Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατάλαβα, ίσως αν δοκίμαζε από άλλο τηλέφωνο, πάντως μπορείς να στείλεις άμεσα χρήματα από leupost σε leupost.

 

με το chat του και κατι επιταγες που εχει τι παιζει ;;; 

 

δοκίμασες να στειλεις χρήματα μέσω chat ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καταρχην ολες οι εγγραφες εγιναν στην ιδια συσκευη απλως ειναι dual sim. Δεν μπορω να μπω στην αρχικη εγγραφη στην οποια εχουν παει τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το chat του και κατι επιταγες που εχει τι παιζει ;;; 

 

δοκίμασες να στειλεις χρήματα μέσω chat ??

 

δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω android, φαντάζομε θα είναι ένα κλασικό chat που θα στέλνεις και χρήματα σε πραγματικό χρόνο, κάτι σαν αυτό της εθνικής, εάν έχεις δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ολες οι εγγραφες εγιναν στην ιδια συσκευη απλως ειναι dual sim. Δεν μπορω να μπω στην αρχικη εγγραφη στην οποια εχουν παει τα λεφτα.

χμμμ... καποιο μπλεξιμο εχει γινει υποθετω με το LeuPost app και το κινητο σου, ισως να εβγαλες και bug, ελπιζω να εδωσες αυτη τη πληροφορια στο support τους.

δεν το έχω δοκιμάσει γιατί δεν έχω android, φαντάζομε θα είναι ένα κλασικό chat που θα στέλνεις και χρήματα σε πραγματικό χρόνο, κάτι σαν αυτό της εθνικής, εάν έχεις δοκιμάσει.

δεν εχω λογαριασμο στην εθνικη αλλα καταλαβαινω περιπου πως ειναι... περιμενω να βγαλουν το app και σε iOS (μου ειχαν πει αν θυμαμαι καλα αρχες του 2016)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα προσπάθησα να κάνω top up την κάρτα Revolut μέσω Leupay και ... τζίφος  :mad:  Μου βγαζει μύνημα οτι η συναλλαγή έχει αποκλειστει απο την τραπεζα (Satabank ??) Ελπίζω να είναι προσωρινό το πρόβλημα αν όχι, είναι απαράδεκτο !  Λες και δεν μας έφταναν τα ελληνικά cc έχουμε και τα Μαλτέζικα ;

Υπενθυμίζω πως η ίδια συναλλαγή είχε γίνει με επιτυχία στις 24/12 πριν τη διαχείριση της Leupay απο τη Satabank !

Θα ξαναδοκιμάσω Δευτέρα πρωί και αν ξανασυμβεί,  παράπονα στο [email protected]  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα προσπάθησα να κάνω top up την κάρτα Revolut μέσω Leupay και ... τζίφος :mad: Μου βγαζει μύνημα οτι η συναλλαγή έχει αποκλειστει απο την τραπεζα (Satabank ??) Ελπίζω να είναι προσωρινό το πρόβλημα αν όχι, είναι απαράδεκτο ! Λες και δεν μας έφταναν τα ελληνικά cc έχουμε και τα Μαλτέζικα ;

Υπενθυμίζω πως η ίδια συναλλαγή είχε γίνει με επιτυχία στις 24/12 πριν τη διαχείριση της Leupay απο τη Satabank !

Θα ξαναδοκιμάσω Δευτέρα πρωί και αν ξανασυμβεί, παράπονα στο [email protected] :mad:

τσεκαρε μηπως εχεις πιασει τιποτα ορια σε μεταφορες κτλ. να υποθεσω ο λογ/μος σου ειναι Standard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα προσπάθησα να κάνω top up την κάρτα Revolut μέσω Leupay και ... τζίφος  :mad:  Μου βγαζει μύνημα οτι η συναλλαγή έχει αποκλειστει απο την τραπεζα (Satabank ??) Ελπίζω να είναι προσωρινό το πρόβλημα αν όχι, είναι απαράδεκτο !  Λες και δεν μας έφταναν τα ελληνικά cc έχουμε και τα Μαλτέζικα ;

Υπενθυμίζω πως η ίδια συναλλαγή είχε γίνει με επιτυχία στις 24/12 πριν τη διαχείριση της Leupay απο τη Satabank !

Θα ξαναδοκιμάσω Δευτέρα πρωί και αν ξανασυμβεί,  παράπονα στο [email protected]  :mad:

 

θυμάμαι το ίδιο έγινε με την skrill, ανεβάζαμε χρήματα μέχρι που η skrill είδε ότι πήγαιναν σε ανταγωνιστή και την μπλόκαρε για το συγκεκριμένο top up. η ειρωνεία είναι ότι το top up θεωρείτε αγορά, οπότε δεν θα έπρεπε να τους χαλούσε. ας ελπίσουμε να είναι προσωρινό, διαφορετικά θα έχει μείνει μόνο η number26.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πιάσει κανένα όριο και ο λογαριασμός είναι standard.  Mε το paypal συνεργάζεται μια χαρά (μετά το δις αποτυχημένο top up σε revolut έγινε αγορα απο DX.com) γιατι όχι πλέον με revolut ;  Αν ισχύει αυτό που είπε ο συμφορουμίτης noah.johnson περι ανταγωνισμού θα ακούσουν ασχημο κράξιμο στο support.  Oπως είπα θα ξαναδοκιμάσω τη Δευτέρα και βλέπουμε...

AKYΡΟ  Η συναλλαγή έγινε τελικά με την τριτη προσπάθεια (δεν μπορούσα να περιμένω ως τη Δευτέρα :-) ίσως τελικά να έφταιγε το app της revolut)  

 

http://prntscr.com/9r1im8

 

Συμπερασμα, η μεταφορά χρημάτων απο leupay σε revolut εξακολουθεί να γίνεται άμεσα και δίχως προμήθεια και με διαχειριστή τη Satabank 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια εκδοση ειναι η 1.0.7 (release date 07-01-16) ... εβαλαν και Ελληνικα. τσεκαρε πως εχεις την τελευταια εκδοση.

Αυτήν έχω και γενικά δεν έχω δοκιμάσει άλλη έκδοση....

Αν έχει κανείς apk παλιάς έκδοσης ευχαρίστως να το δοκιμάσω....

Έχω δοκιμάσει πάνω από 20 φορές να κάνω register και μετά το pin code crashάρει

Μπα και με τις 2 προηγούμενες εκδόσεις που βρήκα πάλι τα ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AKYΡΟ Η συναλλαγή έγινε τελικά με την τριτη προσπάθεια (δεν μπορούσα να περιμένω ως τη Δευτέρα :-) ίσως τελικά να έφταιγε το app της revolut)

 

http://prntscr.com/9r1im8

 

Συμπερασμα, η μεταφορά χρημάτων απο leupay σε revolut εξακολουθεί να γίνεται άμεσα και δίχως προμήθεια και με διαχειριστή τη Satabank

γιατι ομως με την τριτη ;;; τι αλλαξε δηλαδη ;;;

 

και ενας αλλος συμφορουμιτης με prepaid πειραιως με την 2-3 προσπαθεια περασε χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι ομως με την τριτη ;;; τι αλλαξε δηλαδη ;;;

 

και ενας αλλος συμφορουμιτης με prepaid πειραιως με την 2-3 προσπαθεια περασε χρηματα.

Παιδια μια βοηθεια για να καταλαβω για να ψωνισω απο εξω κανω εγγραφή στη LeuPost η laupal η και στα δυο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια βοηθεια για να καταλαβω για να ψωνισω απο εξω κανω εγγραφή στη LeuPost η laupal η και στα δυο?

για να ψωνισεις κατευθειαν πας LeuPost (πρεπει να εχεις κινητο ή tablet με Android και να μπορεσει να συνδεθει η καρτα σου, παραπανω εχω γραψει με ποιες καρτες εχει γινει δουλεια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εγγραφή απλη στη leupost. Χωρισ να στειλω το διαβατήριο οπως ζηταει αυτο που βλεπω ειναι πως εχω ειδη μια εικονικη καρτα με τα στοιχεία μου πως μπωρο να τη φορτώσω χρηματα? Εχω prepaid πειραιως μπωρο να στειλω απο κει και πωσ?

Με την εικονικη πραγματοποιω κανονικα αγορες απο aliexpress??

για να ψωνισεις κατευθειαν πας LeuPost (πρεπει να εχεις κινητο ή tablet με Android και να μπορεσει να συνδεθει η καρτα σου, παραπανω εχω γραψει με ποιες καρτες εχει γινει δουλεια)

Κατεβαασα κανονικα την εφαρμογή δουλεύει αψογα πωσ μπωρο να φορτώσω την εικονικη καρτα εκει που λεει μετρητα και να συνδεσω καρτα χρεωστικη? Εχω διαβασει ολο το νημα και βρηκα αυτο που ψαχνω αν θεσ πες μου την σελιδα να διαβασω για το θεμα ευχαριστώ.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα εγγραφή απλη στη leupost. Χωρισ να στειλω το διαβατήριο οπως ζηταει αυτο που βλεπω ειναι πως εχω ειδη μια εικονικη καρτα με τα στοιχεία μου πως μπωρο να τη φορτώσω χρηματα? Εχω prepaid πειραιως μπωρο να στειλω απο κει και πωσ?

Με την εικονικη πραγματοποιω κανονικα αγορες απο aliexpress??

Κατεβαασα κανονικα την εφαρμογή δουλεύει αψογα πωσ μπωρο να φορτώσω την εικονικη καρτα εκει που λεει μετρητα και να συνδεσω καρτα χρεωστικη? Εχω διαβασει ολο το νημα και βρηκα αυτο που ψαχνω αν θεσ πες μου την σελιδα να διαβασω για το θεμα ευχαριστώ.

Η revolut έχει καλύτερη ισοτιμία από leupay. Που σημαίνει ότι με leupay θα πληρώνεις περισσότερο για να αγοράσεις το ίδιο προϊόν.

Καλά δεν τα λέω braker;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η revolut έχει καλύτερη ισοτιμία από leupay. Που σημαίνει ότι με leupay θα πληρώνεις περισσότερο για να αγοράσεις το ίδιο προϊόν.

Καλά δεν τα λέω braker;

τα εχω γραψει αυτα.... η ισοτιμια της Revolut ειναι by far η καλυτερη. καλα δεν αγοραζουν ολοι σε USD η GBP κτλ τα θετικα και τα αρνητικα αναλυονται στο σχετικο thread

 

ας φτιαξει πρωτα η revolut τα προβληματα που εχει με τα εμβασματα και το app της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...