Προς το περιεχόμενο

Dunkirk


Nate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παραειναι καθαρα και καλογυαλισμενα τα πλανα, δεν αισθανεσαι την αυθεντικοτητα των δρωμενων, δεν υπαρχει βρωμια, ιδρωτας, αιμα, grittiness. 

καπου διαβασα οτι θαναι PG13 η ταινια. πολεμικη ταινια θα ειναι pg13. μαλιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παραειναι καθαρα και καλογυαλισμενα τα πλανα, δεν αισθανεσαι την αυθεντικοτητα των δρωμενων, δεν υπαρχει βρωμια, ιδρωτας, αιμα, grittiness. 

καπου διαβασα οτι θαναι PG13 η ταινια. πολεμικη ταινια θα ειναι pg13. μαλιστα.

 

Οταν το θέμα σου δεν είναι τα ξεκοιλιάσματα δεν είναι και τόσο δύσκολο να γυρίσεις ταινία με πολεμικό θέμα σε PG13. Paths of Glory, Valkyrie και The Last Samurai νομίζω θεωρούνται pg13.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το θέμα σου δεν είναι τα ξεκοιλιάσματα δεν είναι και τόσο δύσκολο να γυρίσεις ταινία με πολεμικό θέμα σε PG13. Paths of Glory, Valkyrie και The Last Samurai νομίζω θεωρούνται pg13.

 

στα παραδειγματα σου, η ιστορια στο μεγαλυτερο μερος της εξελισσεται στο παρασκηνιο του πολεμου.

δεν νομιζω οτι στο Durkin δεν θα εχουμε συγκρουσεις, εξαλλου ειναι wannabe blockbuster, δεν θα πουλησουν χωρις δραση.

δεν περιμενω να δω το SPR, αλλα δεν θελω να δω και μια ακομη ανευρη, αποστειρωμενη ταινια απο τον Nolan με θεμα τον WW2.

ποιο θα ειναι το twist?

 

:P

 

o Εinstein τηλεμεταφερει και σωζει τους Βρετανους με το Chronosphere που εχει φτιαξει.

μιας και συνηθιζει ο Νολαν να αλλαζει ξαφνικα στη μεση της ταινιας, το ειδος της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα παραδειγματα σου, η ιστορια στο μεγαλυτερο μερος της εξελισσεται στο παρασκηνιο του πολεμου.

δεν νομιζω οτι στο Durkin δεν θα εχουμε συγκρουσεις, εξαλλου ειναι wannabe blockbuster, δεν θα πουλησουν χωρις δραση.

δεν περιμενω να δω το SPR, αλλα δεν θελω να δω και μια ακομη ανευρη, αποστειρωμενη ταινια απο τον Nolan με θεμα τον WW2.

 

Το θέμα δηλαδή είναι να έχει ωμή βία για να δείχνει ρεαλιστική ως πολεμική ταινία; Tο SPR που αναφέρεις rated R ήταν, αλλά δε παύει να είναι αμερικανιά... (διασκεδαστικότατη βέβαια)

Δράση και συγκρούσεις μια χαρά μπορείς να έχεις και χωρίς σπλατεριές. Οι οποίες σπλατεριές προσωπικά δε με χαλάνε καθόλου σε μια πολεμική ταινία, αλλά όλοι ξέρουμε ότι η ουσία των ταινιών του Νόλαν βρίσκεται αλλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

ναι, στην βαρεμαρα.

 

 

Αλλαξε αθλημα! Και αφου σε κουραζουν ολες οι ταινιες γιατι τις βλεπεις και καθεσε και μας χαλας ολα τα νηματα εδω μεσα?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι, στην βαρεμαρα.

Σε παρακαλώ, γράψε μια λιστα με οσες περισσότερες ταινίες σου αρέσουν.

 

Στοίχημα οτι δεν ειναι παραπάνω απο 2.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το θέμα σου δεν είναι τα ξεκοιλιάσματα δεν είναι και τόσο δύσκολο να γυρίσεις ταινία με πολεμικό θέμα σε PG13. Paths of Glory, Valkyrie και The Last Samurai νομίζω θεωρούνται pg13.

επειδή δε θυμάμαι καλά την ταινία μιας και πάνε πολλά χρόνια που την έχω δει , νομίζω και η λεπτή κοκκινη γραμμή συγκαταλέγεται και σε αυτές που ανέφερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή δε θυμάμαι καλά την ταινία μιας και πάνε πολλά χρόνια που την έχω δει , νομίζω και η λεπτή κοκκινη γραμμή συγκαταλέγεται και σε αυτές που ανέφερες.

 

Αν θυμάμαι καλά, υπάρχει μια σκηνή όπου μας δείχνουν ένα πτώμα χωρίς πόδια σε ένα χωράφι, με αίματα δηλαδή, άντερα κλπ. Κατά τ' άλλα θα μπορούσε, νομίζω οι μάχες δεν είναι τόσο αποκαλυπτικές και δεν έχουν σπλατεριές.

Επίσης κορυφαία ταινία με θέμα τον πόλεμο πάντως (με ή χωρίς την μια αυτή ακατάλληλη σκηνή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...