Προς το περιεχόμενο

Η Apple ίσως αντικαταστήσει τη θύρα ακουστικών στο iPhone 7 με μια ανανεωμένη Lightning θύρα


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα εδω δεν υπαρχει ευκολος τροπος να βλεπεις τα Network Shares του σπιτιου σου αν εχεις windows/linux συσκευες. Πρεπει να σηκωσεις web server η ftp server απλα για να μπορεις να αντιγραφεις ενα αρχειο ευκολα στο κινητο σου χωρις καλωδια και itunes.

 

Στα ακουστικα θα κολλησουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για το iphone 7 γραφει οτι θα αλλαξει το βυσμα δεν θα ερθει το βραδυ που κοιμασαι καποιος και θα σου παρει το κινητο και θα σου αλλαξει το βυσμα.

 

Πάρα πολύ δυσνόητο το πόστ σου.......

Δεν εννοείς το προφανές ότι η επόμενη συσκευή θα είναι και πάλι android εαν η apple  αποφασήσει να το κάνει αυτό όχι.........

Εννοείς πως τη νύχτα θα στην αλλάξει κάποιος....

φιλε albilosha ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να εξηγησεις την παρεξηγηση,  το εγραφα με την λογικη οτι ανα ετος αλλαζω κινητο και ηταν υπερβολικα προφανες(για εμενα) οτι αφορα την επομενη μου αγορα, μιας και η αλλαγη απο android σε ios και το αντιστροφο ειναι μεγαλη διαδικασια. Τελοσπαντων για να συμφωνησαν μαζι του τοσα ατομα μαλλον θα πρεπει να υπαρχει μεγαλη ανυσηχια τελευταια για διαρρήξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε albilosha ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να εξηγησεις την παρεξηγηση,  το εγραφα με την λογικη οτι ανα ετος αλλαζω κινητο και ηταν υπερβολικα προφανες(για εμενα) οτι αφορα την επομενη μου αγορα, μιας και η αλλαγη απο android σε ios και το αντιστροφο ειναι μεγαλη διαδικασια. Τελοσπαντων για να συμφωνησαν μαζι του τοσα ατομα μαλλον θα πρεπει να υπαρχει μεγαλη ανυσηχια τελευταια για διαρρήξεις.

Να΄σαι καλά.Ήταν υπερβολικά προφανές ακόμα και για τον γάτο μου....Απλά εδώ οι apple θαυμαστές μην ακούσουν κάτι κατευθείαν θα πουν ότι τους κατέβει , ακόμα και σε ένα τόσο ξεκάθαρο σχόλιο όπως το αρχικό σου.

Πάει ο άλλος και σου γράφει θα έρθει ένας ΄την νύχτα να σου αλλάξει το βύσμα....Αυτό πήγε και σκέφτηκε αν έχει το θεό του..Φυσικά οι γνωστοί-άγνωστοι πάτησαν και like στο σχόλιο του......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε albilosha ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να εξηγησεις την παρεξηγηση,  το εγραφα με την λογικη οτι ανα ετος αλλαζω κινητο και ηταν υπερβολικα προφανες(για εμενα) οτι αφορα την επομενη μου αγορα, μιας και η αλλαγη απο android σε ios και το αντιστροφο ειναι μεγαλη διαδικασια. Τελοσπαντων για να συμφωνησαν μαζι του τοσα ατομα μαλλον θα πρεπει να υπαρχει μεγαλη ανυσηχια τελευταια για διαρρήξεις.

 

Δηλαδη εννοεις οτι επειδη θα αλλαξει ενα βυσμα θα αλλαξεις στρατοπεδο;

Πιστευεις οτι οι κατασκευαστες που βγαζουν καλα ακουστικα δεν θα βγαλουν για το νεο iphone?

Πιστευεις οτι οι κατασκευαστες δεν θα βγαλουν ανταπτορακια για να βαζεις τα παλια ακουστικα στο νεο iphone?

 

Βυσμα ειπε οτι θα αλλαξει δεν θα αλλαξει το ios με symbian s60 :-D

 

Και ΟΛΑ αυτα επειδη η Apple ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ να αλλαξει το βυσμα. :-)

Να΄σαι καλά.Ήταν υπερβολικά προφανές ακόμα και για τον γάτο μου....Απλά εδώ οι apple θαυμαστές μην ακούσουν κάτι κατευθείαν θα πουν ότι τους κατέβει , ακόμα και σε ένα τόσο ξεκάθαρο σχόλιο όπως το αρχικό σου.

Πάει ο άλλος και σου γράφει θα έρθει ένας ΄την νύχτα να σου αλλάξει το βύσμα....Αυτό πήγε και σκέφτηκε αν έχει το θεό του..Φυσικά οι γνωστοί-άγνωστοι πάτησαν και like στο σχόλιο του......

 

Δεν γραφει καπου οτι αν αλλαξει το βυσμα το επομενο κινητο του ΔΕΝ θα ειναι iphone και ουτε ειμαστε υποχρεωμενοι να μυρισουμε τα νυχια μας για το καθε ποτε ο καθενας αλλαζει κινητο.

 

Δεν ειμαι θαυμαστης της apple τα μοναδικα κινητα apple που περασαν απο τα χερια μου ηταν κατι σφραγισμενα και αυτο για να τα πουλησω ουτε καν τα ξεσφραγισα για να τα δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σημαίνει λεπτότερη συσκευή, με την λογική μικρότερη μπαταρία... 

 

Εμενα ποιο πολυ θα με ανησυχουσε αυτο παρα αν το βυσμα ειναι στρογγυλο αν ειναι πλακε η τετραγωνο.

Εγω πιστευω ποιο πολυ θα το κανει (αν το κανει) για να μην ταιριαζουν τα παλια ακουστηκα στα καινουρια iphone και το αντιστροφο.

 

Συν αυτο που γραφω εδω.

τα σχολια σου ειναι γεματα ειρωνια και επιθετικοτητα, και πιστευω δεν υπαρχει λογος να τα εκφραζεις σε μια τετοια κοινοτητα.

 

Δεν εχουν καθολου ειρωνια απλα ειδα εναν πανικο επειδη θα αλλαξει ΑΝ αλλαξει ενα βυσμα.  :-)

Εγω πιστευω πως αν τελικα θα αλλαξει βυσμα θα το κανει για να προσθεσει κατι στα νεα ακουστικα που θα τα κανει ουαου και σουπερντουπερ για να κανει τα φανμπους να τρεξουν να παρουν το καινουριο iphone

 

(Ετσι και αλλιως θα ετρεχαν αλλα λεμε τωρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εννοεις οτι επειδη θα αλλαξει ενα βυσμα θα αλλαξεις στρατοπεδο;

Πιστευεις οτι οι κατασκευαστες που βγαζουν καλα ακουστικα δεν θα βγαλουν για το νεο iphone?

Πιστευεις οτι οι κατασκευαστες δεν θα βγαλουν ανταπτορακια για να βαζεις τα παλια ακουστικα στο νεο iphone?

 

Βυσμα ειπε οτι θα αλλαξει δεν θα αλλαξει το ios με symbian s60 :-D

 

Και ΟΛΑ αυτα επειδη η Apple ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ να αλλαξει το βυσμα. :-)

 

Δεν γραφει καπου οτι αν αλλαξει το βυσμα το επομενο κινητο του ΔΕΝ θα ειναι iphone και ουτε ειμαστε υποχρεωμενοι να μυρισουμε τα νυχια μας για το καθε ποτε ο καθενας αλλαζει κινητο.

 

Δεν ειμαι θαυμαστης της apple τα μοναδικα κινητα apple που περασαν απο τα χερια μου ηταν κατι σφραγισμενα και αυτο για να τα πουλησω ουτε καν τα ξεσφραγισα για να τα δω.

Τον λόγο που με ρωτάς όλα αυτά δεν βλέπω.To να αλλάξει ή όχι συσκευή είναι δικό του θέμα.Εγώ σχολίασα ως προς την κατανόηση μερικών πονηρών που απλά θέλουν να τρολλάρουν ξέρονατας πως τρολλινγ υπέρ της apple είναι αποδεκτό..κατά της όμως έχει διαγραφή σχολίου..

 

Το παιδί εννούσε πως εαν η apple εφαρμόσει την αλλαγή βύσματος ακουστικών στις επόμενες τις συσκεύες όπως λέει ξεκάθαρα ο τίτλος,παρόλο που μόλις άλλαξε σε apple, η επόμενη του συσκευή θα είναι πάλι andoird. Απλό και κατανοητό.

 

Εσύ και άλλοι πολλοί καταλάβατε πως το παιδί νομίζει πως κάποιος θα αλλάξει στο υπάρχον κινητό του το βύσμα ακουστικών(μάλιστα με ειρωνία πως κάποιος θα πάει τη νύχτα σπίτι του)

 

Δεν γραφει καπου οτι αν αλλαξει το βυσμα το επομενο κινητο του ΔΕΝ θα ειναι iphone...Ούτε γράφει όμως πως περιμένει να έρθει κανείς την νύχτα να αλλάξει κάτι στο κινητό του οπότε τι ακριβώς λές...Εκεί γιατί τα μύρησες τα νύχια σου.?

 

Υπάρχει ένα μεγάλο θέμα στην κατανόηση κειμένου προφανός απο συγκεκριμένα άτομα...

 

Αφήνω εδώ την συζήτηση γιατί ξέρω που πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον λόγο που με ρωτάς όλα αυτά δεν βλέπω.To να αλλάξει ή όχι συσκευή είναι δικό του θέμα.Εγώ σχολίασα ως προς την κατανόηση μερικών πονηρών που απλά θέλουν να τρολλάρουν ξέρονατας πως τρολλινγ υπέρ της apple είναι αποδεκτό..κατά της όμως έχει διαγραφή σχολίου..

 

Το παιδί εννούσε πως εαν η apple εφαρμόσει την αλλαγή βύσματος ακουστικών στις επόμενες τις συσκεύες όπως λέει ξεκάθαρα ο τίτλος,παρόλο που μόλις άλλαξε σε apple, η επόμενη του συσκευή θα είναι πάλι andoird. Απλό και κατανοητό.

 

Εσύ και άλλοι πολλοί καταλάβατε πως το παιδί νομίζει πως κάποιος θα αλλάξει στο υπάρχον κινητό του το βύσμα ακουστικών(μάλιστα με ειρωνία πως κάποιος θα πάει τη νύχτα σπίτι του)

 

Δεν γραφει καπου οτι αν αλλαξει το βυσμα το επομενο κινητο του ΔΕΝ θα ειναι iphone...Ούτε γράφει όμως πως περιμένει να έρθει κανείς την νύχτα να αλλάξει κάτι στο κινητό του οπότε τι ακριβώς λές...Εκεί γιατί τα μύρησες τα νύχια σου.?

 

Υπάρχει ένα μεγάλο θέμα στην κατανόηση κειμένου προφανός απο συγκεκριμένα άτομα...

 

Αφήνω εδώ την συζήτηση γιατί ξέρω που πάει.

 

 

Το οτι θα παει καποιος το βραδυ στο σπιτι του ηταν μια εκφραση χιουμορ γιατι ειδα εναν πανικο για ενα βυσμα.

 

Φυσικα υπαρχουν και αυτοι που ελεγαν πως αν βαλει μεγαλυτερη οθονη στα iphone εγω δεν ξανα αγοραζω iphone γιατι θελω τηλεφωνο οχι παντοφλα..................

 

.......αγορασαν το νεο iphone με την μεγαλυτερη οθονη.

 

Με λιγα λογια αυτοι που ειναι κολλημενοι με τα iphone οχι βυσμα να τους αλλαξει αλλα και το λογοτυπο να το κανει καρπουζι αντι για μηλο παλι iphone θα αγορασουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ όλοι οι κατασκευαστες προσπαθούν να φτιάξουν με τα χρόνια κοινά πρότυπα καλωδίων η Apple ακριβώς το αντίθετο. Μα γιατί πάντα να δυσκολεύει τη ζωή των πελατών της? Απορίας άξιο τόσα χρόνια ίδιο τροπαρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω iphone 4s από το 2011 και σκέφτομαι να το αλλάξω σύντομα. Αν είχε άλλο βύσμα πάλι θα το αγόραζα.

 

Δεν το κάνω από θέμα fanboισμού, το θεωρώ αστείο όλο αυτό το πανηγυράκι, αλλά γνωρίζουν οι πάντες ότι αν μάθεις σε ένα λειτουργικό και αν επενδύσεις λεφτά σε εφαρμογές αυτού του λειτουργικού δεν πας σε άλλο, so simple.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Apple ελεγε οτι οθονη πανω απο 3.5 ιντσες ειναι αβολη για το ανθρωπινο χερι, το ιδιο ελεγαν και φανατικα μαλιστα οι θαυμαστες της.

Υπαρχει αυτη την στιγμη στην αγορα κινητο της Apple με οθονη 3.5 ιντσες; (για καινουριο μιλαω οχι κανενα 4 η 4s που θα εχει ξεμεινει σε καταστημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συν σε αυτο θα ειναι πως "ισως" εχει καλυτερη ποιοτητα ηχου, σε σχεση με το προπολεμικο 3.5 (το οποιο αγαπαω βεβαια)...

Το μειον ειναι (και ελπιζω να μην ισχυει κατι τετοιο)... πως αμα φορτωνεις το iPhone, τοτε δεν θα μπορεις να εχεις ακουστικα ταυτοχρονα πανω. Π.χ. ποσες φορες (απειρες) ακουω απο το YouTube κλπ και ταυτοχρονα φορτιζω...

το minijack 3.5mm δεν εχει να κανει με την ποιοτητα του ηχου ολο το θεμα ειναι το DAC αν το DAC ειναι καλο θα σπερνει και σε minijack κανονικα....

 

εν τω μεταξυ εδω μεσα ηρθαν παλι ολοι οσοι θελουν να μας προστατεψουν απο τα κακα iphone που εκμεταλευονται τον κοσμο που παει και τα αγοραζει.....

μεσημεριανη εκμομπη το καταντησαμε το θεμα....

κατα τη γνωμη μου ειναι χλωμο να γινει κατι τετοιο 

ειναι κατι το οποιο ο κοσμος το χρησιμοποιει 

και ειναι αστειο τουλαχιστον να πιστευουμε οτι δεν θα μπορεις να ακους με τα ακουστικα και να φορτιζεις την συσκευη ταυτοχρονα...

κι επειδη οτι παιζει στο iphone εμφανιζεται μετα και στο ipad η και το αναποδο επισης το κοβω χλωμο

φημες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαστε; Στιγμες απείρου κάλους, και η samsung τα ιδια...

 

11055.jpg

Και η Nokia, η HTC, η Alcatel, η LG και άλλες πολλές.

 

Η συγκεκριμένη φήμη παίζει πολύ καιρό. Προσωπικά αδιαφορώ για το jack που θα επιλέξει η κάθε εταιρεία για το hands free. Βέβαια το 3.5 έχει βολέψει πολύ αφού μπορείς με ευκολία να το χρησιμοποιήσεις σαν audio out χωρίς να ψάχνεις αρκούδες. Από την άλλη μου κάνει εντύπωση που έχει επικρατήσει απέναντι στο 2.5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη εννοεις οτι επειδη θα αλλαξει ενα βυσμα θα αλλαξεις στρατοπεδο;

Πιστευεις οτι οι κατασκευαστες που βγαζουν καλα ακουστικα δεν θα βγαλουν για το νεο iphone?

Πιστευεις οτι οι κατασκευαστες δεν θα βγαλουν ανταπτορακια για να βαζεις τα παλια ακουστικα στο νεο iphone?

 

Το να μην σου αρεσει η πολιτικη μιας εταιριας και ετσι να μην την επιλεγεις δεν παιζει σαν επιλογη ετσι? Το να μην σου αρεσει που μια εταιρια καθε τρεις και λιγο κυριολεκτικα μαμαει την συμβατοτητα μεταξυ των συσκευων σου (και της), καθιστωντας αχρηστα και τα παλαιοτερα αξεσουαρ του iPhone σου αλλα και τα αξεσουαρ των υπολοιπων συσκευων σου πρεπει να το κανουμε γαργαρα? 

Εγώ έχω iphone 4s από το 2011 και σκέφτομαι να το αλλάξω σύντομα. Αν είχε άλλο βύσμα πάλι θα το αγόραζα.

 

Δεν το κάνω από θέμα fanboισμού, το θεωρώ αστείο όλο αυτό το πανηγυράκι, αλλά γνωρίζουν οι πάντες ότι αν μάθεις σε ένα λειτουργικό και αν επενδύσεις λεφτά σε εφαρμογές αυτού του λειτουργικού δεν πας σε άλλο, so simple.

Ασφαλως εν προκειμενω δεν εχει μεγαλη σημασια η αλλαγη βυσματος. Αυτο που εχει σημασια ειναι η νοοτροπια και η πολιτικη της Αpple γυρω απο το θεμα συμβατοτητα ομως, την οποια την εχει γραμμενη στα τετοια της, αδιαφορωντας για την δικια ΣΟΥ ευκολια. Με λιγα λογια, γραμμενο σε εχει σαν καταναλωτη, και εσυ την υποστηριζεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...