Προς το περιεχόμενο

ΤΖΟΚΕΡ (κι αν σου κάτσει...;)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανενα εφοπλιστης πως και δεν έχει σκεφτεί να το κάνει?

ακόμα όχι αλλά το ψάχνω πως να βγάζω πολλά λεφτά

 

Σιγά μην ασχοληθεί με το τζόκερ όταν υπάρχει το στοίχημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο που με ψιλο υποψιαζει ειναι το πως γινεται να υπαρχουν πολυ περρισοτερα τζακποτ απο παλαιοτερα χρονια

 

Στα γρήγορα που το κοίταξα, ισχύει για φέτος (ότι έχουμε λίγο περισσότερα τζακποτ) αλλά έχει ξαναγίνει το '13:

 

2010
21 νικητές σε 19 κληρώσεις (όλες οι άλλες τζακποτ)
 
2011
27 ν σε 20 κ
 
2012
20 ν σε 18 κ
 
2013
15 ν σε 14 κ
 
2014
23 ν σε 20 κ
 
2015
17 ν σε 13 κ
 
Βαριέμαι να κοιτάξω πιο πίσω, πάνω κάτω τα ίδια θα ισχύουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα εφοπλιστης πως και δεν έχει σκεφτεί να το κάνει?

ακόμα όχι αλλά το ψάχνω πως να βγάζω πολλά λεφτά,φτωχαδακι ειμαι ακομα

 

Μαζί σου, αλλά έστω ότι φτάνει 20+ εκατομμύρια.Θα πρέπει να βρεις ένα πρακτορείο ΠΡΟΠΟ να δεχτεί το πλήρες δελτίο σου επί πιστώσει... :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2003

27 ν  σε 19 κληρωσεις (ολες οι αλλες τζακποτ)

2004

47 ν  σε  30 κληρωσεις

2005

34ν  σε  26 κληρωσεις

2006

40ν  σε  31 κληρωσεις

2007

38ν  σε  28 κληρωσεις

2008

32ν σε  27 κληρωσεις

 

δηλαδη εντελως συμπτωματικα μετα την εξαγορα του οπαπ απο την delta (μετοχος μελισσανιδης) σαν να εγινε ο κοσμος πιο ατυχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2003

27 ν  σε 19 κληρωσεις (ολες οι αλλες τζακποτ)

2004

47 ν  σε  30 κληρωσεις

2005

34ν  σε  26 κληρωσεις

2006

40ν  σε  31 κληρωσεις

2007

38ν  σε  28 κληρωσεις

2008

32ν σε  27 κληρωσεις

 

δηλαδη εντελως συμπτωματικα μετα την εξαγορα του οπαπ απο την delta (μετοχος μελισσανιδης) σαν να εγινε ο κοσμος πιο ατυχος

 

Αυτό είναι μια ερμηνεία που δε λαμβάνει υπόψη τα εξής:

 

1ον

(πάλι στα γρήγορα, διάλεξα τυχαία το 2008, αφού ξέρεις που είναι τα xls του ΟΠΑΠ και ξέρεις να χρησιμοποιείς excel, δες και τα υπόλοιπα μόνος σου αν θες)

 

2008: 814.912.278 στήλες (συνολικά όλη τη χρονιά)
2014: 533.350.710 στήλες (συνολικά όλη τη χρονιά)
 
Απ'το 2009 και μετά άρχισε η κρίση στην Ελλάδα.
Λιγότερες στήλες = λιγότεροι νικητές/περισσότερα τζακποτ.
 
2ον 
Η εξαγορά έγινε το 2013 αν θυμάμαι καλά
 
EDIT: Για να συνεχίσω το συλλογισμό (λίγο μπακαλίστικα είναι η αλήθεια γιατί δεν πάει ακριβώς έτσι):
 
Από το 2008 στο 2014, οι στήλες μειώθηκαν κατά ~34%
Οι νικητές από 32 έγιναν 22. Η μείωση αυτή βγαίνει... ~34%
Άρα (ξαναλέω λίγο αυθαίρετα) seems legit, αλλά με την κυριολεκτική έννοια
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1545 30 εκ. στηλες κανενας νικητης επισης πολλοι παιζουν και με συστημα οποτε δεν εχουν τις ιδιες πιθανοτητες και παλι δυσκολο ειναι αλλα λεω...
αυτο που με ψιλο υποψιαζει ειναι το πως γινεται να υπαρχουν πολυ περρισοτερα τζακποτ απο παλαιοτερα χρονια
Ο χρήστης opera είπε:
Το να αποδείξει κάποιος ότι υπάρχει νικητής είναι το ίδιο με το να αποδείξει ότι υπάρχουν εξωγήινοι.
Στο εξωτερικό δημοσιοποιούνται οι νικητές ή όχι.
Σε ταινίες έχουμε δει τη παράδοση της τεράστιας "επιταγής" στο νικητή.
Τι ισχύει έξω;
"Γνωριζω" οτι νομιμοποιουν μαυρα αγοραζοντας κερδισμενα κουπονια με 10% επιπλεον αμοιβη τωρα απο που τα αγοραζουν δεν γνωριζω

 

Πολυς κοσμος που παιζει και κερδιζει "μικροποσά" (οχι 5ψηφια ποσά εννοώ) σε σχεδον καθημερινη βαση,οπως οι εθισμενοι παικτες του ΚΙΝΟ αλλά και οι συχνοί του Παμε Στοιχημα, απο ενα σημειο κ μετα βαριουνται να παιρνουν τις αποδειξεις των κερδων,γιατι πολυ απλα θελουν να παρουν τοβποσο που κερδισαν για να ξανακατσουν να ξαναπαιξουν. Οποτε απο ενα σημειο κ μετα είτε πετανε στον καδο το χαρτί είτε ο προποτζης το βαζει στην ακρη σε ενα συρταρι. Αν εχεις φιλο προποτζη,του ζητας και στα δινει. Τωρα σχετικα με την αγορά και το 10% δε ξερω πως γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry που θα σας χαλάσω την απόδειξη της συνομωσίας αλλά εμένα μου φαίνεται για λάθος αυτού που χειριζόταν το σύστημα και έγραψε λάθος αριθμό. Απο και και πέρα είχε 1/45 να γίνει η μλκία και να βγει αυτός ο αριθμός μετά. (Νομίζω το συγκεκριμένο παιχνίδι είχε λιγότερα νούμερα άρα είχε περισσότερες από 1/45 πιθανότητες να γίνει η μλκια).

Εξάλλου φαίνεται και μετά που εμφανίζει ότιναναι πως δεν το χειρίζεται καλά εκτός αν το έκανε επίτηδες μετά για να δείξει πως υπάρχει πρόβλημα.

 

Πάντως απ την στιγμή που τα αποτελέσματα του τζόκερ στέκουν μαθηματικώς δεν έχει βάσεις καμιά αστήριχτη θεωρία συνομωσίας.

Προφανως και μπορούν να φροντίσουν να στέκουν μαθηματικώς τα αποτελέσματα και τα κέρδη να πηγαίνουν σε δικά τους άτομα αλλά μέχρι να αποδειχθεί κάτι τέτοιο θα παραμένει θεωρία συνομωσίας ίσης αξίας με το ότι δεν πήγαμε στην σελήνη.

Εσύ είσαι ο συνομωσιολόγος αυτή τη στιγμή. Το βίντεο δείχνει αυτά που δείχνει. Τα περί λάθους που λες είναι συνομωσιολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ είσαι ο συνομωσιολόγος αυτή τη στιγμή. Το βίντεο δείχνει αυτά που δείχνει. Τα περί λάθους που λες είναι συνομωσιολογία.

 

Συνομωσιολόγος σημαίνει πως ερμηνεύω ένα γεγονός με μια θεωρία συνομωσίας.

Οπότε απ αυτό δεν είμαι. Εγώ το ερμήνευσα ως ένα λάθος άρα είμαι λαθολόγος αν θες.

 

Επιπλέον, το βίντεο αυτό προβλήθηκε από τους συνομωσιολόγους ως απόδειξη των θεωριών τους.

Εγώ απάντησα πως το βίντεο αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί ως απόδειξη της συνομωσίας γιατί υπάρχει και το ενδεχόμενο του λάθος που είπα. Επίσης είπα πως το θεωρώ περισσότερο πιθανό. Φυσικά σίγουρος δεν είμαι ούτε κόβω το πουλί μου.

Με λίγα λόγια το βίντεο αυτό δεν αποδεικνυει τίποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα εφοπλιστης πως και δεν έχει σκεφτεί να το κάνει?

 

 

Δεν μπορεις να παιξεις καποιο δελτιο πανω απο 12 χιλιαδες ευρω ή 20000 ευρω ή τελος παντων κατι τετοιο δεν θυμαμαι το ακριβες ποσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να παιξεις καποιο δελτιο πανω απο 12 χιλιαδες ευρω ή 20000 ευρω ή τελος παντων κατι τετοιο δεν θυμαμαι το ακριβες ποσό.

 

Ε καλά σιγά το εμπόδιο, παίζεις 1000 διαφορετικά εκτυπωμένα από μηχανή αν βαριέσαι να συμπληρώνεις.

Το θέμα είναι ότι δεν συμφέρει καθώς αν παίξει 12 εκατ. κέρδος δεν πρόκειται να βγάλει και αν το κάνει για ξέπλημα υποθέτω ότι θα μαθευτεί πως έπαιξε 12 εκατ άρα θα φανεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνομωσιολόγος σημαίνει πως ερμηνεύω ένα γεγονός με μια θεωρία συνομωσίας.

Οπότε απ αυτό δεν είμαι. Εγώ το ερμήνευσα ως ένα λάθος άρα είμαι λαθολόγος αν θες.

 

Επιπλέον, το βίντεο αυτό προβλήθηκε από τους συνομωσιολόγους ως απόδειξη των θεωριών τους.

Εγώ απάντησα πως το βίντεο αυτό δεν μπορεί να θεωρηθεί ως απόδειξη της συνομωσίας γιατί υπάρχει και το ενδεχόμενο του λάθος που είπα. Επίσης είπα πως το θεωρώ περισσότερο πιθανό. Φυσικά σίγουρος δεν είμαι ούτε κόβω το πουλί μου.

Με λίγα λόγια το βίντεο αυτό δεν αποδεικνυει τίποτα.

Καλά τώρα μιλάς σοβαρά; εδώ βλέπεις φόρα παρτίδα να γράφει το νούμερο πριν βγει και λες ότι το βίντεο δεν αποδεικνύει τίποτα; δηλαδή τι έπρεπε να δεις παραπάνω;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ξέρω ότι σε άλλες χώρες πρέπει να εμφανιστεί ο νικητής. Δεν υπάρχει τίποτα πιο βολικό από το να εμφανίζονται δικηγοροι.

Και για να

ευθημησουμε https://youtu.be/nYZCRqZKFTY

 

Σου δίνουν την δυνατότητα να επιλέξεις αν θα εμφανιστεις, και στις ξένες χώρες μπαίνουνε δικηγόροι. Το βίντεο δεν αποδεικνύει τίποτα, απλά αποτελεί άλλη μια προσπάθεια για επιπλέον σούσουρο. Μπορεί να έκανε λάθος ο τεχνικός που χειριζόταν το σύστημα εμφάνισης των αριθμών ή ακόμα να έγινε και μοντάζ από αυτόν που σήκωσε το βίντεο στο youtube. Όποιος έχει τέτοια στοιχεία οτι ο ΟΠΑΠ στήνει παιχνίδια μπορεί να προσφύγει δικαστικά και να κερδίσει χρήματα ή να πλακώσουν και άλλοι και να διεκδικήσουν πίσω τα λεφτά τους, η εικόνα του ΟΠΑΠ σε τέτοια περίπτωση θα βλαφθεί ανεπανόρθωτα οπότε δεν παίζει να πάρουν το ρίσκο. Το μόνο παιχνίδι που είναι βάσιμο να έχουμε υποψίες είναι το ΚΙΝΟ και σε όσα υπάρχει ηλεκτρονική κλήρωση. Τα υπόλοιπα είναι να έχουμε να λέμε.

Καλά τώρα μιλάς σοβαρά; εδώ βλέπεις φόρα παρτίδα να γράφει το νούμερο πριν βγει και λες ότι το βίντεο δεν αποδεικνύει τίποτα; δηλαδή τι έπρεπε να δεις παραπάνω;

 

Α ώστε εσύ οτι σου σερβίρουν σε βίντεο το πιστεύεις; Με την ίδια λογική αν δεις έναν να λέει οτι είδε οράματα και θαύματα ή ξέρει να προβλέπει το μέλλον θα τον πιστέψεις. Οτι να ναι πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...