Προς το περιεχόμενο

The Fantasy Thread


Daemonos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θέλετε να παίξετε session και δεν έχετε party, για δείτε εδώ:

 

http://www.ffproject.com/

 

Επειδή άλλαξε σελίδα το παραθέτω να το δείτε. μην πάτε στο downloads, πηγαίνετε απευθείας στις ιστορίες, παίζει απο τον browser αμέσως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε για μια δραστηριότητα, η οποία δεν παίρνει καθόλου χρόνο εάν την κάνεις σωστά και ιδίως εάν μπορείς να διαβάζεις γρήγορα.

Πολύ λιγότερο χρόνο από το browsing/gaming κ.ο.κ.

 

Από εκεί και πέρα ψιλοκόπιες υπάρχουν,όπως και πραγματικά καινοτόμα βιβλία στον τομέα.

Με τόσες επιλογές δεν υπάρχει νόρμα.

 

δεν το ευχαριστιεμαι το βιβλιο αν δεν καθομαι φαρδια πλατια στο κρεβατι μου, το πεταχτο διαβασμα στο μετρο με χαλαει, ή θα ξεκινησω να διαβαζω στο μετρο και μετα στα κρυφα στην δουλεια και μετα παλι στο μετρο και μετα παλι στο σπιτι μεχρι να το τερματισω.

 

πειτε μου μερικους καλους τιτλους για να ξεκινησω σαν να λεμε το ναρουτο των φανταστικων βιβλιων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Χρόνια φανατικός του PhP αλλά δυστυχώς λίγο καιρό παίκτης και τώρα πρόσφατα αναγκαστικά dm... Δυστυχώς αν δεν ζεις Αθήνα η Θεσσαλονίκη είναι πολύ δύσκολο να βρεις παρέα να παίξεις... Δυστυχώς υπάρχει και ή κακή νοοτροπία ότι το roĺlplay gaming πρέπει να γίνεται από κοντά... Όταν υπάρχει αυτή ή δυνατότητα Συμφωνώ. Αλλά επειδή για οσουν μένουν επαρχία πολύ σπάνια δίνεται αυτή ή ευκαιρία, τα session μέσω ίντερνετ είναι εξίσου καλά και ωραία! Τον τελευταίο καιρό προσπαθώ μέσω youtube να προώθηση όσο το δυνατόν αυτό το τρόπο rollplaying κάνοντας τον Dm σε δύο φίλους. Παρακάτω θα βάλω τα link των βίντεο. Μακάρι να βρίσκονταν περισσότερος κόσμος να παίζει τέτοια παιχνίδια έστω και μέσω ιντ3ρνετ!!

D&D αλα Ελληνικα - The Birth Of Evil: http://www.youtube.com/playlist?list=PLpMhHfU8knXxht-cag8DMpHF2W9qWCdYf

 

Υ.Γ. Είμαι από κινιτο και δεν ξέρω αν έβαλα καλά το λινκ. Ελπίζω να μπήκε σωστά...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παίδες. Χρόνια φανατικός του PhP αλλά δυστυχώς λίγο καιρό παίκτης και τώρα πρόσφατα αναγκαστικά dm... Δυστυχώς αν δεν ζεις Αθήνα η Θεσσαλονίκη είναι πολύ δύσκολο να βρεις παρέα να παίξεις... Δυστυχώς υπάρχει και ή κακή νοοτροπία ότι το roĺlplay gaming πρέπει να γίνεται από κοντά... Όταν υπάρχει αυτή ή δυνατότητα Συμφωνώ. Αλλά επειδή για οσουν μένουν επαρχία πολύ σπάνια δίνεται αυτή ή ευκαιρία, τα session μέσω ίντερνετ είναι εξίσου καλά και ωραία! Τον τελευταίο καιρό προσπαθώ μέσω youtube να προώθηση όσο το δυνατόν αυτό το τρόπο rollplaying κάνοντας τον Dm σε δύο φίλους. Παρακάτω θα βάλω τα link των βίντεο. Μακάρι να βρίσκονταν περισσότερος κόσμος να παίζει τέτοια παιχνίδια έστω και μέσω ιντ3ρνετ!!

D&D αλα Ελληνικα - The Birth Of Evil: http://www.youtube.com/playlist?list=PLpMhHfU8knXxht-cag8DMpHF2W9qWCdYf

 

Υ.Γ. Είμαι από κινιτο και δεν ξέρω αν έβαλα καλά το λινκ. Ελπίζω να μπήκε σωστά...

 

Πολύ καλό! Roll20 και εσείς?

 

και εμείς σε ενα εδώ, 

 

Μια χαρά είναι το online. Αλλά δεν ξέρω αν έχεις δεί το Fantasy Grounds, είναι απίστευτο πρόγραμμα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το ευχαριστιεμαι το βιβλιο αν δεν καθομαι φαρδια πλατια στο κρεβατι μου, το πεταχτο διαβασμα στο μετρο με χαλαει, ή θα ξεκινησω να διαβαζω στο μετρο και μετα στα κρυφα στην δουλεια και μετα παλι στο μετρο και μετα παλι στο σπιτι μεχρι να το τερματισω.

 

πειτε μου μερικους καλους τιτλους για να ξεκινησω σαν να λεμε το ναρουτο των φανταστικων βιβλιων

Διαβάζω περισσότερο το βράδυ καμία ώρα, από εκεί και πέρα εφόσον πάω με το ποδήλατο παντού δεν μπορώ να το κάνω όπως στην Γερμανία.Πάντως ο χρόνος στα ΜΜΜ είναι πάρα πολύς εάν τον προσθέσεις μηνιαίως.

 

Δεν τον ξέρω αυτόνα, αλλά για βιβλία δες στο εν λόγω νήμα στις προηγούμενες σελίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...
  • 6 μήνες μετά...

Μετά από καιρό είδα ότι σας υποσχέθηκα backgrounds Αύριο θα postάρω του Νάνου. Το άλλο δεν το έχω δουλέψει και τόσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χαρακτήρας που έφτιαξα, ολοκληρωμένος με Legacy κτλ.

 

Προσπαθώ να τον προχωρήσω έτσι ώστε να αποκτήσει φήμη και να γίνει ένας από τους πιο γνωστούς Νάνους στο Faerun.

 

Θα ήθελα αν έχετε και εσείς παρόμοια να τα διαβάσω. Γενικά μου αρέσει το Lore

 

Τα mechanics του φόρουμ δεν με αφήνουν να βάλω κείμενο στα Αγγλικά οπότε σας δίνω την εικόνα αυτούσια εδώ 

(βάλτε το σε fullscreen και 100% μέγεθος απο την μπάρα στο κάτω μέρος)

 

 

Thurin (Mountain Dwarf Barbarian)

Thurin.jpg

 

The SpineBreaker (Weapon Type: Maul)

 

Spinebreaker_1.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...