Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


Kostasspil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κορυφαίο το είχα δει σε ένα νετ στην Καβάλα πριν χρόνια. Ενα παλικάρι είχε φτιάξει ένα μίγμα με πολλούς διαφορετικούς καφέδες, στο ίδιο (τεράστιο) ποτήρι. Νες, φρεντο, ελληνικό κλπ. Αναρωτιέμαι αν πινοτανε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κορυφαίο το είχα δει σε ένα νετ στην Καβάλα πριν χρόνια. Ενα παλικάρι είχε φτιάξει ένα μίγμα με πολλούς διαφορετικούς καφέδες, στο ίδιο (τεράστιο) ποτήρι. Νες, φρεντο, ελληνικό κλπ. Αναρωτιέμαι αν πινοτανε πότε σταμάτησε να χ@ζει

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από σένα δεν το περίμενα αυτό.. στοιχημάτιζα στον βαρύ γλυκό

Χαχαχα! Παραπλανητικό το nickname λοιπόν!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ξέρω τι λέει η nestle φίλε, αλλά εμένα, ειδικά ο nescafe - η συγκεκριμένη μάρκα εννοώ, όχι το είδος τού καφέ - είτε κρύος, είτε ζεστός, μού το τινάζει στον αέρα το στομάχι. Έχεις ακούσει αυτό που λένε «καλύτερα να καταπιώ ένα μαγκάλι κάρβουνα»; Πίνοντας nescafe, μάλλον κατάλαβα πώς θα ήταν η φάση.

 

Αντίθετα, όποια άλλη από τις γνωστές, εμπορικές μάρκες έχω δοκιμάσει, δε μ' έχει ενοχλήσει ούτε στο ελάχιστο. Πιθανότατα να έχω κάποια δυσανεξία, σε κάποιο συστατικό, δεν το ξέρω, οπότε το πρόβλημα να είναι δικό μου και όχι θέμα «ποιότητας» τού προϊόντος. Για τα δικά μου δεδομένα όμως, είναι χημικό απόβλητο, όχι καφές...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιχα εγω μια τετοια συσκευη και ηταν μουφα. Μαλλον θελει πλαστικο κυπελο μιας χρησης για να μπορεσει να ζεστανει.

 

Και τωρα στο καταχειμωνο φραπε? και με παγακια μεσα?

Ω ναι,χειμωνα-καλοκαιρι καθημερινα φραπε με μπολικα παγακια ή κανα φρεντο εσπρεσσο/καπουτσινο που και που για αλλαγη.

Απεχθανομαι τους περισσοτερους ζεστους καφεδες και στην σπανια περιπτωση που θα πιω θα ειναι εσπρεσο ή γαλλικος σκετος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέει η nestle φίλε, αλλά εμένα, ειδικά ο nescafe - η συγκεκριμένη μάρκα εννοώ, όχι το είδος τού καφέ - είτε κρύος, είτε ζεστός, μού το τινάζει στον αέρα το στομάχι. Έχεις ακούσει αυτό που λένε «καλύτερα να καταπιώ ένα μαγκάλι κάρβουνα»; Πίνοντας nescafe, μάλλον κατάλαβα πώς θα ήταν η φάση.

 

Αντίθετα, όποια άλλη από τις γνωστές, εμπορικές μάρκες έχω δοκιμάσει, δε μ' έχει ενοχλήσει ούτε στο ελάχιστο. Πιθανότατα να έχω κάποια δυσανεξία, σε κάποιο συστατικό, δεν το ξέρω, οπότε το πρόβλημα να είναι δικό μου και όχι θέμα «ποιότητας» τού προϊόντος. Για τα δικά μου δεδομένα όμως, είναι χημικό απόβλητο, όχι καφές...

Το έχω ακούσει από πολλούς, σίγουρα είναι δυνατός καφές! Το λινκ το έβαλα και λίγο για πλάκα, δεν ξέρω τι ισχύει. Πάντως θα μου έκανε εντύπωση να είναι και όλα ψέματα αυτά που γράφει, δεν θα είχαν κι αυτοί πρόβλημα;

 

Φέτος το καλοκαίρι ήπια πολύ φραπέ μετά από χρόνια και δεν είχα κάποιο θέμα πάντως, αν και γευστικά ο εσπρέσο μου αρέσει πολύ περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πείστηκα οτι είναι θέμα συνήθειας. Και ειδικότερα το έχω παρατηρήσει σε άτομα πάνω απο 30άντα... φραπές και ξερό ψωμί φάση. Εγώ δεν μπόρεσα να το συνηθίσω ποτέ και δεν το προσπάθησα και πολύ δηλαδή, γιατί υπάρχουν πολύ καλύτεροι καφέδες που δεν χρειάζονται καλωδίωση με τη χέστρα :P

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω πως γίνεται να πίνεις espesso και να λες οτι σ' αρέσει και μετά να γυρνάς σε φραπέ και να τον βρίσκεις υπέροχο. :P Γούστα είναι αυτά όμως!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντως με τον κρύο καφέ χειμώνα καλοκαίρι το είχα κι εγώ για χρόνια, αλλά σχετικά τελευταία εκτίμησα τον διπλό εσπρέσο και πλέον τον προτιμώ τον μισό χρόνο τουλάχιστον! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό πάντως με τον κρύο καφέ χειμώνα καλοκαίρι το είχα κι εγώ για χρόνια, αλλά σχετικά τελευταία εκτίμησα τον διπλό iperεσπρέσο και πλέον τον προτιμώ τον μισό χρόνο τουλάχιστον! :)

 

φιξντ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι λέει η nestle φίλε, αλλά εμένα, ειδικά ο nescafe - η συγκεκριμένη μάρκα εννοώ, όχι το είδος τού καφέ - είτε κρύος, είτε ζεστός, μού το τινάζει στον αέρα το στομάχι. Έχεις ακούσει αυτό που λένε «καλύτερα να καταπιώ ένα μαγκάλι κάρβουνα»; Πίνοντας nescafe, μάλλον κατάλαβα πώς θα ήταν η φάση.

 

Αντίθετα, όποια άλλη από τις γνωστές, εμπορικές μάρκες έχω δοκιμάσει, δε μ' έχει ενοχλήσει ούτε στο ελάχιστο. Πιθανότατα να έχω κάποια δυσανεξία, σε κάποιο συστατικό, δεν το ξέρω, οπότε το πρόβλημα να είναι δικό μου και όχι θέμα «ποιότητας» τού προϊόντος. Για τα δικά μου δεδομένα όμως, είναι χημικό απόβλητο, όχι καφές...

 

Και εγώ ακριβώς την ίδια άποψη έχω για το κλασσικό το Nescafe. Δοκίμασε Nescafe Green. Θα αλλάξεις άποψη. Trust me.

 

Μου δημιουργούσε και εμένα πρόβλημα στο στομάχι ο κανονικός Nescafe, αλλά με τον green καμία ενόχληση. Είναι αρκετά πιο ελαφρύς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...