Προς το περιεχόμενο

Κινηματογράφος, διαφημίσεις και πειρατεία


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορώ πως δεν έχει αναφερθεί ακόμα το product placement.

Πάντως η βιομηχανία έτσι δουλεύει παγκοσμίως, οι εισπράξεις από τις ταινίες πάνε στις εταιρείες διανομής και οι κινηματογράφοι βγάζουν από τα φαγητά, σουβενιρ, διαφημίσεις κλπ. Δεν νομίζω να υπάρχει κοινό που να πλήρωνε αρκετά παραπάνω το εισητήριο για να γλιτώσει τις διαφημίσεις, οπότε και δεν το παρέχουν ως επιλογή οι κινηματογράφοι.

 

Υ.Γ. 'Εχω πάει στα Village με πίτσα Domino's και κανείς δεν είπε τίποτα.

Υ.Γ.2. Αυτό με την πειρατεία πρέπει να έχει ξεμείνει από εποχές που υπήρχε κόσμος που έβλεπε ποιότητα cam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άσε καλύτερα... όταν βγει σε blu ray και σπιτάκι. 50£ για σινεμά? No thank you :P

Εννοείται! Εδω εγω που δίνω στον κινηματογράφο της πόλης μου 5-7 ευρω παω σπάνια. Μόνο σε καμια τούμπανο ταινία. Αλλιώς torrent σε blu ray και ολα κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται! Εδω εγω που δίνω στον κινηματογράφο της πόλης μου 5-7 ευρω παω σπάνια. Μόνο σε καμια τούμπανο ταινία. Αλλιώς torrent σε blu ray και ολα κομπλέ.

Εδώ το torrent απαγορεύευται :( Μόνο με vpn αλλά δεν αξίζει το ρίσκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το torrent απαγορεύευται :( Μόνο με vpn αλλά δεν αξίζει το ρίσκο.

Α ναι? Και εδω κάτι είχε γινει. Αλλα μέχρι πριν 1 μήνα που κατεβαζα δεν υπήρχε θεμα. Τωρα θα αρχίσω παλι. Εχω μείνει πίσω λόγω του ότι δεν εχω pc προσωρινά. Απο αρχές Ιανουαρίου θα λιώσω ταινίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ το torrent απαγορεύευται  :( Μόνο με vpn αλλά δεν αξίζει το ρίσκο.

 

 

Δεν νομίζω οτι σου κάνουν κάτι. Το πολύ πολύ να σου έρθει ειδοποίηση στο σπίτι. Δεν έχω ακούσει κάτι για πρόστιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Δεν νομίζω οτι σου κάνουν κάτι. Το πολύ πολύ να σου έρθει ειδοποίηση στο σπίτι. Δεν έχω ακούσει κάτι για πρόστιμο

 

Αγγλια σε ξεπουπουλιαζουν αν κατεβαζεις, δεν παιζεις με αυτα. Δεν εχω ακουσει παντως να πιανουν καποιον με σοβαρο VPN, λιγο τραβηγμενο ακουγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Ldn) 40-50TB+  σε external hdds, (hi-def movies, and music) εδω και ποσα χρονια και ουτε ενα warning.....

 

χωρις vpn, και οποτε παω κατεβαζω..... 

 

Kαι καποιοι φιλοι μου, εχουν τα 2πλασια και 3πλασια απο μενα.... χωρις ενοχληση και αυτοι... 

 

Μπορει να στελνουν random.... who knows....

 

Και εδω (ny) παλι κατεβαζω χαλαρα.....  :devil:  (με vpn) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει το ρίσκο και πάλι, που ξέρουμε αν θα μας έρθει καμπάνα.. Ευτυχώς υπηρεσίες streaming υπάρχουν, δεν θα έχουμε χρόνο έτσι κι αλλιώς να λιώνουμε στην telly. Netflix and chill lol

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο fact ? Απο γνωστούς ξερω μονο για ειδοποίηση στη σπίτι και αν την αγνοήσεις και συνεχίσεις (ίσως) να ερθει πρόστιμο

Φιλοι μου σε Λονδινο και Μαντσεστερ. Γερμανια το ιδιο. Βαλανε σοβαρο VPN και υσηχασαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγγλια σε ξεπουπουλιαζουν αν κατεβαζεις, δεν παιζεις με αυτα. Δεν εχω ακουσει παντως να πιανουν καποιον με σοβαρο VPN, λιγο τραβηγμενο ακουγεται.

 

Πάντα υπάρχει ρίσκο, ακόμα κι αν δεν είναι τεχνικό. Ξέρω κόσμο που απλά ξέχασε να ανοίξει το VPN και τους ήρθε το γράμμα.

 

Κάποιο fact ? Απο γνωστούς ξερω μονο για ειδοποίηση στη σπίτι και αν την αγνοήσεις και συνεχίσεις (ίσως) να ερθει πρόστιμο

 

Μιλάς για ειδοποίηση από τον ISP μόνο; Γιατί εδώ υπάρχουν enforcers και είναι άγριοι, με ελάχιστο googling μπορείς να το διαπιστώσεις. Σου έρχεται το pay up or else και μετά το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε δικηγόρο να σου κάνει διακανονισμό (it's part of the game), οτιδήποτε άλλο θα σου βγει πιο ακριβά εν τέλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξίζει το ρίσκο και πάλι, που ξέρουμε αν θα μας έρθει καμπάνα.. Ευτυχώς υπηρεσίες streaming υπάρχουν, δεν θα έχουμε χρόνο έτσι κι αλλιώς να λιώνουμε στην telly. Netflix and chill lol

 

Netflix μετραει, οπως και Αmazon Prime Video.

 

 

 

Απο BT και ΕΕ εχω ακουσει σε διαφορες συζητησεις για καποια warnings.....

 

Παιζει να ειναι λογω isp ?   Διοτι απο Sky και παλαιοτερα απο Virgin δεν εχει τυχει να ακουσω κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...