Προς το περιεχόμενο

Το τροφοδοτικό του PC μας.


jimzak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης θα πρόσθετα στην φτηνή κατηγορία τη σειρά Vengeance (πoλύ καλύτερη από τη CX) που για κάποιο λόγο δεν έρχεται στη χώρα μας πλέον.

Φθηνη και καλη εγγυηση.. δυστηχως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα lite on ρε παιδιά τι λένε; Έπεσε στα χέρια μου ένα 300αρι, και φαίνεται στιβαρό με καλά (ποιοτικα) βύσματα κτλ.

 

Για απλό μηχάνημα, καλο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα lite on ρε παιδιά τι λένε; Έπεσε στα χέρια μου ένα 300αρι, και φαίνεται στιβαρό με καλά (ποιοτικα) βύσματα κτλ.

 

 

Για απλό μηχάνημα, καλο είναι;

Μια χαρά είναι,είναι brand της hp αν δεν κάνω λάθος,ενα φιλαράκι πάντως που έχει lite-on πάνω στο pc, το δουλεύει εδώ και χρόνια 24/7 και δεν του έχει κάνει κιχ.Εγω σε απλό μηχάνημα θα το εμπιστευομουν άνετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι λέτε για το παρακάτω, είναι αξιόπιστο ;

Αν υποθεσουμε οτι η φωτογραφια αυτη ειναι δικη σου,δεν θα ηταν το πιο σωστο και λογικο να ρωταγες πριν την αγορα παρα μετα απο αυτην?:P

 

Κατα τα αλλα ναι ειναι μια χαρα αφογο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υποθεσουμε οτι η φωτογραφια αυτη ειναι δικη σου,δεν θα ηταν το πιο σωστο και λογικο να ρωταγες πριν την αγορα παρα μετα απο αυτην? :P

 

Κατα τα αλλα ναι ειναι μια χαρα αφογο.

 

 

Αν υποθέσουσε ότι υπάρχει και άλλη εκδοχή που θα την καταλάβαινες αν διάβαζες τι γράφω ;   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ερωτηση:

 

Εχω ενα παλαιουτσικο Chieftec CFT-560-A12C 560W το οποιο και καθεται πανω σε μια all in one Assrock Q1900-ITX mini-ITX. Απο οτι καταλαβαινω με τοσο χαμηλη καταναλωση που εχει ο J1900 το τροφοδοτικο θα χασμουριεται.

 

Μηπως καιει περισσοτερο ρευμα απο ενα χαμηλοτερου Watt τροφοδοτικο; Δηλαδη μηπως δινει παραπανω απο τα max 90watt ισχυς που θελει αυτη η mb? Μηπως με συμφερει να το αλλαξω με κατι μικροτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως καιει περισσοτερο ρευμα απο ενα χαμηλοτερου Watt τροφοδοτικο; Δηλαδη μηπως δινει παραπανω απο τα max 90watt ισχυς που θελει αυτη η mb? Μηπως με συμφερει να το αλλαξω με κατι μικροτερο;

 

Δε ξέρω πόσο σε συμφέρει να πάρεις άλλο, αλλά πράγματι αυτό το PSU καίει με μέγιστο 85% απόδοση, όχι ελάχιστο. Οπότε μπορώ να υποθέσω ότι στη χαμηλή ζήτηση η απόδοση του πέφτει πάρα πολύ. Αν καις μόνο 90W μέγιστο, δλδ λιγότερο από το 1/6 αυτού που μπορεί, τότε μάλλον έχεις μεγάλη χασούρα, μπορεί να δουλεύει και με 25-30% απόδοση τόσο χαμηλά.

 

Για να ξέρεις, καλό είναι η χρήση να είναι στο 50-75% της μέγιστης παροχής, σε τέτοια PSU χωρίς πιστοποίηση Copper/Silver/Gold/Platinum.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Έχω ένα σύστημα που αποτελείται απο έναν i5 6500, μια asus h110m-k μητρική, 2x4 ddr4 και μια gtx 770 (συγκεκριμένα αυτή http://www.skroutz.gr/s/3389787/Gigabyte-GeForce-GTX770-2GB-WindForce-3X-OC.html#specs

Διαθέτω μέχρι και 60 ευρώ, υπαρχει κάτι αξιόπιστο σε αυτά τα λεφτά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Έχω ένα σύστημα που αποτελείται απο έναν i5 6500, μια asus h110m-k μητρική, 2x4 ddr4 και μια gtx 770 (συγκεκριμένα αυτή http://www.skroutz.gr/s/3389787/Gigabyte-GeForce-GTX770-2GB-WindForce-3X-OC.html#specs

Διαθέτω μέχρι και 60 ευρώ, υπαρχει κάτι αξιόπιστο σε αυτά τα λεφτά;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Εδώ θα ρωτήσεις

 

http://www.insomnia.gr/topic/487346-%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%86%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-desktop%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%80%CE%BF%CE%B9%CF%8C%CF%82/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...