Προς το περιεχόμενο

ΤΖΟΚΕΡ (κι αν σου κάτσει...;)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλήθεια πιστεύετε ότι κερδίζουν τα τζοκερ οι μεροκαματιάρηδες και έτσι;

Μόνο και μόνο που δεν είναι υποχρεωτικό να εμφανιστεί ο νικητής και πηγαίνουν δικηγόροι βρωμάει το πράγμα.

Και δεν θέλω να ακούσω την καραμέλα για κινδύνους και τέτοια.

Το μόνο που δίνει λεφτά στη χώρα είναι το λαχείο. Όλοι κάποιον γνωστό έχουν που έχει πάρει λεφτά καλά όχι βλακείες από λαχείο . Ψαχτειτε πόσους ξέρετε που να τα κονομησαν από τζόκερ ή Λόττο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Το παραπάνω τέρας μορφώσεως, νοημοσύνης και γενικά ευγενούς παιδείας, είναι κλασικό οξύμωρο δείγμα του ποιοι έχουν τέτοιου είδους αντιλήψεις περί συνωμοσίας στο τζόκερ.

 

Απολαυστικός, σε κάθε περίπτωση. :-D

 

δεν υπάρχει συνωμοσία, όλα είναι ξεκάθαρα.

 

εσύ χάνεις τα λεφτά σου.

 

όσο για τα κοπλιμέντα ευχαριστώ & μακάρι να μπορούσα ν'ανταποδώσω !!!!

 

υγ - που έχεις πρακτορείο να έρθω να παίξω κανένα συστηματάκι, να μου δώσεις & τα φώτα σου ;;;

(σήμερα έχει απεργία ο κλάδος..αλλά από αύριο δυναμικά συνεχίζουμε) !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η θεωρια συνομωσιας ξεκινα απο τη στιγμη που το συστημα καταθεσης κλεινει μιση ωρα πριν την κληρωση (τεραστιος χρονος), ενω θα μπορουσε να κλεισει ακομη κι ενα δευτερολεπτο πριν την κληρωση, και γιατι τα καλυτερα και μεγαλυτερα τζακ ποτ γινονται παντα πριν τις γιορτες...

Τα αδιάθετα κέρδη της χρονιάς προστίθενται στις τελευταίες κληρώσεις της χρονιάς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πιστεύετε ότι κερδίζουν τα τζοκερ οι μεροκαματιάρηδες και έτσι;

Μόνο και μόνο που δεν είναι υποχρεωτικό να εμφανιστεί ο νικητής και πηγαίνουν δικηγόροι βρωμάει το πράγμα.

Και δεν θέλω να ακούσω την καραμέλα για κινδύνους και τέτοια.

Το μόνο που δίνει λεφτά στη χώρα είναι το λαχείο. Όλοι κάποιον γνωστό έχουν που έχει πάρει λεφτά καλά όχι βλακείες από λαχείο . Ψαχτειτε πόσους ξέρετε που να τα κονομησαν από τζόκερ ή Λόττο....

μια φορα ειχα κερδισει 2.5 ευρω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πιστεύετε ότι κερδίζουν τα τζοκερ οι μεροκαματιάρηδες και έτσι;

Μόνο και μόνο που δεν είναι υποχρεωτικό να εμφανιστεί ο νικητής και πηγαίνουν δικηγόροι βρωμάει το πράγμα.

Και δεν θέλω να ακούσω την καραμέλα για κινδύνους και τέτοια.

Το μόνο που δίνει λεφτά στη χώρα είναι το λαχείο. Όλοι κάποιον γνωστό έχουν που έχει πάρει λεφτά καλά όχι βλακείες από λαχείο . Ψαχτειτε πόσους ξέρετε που να τα κονομησαν από τζόκερ ή Λόττο....

τον δικηγόρο τον στέλνει ο νικητής, εξουσιοδοτημένος εκπρόσωπος, για να μην εμφανιστεί ο ίδιος, δεν παει απο μονος του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πιστεύετε ότι κερδίζουν τα τζοκερ οι μεροκαματιάρηδες και έτσι;

Μόνο και μόνο που δεν είναι υποχρεωτικό να εμφανιστεί ο νικητής και πηγαίνουν δικηγόροι βρωμάει το πράγμα.

 

Και όμως, χθες γνωστός μου, μου είπε οτι γείτονας μεροκαματιάρης με δυο παιδάκια κέρδισε στο τζακ-ποτ στο τζόκερ πριν κάποια χρόνια. Και πραγματικά άλλαξε η ζωή του απο τότε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η εικόνα που έχουν κάποιοι για το νικητή του Τζόκερ είναι ότι θα κυκλοφορεί με Lamborghini, με συνοδεία 2 μαύρα Tahoe με μπράβους , φορώντας ρούχα D-Squared, καπνίζοντας πούρο και θα κάνει "make it rain" με εικοσάρικα στα μπουζούκια.

 

Οπότε σου λέει, που είναι αυτοί οι τύποι; Γιατί δεν έχω δει κανένα;

 

Η παραπάνω εικόνα συνήθως δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα (εκτός αν είσαι εργένης πιτσιρικάς).

 

Ο μέσος παντρεμένος με παιδιά άνθρωπος προφανώς θα βελτιώσει κατά πολύ τη ζωή του:

Καινούριο σπίτι (ή πλήρης ανακαίνιση του παλιού), αυτοκίνητο, ρούχα και λοιπές ανέσεις, παράτημα της δουλειάς (ειδικά αν δεν του αρέσει) και ασχολία με ό,τι αγαπάει, κτλ

 

Αλλά σε γενικές γραμμές θα συνεχίσει τη ζωή του χωρίς πολλές φανφάρες και υπερβολές (όχι μόνο για λόγους ασφάλειας/ανωνυμίας δηλαδή αλλά για λόγους "πρακτικότητας". Είναι λίγο δύσκολο να πηγαίνεις δύο παιδιά στο κολυμβητήριο με το Koenigsegg πχ).

 

Ας πούμε κι εγώ έχω στη γειτονιά έναν οικογενειάρχη που μένει σε 4όροφη πολυκατοικία στο ισόγειο.

Οι άλλοι τρεις όροφοι στα "μπετά" για χρόνια.

Πρόσφατα πλακώθηκε και σε χρόνο ρεκόρ έχτισε πλήρως και τους τρεις ορόφους.

 

Τώρα αυτός ή αποφάσισε να σπρώχνει ηρωίνη στα 50 του, είτε κληρονόμησε κάποιον (χλωμό γιατί θα τον βοηθούσε λίγο ο συγγενής όταν ζούσε), είτε κέρδισε κάποιο σεβαστό ποσό σε κάποιο παιχνίδι. Δάνειο από τράπεζα όπως ξέρουμε δεν παίζει ούτε για αστείο.

 

Να πάω να του χτυπήσω να ρωτήσω αν κέρδισε το Τζόκερ ή το Λαχείο;  :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλως δεν ξερεις μαθηματικα, αυτο ειναι ολο. Μαθε 2-3 πραγματα για τις πιθανοτητες και θα δεις οτι δεν ειναι ολα τοσο απιθανα οσο φανταζεστε.

 

[..]

 

Με απλα λογια ειναι πολυ πιο πιθανο το να ερθει τζακ-ποτ απο το να μην ερθει.

 

thanks, με έβγαλες απ τον κόπο να πω τα ίδια.

Αυτός ο urban legend του καφενείου για το στημένο τζόκερ με επιχειρήματα του τύπου,

γιατί πάντα τα μεγάλα τζακ πότ είναι τις γιορτές, γιατί δεν ξέρω κανέναν τυχερό, πως γίνεται να βγαίνουν τόσα συνεχόμενα τζακ ποτς και να μην κερδίζει κανείς, κτλ με κουράζουν.

 

 

Συγκεκριμένα τα δηλώνεις στον κωδικό 781 της φορολογικής σου δήλωσης.

Το ξέρω διότι είχα πιάσει 4+1 και πήρα περίπου 1300 ευρώ.

Για το δελτίο είχα δώσει μόνο 2,50 ευρώ. :-)

 

Δεν σε ρώτησε κανείς το βασικότερο:

 

Πως ένιωσες που έπιασες 4+1 και βρέθηκες τόσο κοντά στο 5+1?

Τρελάθηκες και χτυπούσες το κεφάλι σου στον τοίχο ή είπες καλά είναι και τα 1300?

Εγώ δεν ξέρω πόσο ψύχραιμα θα το έπαιρνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο παππούς μου την δεκαετία του '70 είχε πιάσει 13άρι προπό. Είχε πάρει ένα πολύ καλό ποσό τότε.

 

Μετά απο λίγα χρόνια όμως, δεν είχε μείνει τίποτα...  :-D  :-D

Επεξ/σία από Sorath
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως αυτοι που τα λενε αυτα εχω προσεξει οτι ειναι οι πιο συχνοι παικτες.Πολλες φορες τους λεω αφου πιστευεται τετοια γιατι δεν παιζεται Black Jack σε ενα καζινο.Οποτε δυο τινα υπαρχουν.Η ειναι κοροιδα και τους αρεσει να τους κλεβουν η ψαχνουν μια δικαιολογια για την ατυχια-χασουρα τους.

 

Συγκρίνεις καζίνο με το δελτίο του ΟΠΑΠ που ο άλλος το ρίχνει με 20-50 λεπτά ? Καταρχήν για να παίξεις καζίνο πρέπει να είσαι λεφτάς. καμιά σύγκριση πραγματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια πιστεύετε ότι κερδίζουν τα τζοκερ οι μεροκαματιάρηδες και έτσι;

Μόνο και μόνο που δεν είναι υποχρεωτικό να εμφανιστεί ο νικητής και πηγαίνουν δικηγόροι βρωμάει το πράγμα.

Και δεν θέλω να ακούσω την καραμέλα για κινδύνους και τέτοια.

Το μόνο που δίνει λεφτά στη χώρα είναι το λαχείο. Όλοι κάποιον γνωστό έχουν που έχει πάρει λεφτά καλά όχι βλακείες από λαχείο . Ψαχτειτε πόσους ξέρετε που να τα κονομησαν από τζόκερ ή Λόττο....

 

Έλα πες οτι βγάζεις δάκρυ που έπαιξες και δεν κέρδισες και ασε τις βερεσέ κατηγορίες που πέραν των άλλων εσύ πρέπει να αποδείξεις αν αυτοί που κερδίζουν είναι μεροκαματιάρηδες η οχι. Μιλάς για άτομα που κονόμησαν, καταρχήν για τι ποσό αναφέρεσαι ως κονόμα; Γνωρίζω συγγενή μου πριν 12 χρόνια και βάλε έπιασε 4 νούμερα στην από πάνω στήλη του τζόκερ, πήρε τα @@ του κανονικά γιατί είχαν κερδίσει πολλοί τότε, δεν θυμάμαι το ποσό αλλά πρέπει να ήταν διψήφιο. Αν μιλάς για κατηγορία 5+1, αρκεί να μετρήσεις έστω τα τελευταία 15 χρόνια πόσοι έπιασαν το 5+1 ή τα τζακ ποτ στο τζόκερ και να διαιρέσεις το ποσόν με τον πληθυσμό της Ελλάδας, έτσι θα δεις στο 1 άτομο που κέρδισε πόσοι αντιστοιχούν.

 

Εντελώς πρόχειρο παράδειγμα. 52 εβδομάδες το έτος επί 2 κληρώσεις/εβδ επί 15 έτη = 1560 κληρώσεις

 

Με μια πρόχειρη ματιά στα στατιστικά κληρώσεων τελευταών μηνών http://www.opap.gr/el/web/guest/joker-draw-results

 

υπολογίζω στις 104 τελευταίες κληρώσεις 21 νικητές στην 5+1 άρα 20.1% νικητές/κλήρωση.

 

1560 κληρώσεις επί 0.201 νικητές/κλήρωση = 314 νικητές στα τελευταία 15έτη.

 

314 προς 10000000 πληθυσμός = 1 στους 31847. Βάλε από αυτούς πόσοι τα λένε σε γνωστούς και στον κύκλο τους για να μην πέσουν θύματα ληστείας κλοπής απαγωγής κτλ. Βρες μου εσύ τώρα έναν που να ξέρει για γνωστό του οτι κέρδισε στο τζόκερ για τα τελευταία 15 έτη. Ακόμα θα ψάχνεις ψύλλους στην Σαχάρα.

 

Όσο για τον δικηγόρο απλά γελάμε. Κέρδισε εσύ μερικά εκατομμύρια και πάνε εμφανίσου δημοσίως στα ΜΜΕ και τα κανάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...