Προς το περιεχόμενο

Η Apple κυκλοφόρησε θήκη για τα iPhone 6 και iPhone 6s η οποία ενσωματώνει μπαταρία


Perambulator

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ποιό άσχημο πεθαίνεις

 

Εμ... η θήκη δεν προορίζεται για... ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ, αλλά για ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ!

 

Εσείς πηγαίνετε να πάρετε την σούπερ-ντούπερ πανέμορφη θήκη και μετά να παραπονιέστε γιατί σας... έγινε βίδες το κινητό στην πρόσκρουση!

 

Εγώ πάντως ΜΕ ΑΥΤΗΝ (παρακάτω) που έχω... και... πυρηνική επίθεση αντέχει! Εδώ:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.........

Όσο για το ραδιόφωνο άλλοι δεν το χρησιμοποιούν καθόλου ενώ εγώ το λατρεύω...

Και κυρίως κάποια μοντέλα της lg που έπαιζε ραδιόφωνο χωρίς ακουστικά τα λάτρευα

Πολύ καλή φάση τα κινητά που παίζουν ράδιο χωρίς ακουστικά...

Όπως το LG L40 (που έχω για... τρίτο)  ή το Samsung E2152 που είχα δώσει στην αδελφή μου παλαιότερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Apple: Έχουμε αρκετά λεφτά και ο κόσμος αγοράζει πλέον ότι και να βγάλουμε αρκεί να το πλασάρουμε με έναν διάσημο στη διαφημιση.. hmm ας δοκιμάσουμε το παρακάτω για Designer:

article-0-0D54A003000005DC-153_468x286.j

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το πράγμα βγαίνει τόσα χρόνια μετά. Θα μπορούσε να έχει κυκλοφορήσει ήδη τουλάχιστον από εποχής iPhone 4. Εννοώ από την Apple, γιατί από τρίτους έχει όντως κυκλοφορήσει από τότε.

 

Ασχέτως design κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή φάση τα κινητά που παίζουν ράδιο χωρίς ακουστικά...

Όπως το LG L40 (που έχω για... τρίτο) ή το Samsung E2152 που είχα δώσει στην αδελφή μου παλαιότερα

Φίλε κόβεις ένα καρφί από παλιά ακουστικά και το κοτσάρεις πάνω οποτε θες να βάλεις ραδιόφωνο από ηχείο. Μικρό είναι δε ενοχλει
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο οπαδισμός πολλών εδώ μέσα με ξεπερνάει. Οι μεν θέλετε να πείσετε του δε ότι ένα αντροιντ 120 ευρώ είναι συνολικά καλύτερο από το καλύτερο Iphone και οι δε αναφέρεστε στον jobs λες και ήταν το κολλητάρι σας που συζητούσατε για το design των συσκευών της apple μαζί του και το συναποφασίζατε κάθε φορά που πηγαίνατε για μπεργκερ. χαλαρώστε λιγάκι. ας πάρει ο καθένας ότι γουστάρει και ας το κρατήσει για τον εαυτό του. 

 

Η προσωπική μου άποψη για το iphone, αν και προσωπικά δεν είχα ποτέ, είναι ότι ήταν πάντα ένα ποιοτικό προιόν και άνθρωποι του περιβάλλοντος μου είναι ακόμη με 3gs γιατί όπως και να το κάνουμε έχει αντοχή στο χρόνο. Απο την άλλη όταν ένα προιόν κοστολογείται τόσο ακριβά, θεωρώ απαράδεκτα τα προβλήματα που κατα καιρούς έχει παρουσιάσει όπως ήταν κάποτε η απώλεια του σήματος ή αυτό το περίφημο λύγισμα.

 

όπως μπορεί κανεί να δεί στο άβαταρ μου, το φορητό os της επιλογής μου είναι το windows phone. Το προτιμώ γιατί είναι γρήγορο out of the box και παρέχει πολύ οικονομικές αξιοπρεπεις συσκευές. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι εν έτει 2015 η Microsoft θα μου πασάρει μια ελεεινή πλαστικούρα στα 600+ ευρώ όπως το lumia 950 και θα πω :''κοιτα τι κάνανε οι μάγκες". Στα λεφτά αυτά το λιγότερο που αξιώνω είναι ένα μεταλλικό σασί και μία γενικότερα ποιοτική αίσθηση στο χέρι.

 

Αν όμως μπούμε στη λογική ότι smartphone = εφαρμογές τότε νομίζω ότι το ios είναι ο απόλυτος επικυρίαρχος. Πέρα από το πλήθος των εφαρμογών υπάρχει και απίστευτη ποιότητα.

Σταματήστε να τσακώνεστε και ας κάνει ο καθένας αυτό που τον ευχαριστεί. Εξάλλου όσο και να μη μας αρέσει, άλλοι σε μικρότερο και άλλοι σε μεγαλύτερο βαθμό, θύματα είμαστε των εταιριών κολοσσών των οποίων όλων ο σκοπός είναι η αισχροκέρδεια.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τονίζω για αλλη μια φορά πως εδώ σχολιάζουμε τη θήκη μόνο...

 

Πάντως στοιχηματίζω πως πολλοί που κράζετε αυτή τη θήκη, έχετε πολύ χειρότερες θήκες στα κινητά σας... :P

 

(για να σας προλάβω πάλι, ξαναλέω πως σιχαίνομαι όλες τις θήκες κινητών που η συσκευή πρέπει να κουμπώσει πάνω τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κόβεις ένα καρφί από παλιά ακουστικά και το κοτσάρεις πάνω οποτε θες να βάλεις ραδιόφωνο από ηχείο. Μικρό είναι δε ενοχλει

Χα!... έχω και από αυτό! (για Ν82, Ν79, X'POP κλπ) αλλά είναι λύση ανάγκης (για κάποιον που δεν έχει hads free - εγώ έχω bluetooth hads free), χωρίς το καρφάκι πάντως είναι σαφώς προτιμότερο  :)

(Είχα κάνει αρκετές δοκιμές παλαιότερα και το συμπέρασμα ήταν ότι για να έχεις καλύτερη λήψη θέλει και και αρκετό μήκος καλωδίου στο καρφάκι που όμως το μαζεύεις και το δένεις με κάποιο συρματάκι)  ;)

 

Υ.Γ. όντως ξεφύγαμε απτο θέμα κάποιοι 

 

Ον τοπικ τώρα, 99 € για αυτό το πράγμα... δεν ψάχνεις καλύτερα ebay, amazon, aliexpres...  καλύτερες θήκες και σε εμφάνιση και σε τιμές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τονίζω για αλλη μια φορά πως εδώ σχολιάζουμε τη θήκη μόνο...

 

 

το πρόβλημα να παραθέσουμε κάποιες άλλες σκέψεις με αφορμή τη θήκη ποιο ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...