Προς το περιεχόμενο

Καλύτερο στραγγιστό γιαούρτι;


ikaruga24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασε Ολυμπος!

δεν είναι value for money.σε αλλο τοπικ ειχα γραψει πως επειδη δουλευα εκει, στην τελικη πολλά γιαουρτια ειναι ολοιδια και αλλαζει η ετικετα. ο ολυμπος ειναι ενα απο αυτα.και φυσικα το γαλα σπανια ειναι 100% ελληνικο, οχι οτι παιζει κανενα ρολο απλα ετσι λεει πανω στο γιαουρτακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι value for money.σε αλλο τοπικ ειχα γραψει πως επειδη δουλευα εκει, στην τελικη πολλά γιαουρτια ειναι ολοιδια και αλλαζει η ετικετα. ο ολυμπος ειναι ενα απο αυτα.και φυσικα το γαλα σπανια ειναι 100% ελληνικο, οχι οτι παιζει κανενα ρολο απλα ετσι λεει πανω στο γιαουρτακι.

 

Περιεργο γιατι οι διαφορες στη γευση ειναι εμφανεις και λιγο πολυ σταθερες σε καθε μαρκα.

 

Το Ολυμπος στην κανονικη του τιμη ειναι ακριβοτερο απο το μεσο ορο, αλλα πολυ συχνα βγαζει προσφορες (για την τριαδα, παντα τετοια αγοραζω) που το ριχνουν σχεδον στην ιδια τιμη με τα υπολοιπα.

 

Προτιμω το Δωδωνη παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από γεύση και υφή, θεωρώ το τοτάλ μακράν το καλύτερο. Πολύ καλό είναι επίσης και το εκλεκτό που έχει βγάλει τελευταία η νουνου. Βασικά ανταποκρίνονται απόλυτα στον όρο στραγγιστό κατά τη γνώμη μου. Για πιο φθηνή επιλογή, δεν είναι κακό του αβ και του Σκλαβενίτη. Και τελευταία, ανακάλυψα ένα ακόμα, το άριστο της Εβροφάρμα και ήταν και αυτό σε πολύ καλή τιμή, 2.30 το 1 κιλό αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φάρμα Κουκάκη. Το καλύτερο απ όλα και δυσεύρετο. Το πλαστικό του ενος κιλου το καλυτερο απ όλα. (και απ το γυαλινο Κουκάκη του μισου κιλού που και αυτό είναι καλό)

 

http://www.koukakisfarm.gr/products

 

ΥΓ μην γράφεται "αυτο του lidl" υπάρχει ,και ενα Μilbona όχι μόνο το ΓΑΛΠΟ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία το γύρισα σε total 2% με μέλι. Καμία σχέση με το μεβγαλ που έτρωγα και ήταν σαν νερό και το μέλι δε διαλυοταν καν

 

Kαι γιατι να μη παρεις σκετο total και να προσθεσεις το μελι ο ιδιος? Και καλυτερο μελι θα φας, και θα γλυτωσεις απο τις βλαβερες ουσιες του συγκεκριμενου προιοντος.

Δομιμαστε γιαουρτι Κολιος και θα με θυμηθειτε.τετοια κρεμωδη υφη δεν εχει κανενα αλλο!

 

Δεν το εχω δει πουθενα.

Σε light βγαινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει όλα τα ποστ και δεν έχω δει το δικό μου αγαπημένο, το "μικρές οικογενειακες φαρμες" της δελτα. Είναι και διπλοστραγγιστο, με λίγο μέλι, είναι λουκουμι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γιατι να μη παρεις σκετο total και να προσθεσεις το μελι ο ιδιος? Και καλυτερο μελι θα φας, και θα γλυτωσεις απο τις βλαβερες ουσιες του συγκεκριμενου προιοντος.

 

 

Δεν το εχω δει πουθενα.

Σε light βγαινει?

ειχα δοκιμασει πολλα γιαουρτια.αυτο που προτιμουσα περισσοτερο ηταν το Δωδωνη.ειμαι Πατρα και πριν λιγο καιρο πετυχα σε προσφορα 1.99 το κιλο γιαουρτι Κολιος.επαθα πλακα με την κρεμωδη υφη του.εχει παρει και ευρωπαικο βραβειο.ειναι απο το Κιλκις με ελληνικο γαλα 100%.ναι εχει και 2% λιπαρα. http://www.kolios.gr/spitikigeusi.el.aspx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα αυτα τα βιομηχανικα γιαουρτια ειναι γτπ. Δοκιμαστε χυμα γιαουρτια απο βαρελια, οπως πχ στα τέμπη που πωλουν τα μαγαζακια στη σταση και θα αλλαξετε γνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Δοκιμαστε χυμα γιαουρτια απο βαρελια, οπως πχ στα τέμπη που πωλουν τα μαγαζακια στη σταση και θα αλλαξετε γνωμη.

 

Kα ποιος τα ελεγχει αυτα τα χυμα?

 

Μη μου πεις οτι υπαρχει και βαρελισιo light? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...