεμένες ναι

3.Το αμαζον δεν δέχεται ππ, μπορείς όμως να την συνδέσεις και στο αμαζον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 12.2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχει ερθει σε κανεναν κάρτα τελευταία? 

 

Απο τις 1 του μηνα εκανα order και ακόμα δεν εχει φανει κατι.... αρχιζω να προβληματιζομαι. Μου χανε πει οτι τεμεκ επεσε κινηση μπλα μπλα μπλα... Φιλος που την ειχε παραγγειλει 2 μερες πριν απο μένα, την παρελαβε σε 10 μέρες. Εγω κλεινω μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ @ NikosKallithea

Δεν έχω πολλές στο PayPal μονο την χρεωστική της Πειραιώς με την οποία έκανα αγορές προ cc.Άρα,την κάνω primary;

Το ξέρω για το amazon και το PayPal,αλλά όπως λες μπορώ να κάνω λογαριασμό στο amazon και να βάλω την revolut.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι ιδια ακριβως τα στοιχεια και μπορεις να τη προσθεσεις και να αγορασεις κανονικα!

Σαν ονομα πανω στην καρτα τι γραφει;Αυτο που εχουμε δηλωσει στο profile;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ @ NikosKallithea

Δεν έχω πολλές στο PayPal μονο την χρεωστική της Πειραιώς με την οποία έκανα αγορές προ cc.Άρα,την κάνω primary;

Το ξέρω για το amazon και το PayPal,αλλά όπως λες μπορώ να κάνω λογαριασμό στο amazon και να βάλω την revolut.

 

Δεν έχει σημασία αν θα την κάνεις primary ή όχι. Το paypal πάντα θα σου δίνει την επιλογή ποια κάρτα θα χρεώσει πριν κάνεις checkout από κάποιο κατάστημα. Τώρα για λόγους ευκολίας, μπορείς να ορίσεις εκείνη ως primary ώστε να μην είσαι αναγκασμένος κάθε φορά να την επιλέγεις.

 

Στο amazon πληρώνεις απευθείας με την πιστωτική/χρεωστική σου κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Είχα στείλει έμβασμα μέσω Eurobank e-banking την Πέμπτη το μεσημέρι και τώρα που μπήκα η κατάσταση της συναλλαγής άλλαξε σε "Επιτυχημένη Αποστολή" αλλά στην εφαρμογή δεν έχει εμφανιστεί ακόμη το ποσό που έστειλα. Λέτε μέχρι αύριο να γίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει ερθει σε κανεναν κάρτα τελευταία? 

 

Απο τις 1 του μηνα εκανα order και ακόμα δεν εχει φανει κατι.... αρχιζω να προβληματιζομαι. Μου χανε πει οτι τεμεκ επεσε κινηση μπλα μπλα μπλα... Φιλος που την ειχε παραγγειλει 2 μερες πριν απο μένα, την παρελαβε σε 10 μέρες. Εγω κλεινω μηνα.

 

Εαυτέ μου, 28 μέρες μετά εμενα μου έφτασε.... better late than never που λενε και στο χωριο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμενα μου ήρθε η κάρτα σήμερα... Πολυ γρήγορα πρέπει να παραδεχτώ, μέσα σε 10 μέρες σε μια πολυ όμορφη συσκευασία!! Το μόνο ενοχλητικό ειναι (και δεν έχει να κάνει με την revolut) ο,τι ο φάκελος ήταν παραβιασμένος! Κάποιος τον είχε σκίσει από πάνω... Ελπίζω βέβαια να μην μπόρεσε να δει την κάρτα γιατί το σκίσιμο ήταν σχετικά μικρό για να βγει... Το έχει πάθει κανένας άλλος??

Παιδια και μια απορία ακόμα... Η Revolution δεν ειναι τράπεζα, σωστά? Πως μπορεί και εκδίδει MasterCard στο όνομα μας? Επομένως υπάρχει αγγλικός λογαριασμός με τα στοιχεία μας στη Αγγλια?? Προσπαθώ να καταλάβω το πως δουλεύει το όλο πράγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έμβασμα από Πειραιώς στις 21/12 εκτελεσμένο και ακόμη τίποτα στη Revolut.

Τους έστειλα μήνυμα στο support αλλά δεν πήρα καμμιά απάντηση..

τι κάνω τώρα;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...