Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια για μικρά παιδιά


Secret

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 155
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τα shootings games για την ηλικία του πες του οτι απαγορευται .Αντε με τα σκ@τόπαιδα στην εποχή μας πολύ θάρρος έχουν πάρει.Κανε τσιγαράκι σου ζήτησε μήπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και πιθανώς θα είναι παλιό το pc, μερικές προτάσεις από FPS:

 

- Call of duty (1 ή 2) -> Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κανένα σχόλιο εδώ...

- Serious Sam The 2nd Encounter -> Massive funny shoot em up FPS με μη ανθρώπινους εχθρούς (μιας και είνα μικρός ίσως κάτι τέτοιο είναι πιο appropriate)

- Unreal Tournament 99 GOTY -> Ασ' τον να λιώσει με τα μπότια και θα το καταευχαριστηθεί πιστεύω...

 

Μιάς και είπες για στρατιωτικά δεν ξέρω κατά πόσο θα του άρεσε κάνα RTS σε φάση Age Of Empires II ή κάνα C&C

 

Υ.Γ. Άθλιο το CS, μακρυά... :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν βρεις πουθενά να παίζει (γιατί είναι παμπάλαια σειρά),

 

The Incredible Machine

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Incredible_Machine_(series)

 

(σπάγαμε πλάκα με έναν φίλο μου όταν ήμασταν μικροί)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλτου κανα limbo να βλεπει εφιαλτες.... :P

 

Τι του αρεσει γενικα? Κανα platform να του βαλεις ελαφρυ να το σηκωνει και το λαπτοπ μια χαρα θα περασει:

 

-Braid

-Secret Maryo Cronicles

-Toki tori

 

Και τιποτα tomb raider μια χαρα ειναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φαίνεται καλή ιδέα το scribblenauts. Αν και το League of Legends με τα καρτουνίστικα και το δωρεάν δεν είναι άσχημη ιδέα. Άσε που όλοι οι φίλοι του θα παίζουν.

 

Ωπ και awesomenauts.

Επεξ/σία από Dakonblackblade
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται καλή ιδέα το scribblenauts. Αν και το League of Legends με τα καρτουνίστικα και το δωρεάν δεν είναι άσχημη ιδέα. Άσε που όλοι οι φίλοι του θα παίζουν.

εγω το εχω δοκιμασει το scribblenauts με μια 5χρονη...(μαζι μου, οχι μονη της)

1. τρελαθηκε με τα γραφικα

2. της αρεσαν τα προβληματα/puzzle που επρεπε να λυσει (προτεινει λυσεις στα ελληνικα και τα εγώ τα γραφω στα αγγλικα ..επίσης την προτρεπω να δινει περιεργες λύσεις -think out of the box- μια και καθε προβλημα εχει απειρες λύσεις)

3. μαθαινει λεξεις στα αγγλικα (πχ 'οτι αντικειμενο βαζουμε, ζηταει να ειναι red ή big κλπ)

4. μα πιο πολυ της αρεσει να γραφει τυχαιες λεξεις μονη της, και να βλέπει τι βγαίνει

 

 

Και για μεγαλύτερα παιδια πρέπει να εχει εξίσου ενδιαφέρον πχ τα puzzle γινονται δυσκολοτερα, μπορουν επίσης να φτιάξουν δικά τους αντικείμενα (ή να αλλαξουν υπάρχοντα), και τέλος μπορουν να κανουν και τις βλακειες τους πχ (να αμολισουν έναν δράκο/zombie κλπ και να τους κυνηγάει όλους)

 

 

Νομιζω οτι σε λιγο καιρο θα το χρησιμοποιουν ολα τα φροντιστηρια αγγλικών, και μακαρι να εμπαινε και στα σχολεία..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...