Προς το περιεχόμενο

Αναγνωριση κλησεων στο εξωτερικο- τα χαλια μας


kathytherion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενημερωτικά ...με κοσμοτέ καρτοκινητό...αν μηδενίσετε το υπόλοιπο...και είστε εκτός Ελλάδος...ούτε καν μπορούν να σας καλέσουν.Βγάζει μήνυμα  : "ο συνδρομητής δεν μπορεί να δεχτεί την κλήση σας αυτή την στιγμή"   LoL !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλά είναι γελοίο η "καλύτερη" εταιρεία κινητής στην Ελλάδα να θεωρεί τόσο δεύτερης κλάσης του συνδρομητές της της καρτοκινητης και να τους το δείχνει τόσο ξεκάθαρα (και πάλι κάποιοι εξ αυτών να πίνουν νερό στο όνομα της...άλλου πάπα ευαγγέλιο για το πόσο πρόβατα είναι κι αυτοί).

Εντάξει, όλες τους έχουν σε δεύτερη μοίρα, αλλά πιο καλυμμενα πχ δίνεται προτεραιότητα σε κλήσεις συνδρομητών με συμβόλαιο παρά καρτοκινητης (αργεί να χτυπήσει το τηλέφωνο που καλειτε ντε! ;) ), αν φορτώνεται το δίκτυο ρίχνει πρώτα κλήσεις συνδρομητών καρτοκινητης παρά συμβολαιου, στα data μια από τα ιδια κτλ.

Όπως είπα όμως, αυτά είναι καλυμμένα πράγματα και το 99.9% του κόσμο δεν ασχολείται, όμως αυτό που δίνει αναγνώριση κλήσης στο εξωτερικό μόνο σε συμβόλαια κι όχι σε καρτοκινητη...είναι τραγικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το οτι ο συνδρομητης που εχει συμβολαιο εχει προτεραιοτητα εναντι καποιου που εχει καρτα ειναι 100% λογικο.

 

Δηλαδη εστω οτι εσυ πληρωνεις για μια υπηρεσια θα σου αρεσε να εχεις τα ιδια δικαιωματα με καποιον που χρησιμοποιει την ιδια υπηρεσια δωρεαν?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, όσο λογικό ή παράλογο και να ναι, γιατί και οι δύο τα ωραία τους λεφτακια σκάνε, ας το ηξερε ο κόσμος και να βλέπαμε. Απλά, ακριβώς επειδη γίνεται καλυμμένα, δεν το ξέρει και περνάει ετσι και ζήσαμε εμεις καλά κι αυτοι καλύτερα (!).

Όμως το να στο τρίβουν και μέσα στα μούτρα οι "καλύτεροι" (και φυσικα ακριβοτεροι σε ολα, συμβόλαια & καρτοκινητη)...εγώ δεν θα εμένα ούτε λεπτο παραπάνω στην εταιρεία τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι μόνο που ο ένας Εσύ συμβόλαιο το οποίο τον δεσμεύει σε μηνιαίο πάγιο και τον υποχρεώνει για μήνες ένω ο άλλος μπορεί να βάζει μια κάρτα το τρίμηνο οπότε δεν σκάνε τα ίδια λεφτακια.

 

Ο χρήστης καρτας έχει λιγότερες υποχρεώσεις δεσμεύσεις άρα και λιγότερα "δικαιώματα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, όσο λογικό ή παράλογο και να ναι, γιατί και οι δύο τα ωραία τους λεφτακια σκάνε, ας το ηξερε ο κόσμος και να βλέπαμε. Απλά, ακριβώς επειδη γίνεται καλυμμένα, δεν το ξέρει και περνάει ετσι και ζήσαμε εμεις καλά κι αυτοι καλύτερα (!).

Όμως το να στο τρίβουν και μέσα στα μούτρα οι "καλύτεροι" (και φυσικα ακριβοτεροι σε ολα, συμβόλαια & καρτοκινητη)...εγώ δεν θα εμένα ούτε λεπτο παραπάνω στην εταιρεία τους :)

Εγώ λογικό το βρίσκω. Δεν μπορεί να έχουν τις ίδιες υπηρεσίες κάποιος που πληρώνει κάθε μήνα με κάποιον που μπορεί να βάζει δύο κάρτες το χρόνο...(εννοώ αν υπάρχουν τεχνικά θέματα και πρέπει από κάπου να κόψουν υπηρεσίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λογικό το βρίσκω. Δεν μπορεί να έχουν τις ίδιες υπηρεσίες κάποιος που πληρώνει κάθε μήνα με κάποιον που μπορεί να βάζει δύο κάρτες το χρόνο...(εννοώ αν υπάρχουν τεχνικά θέματα και πρέπει από κάπου να κόψουν υπηρεσίες)

Έχει τεχνικά θέματα η "καλυτερη"-ακριβοτερη cosmote που δεν έχει η vodafone κι η ταπεινή wind? Η Q? Που όλες δίνουν αναγνώριση κλήσης στην καρτοκινητη και στο εξωτερικό;

Μάλιστα. Ε να κάνουμε έναν έρανο να μαζεψουμε κάποια λεφτά να τους δώσουμε να το ξεπεράσουν! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει τεχνικά θέματα η "καλυτερη"-ακριβοτερη cosmote που δεν έχει η vodafone κι η ταπεινή wind? Η Q? Που όλες δίνουν αναγνώριση κλήσης στην καρτοκινητη και στο εξωτερικό;

Μάλιστα. Ε να κάνουμε έναν έρανο να μαζεψουμε κάποια λεφτά να τους δώσουμε να το ξεπεράσουν! :D

Δεν ξέρω, έγραψα αν υπάρχουν τεχνικά θέματα μου φαίνεται λογικό να κόβουν υπηρεσίες από τα καρτοκινητά πρώτα. Ούτε υπερασπίζομαι την cosmote :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι χρονια σαν χαζος που ειμαι και δεν το ειχα ψαξει πληρωνα 25 ευρω τον μηνα για 120 λεπτα προς ολους και 100ΜΒ ιντερνετ....

 

Πλεον με καρτοκινητη κοσμοτε εχω με 10 ευρω 200 λεπτα προς ολους και 500ΜΒ ιντερνετ.

 

Ε σορρυ κιολας δηλαδη που επιτελους ξυπνησα, πληρωνω λιγοτερο απο τα μισα και εχω τα διπλασια απο την ιδια εταιρια....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν παντως τα θεωρεις αυτα καλα, που να σου πουν κι αλλοι τι εχουν απο vodafone - wind με 10 ευρω σε καρτοκινητη να καραφλιασεις!!  :lol:  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βλέπω πολύ γκρίνια και κλάψα από μερικούς (γιατί το ένα.. και γιατί το άλλο), να ενημερώσω πως με cosmote καρτοκινητό (cosmoκαρτα συγκεκριμένα) έχω κανονικά αναγνώριση στο εξωτερικό εδώ και χρόνια με τελευταία φορά πριν 1,5 μήνα. Συγκεκριμένα Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία, Νορβηγία και Κύπρο όσον αφορά Ευρώπη. ΗΒ μόνο -απ' όσο θυμάμαι- δεν είχα αναγνώριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Επειδή βλέπω πολύ γκρίνια και κλάψα από μερικούς (γιατί το ένα.. και γιατί το άλλο), να ενημερώσω πως με cosmote καρτοκινητό (cosmoκαρτα συγκεκριμένα) έχω κανονικά αναγνώριση στο εξωτερικό εδώ και χρόνια με τελευταία φορά πριν 1,5 μήνα. Συγκεκριμένα Γαλλία, Ιταλία, Ισπανία, Νορβηγία και Κύπρο όσον αφορά Ευρώπη. ΗΒ μόνο -απ' όσο θυμάμαι- δεν είχα αναγνώριση.

Εγω που εχω Whats up δεν εχω αναγνωριση κλησεων οταν ειμαι εξωτερικο..

Δηλαδη με cosmoκαρτα χωρις whats up,υπαρχει αναγνωριση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεχία δεν είχα επίσης αναγνώριση κλήσεων και όλα τα εμφάνιζε απόκρυψη. Cosmote. Τώρα βέβαια έγιναν κάποιες τροποποιησεις στην πολιτική τους περι περιαγωγής αλλά όχι κάτι το ιδιαίτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...