Προς το περιεχόμενο

ΤΖΟΚΕΡ (κι αν σου κάτσει...;)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 
 

 

χαίρομαι που μου το γράφεις αυτό μιάς και μου δίνεις βήμα για την επόμενη και τελευταία τοποθέτησή μου-σκέψη μου επι του θέματος.

 

τα τυχερά παίγνια υπάρχουν πόσα χρόνια? 20??? χαλαρά. άν υποθέσουμε οτι απο όλλες αυτές τις κληρώσεις τις μισές υπάρχουν ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΟΥΧΟΙ? σωστά? είτε τζόκερ είτε λόττο είτε προπό κάποτε κτλ κτλ.....

 

πού είναι όλοι αυτοί??? θα σου το πώ απλά! ξέρεις κάποιον απο τον ευρεί χώρο των γνωριμιών σου να έχει κερδίσει ποτέ??? και όχι 4-5 χιλιάδες....  αλλά ΕΚΚΑΤΟΜΥΡΙΑ.

 

θέλεις να βγούμε έξω και να αρχίσουμε να ρωτάμε κόσμο???? κανείς δέν θα σου πεί οτι γνωρίζει κάποιον ΟΥΤΕ ΚΑΝ σάν υποψία ΟΥΤΕ ΚΆΝ γνωστό γνωστού γνωστού.

 

πού είναι λοιπόν όλοι αυτοί οι εκκατομυριούχοι??

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθήσει σε κάτι, αλλά σου λέω ότι έχω γνωστό που πήρε 1.800.000 πριν μερικά χρόνια.

 

Πάντα κάποιος τα παίρνει, απλά δεν είναι στον περίγυρό μας συνήθως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ας παιξουμε ενα παιχνιδι. Let's play bamboozled!! :-D

 

Εστω οτι ο Θεος σας εδινε την ευκαιρια να κερδισετε με εξαιρετικα αυξημενες πιθανοτητες(8 στα 10) μονοι σας αυτο το τζακ-ποτ του Τζοκερ δηλαδη 9 εκατομμυρια. But there is a catch:

 

Εχετε 8 στις 10 πιθανοτητες(80%) να κερδισετε και 2 στις 10(20%) να σας κοπουν και τα 2 χερια.

Θα παιζατε το παιχνιδι που θα σας προτεινε ο Θεος?

 

Αν οχι ποιο ειναι το προσωπικο σας οριο πιθανοτητων για να σας κοπουν τα χερια(πχ 0.2% ή αλλιως 2 στα 1000), ωστε να παιζατε στο παιχνιδι?

Δεν θα έπαιζα σε καμία περίπτωση αν υπήρχε έστω η παραμικρή πιθανότητα να συμβεί αυτό!

 

Για τα υπόλοιπα που αναφέρθηκαν, ξέρω κι εγώ 2 άτομα που έχουν κερδίσει σοβαρά ποσά (πάνω από 200 χιλιάρικα) σε τυχερά παιχνίδια. Γενικά νομίζω δεν είναι και τόσο σπάνιο.

 

Αλλά αυτό που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση ήταν ότι κάποιοι θα συνέχιζαν να δουλεύουν αν κέρδιζαν 9 εκατομμύρια! Σοβαρά ρε παιδιά;! Ούτε το δαχτυλάκι μου δεν θα ξανακουνούσα για την υπόλοιπη ζωή μου! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά αυτό που μου έκανε τη μεγαλύτερη εντύπωση ήταν ότι κάποιοι θα συνέχιζαν να δουλεύουν αν κέρδιζαν 9 εκατομμύρια! Σοβαρά ρε παιδιά;! Ούτε το δαχτυλάκι μου δεν θα ξανακουνούσα για την υπόλοιπη ζωή μου! :D

Ναι και εκτός από εδώ, συνήθως το ακούμε και στην Αμερική. Που εκεί τα ποσά είναι και τεράστια.

 

Τι να πεις; Όταν ο άλλος είναι γεννημένος «σκλάβος», δεν μπορείς να τον αλλάξεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εκτός από εδώ, συνήθως το ακούμε και στην Αμερική. Που εκεί τα ποσά είναι και τεράστια.

 

Τι να πεις; Όταν ο άλλος είναι γεννημένος «σκλάβος», δεν μπορείς να τον αλλάξεις. :P

Δεν θέλω να πω κάποιον σκλάβο αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση πραγματικά, εκτός αν μιλάμε για κάποιους που έχουν κάνει το χόμπι τους επάγγελμα και πάλι δύσκολα. Πιστεύω ότι ελάχιστοι εώς κανείς δεν το εννοούν πραγματικά! :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους λάτρεις των αριθμών...
Οι 45 αριθμοί, βγάζουν συνολικά 1.221.759 διαφορετικές 5άδες. Μέχρι στιγμής έχουν γίνει 1876 κληρώσεις. Πόσες είναι οι πιθανότητες να έχει βγει η ίδια 5αδα 2 φορές;
 

:ph34r: Δεν βάζω τον αριθμό τζόκερ, γιατί στην μια κλήρωση βγήκε το 18 και στην άλλη το 9.  :ph34r: 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να πω κάποιον σκλάβο αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση πραγματικά, εκτός αν μιλάμε για κάποιους που έχουν κάνει το χόμπι τους επάγγελμα και πάλι δύσκολα. Πιστεύω ότι ελάχιστοι εώς κανείς δεν το εννοούν πραγματικά! :)

Αν κερδίσεις 9 εκατομμύρια θα επενδύσεις τα 2 για να τα κάνεις 20. Αν κάτσεις με σταυρωμένα χέρια κάποια στιγμή θα τελειώσουν τα 9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κερδίσεις 9 εκατομμύρια θα επενδύσεις τα 2 για να τα κάνεις 20. Αν κάτσεις με σταυρωμένα χέρια κάποια στιγμή θα τελειώσουν τα 9.

Αν έχεις μια στοιχειώδη σύνεση κι ένα στοιχειώδες μυαλό δεν τελειώνουν! Η μόνη "επένδυση" που θα έκανα θα ήταν να κλείσω ένα ποσό σε τράπεζα να τοκίζεται.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικό fail όμως! :)

Γιατί το λες; Πριν γίνουν όλα αυτά που γίνανε μια χαρά επένδυση θα ήταν. Θα ζούσες άνετα χωρίς να πειράξεις το κεφάλαιο σχεδόν! Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο έχουν αλλάξει τα πράγματα να πω την αλήθεια (και δε νομίζω να χρειαστεί να το ψάξω...:P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6,10,13,44,45 Τζόκερ το 2

 

 

Σιγουράκι αλλά μη το παίξετε και γίνουμε πολλοί οι νικητές ε

Ω ρε μλκ και να βγει αυτός και να μην τον έχει παίξει κάποιος από εδώ μέσα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...