Προς το περιεχόμενο

Το τροφοδοτικό του PC μας.


jimzak

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τροφοδοτικό παίρνει μπροστά,σου γυρνάει τα ανεμηστηρακια,αλλα δεν σου ξεκινάει το pc,σωστά?Το pc παίρνει μπροστά αν πατήσεις όμως το power έτσι δεν είναι?

Μάλλον το IC που διαχειρίζεται την +5v έχει παραδώσει.

Για μένα κάνε όπως σου είπε ο Sheogorath,αγόρασε ένα καινούριο και αν το έχεις λίγο με τα ηλεκτρονικά, κράτησε το Thermaltake να ασχοληθείς να περάσεις την ώρα σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το τροφοδοτικό παίρνει μπροστά,σου γυρνάει τα ανεμηστηρακια,αλλα δεν σου ξεκινάει το pc,σωστά?Το pc παίρνει μπροστά αν πατήσεις όμως το power έτσι δεν είναι?

Μάλλον το IC που διαχειρίζεται την +5v έχει παραδώσει.

Για μένα κάνε όπως σου είπε ο Sheogorath,αγόρασε ένα καινούριο και αν το έχεις λίγο με τα ηλεκτρονικά, κράτησε το Thermaltake να ασχοληθείς να περάσεις την ώρα σου.

Ναι έτσι ακριβώς κάνει.ευχαριστ;ώ για τη βοήθεια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι. Είναι κατασκευής seasonic αν δεν κάνω λάθος.

Θα το βάλω σε PC με i3 6100 και sapphire rx 470 nitro+ 4gb. Με καλύπτει κομπλέ? (η ψύκτρα τίποτα το ιδιαίτερο δεν θα καίει πολύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το βάλω σε PC με i3 6100 και sapphire rx 470 nitro+ 4gb. Με καλύπτει κομπλέ? (η ψύκτρα τίποτα το ιδιαίτερο δεν θα καίει πολύ)

Kαι με 6700κ και rx480 παλι κομπλε θα ησουν..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά.Πηρα το EVGA Supernova G2 750w full modular 80 plus gold με 10 χρόνια εγγύηση από όσο έχω δει σε αξιολογήσεις όλοι λένε τα καλυτερα.Υπάρχει καποιο άλλο καλυτερο;(στην τιμή των 140)

Και καλή χρονιά ξέχασα να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι πολύ καλό παρ' το. Υπάρχει βέβαια και το αντίστοιχο Corsair με 10 χρόνια εγγύηση 20 ευρώ φθηνότερο

 

https://www.skroutz.gr/s/7593616/Corsair-RMx-Series-750W.html

 

 

Είσαι σίγουρος ότι χρειάζεσαι τόσα watts;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω πάρει ήδη.Πιστεύω πως όχι αλλά για να είμαι σιγουρος.Δεν είχε μεγάλη διαφορά το 650αρι με το 750αρι.Εγω έναν i5 4690k τον οποίο σκέφτομαι να κάνω overclock και τώρα θα πάρω 980ti μεταχειρησμενη την οποία θέλω να κάνω και αυτήν overclock.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...