Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα οι καφετέριες κυρίως με άνεργους δουλεύουν νομίζω! Δεν τον κόβει εύκολα τον καφέ ο Έλληνας....

 

Εγω ανεργος ειμαι, συνεπως κανω το καφε στο σπιτι μου. Στη καφετερια θα πρεπει να τον πληρωσω οσο ολο το κουτι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω ανεργος ειμαι, συνεπως κανω το καφε στο σπιτι μου. Στη καφετερια θα πρεπει να τον πληρωσω οσο ολο το κουτι.

Καλά σίγουρα δεν πάνε όλοι οι άνεργοι στις καφετέριες αλλά ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που τις γεμίζουν (κυρίως πρωινές ώρες) είναι άνεργοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σίγουρα δεν πάνε όλοι οι άνεργοι στις καφετέριες αλλά ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που τις γεμίζουν (κυρίως πρωινές ώρες) είναι άνεργοι!

 

Αρα αυτοι ειναι ανεργοι φραγκατοι :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σίγουρα δεν πάνε όλοι οι άνεργοι στις καφετέριες αλλά ένα μεγάλο ποσοστό αυτών που τις γεμίζουν (κυρίως πρωινές ώρες) είναι άνεργοι!

 

Εγώ γιατί βλέπω κυρίως γερόντια/συνταξιούχους; Ειδικά τις πρωινές ώρες...

 

Το άλλο δε που είπες για «χαρτζιλίκι» €10-20 την ημέρα ισοδυναμεί με μηνιαίο μισθό €300-600!!! Ποιός δίνει τόσα λεφτά και γιατί να πάει να δουλέψει μετά το παιδί;

 

Πάντως το να πάει ο άνεργος για καφέ δεν είναι κακό, ΜΟΝΟ όμως αν το κάνει με την προοπτική να κάνει γνωριμίες/διασυνδέσεις (γιατί κλεισμένος στο σπίτι είναι λίγο δύσκολο αυτό) για καμιά δουλειά.

 

Αν είναι να πίνει καπουτσίνο στην καφετέρια και να κάθεται μόνος/η παίζοντας με το κινητό (άλλο πάλι κι αυτό), τότε καλύτερα να κάτσει σπιτάκι του, μπας και γλιτώσει κανά φράγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί βλέπω κυρίως γερόντια/συνταξιούχους; Ειδικά τις πρωινές ώρες...

 

Το άλλο δε που είπες για «χαρτζιλίκι» €10-20 την ημέρα ισοδυναμεί με μηνιαίο μισθό €300-600!!! Ποιός δίνει τόσα λεφτά και γιατί να πάει να δουλέψει μετά το παιδί;

 

Πάντως το να πάει ο άνεργος για καφέ δεν είναι κακό, ΜΟΝΟ όμως αν το κάνει με την προοπτική να κάνει γνωριμίες/διασυνδέσεις (γιατί κλεισμένος στο σπίτι είναι λίγο δύσκολο αυτό) για καμιά δουλειά.

 

Αν είναι να πίνει καπουτσίνο στην καφετέρια και να κάθεται μόνος/η παίζοντας με το κινητό (άλλο πάλι κι αυτό), τότε καλύτερα να κάτσει σπιτάκι του, μπας και γλιτώσει κανά φράγκο.

Ε μπορεί να συχνάζουμε σε άλλα μέρη δεν ξέρω! :P Πάντως καφετέριες, τσιπουράδικα, μπαράκια κλπ δουλεύουν πολύ με τέτοιο κόσμο...για το άλλο που λες είναι πολλοί που ζουν έτσι. Υπάρχει πολύ χρήμα ακόμα, εγώ αυτό βλέπω!

 

Πχ, οι περισσότεροι χειμερινοί προορισμοί για τις γιορτές είναι τίγκα, από Έλληνες σχεδόν αποκλειστικά! Ε ποιοι είναι όλοι αυτοί που θα πάνε διακοπές χριστουγεννιάτικα; Αν δεν έχεις δεν πας, τεράστια πολυτέλεια είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 χρόνια αργότερα...

Η αλήθεια είναι ότι θέλω να τον ελατώσω και να τον γυρίσω στον ελληνικό ίσως

spacer.png

 

Μην ρωτήσετε γιατί τα μάζευα. Είχα ένα σύνδρομο που λέει πως μαζεύεις άχρηστα αντικείμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μισή Ελλάδα θα επιστρέψει στον ελληνικό έτσι όπως πάει η τιμή του espresso :P

Εμένα μου αρέσει να πίνω ελληνικό χειμώνα-καλοκαίρι. 

τσαι ζεστό σπάνια πίνω ως ποτέ, αλλά το καλοκαίρι φτιάχνω κρύο απο τα φακελάκια για ice-tea που πουλάνε στο supermarket.

Επεξ/σία από Manefs23
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...