Προς το περιεχόμενο

Προσφορες σε παιχνιδια/εφαρμογες Android


sils

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Enterchained https://play.google.com/store/apps/details?id=com.featherweightgames.enterchained

Δωρεάν από 1€

 

This war of mine https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elevenbitstudios.twommobile

Παιχνιδαρα! Αρκετά ιδιαίτερο παιχνίδι.

4,09€ από 14,99€

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

This war of mine https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elevenbitstudios.twommobile

Παιχνιδαρα! Αρκετά ιδιαίτερο παιχνίδι.

4,09€ από 14,99€

Ωραίος και περίμενα να πέσει η τιμή του για να το πάρω. Να προσθέσω ότι εγώ επειδή είχα βάλει μια αμερικανική διεύθυνση (λόγω μιας προσφοράς παλιά) η χρέωση στα apps μου γίνεται σε δολάρια και το παιχνίδι κόστισε 2.99$

Επεξ/σία από Xander
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος και περίμενα να πέσει η τιμή του για να το πάρω. Να προσθέσω ότι εγώ επειδή είχα βάλει μια αμερικανική διεύθυνση (λόγω μιας προσφοράς παλιά) η χρέωση στα apps μου γίνεται σε δολλάρια και το παιχνίδι κόστισε 2.99$

Έχω προσπαθήσει με διάφορους τρόπους και δεν τα έχω καταφέρει! Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μας πεις πως το έκανες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω προσπαθήσει με διάφορους τρόπους και δεν τα έχω καταφέρει! Αν σου είναι εύκολο μπορείς να μας πεις πως το έκανες?

 

Λοιπόν αυτό το είχα κάνει πολύ παλιά το 2012 (για την προσφορά με τα 25$ credit για το play store με αγορά του nexus 7 για όποιον θυμάται), δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει και τώρα. θα σου πω τι έκανα για να προσπαθήσεις (εδώ και ο οδηγός που είχα ακολουθήσει τότε)

 

στα payments.google.com στο address book είχα βάλει μια τυχαία αμερικάνικη διεύθυνση (πάτα στο google american address, υπάρχουν site που σου δίνουν) και μετά είχα καταχωρίσει μια κάρτα μου χρεωστική με την αμερικανική όμως διεύθυνση. εε από τότε μέχρι σήμερα όλες μου τις αγορές μου τις χρεώνει σε δολάρια και 9/10 αγορές μου έχουν βγει πολύ πιο συμφέρουσες. μακάρι να πιάνει ακόμα ο τρόπος.

 

Να προσθέσω κάτι ακόμα, όταν είχα κάνει αυτή τη διαδικασία δεν είχα καμία πληροφορία στη google, ούτε ελληνικές διευθύνσεις ούτε τίποτα, οπότε ίσως θα ήταν καλό πριν κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία να σβήσεις τα άλλα σου στοιχεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως τα κατάφερα, αλλά συνεχίζει να μου τα βγάζει σε €

Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι τιμή του βγαίνει το This war of mine https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elevenbitstudios.twommobile

Γιατί μου το βγάζει σε χαμηλότερη τιμή (2,99€)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως στο google wallet έχεις ως default delivery address κάτι στην Αγγλία ή US;

Οχι ελληνικα στοιχεια εχω.Προχθες μου το εβγαζε 4.09 σημερα 2.99 χωρις να αλλαξω τιποτα.Προφανως κατεβασαν την τιμη του και αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ελληνικα στοιχεια εχω.Προχθες μου το εβγαζε 4.09 σημερα 2.99 χωρις να αλλαξω τιποτα.Προφανως κατεβασαν την τιμη του και αλλο.

 

Αυτό έγινε.

Από 70% έκπτωση πήγε 80%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως τα κατάφερα, αλλά συνεχίζει να μου τα βγάζει σε €

Μπορεί κάποιος να μου πει σε τι τιμή του βγαίνει το This war of mine https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elevenbitstudios.twommobile

Γιατί μου το βγάζει σε χαμηλότερη τιμή (2,99€)

Και μένα σε ευρώ μου εμφανίζει τις τιμές. Όταν πάω να την αγοράσω όμως μου την γυρνάει σε δολάρια, για τσέκαρε μην σου κάνει το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα σε ευρώ μου εμφανίζει τις τιμές. Όταν πάω να την αγοράσω όμως μου την γυρνάει σε δολάρια, για τσέκαρε μην σου κάνει το ίδιο

 

Είχες δίκιο. 2,66€ μου το χρέωσε! (Με κάρτα της Revolut).

και το Autumn Dynasty - RTS που το έχει σε προσφορά στα 2,39€ μου το χρέωσε 1,99$ (1,77€).

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτό το είχα κάνει πολύ παλιά το 2012 (για την προσφορά με τα 25$ credit για το play store με αγορά του nexus 7 για όποιον θυμάται), δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει και τώρα. θα σου πω τι έκανα για να προσπαθήσεις (εδώ και ο οδηγός που είχα ακολουθήσει τότε)

 

στα payments.google.com στο address book είχα βάλει μια τυχαία αμερικάνικη διεύθυνση (πάτα στο google american address, υπάρχουν site που σου δίνουν) και μετά είχα καταχωρίσει μια κάρτα μου χρεωστική με την αμερικανική όμως διεύθυνση. εε από τότε μέχρι σήμερα όλες μου τις αγορές μου τις χρεώνει σε δολάρια και 9/10 αγορές μου έχουν βγει πολύ πιο συμφέρουσες. μακάρι να πιάνει ακόμα ο τρόπος.

 

Να προσθέσω κάτι ακόμα, όταν είχα κάνει αυτή τη διαδικασία δεν είχα καμία πληροφορία στη google, ούτε ελληνικές διευθύνσεις ούτε τίποτα, οπότε ίσως θα ήταν καλό πριν κάνεις όλη αυτή τη διαδικασία να σβήσεις τα άλλα σου στοιχεία.

Με τον τρόπο αυτό εφαρμογές που έχουν εκπτώσεις γενικά αλλά όχι στην Ελλάδα τις βγάζει με έκπτωση?

 

Πχ προχθές είχε το Beyond Ynth 10 λεπτά αλλά Ελλάδα το είχε 2.39. Πια τιμη βγάζει σε αυτή την περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...