Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβαλα το ΙΒΑΝ με τα 31 ψηφία και το δέκτηκε αμέσως το paypal.

Δεν χρειάστηκε ούτε να τηλεφωνήσω ούτε να στείλω κανένα μειλ.

Eυχαριστω για την επιβεβαιωση.

Μολις δοκιμασα κι εγω με επιτυχια. Και σε μενα η συνδεση εγινε ΑΜΕΣΑ μεσω ιστοσελιδας paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Eυχαριστω για την επιβεβαιωση.

Μολις δοκιμασα κι εγω με επιτυχια. Και σε μενα η συνδεση εγινε ΑΜΕΣΑ μεσω ιστοσελιδας paypal.

 

τι χρεώνει το PayPal για να μεταφέρει χρήματα στον LeuPay λογαριασμό και σε πόσες μέρες ολοκληρώνεται η μεταφορά ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι χρεώνει το PayPal για να μεταφέρει χρήματα στον LeuPay λογαριασμό και σε πόσες μέρες ολοκληρώνεται η μεταφορά ;;

Δεν το εχω δοκιμασει.

Πως ξεκινα η διαδικασια στην σελιδα του paypal; με "send money" με "withdraw" η με κατι αλλο;

Ευχαριστως να δοκιμασω και να πληροφορησω.

 

EDIT:

Οταν πατησω withdraw, μου δινει την επιλογη να διαλεξω αναμεσα σε αλλους λογαριασμους αυτον της leupay. Και γραφει:

withdraw funds

Banks in the EU: 1-2 Business Days,

Cost Free*

*Fees may apply to currency conversion. 
Withdrawals are free and usually take 1-2 business days to complete.
δηλαδη:
1 με 2 εργασιμες μερες και το paypal δεν κανει χρεωσεις.
Χρεωση σε περιπτωση μετατροπης συναλλαγματος απο ενα νομισμα σε αλλο
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν το εχω δοκιμασει.

Πως ξεκινα η διαδικασια στην σελιδα του paypal; με "send money" με "withdraw" η με κατι αλλο;

Ευχαριστως να δοκιμασω και να πληροφορησω.

 

EDIT:

Οταν πατησω withdraw, μου δινει την επιλογη να διαλεξω αναμεσα σε αλλους λογαριασμους αυτον της leupay. Και γραφει:

withdraw funds

Banks in the EU: 1-2 Business Days,

Cost Free*

*Fees may apply to currency conversion. 
Withdrawals are free and usually take 1-2 business days to complete.
δηλαδη:
1 με 2 εργασιμες μερες και το paypal δεν κανει χρεωσεις.
Χρεωση σε περιπτωση μετατροπης συναλλαγματος απο ενα νομισμα σε αλλο
 

 

 

η LeuPay δεν χρεώνει για εισερχόμενα εμβάσματα άρα λογικά τα χρήματα θα μπουν χωρίς κανένα έξοδο από τον PayPal στον LeuPay λογαριασμό (αν μπορείς επιβεβαιωσε το)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η LeuPay δεν χρεώνει για εισερχόμενα εμβάσματα άρα λογικά τα χρήματα θα μπουν χωρίς κανένα έξοδο από τον PayPal στον LeuPay λογαριασμό (αν μπορείς επιβεβαιωσε το)

ΟΚ, το δοκιμασα και παρακατω η συναλλαγη που μου γραφει στο paypal:
..................................................................................................................
Withdraw Funds to Bank Account (Unique Transaction ID # xxxxxxxxx
 
 
Total amount:
-€12.00 EUR
Fee amount:
€0.00 EUR
Net amount:
-€12.00 EUR
 
Date:
Jan 7, 2016
Time:
08:22:26 PST
Status:
Pending
 
You made a request to transfer money from your PayPal account to your bank account. It usually takes 5-7 business days to complete a transfer.
 
Subject:
Bank Account
Transfer to:
Satabank P.L.c. Checking (Malta) x-xxxx
..........................................................................................................
Αρα, υποθετω ενω πριν την συναλλαγη το paypal γραφει 1-2 εργασιμες, μετα την συναλλαγη λεει 5-7 εργασιμες.
Οταν  ολοκληρωθει η διαδικασια, θα ενημερωσω.
Σε ο.τι αφορα χρεωσεις, γραφει "fee amount:0" , αρα καμια χρεωση
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aτιμα cc  :ph34r:....  Εχουμε φτάσει στο σημειο να εμπιστεύονται οι αμερικάνοι την χψ τράπεζα Μάλτας περισσότερο απο τις ελληνικές τράπεζες!  Σήμερα κατάφερα να συνδέσω άμεσα και εγώ το ΙΒΑΝ του λογαριασμού Μάλτας της LeuPay με το PayPal απλά πληκτρολογώντας το δίχως εμπόδια (email, παρακάλια και τηλέφωνα στην Ιρλανδία!) Ατιμα cc  :ph34r: ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aτιμα cc  :ph34r:....  Εχουμε φτάσει στο σημειο να εμπιστεύονται οι αμερικάνοι την χψ τράπεζα Μάλτας περισσότερο απο τις ελληνικές τράπεζες!  Σήμερα κατάφερα να συνδέσω άμεσα και εγώ το ΙΒΑΝ του λογαριασμού Μάλτας της LeuPay με το PayPal απλά πληκτρολογώντας το δίχως εμπόδια (email, παρακάλια και τηλέφωνα στην Ιρλανδία!) Ατιμα cc  :ph34r: ....

 

Λογικό... το τραπεζικό σύστημα της Μάλτας είναι κλάσεις ανώτερου του Ελληνικού, πάλι καλά που υπάρχουν και αυτές οι υπηρεσίες και βοηθάνε την κατάσταση.

 

Πάντως ο γρηγορότερος τρόπος για να αγοράσει κάποιος από εξωτερικό χωρίς CC (αν δε έχει λογαριασμό ή κάρτα εξωτερικού) είναι ο εξής και δουλεύει μόνο σε κατόχους Android.

 

1. Ανοίγει λογαριασμό LeuPay και στο καπάκι LeuPost (app μόνο για Android) για να εκδοθεί η Virtual LeuPost MasterCard

2. Συνδέει Ελληνική κάρτα τράπεζας με LeuPay λογαριασμό και μεταφέρει αμέσως χρήματα από τη μια κάρτα στην άλλη (δεν δουλεύει με όλες τις Ελληνικές κάρτες λόγο CC).

3. Μεταφέρει αμέσως χρήματα από τον LeuPay στον LeuPost λογαριασμό (μέσα από το e-banking του LeuPay)

4. Χρησιμοποιεί τη Virtual LeuPost MasterCard για αγορές.

Χρόνος το πολύ 10 λεπτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω αν μονο με την εφαρφογη leupost στο κινητο μπορουμε να φορτισουμε την εικονικη καρτα απο ελληνικη καρτα. Επισης μπορουμε να συνδεσουμε την καρτα με το paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω αν μονο με την εφαρφογη leupost στο κινητο μπορουμε να φορτισουμε την εικονικη καρτα απο ελληνικη καρτα. Επισης μπορουμε να συνδεσουμε την καρτα με το paypal?

 

μπορείς να φορτίσεις τον LeuPay λογαριασμό σου απευθείας με την ελληνική κάρτα (δεν περνάνε όλες οι ελληνικές κάρτες λόγω CC) και από LeuPay τα μεταφέρεις αμέσως σε LeuPost και να χρησιμοποιεις την virtual LeuPost κάρτα. 

 

Δεν εχει αναφερθεί στο forum συνδεση virtual LeuPost καρτας στο PayPal αλλα λογικά πρέπει να γίνεται (η φυσικη LeuPay καρτα δουλευει άψογα και με το PayPal).

 

μπορεις να το δοκιμασεις και να μας πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπολόγισα την ισοτιμία της leu και για μετατροπη συναλλάγματος και είναι περίπου 2%.Με topup με καρτα γνωρίζετε τι χρέωση έχει?Επίσης απο revolut σε leu iban ποση προμήθεια έχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να φορτίσεις τον LeuPay λογαριασμό σου απευθείας με την ελληνική κάρτα (δεν περνάνε όλες οι ελληνικές κάρτες λόγω CC) και από LeuPay τα μεταφέρεις αμέσως σε LeuPost και να χρησιμοποιεις την virtual LeuPost κάρτα. 

 

Δεν εχει αναφερθεί στο forum συνδεση virtual LeuPost καρτας στο PayPal αλλα λογικά πρέπει να γίνεται (η φυσικη LeuPay καρτα δουλευει άψογα και με το PayPal).

 

μπορεις να το δοκιμασεις και να μας πεις......προσπαθησα αλλα μπα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η eurobank και η εθνικη τράπεζα δεν εχουν περασμενη τη Satabank στα συστηματα τους (εχω ρωτησει τη eurobank και περιμενω απαντηση). η alpha και η πειραιως την εχουν περασμενη κανονικά.

 

Δηλαδή όποιος χρησιμοποιεί ebanking eurobank δεν μπορώ να κάνει με κανένα τρόπο το έμβασμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όποιος χρησιμοποιεί ebanking eurobank δεν μπορώ να κάνει με κανένα τρόπο το έμβασμα?

οχι. μονο αν συνδεσει καρτα στο LeuPay λογαριασμο και τραβηξει χρηματα απο την καρτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεταφέρει 2 φορές χρήματα από το paypal στο λογαριασμό μου στη leupay.

Το paypal εκτελεί τη συναλλαγή σε 1-2 εργάσιμες και θέλει άλλες 3-4 εργάσιμε για να μπουν στο λογαριασμό σου.

 

Την πρώτη φορά έδωσα εντολή Κυριακή βράδυ και τα χρήματα μπήκαν Σάββατο,

Την δεύτερη φορά Δευτέρα βράδυ και μπήκαν την επόμενη Δευτέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεταφέρει 2 φορές χρήματα από το paypal στο λογαριασμό μου στη leupay.

Το paypal εκτελεί τη συναλλαγή σε 1-2 εργάσιμες και θέλει άλλες 3-4 εργάσιμε για να μπουν στο λογαριασμό σου.

 

Την πρώτη φορά έδωσα εντολή Κυριακή βράδυ και τα χρήματα μπήκαν Σάββατο,

Την δεύτερη φορά Δευτέρα βράδυ και μπήκαν την επόμενη Δευτέρα.

προμηθεια σου κρατησε το PayPal ή η LeuPay ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...