Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για παιχνίδια για μικρά παιδιά


Secret

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Silverage είπε

Ε καλά μην νομίζεις ότι καταλαβαίναμε να παίξουμε κανονικά. Βάζαμε τα cheats και τα κάναμε όλα μπάχαλο. 

Ρέ συ εδώ του βάζω λίγο fortnite να παίξει και φοβάμαι.... Ήδη έγινε λίγο άγριος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε "παρόμοιο" gameplay θα σου έλεγα να κοιτάξεις το King's Quest του 2015. Δωρεάν δεν είναι αλλά κυκλοφορεί και για PS4 και για PC. Έχει γρίφους, έχει αστεία αλλά νομίζω δεν κυκλοφορεί μεταγλωτισμένο, αν αυτό είναι προϋπόθεση... 

Ρίξε μια ματιά στο gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=io64aRVC47w

Ίσως, επίσης, και τα παιχνίδια της Telltale όπου πρέπει να παίρνεις αποφάσεις της στιγμής (back to the future? Sam and Max? Monkey Island?).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, jardan είπε

Σε "παρόμοιο" gameplay θα σου έλεγα να κοιτάξεις το King's Quest του 2015. Δωρεάν δεν είναι αλλά κυκλοφορεί και για PS4 και για PC. Έχει γρίφους, έχει αστεία αλλά νομίζω δεν κυκλοφορεί μεταγλωτισμένο, αν αυτό είναι προϋπόθεση... 

Ρίξε μια ματιά στο gameplay

https://www.youtube.com/watch?v=io64aRVC47w

Ίσως, επίσης, και τα παιχνίδια της Telltale όπου πρέπει να παίρνεις αποφάσεις της στιγμής (back to the future? Sam and Max? Monkey Island?).

Αυτά τα παιχνίδια θα έπρεπε να έχουν ελληνικό ήχο.  Τα παιδιά ακόμα δεν ξέρουν ελληνικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, vairass είπε

Αυτά τα παιχνίδια θα έπρεπε να έχουν ελληνικό ήχο.  Τα παιδιά ακόμα δεν ξέρουν ελληνικά 

Το καταλαβαίνω, ίσως όμως μπορείς να παίζεις μαζί του για να του εξηγείς την ιστορία ή ακόμα καλύτερα να παίζεις εσύ και να σου λέει αυτός(ή?) τι να αναπλέξεις.. 

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο (και από την άποψη ότι δεν μιλάει αγγλικά και διότι για εσένα είναι ελεύθερος χρόνος για να κάνεις κάτι άλλο όσο απασχολείτε εκεί), δεν έχω όμως κάτι εξελληνισμένο να προτείνω...

Edit: Είναι το Captain Spirit στα ελληνικά?

Επεξ/σία από jardan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jardan είπε

Το καταλαβαίνω, ίσως όμως μπορείς να παίζεις μαζί του για να του εξηγείς την ιστορία ή ακόμα καλύτερα να παίζεις εσύ και να σου λέει αυτός(ή?) τι να αναπλέξεις.. 

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο (και από την άποψη ότι δεν μιλάει αγγλικά και διότι για εσένα είναι ελεύθερος χρόνος για να κάνεις κάτι άλλο όσο απασχολείτε εκεί), δεν έχω όμως κάτι εξελληνισμένο να προτείνω...

Edit: Είναι το Captain Spirit στα ελληνικά?

Οχι αγγλικά είναι και είχαμε μετάφραση κλπ... Κούραση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, vairass είπε

Ρέ συ εδώ του βάζω λίγο fortnite να παίξει και φοβάμαι.... Ήδη έγινε λίγο άγριος. 

Fortnite και τέτοια παιχνίδια είναι πολύ ανταγωνιστικά και μπορεί να έχουν πολύ εχθρικούς "συμ"παίχτες, δεν είναι ακριβώς το καλύτερο περιβάλλον για παιδιά...

Tώρα για κάτι για την ηλικία του...εγώ τότε γούσταρα (light) εξομοιωτές, αλλά έχουν αλλάξει οι καιροί. :( 
 

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας και απο εμενα. Εχω δυο κοριτσια τωρα ειναι 7,5. Αρχισαν να παιζουν απο τα 3-4 χρονων. Εχουν παιξει διαφορα αλλα σαν την nintendo δεν εχει για αυτες τις ηλικιες. Το Wii περναει την δευτερη νιοτη του στο σπιτι μας. Και εχω βαλει Cemu στον υπολογιστη για Wii U παιχνιδια και παιζουμε ολοι μαζι co-op 3D Mario World εδω και 3,5 χρονια. Ειναι απιστευτο παιχνιδι και τρεχει πολυ καλα στο Cemu. Και φυσικα Mario Cart.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, fou είπε

Γεια σας και απο εμενα. Εχω δυο κοριτσια τωρα ειναι 7,5. Αρχισαν να παιζουν απο τα 3-4 χρονων. Εχουν παιξει διαφορα αλλα σαν την nintendo δεν εχει για αυτες τις ηλικιες. Το Wii περναει την δευτερη νιοτη του στο σπιτι μας. Και εχω βαλει Cemu στον υπολογιστη για Wii U παιχνιδια και παιζουμε ολοι μαζι co-op 3D Mario World εδω και 3,5 χρονια. Ειναι απιστευτο παιχνιδι και τρεχει πολυ καλα στο Cemu. Και φυσικα Mario Cart.

Συμφωνώ οτι το Wii είναι το κορυφαίο για παιδιά και οικογένειες. Ομοίως και το δικό μου έχει ξανανιώσει με τα πιτσιρίκια να έχουν πολλές επιλογές (wii sports series, mario series, rayman series. rabbids series, boomblox κτλ).
Αν το ερώτημα του TS ήταν το ποιά είναι η καλύτερη επιλογή για kids gaming τότε η απάντησή μου θα ήταν μόνο Nintendo, όμως το ερώτημα αφορά παιχνίδια για PC και PS4...
Τώρα, πόσο εύκολο είναι να παίξεις αυτά τα παιχνιδια (κυρίως τα sports) με Cemu δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα το wii mote δεν μπορεί να αντικατασταθεί απο πλήκτρα και ποντίκι.

Επεξ/σία από e-tic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, fou είπε

Γεια σας και απο εμενα. Εχω δυο κοριτσια τωρα ειναι 7,5. Αρχισαν να παιζουν απο τα 3-4 χρονων. Εχουν παιξει διαφορα αλλα σαν την nintendo δεν εχει για αυτες τις ηλικιες. Το Wii περναει την δευτερη νιοτη του στο σπιτι μας. Και εχω βαλει Cemu στον υπολογιστη για Wii U παιχνιδια και παιζουμε ολοι μαζι co-op 3D Mario World εδω και 3,5 χρονια. Ειναι απιστευτο παιχνιδι και τρεχει πολυ καλα στο Cemu. Και φυσικα Mario Cart.

Ποσο πάει αυτό το wi  φίλε; δεύτερο χέρι εννοώ 

5 λεπτά πριν, e-tic είπε

Συμφωνώ οτι το Wii είναι το κορυφαίο για παιδιά και οικογένειες. Ομοίως και το δικό μου έχει ξανανιώσει με τα πιτσιρίκια να έχουν πολλές επιλογές (wii sports series, mario series, rayman series. rabbids series, boomblox κτλ).
Αν το ερώτημα του TS ήταν το ποιά είναι η καλύτερη επιλογή για kids gaming τότε η απάντησή μου θα ήταν μόνο Nintendo, όμως το ερώτημα αφορά παιχνίδια για PC και PS4...
Τώρα, πόσο εύκολο είναι να παίξεις αυτά τα παιχνιδια (κυρίως τα sports) με Cemu δεν το ξέρω, αλλά σίγουρα το wii mote δεν μπορεί να αντικατασταθεί απο πλήκτρα και ποντίκι.

Υπάρχει η δυνατότητα να το  πουλήσω και να πάρω wi. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Silverage είπε

GTA Vice City, τουλάχιστον αυτό έπαιζα εγώ :D

Κάτι Ratchet & Clank είναι ωραία, Crash Bandicoot επίσης δες.

Πρόνοια δεν είχατε στην περιοχή σου;🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wii μεταχειρισμένο λογικά θα βρεις σε καλή τιμή. Δες στις αγγελίες εδώ στο ινσομνια.  Και γι'αυτό είπα για το cemu για το pc το οποιο δεν χρειάζεται wiimote αλλά ένα απλό χειριστήριο. Παίζει με όλα. Εγώ τους βάζω τα καλοκαίρια με 4 χειριστήρια και γίνεται χαμος. Αξίζει να ασχοληθείς, υπάρχει και νήμα στο φόρουμ να ρωτήσεις ότι θελεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...