Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά εικονική κάρτα πως πήρατε? Και επίσης άλλο leupay άλλο leupost? Τι παίζει?

Πρωτα πρεπει να εγγραφεις στο leupay και μετα στο leupost.

Το leupost ειναι προιον της leupay.

Την εικονικη καρτα την παιρνεις αφου κατεβασεις το app του leupost και κανεις εγγραφη.

Προσοχη μονο να βαλεις τα ιδια στοιχεια,διευθυνση,κιν κτλ. και στο leupay και στο leupost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πρέπει να έκανα βλακεία και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Κατέβασα την εφαρμογή leupost και έκανα εγγραφή με τον ίδιο αριθμό που έχω και στην leupay. Δοκίμασα 2 κάρτες για να κάνω top up και δεν πέρασε. Διαγράφω την εφαρμογή και ξανά κάνω εγγραφή με άλλο νούμερο και δοκίμασα άλλες 2 καρτες και πάλι δεν πέρασαν. Σήμερα πάω και στέλνω από τον leupay account στον leupost 5 ευρώ αλλά είχα ξεχάσει ότι έχει διαφορετικό νούμερο και φυσικά δεν εμφανίζονταν τα λεφτά στην εφαρμογή.Την ξαναδιαγραφω και την κατεβάζω ξανά κάνω εγγραφή με τον νούμερο που έχω στην leupay και όταν φτάνω στο σημείο που επιλέγουμε κωδικό για την εφαρμογή,βαζω τον κωδικό που θέλω και μετά από λίγο κλείνει η εφαρμογή. Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα πρεπει να εγγραφεις στο leupay και μετα στο leupost.

Το leupost ειναι προιον της leupay.

Την εικονικη καρτα την παιρνεις αφου κατεβασεις το app του leupost και κανεις εγγραφη.

Προσοχη μονο να βαλεις τα ιδια στοιχεια,διευθυνση,κιν κτλ. και στο leupay και στο leupost.

 

το chat που λενε πως εχει το LeuPost λέει τίποτα ;;; τι δυνατότητες παρέχει (εκτός από chat) ;;; 

Πρέπει να έκανα βλακεία και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Κατέβασα την εφαρμογή leupost και έκανα εγγραφή με τον ίδιο αριθμό που έχω και στην leupay. Δοκίμασα 2 κάρτες για να κάνω top up και δεν πέρασε. Διαγράφω την εφαρμογή και ξανά κάνω εγγραφή με άλλο νούμερο και δοκίμασα άλλες 2 καρτες και πάλι δεν πέρασαν. Σήμερα πάω και στέλνω από τον leupay account στον leupost 5 ευρώ αλλά είχα ξεχάσει ότι έχει διαφορετικό νούμερο και φυσικά δεν εμφανίζονταν τα λεφτά στην εφαρμογή.Την ξαναδιαγραφω και την κατεβάζω ξανά κάνω εγγραφή με τον νούμερο που έχω στην leupay και όταν φτάνω στο σημείο που επιλέγουμε κωδικό για την εφαρμογή,βαζω τον κωδικό που θέλω και μετά από λίγο κλείνει η εφαρμογή. Καμία ιδέα;

 

σβήσε την εφαρμογή, καθάρισε τη cache, κάνε εγκατάσταση ξανά την εφαρμογή και δοκίμασε ξανά.

 

οι κάρτες που δεν πέρασαν τι ήταν ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αυτά που λες αλλά τίποτα. Η εφαρμογή μόλις επιλέγω τον κωδικό που θέλω συνέχεια κλείνει. Από χρεωστικες Alpha enter visa και εθνική debit MasterCard. Από πιστωτικές εθνική go gold mastercard και alpha bonus visa. Εάν μέσα από τον leupay account ζητήσω να επιστραφεί η συναλλαγή θα με χρεώσουν 10 ευρώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αυτά που λες αλλά τίποτα. Η εφαρμογή μόλις επιλέγω τον κωδικό που θέλω συνέχεια κλείνει. Από χρεωστικες Alpha enter visa και εθνική debit MasterCard. Από πιστωτικές εθνική go gold mastercard και alpha bonus visa. Εάν μέσα από τον leupay account ζητήσω να επιστραφεί η συναλλαγή θα με χρεώσουν 10 ευρώ;

 

μίλα τότε με το support τους μηπως και σε βοηθήσουν.

 

άρα κάρτες που περνάνε: Χρεωστικές Mastercard Πειραιώς, Eurobank και Alpha

 

κάρτες που δεν περνάνε: Πιστωτικές Εθνική Mastercard, Visa Alpha και χρεωστικές Visa Alpha, Εθνική Mastercard.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσουμε με ερωτηματικό στις κάρτες που περνάνε και την Prepaid της Πειραιώς.
Στις 1-2 προσπάθειες αν θυμάμαι καλά δεν τη δέχτηκε αλλά τελικά πέρασε το δικό μου για κάποιο λόγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσουμε με ερωτηματικό στις κάρτες που περνάνε και την Prepaid της Πειραιώς.

Στις 1-2 προσπάθειες αν θυμάμαι καλά δεν τη δέχτηκε αλλά τελικά πέρασε το δικό μου για κάποιο λόγο.

 

Κάρτες που γίνεται σύνδεση με LeuPay και LeuPost:

 

Χρεωστική Mastercard Πειραιώς,

Χρεωστική Mastercard Eurobank

Χρεωστική Mastercard Alpha

 

Kάρτες που ΔΕΝ γίνεται σύνδεση με LeuPay και LeuPost

 

Πιστωτική Mastercard Εθνικής

Πιστωτική Visa Alpha

Χρεωστική Visa Alpha,

Χρεωστική Mastercard Εθνικής

 

Δεν είμαστε σίγουροι για Προπληρωμένες Πειραιώς και όλες τις άλλες….. κάποιος έχει αναφέρει και Attica bank ότι του πέρασε αλλά δεν θυμάμαι….

 

Επίσης μιας και γίνεται και απευθείας σύνδεση κάρτας με LeuPost μήπως έτσι περνάνε και κάρτες που δεν περνάνε σε απευθείας σύνδεση με LeuPay ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να πω ότι και σε μένα crashάρει η leupost εφαρμογή και δεν μπορώ να την ανοίξω να κάνω register

τελευταια εκδοση ειναι η 1.0.7 (release date 07-01-16) ... εβαλαν και Ελληνικα. τσεκαρε πως εχεις την τελευταια εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναεκανα εγγραφη απο αλλο νουμερο 69******78 και μπηκε κανονικα αλλα οπως ηταν αναμενομενο τα λεφτα δεν φαινονταν. Στο transaction του leupay account λεει για την συγκεκριμενη συναλλαγη: leupost tranfer via web και στοιχεια παραληπτη το ονομ/μο μου και το αρχικο κινητο 69******17. Εκτος απο το support του leupost εστειλα μηνυμα και στo support της leupay. Για να δουμε τι θα γινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναεκανα εγγραφη απο αλλο νουμερο 69******78 και μπηκε κανονικα αλλα οπως ηταν αναμενομενο τα λεφτα δεν φαινονταν. Στο transaction του leupay account λεει για την συγκεκριμενη συναλλαγη: leupost tranfer via web και στοιχεια παραληπτη το ονομ/μο μου και το αρχικο κινητο 69******17. Εκτος απο το support του leupost εστειλα μηνυμα και στo support της leupay. Για να δουμε τι θα γινει.

πιστευω θα βγαλεις ακρη. εμενα πριν περιπου ενα χρονο που ανοιξα LeuPay λογαριασμο πηγα να μεταφερω 20€ για τεστ απο το iphone app σε ενα φιλο αλλα τα χρηματα ενω εφυγαν απο εμενα δεν εφτασαν ποτε στον φιλο.

 

επικοινωνησα μαζι τους και μετα απο 4-5 mail μου ειπαν πως ειχε bug το app τους, μου επεστρεψαν τα 20€ στον λογαριασμο μου και μου ειπαν μεταφορες να τις κανω απο την ιστοσελιδα και οχι απο το app.

----

πριν λιγο φιλος δοκιμασε το LeuPost σε Samsung tablet με android 4.4.2 και του ανοιγει κανονικα (μονο που δεν μπορει να βρει απο που αλλαζει η γλωσσα για να το γυρισει στα Ελληνικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έκανα βλακεία και τώρα δεν ξέρω τι να κάνω. Κατέβασα την εφαρμογή leupost και έκανα εγγραφή με τον ίδιο αριθμό που έχω και στην leupay. Δοκίμασα 2 κάρτες για να κάνω top up και δεν πέρασε. Διαγράφω την εφαρμογή και ξανά κάνω εγγραφή με άλλο νούμερο και δοκίμασα άλλες 2 καρτες και πάλι δεν πέρασαν. Σήμερα πάω και στέλνω από τον leupay account στον leupost 5 ευρώ αλλά είχα ξεχάσει ότι έχει διαφορετικό νούμερο και φυσικά δεν εμφανίζονταν τα λεφτά στην εφαρμογή.Την ξαναδιαγραφω και την κατεβάζω ξανά κάνω εγγραφή με τον νούμερο που έχω στην leupay και όταν φτάνω στο σημείο που επιλέγουμε κωδικό για την εφαρμογή,βαζω τον κωδικό που θέλω και μετά από λίγο κλείνει η εφαρμογή. Καμία ιδέα;

 

φίλε το πρόβλημα σου πιο είναι, γιατί δεν έχω καταλάβει? δεν εμφανίστηκαν ποτέ τα χρήματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε το πρόβλημα σου πιο είναι, γιατί δεν έχω καταλάβει? δεν εμφανίστηκαν ποτέ τα χρήματα?

 

εχει κανει εγγραφη στην εφαρμογη με 2 διαφορετικά τηλεφωνα και τωρα δεν του ανοίγει για να δει αν μπηκαν τα λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει κανει εγγραφη στην εφαρμογη με 2 διαφορετικά τηλεφωνα και τωρα δεν του ανοίγει για να δει αν μπηκαν τα λεφτα.

 

κατάλαβα, ίσως αν δοκίμαζε από άλλο τηλέφωνο, πάντως μπορείς να στείλεις άμεσα χρήματα από leupost σε leupost.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...