Προς το περιεχόμενο

Οι πωλήσεις του PlayStation 4 ξεπέρασαν τα 30 εκατομμύρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν κανω τον υπολογισμο κερδων επι 400$ γιατι ζαλιζομαι :D

 

τζίρος ειναι αυτό.

για το κέρδος πρεπει να βγάλεις πόσο της κοστίζει να το παράξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο μου φαινεται.Αρχικα δεν εκαναν το λαθος με την τιμη οπως στο ps3.Τωρα λογω της πτωσης στην τιμη συνεχιζει να πουλαει και λογικα θα ανεβει κι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο το αξιζει πραγματικα παιζω ολα τα τελευταια παιχνιδια σε full hd στην 46αρα μου με dts 4.1στον απίστευτο καναπε μου και εχω γλιτωσει εδω και 2 χρονια τις αναβαθμίσεις του pc .

Απο εμενα στο game rip to pc ( μαλλον μεγαλωσα και με κουράζει η καρεκλα και το γραφειο)

Τρομερο μηχανημα και το πλας αξιζει με χιλια ειδικα αν εισαι και κατοχος vita ps3 μιλαμε για 3.5 ευρω το μηνα δηλαδη ενας λιγοτερος καφες στον πειραια.....και συνολικα 100 παιχνιδια δωρεαν εαν εχεις ολα τα μηχανηματα της σονυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blepeis diafora file m apo to pc sto ps4 se grafika gti skeftomai ma parw vasika eimai anamesa sta duo xbox one i ps4?

Φιλε μου αναμεσα στο πισι μου που το ειχα παρει πριν 2.5 χρονια περιπου 800 και ευρω δεν βλεπω καμια διαφορα ισα ισα που στην κονσολα τα βλεπω καλητερα ουτε σπασιματα ουτε frame drops τιποτα.....

Αν και οτι παιχνιδι πήρα για την κονσολα δεν μπηκα στον κοπο να το βαλω στο πισι μου αλλα καμια φορα φορα σε φιλους που βλεπω ειναι σχεδον τα ιδια .

Εξαλου κακα τα ψεμματα τα παιχνιδια πλεον ειναι πορτ απο τις κονσολες στα πισι και δεν πρόκειται να αλλαξει αυτο.

Επισης επειδη τα περισσοτερα παιχνιδια τα κατεβαζα δοκιμαστικά. ...... στο πισι δεν καθομουνα ποτε να τα λιωσω και τα παραταγα πολυ πριν την μεση.

Στην κονσολα ομως επειδη τα πληρωνω πραγματικα τα λιωνω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου αναμεσα στο πισι μου που το ειχα παρει πριν 2.5 χρονια περιπου 800 και ευρω δεν βλεπω καμια διαφορα ισα ισα που στην κονσολα τα βλεπω καλητερα ουτε σπασιματα ουτε frame drops τιποτα.....

Αν και οτι παιχνιδι πήρα για την κονσολα δεν μπηκα στον κοπο να το βαλω στο πισι μου αλλα καμια φορα φορα σε φιλους που βλεπω ειναι σχεδον τα ιδια .

Εξαλου κακα τα ψεμματα τα παιχνιδια πλεον ειναι πορτ απο τις κονσολες στα πισι και δεν πρόκειται να αλλαξει αυτο.

Επισης επειδη τα περισσοτερα παιχνιδια τα κατεβαζα δοκιμαστικά. ...... στο πισι δεν καθομουνα ποτε να τα λιωσω και τα παραταγα πολυ πριν την μεση.

Στην κονσολα ομως επειδη τα πληρωνω πραγματικα τα λιωνω......

Νομιζω καλητερα σε ps4 να πας αποτι λενε ειναι καλητερο αν και παλι μην περιμενεις να δεις καμια τρελη διαφορα πουθενα ......

Τωρα εαν δεν εχεις παιξει τα απαραιτητα παιχνιδια του αιωνα οπως

1.last of us

2.uncharted ολα

3.cow ολα

To ps4 ειναι μονόδρομος.

Πσ αργοτερα οταν βγαλει σλιμ xbox one θα το τσιμπισω και αυτο μαλλον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κανω τον υπολογισμο κερδων επι 400$ γιατι ζαλιζομαι :D

12 δισεκατομμύρια ευρώ τζίρος. Δεν είναι και πάρα πολλά για μία εταιρεία σαν την Sony.

O Νιάρχος και ο Λάτσης έχουν πάνω από 5 δισεκατομμύρια δολλάρια συνολικά. https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Greeks_by_net_worth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σκεφτείτε πως τα επίσης επιτυχημένα Χ360/PS3 έχουν πουλήσει μέσα σε 10/9 χρόνια περί τα 90 εκατομμύρια κομμάτια.

 

Το PS4 έφτασε το ένα τρίτο του αριθμού αυτού σε δύο μόλις έτη...

 

Μπορεί να ξεπεράσει την εμπορικότερη επιτραπέζια ever? Το PS2 δηλαδή.

 

Τολμώ να πω ναι.

 

 

Υγ: PS3 και όλα έπονται. Την λατρεύω αυτή την κονσόλα. Άντε να γίνει ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ένα ακόμα pricedrop στο PS3 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά...καλά... Μόλις κυκλοφορήσει το https://www.playstation.com/en-us/explore/project-morpheus/ morpheus οι πωλήσεις θα φτάσουν τα 60 εκατομμύρια σε χρόνο ρεκόρ.  Μην ξεχνάμε πως το εν λόγω αξεσουάρ θα φέρει την επανάσταση στο gaming και όχι μόνο και θα κοστίζει όσο η κονσόλα! Άρα λίγο πριν την κυκλοφορία του η sony θα ρίξει αρκετά την τιμή της κονσόλας πιστεύω στα 250-280 ευρώ για να σου δώσει κίνητρο να το αγοράσεις άλλα και να μπορεί να προσφέρει το vr πακέτο με το μηχάνημα για τους νέους κατόχους σε προσιτό  bundle των 500- 600 $   Αν η microsoft μείνει πίσω σε αυτό τον τομέα, πάει το έχασε το τραίνο... Όποιος είχε δοκιμάσει τουλάχιστον μια φορά αυτή την εμπειρία θα καταλάβει γιατί πράγμα μιλάω... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εξαιρετικη δουλεια....3 πραγματα ομως πρεπει να φιαξει.....

1) να κανει update για να παιζουμε κ του 3 τα games

2)να προσθεσει μια επιλογη για να κλεινουν τα led εντελως,πισω απ τα χειριστηρια

3) να χαμηλωσει τις τιμες στο market των full games.ελεος...!!πιο ακριβα κ απο τα μαγαζια?τουλαχιστον αυτα τα πουλας μετα.τα digital τι θα τα κανεις?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα εξαιρετικη δουλεια....3 πραγματα ομως πρεπει να φιαξει..... 1) να κανει update για να παιζουμε κ του 3 τα games 2)να προσθεσει μια επιλογη για να κλεινουν τα led εντελως,πισω απ τα χειριστηρια 3) να χαμηλωσει τις τιμες στο market των full games.ελεος...!!πιο ακριβα κ απο τα μαγαζια?τουλαχιστον αυτα τα πουλας μετα.τα digital τι θα τα κανεις?????

1) Δεν είναι ούτε εύκολο ούτε συμφέρει την Sony να υπάρχει αυτή η συμβατότητα όσο κυκλοφορεί κανονικά το PS3 και μάλιστα στα 200€ (!!!!)

2) Συμφωνώ

3) Διάβασε αυτό το άρθρο του insomnia και θα καταλάβεις γιατί δεν συμβαίνει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...