Προς το περιεχόμενο

LeuPay MasterCard και LeuPost


Braker1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

funding------> via bank transfer κατω απο τα στοιχεια του εμβασματος

 

Please, make sure that you have put your account number in the reference line of the bank transfer.

 

ποτέ δεν έχω κάνει (ή να έχω ζητήσει να κάνουν) κάτι τέτοιο. δίνω ονομα δικαιουχου, IBAN και SWIFT / BIC και δεν εχω κανενα προβλημα με τα εμβάσματα.

 

βέβαια και το account number που αναφέρει είναι μοναδικό για κάθε λογαριασμό. ο οποίος αριθμός είναι ίδιος με τα 11 τελευταία ψηφία του IBAN

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πριν μέρες έστειλα απο revolut σε leupay έμβασμα, το οποίο δεν έχω δει ακόμα.

και με αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω ότι και η leupay θέλει reference number με δυσαρέστησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν μέρες έστειλα απο revolut σε leupay έμβασμα, το οποίο δεν έχω δει ακόμα.

και με αυτό που είπε ο φίλος παραπάνω ότι και η leupay θέλει reference number με δυσαρέστησε.

 

το reference number είναι στην ουσία ο αριθμός λογαριασμού σου (ο οποίος είναι ίδιος με τα 11 τελευταία ψηφία του ΙΒΑΝ σου) ίσως το ζητάνε για ταχύτερη διεκπαιράιωση των εισερχόμενων εμβασμάτων (για δική τους ευκολία)

ξέρει κανείς αν υπάρχει χρέωση από LeuPost σε LeuPost λογαριασμό ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις ανοιξα λογαριασμο και αποθηκευσα 2 πιστωτικες καρτες (1 εθνικη και 1 alpha) αλλα επειδη δεν περναγε το funding λογω cc τις διεγραψα και πηγα να βαλω αλλες που εχω και δεν με αφηνε. Λεει οτι εχω συμπληρωσει το οριο καρτων που μπορω να αποθηκευσω. Τους εστειλα μηνυμα και περιμενω απαντηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το reference number είναι στην ουσία ο αριθμός λογαριασμού σου (ο οποίος είναι ίδιος με τα 11 τελευταία ψηφία του ΙΒΑΝ σου) ίσως το ζητάνε για ταχύτερη διεκπαιράιωση των εισερχόμενων εμβασμάτων (για δική τους ευκολία)

ξέρει κανείς αν υπάρχει χρέωση από LeuPost σε LeuPost λογαριασμό ;;; 

 

ναι θα πρέπει να διευκρινιστεί εάν είναι απαραίτητο να μπει ο reference number και σε περίπτωση που δεν μπει τι γίνετε? θα γυρίσουν τα χρήματα πίσω. γιατί βλέπω ότι το γράφουν αρκετά επιδεικτικά στο site. παράδειγμα η φόρμα για έμβασμα από revolut μόνο iban και bic σου δίνει να βάλεις, οπότε ίσως να μην είναι εφικτή η αποστολή από revolut σε leupay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα πρέπει να διευκρινιστεί εάν είναι απαραίτητο να μπει ο reference number και σε περίπτωση που δεν μπει τι γίνετε? θα γυρίσουν τα χρήματα πίσω. γιατί βλέπω ότι το γράφουν αρκετά επιδεικτικά στο site. παράδειγμα η φόρμα για έμβασμα από revolut μόνο iban και bic σου δίνει να βάλεις, οπότε ίσως να μην είναι εφικτή η αποστολή από revolut σε leupay.

λογικα αφου γραφεις το IBAN το εμβασμα θα φτανει. οπως και να εχει ομως τους εχω ρωτησει και περιμενω απαντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα αφου γραφεις το IBAN το εμβασμα θα φτανει. οπως και να εχει ομως τους εχω ρωτησει και περιμενω απαντηση.

 

και εγώ αυτό νομίζω, ούτος ή άλλος προσποιημένος είναι ο λογαριασμός. θα περιμένουμε για την επιβεβαίωση να μας πεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουμε ιδέα ποια είναι η φθηνότερη προμήθεια που μπορεί να πετύχει κάποιος που θέλει pos?

Δεν είμαι επαγγελματίας κλπ αλλά τώρα με cc που αυξήθηκε η κίνηση των καρτών άκουσα ότι είναι μεγάλο το κόστος και μετά το έψαξα και είδα ότι οι επαγγελματίες που δέχονται κάρτες πληρώνουν ποσοστά... και από ότι έχω δει είναι κάπου 1.6-2.5% ανάλογα την τράπεζα (viva wallet και mypos είδα).

Δεν είναι λίγο κοροϊδία όλο αυτό? Δηλαδή η τράπεζα για το τίποτα στο super market βγάζει πχ 4 ευρώ στα 200?

Εγώ επειδή χρησιμοποιούσα και παλιότερα κάρτες νόμιζα ότι είναι δωρεάν και για τους μαγαζάτορες(άντε να έδιναν κάποιο μηνιαίο fee). Αλλά 2% μου φαίνεται τραγικά πολύ. Πόσο μάλλον όταν είναι υποχρεωμένοι να δίνουν ίδιες τιμές για μετρητά και κάρτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχουμε ιδέα ποια είναι η φθηνότερη προμήθεια που μπορεί να πετύχει κάποιος που θέλει pos?

Δεν είμαι επαγγελματίας κλπ αλλά τώρα με cc που αυξήθηκε η κίνηση των καρτών άκουσα ότι είναι μεγάλο το κόστος και μετά το έψαξα και είδα ότι οι επαγγελματίες που δέχονται κάρτες πληρώνουν ποσοστά... και από ότι έχω δει είναι κάπου 1.6-2.5% ανάλογα την τράπεζα (viva wallet και mypos είδα).

Δεν είναι λίγο κοροϊδία όλο αυτό? Δηλαδή η τράπεζα για το τίποτα στο super market βγάζει πχ 4 ευρώ στα 200?

Εγώ επειδή χρησιμοποιούσα και παλιότερα κάρτες νόμιζα ότι είναι δωρεάν και για τους μαγαζάτορες(άντε να έδιναν κάποιο μηνιαίο fee). Αλλά 2% μου φαίνεται τραγικά πολύ. Πόσο μάλλον όταν είναι υποχρεωμένοι να δίνουν ίδιες τιμές για μετρητά και κάρτα...

για το mypos υπαρχει εδω θεμα: http://www.insomnia.gr/topic/592815-mypos-δωρεάν-εταιρικός-λογαριασμός-στο-λουξεμβούργο/

 

κανε ενα copy paste το ερωτημα για να κραταμε (οσο γινεται) το thread καθαρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστηλα τα στοιχεια μου ΔΕΗ και Ταυτοτητα εδω και 4 μερες και ακομα περιμενω να δω το λογαριασμου μου απο basic σε Standard.

πρωτα θα σου ερθει η καρτα σπιτι,θα την ενεργοποιησεις και μετα απο καποιες μερες θα γινει standard ο λογαριασμος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ακριβως κινησεις πρεπει να κανω για να γινει withdraw απο paypal balance σε (καινουργιο λογαριασμο)leupay ?

να καταχωρησεις το IBAN του LeuPay λογαριασμου σου στο PayPal και να δωσεις εντολη μεταφορας των χρηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...