Προς το περιεχόμενο

Ξεκίνησε η διανομή αναβάθμισης για τα Lumia 950 και 950 XL, πρώτα στην Ιρλανδία και στην Μ. Βρετανία


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα και εμένα μου φάνηκε περίεργο διότι τα σχόλια στο skroutz ήταν θετικά για το Lumia 950xl .Το διάβασα από το windows cental και σε ένα άλλο σίτε εδώ Ελλάδα .

Sent from my RM-1118_15207

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πάντως η έλευση του 950 με 10άρια θα καθυστερήσει πολύ την αναβάθμιση του 930 που πέρυσι τέτοιο καιρό η ΜΣ διέδιδε ότι "σύντομα" θα διέθετε. Παραμύθια. Τώρα για να μην ρίξει τις πωλήσεις του 950 αφήνει τους χρήστες του 930 χωρίς update και ας τους το είχε "τάξει",

 

Κάτι έλεγε η MS να τα κάνει να λειτουργούν και με android και να επιλέγει ο χρήστης τι θέλει (dual boot?) ή ότι τες πα θα τρέχει android εφαρμογές. Αμα ποτέ γίνει εδώ είμαστε να το δούμε. Αλλά μάλλον παραμύθια είναι και αυτό, σιγά να μην τολμάει τον ανταγωνισμό μόνο και μόνο για τις εφαρμογές που έχει το play μάλλον χαμένη θα έβγαινε. Κρίμα γιατί είναι καλό hardware η σειρά 9XX με ωραίες οθόνες και κάμερες

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η έλευση του 950 με 10άρια θα καθυστερήσει πολύ την αναβάθμιση του 930 που πέρυσι τέτοιο καιρό η ΜΣ διέδιδε ότι "σύντομα" θα διέθετε. Παραμύθια. Τώρα για να μην ρίξει τις πωλήσεις του 950 αφήνει τους χρήστες του 930 χωρίς update και ας τους το είχε "τάξει",

 

Κάτι έλεγε η MS να τα κάνει να λειτουργούν και με android και να επιλέγει ο χρήστης τι θέλει (dual boot?) ή ότι τες πα θα τρέχει android εφαρμογές. Αμα ποτέ γίνει εδώ είμαστε να το δούμε. Αλλά μάλλον παραμύθια είναι και αυτό, σιγά να μην τολμάει τον ανταγωνισμό μόνο και μόνο για τις εφαρμογές που έχει το play μάλλον χαμένη θα έβγαινε. Κρίμα γιατί είναι καλό hardware η σειρά 9XX με ωραίες οθόνες και κάμερες

 

Σημασία έχει ότι τουλάχιστον θα πάρει την αναβάθμιση σε αντίθεση με ανταγωνιστικό OS που δεν θα έπαιρνε αναβάθμιση ουτε για πλάκα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε major release όλων των λειτουργικών είχε τα θεματα της.. Πόσο μάλιστα τα windows που πρωτοπορούν στα πάντα σε σχέση με τα άλλα 2.

Πολλά υποσχόμενο λειτουργικό.. Για να δούμε.. Θα ήθελα ένα 950XL...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και εμένα μου φάνηκε περίεργο διότι τα σχόλια στο skroutz ήταν θετικά για το Lumia 950xl .Το διάβασα από το windows cental και σε ένα άλλο σίτε εδώ Ελλάδα .

Sent from my RM-1118_15207

Χιωτη η τελευταια εκδοση δεν ειναι αυτη που τελειωνει σε .29? Δεν μιλαω για Windows insider edition αλλα κανονικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εγώ έχω το Lumia 950 από της 7 Δεκέμβρη μου εχει έρθει 1ενημερωση με κωδικό 10010586.36. Κατά τα αλλα το λειτουργικό είναι μια χαρά το σύγκρινα με κάποια αλλα κινητά ναυαρχίδες και η κάμερα ήταν καταπληκτική φαντάσου να έρθει και αυτη η ενημέρωση !!!!

Sent from my RM-1118_15207

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εγώ έχω το Lumia 950 από της 7 Δεκέμβρη μου εχει έρθει 1ενημερωση με κωδικό 10010586.36. Κατά τα αλλα το λειτουργικό είναι μια χαρά το σύγκρινα με κάποια αλλα κινητά ναυαρχίδες και η κάμερα ήταν καταπληκτική φαντάσου να έρθει και αυτη η ενημέρωση !!!!

Sent from my RM-1118_15207

A οκ. εγω το 950 xl εχω. με 10.0.10586.29 και το firmware 01078.00027.15506.020xx Δηλαδη το firmware που λενε το εχω λαβει λογικα (μου ειχε ερθει να κανω install νεο firmware) πριν λιγες μερες (καπου 5 νομιζω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα μωρε τα καημενα εταξαν update στον κοσμο αρχες δεκεμβρη και τους εχουν τρεναρει ολους.περιμενουμε 950 εδω και ποσο καιρο και ακομα τιποτα επισημο και μαλιστα εν οψη εορτων.δεν θελουν να πουλησουν δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως.εχω στειλει για επισκευη το 2520 που ειχα μου στειλανε μετα απο δυομιση μηνες οτι θα μου το αλλαξουν με 950xl εχουν περασει 95 μερες και ακομα περιμενω.

δουλευω και σε nokia care,πρωην βεβαια γιατι απο 1 1 2016 σταματανε και αυτα.κριμα ουτε ζωγραφιστους δεν θελω να τους βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ να καταλάβω κάποιους εδώ μέσα εδώ και κάτι μήνες σου εχει δώσει τη δυνατότητα να κατεβάσεις τα 10 από την εφαρμογή ινσιντερ γτ δε το κάνατε;και τη βρίζετε τώρα επειδή αργεί να σας δώσει το update!!!!!! Το Σεπτέμβρη εγω το χα βάλει στο 930 μου μετά μου ήρθαν και άλλες ενημερώσεις και τώρα αν βάλω το 950 που έχω με το πρώην μου κινητό 930 δίπλα δίπλα δε θα δω καμία διάφορα έλεος ποια φαγωθήκατε επειδή άργησε ένα μήνα να σας τα δωσει

Sent from my RM-1118_15207

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά κάτι έγινε, και στο αντρόιντ η 5.0 έκδοση μας π...ε τις συσκευές και περιμέναμε την 5.1 να λειτουργήσει πάλι φυσιολογικά. Αλλά δεν βγήκε τότε να κράξει κανείς...βγήκε μια μούφα έκδοση των windows και πετάχτηκαν να θάψουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο κνενα 9μηνο και οταν αυτα τα κοσμηματα οσον αφορα το σχεδιασμο και τις επιδοσεις θα εχουν πεσει στο 250αρι θα σκεφτω να τα αποκτησω σοβαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει καταντησει αηδια σε ενα θεμα για windows phones να πεταγεται η καθε τσουτσου να πει τη μαλακια του.... επειδη οι διαχειριστες ναλλον θα σβησουν το σχολιο να κοιταξουν μηπως απο εδω και περα σβηνουν και τα εκτοσ θεματος, οπως το παραπανω του Evilsmile. και στο καθε θεμα να σχολιαζει-ρωταει οποιος τον αφορα. οι υπολοιποι ας μεινουν με lagdroid κτλ

Windows λειτουργικο απ τα lidl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές αρκετά καλό κινητό αλλά θα χρειαστούν αρκετά ακόμα updates για να «αξίζει» τα λεφτά του. Το κινητό/λειτουργικό φαίνεται σαν να είναι σε beta έκδοση!
To έχω από 13/12/2015.

- Την πρώτη μέρα «του άλλαξα τα φώτα»! Εγκαταστάσεις εφαρμογών, updates, setup σε εταιρικούς λογαριασμούς, onedrive, skype for business, συγχρονισμός δεδομένων, αναβάθμιση offline χαρτών, copy αρχείων μουσικής. Μετά από 2 ώρες δεν μπορούσα να το ακουμπήσω από την θερμοκρασία. Εκείνη την μέρα μου κόλλησε 2 φορές και αναγκάστηκα να βγάλω την μπαταρία για να ξεμπλοκάρει.
- Τις επόμενες 4 μέρες μου κόλλησε άλλες 2 φορές χωρίς να κάνω κάτι ζόρικο. Άρχισα να ανησυχώ και παραλίγο να το επιστρέψω πίσω, αλλά διάβασα σε κάποιο forum ότι τα προβλήματα οφείλονται στην υπερθέρμανση της μπαταρίας και με ένα update που θα έβγαινε τις επόμενες μέρες θα διορθώνονταν το πρόβλημα.
- Την 6 μέρα δοκίμασα το continuum συνδέοντάς το ασύρματα σε μια νέα Samsung Smart TV. Έπαιξε με την πρώτη! Πολλή ωραίο και σταθερό (δεν παίζουν όλες οι εφαρμογές) και μέσω του touchpad που γίνεται το ίδιο το κινητό έπαιξα και YouTube σε HD χωρίς κανένα πρόβλημα. Μου φάνηκαν όμως πολλή μεγάλα τα γράμματα και είπα να αλλάξω την ρύθμιση, έκανε επανεκκίνηση και από τότε δεν ξαναδούλεψε το κινητό ως touchpad!
- Στις 21/12 βγήκε το update 01078.00027.15506.02014 (δεν καταλαβαίνω γιατί το GSArena το αναφέρει μόλις από τις 30/12). Από τότε και μετά το κινητό φαίνεται ποιο αξιόπιστο, όμως το touchpad συνεχίζει να μην δουλεύει όταν το συνδέω στην τηλεόραση μου. Μου έχει κάνει μια αποσύνδεση στο bluetooth του αυτοκινήτου καθώς μιλούσα, και μια φορά ενώ το είχα ανοικτό στην τσεπη του σακακιού μου πρόσεξα ότι σαν να είχε κάνει επανεκκίνηση και μου ζητούσε τα PINs των SIMs.

 

Έχω το κινητό για επαγγελματική χρήση (δεν με ενδιαφέρει η φωτογραφία, video & μουσική). Δουλεύω με την Microsoft από τότε που βγήκαν τα Windows 3.1! Ως IT έχουν περάσει 10δες διαφορετικά κινητά από τα χέρια μου προκειμένω να τα σετάρω στο εταιρικό δίκτυο, να εγκαταστήσω office365 εφαρμογές, κτλ. Αυτή είναι η τελευταία ευκαιρία της Microsoft για τα κινητά… αν δεν καταφέρει να φτιάξει κάτι πραγματικό σταθερό και καινοτόμο θα χάσει πάρα πολλούς χρήστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...