Προς το περιεχόμενο

Γενική συζήτηση για Smartphones της κινέζικης αγοράς


Prof_Chaos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντε να κανω ποδαρικο....

 

Ποιες συσκευες περιμενετε να βγουνε και γιατι;

 

Ακομα το Redmi Note 3/Redmi Note 2 ειναι οι πιο VFM.Απροβληματιστες επιλογες.

 

Οποιος θελει να πειραματιστει ψαχνωντας την καταλληλη Rom με τα λιγοτερα προβληματα μπορει να κοιταξει σε LeTV Meizu Jiaoyu Ulephone Oome Elephone και λοιπες εταιριες.

 

Αξιζει να δωσω πανω απο 250€ για κινεζικο;

 

Γνωμη μου μονο αν θες ΚΑΙ φωτογραφικο κινητο 

Το Meizu MX4 Pro με την τουμπανοκαμερα ηταν πρωτοπορο αλλα οσο καλο επεξεργαστη και να βαλει ο κινεζος οσα PPI εχει η καμερα και οσα GB καταφερει να στριμωξει οι επιδοσεις ενος κινητου στα 150~200€ καλυπτουν και τον πιο απαιτητικο χρηστη.

Ειναι αληθεια οτι αν παρω κινεζικο κινητο με το Sar του τα παιδια μου θα βγουν με 35 εξτρα μελη;

 

ΛΑΘΟΣ θα βγουν με 39 και επισης θα ψηνεις καλαμποκι αν βαλεις 2 καρτες sim 

 

Εχω ουσιαστικα εγγυηση με το κινεζικο;

 

Οτι εγγυηση μπορει να εχεις με ενα ελλατωματικο "επωνυμο"

Αν ερθει DOA ειναι ευκολα τα πραγματα,αν εχει ενα κατασκευαστικο σφαλμα επισης.

Το γυρνας περιμενεις ξεμπερδευεις αλλα ταλαιπωρησε κανενα 2 μηνο στο περιμενε.

Αν  εισαι αγαρμπος σου εχει πεσει 100 φορες εχεις ζορισει την microUsb και ξαφνικα σου βγαλει ενα προβλημα που ουρλιαζεις στα forums οτι δεν φταις μη περιμενεις να βγαλεις ακρη και απο τον κινεζο...

 

 

Να παρω κινεζικο απο Ελληνικο μαγαζι;

ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!!! (χαχαχαχαχαχα δεν αντεξα!)

Χιλιες φορες να το παρεις με καπελο απο ευρωπαικη αποθηκη κινεζου παρα απο τον καθε γιουχου που παει να βγαλει 100€ στο κομματι προσφεροντας σου εγγυηση αερα χειροτερη και απο του κινεζου.

 

Αξιζει να παρω κινεζικο ή κανενα Iphone που εχει μεταπωλητικη αξια.

 

Αν μπηκες στον χορο και εχεις το προηγουμενο μοντελο Iphone (πχ 5S και θες να δινεις 150αρια καθε χρονο για να αναβαθμιζεσαι στο 6 μετα 6plus κλπ κανε το),αν δεν θες να πουλας μουρη δωσε 150~200€ παρε κινεζο και κρατα το 2 χρονια μιας και μεταπωλητικη αξια δεν εχει μεγαλη. (επισης παρε και μια Compact Camera για τις διακοπες και ειδικα για βραδυνες φωτο γιατι ο κινεζος υστερει)

 

Δεν με νοιαζουν οι Roms και το Root οποτε θα παρω αυτο το Chichiphone που ειναι 15€ κατω απο το χιαομι ρεδ μι νοτε 3.

 

Παρε ενα Nokia 206 δικαρτο να κανεις την δουλεια σου

 

Αυτο ειναι τετραπυρηνο ενω το αλλο οκταπυρινο εννοειται οτι θα παρω τους περισσοτερους πυρηνες!!!

Και αυτο με την μεγαλυτερη Ram μη ξεχασεις! 

Bigger δεν σημαινει παντα better...Τι να τα κανω τα 4GB Ram αν το OS ειναι γραμμενο απο τον Mister Li τον επιστατη των McDonalds και σε Idle συνθηκες τρωει τα 3,5;

Οι παραπανω ειναι προσωπικες αποψεις και γνωμες μετα απο αρκετα χρονια στο κουρμπετι..

 

Πλεον αν μου χαλασει κινητο το δινω για ανταλλακτικα παρα να τραβιεμαι για 2 μηνες ;)

 

Οσο για τα μαγαζια

 

Τρωει σπρωξιμο αβερτα το Vickmall οπως και η ΟΑΒΕ ΑΕ οπως και το Yoohoo ή τεσπα οποιος δωσει τσαμπα samples που ειναι το παραξενο;

Γιαυτο και αν εχω κανει χιλιαδες παραγγελιες απο Κινα δεν ασχολουμαι με το Myphone.gr οπως και πολλοι σοβαροι αγοραστες.

Και απο το To2c που παραγγελνω δεν εχω παραπονο μιας και το χρησιμοποιω για την Euroline υπηρεσια του για 100% αποφυγη τελωνειου και γρηγορη αποστολη ΑΛΛΑ αν ειναι να πουλανε 40$ πανω απο τους αλλους περιμενω και την καταλληλη εξυπηρετηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 97
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω την ψιλιαστικα με τον myphone οταν κοντα πρωτοχρονιά εκατσε προσφορά στο note 2 και προωθούσαν το everbuying οτι ειναι αξιόπιστο οτι ψωνίζουν χωρίς αγχος απο κει και άλλα περίεργα..

 

Ε το έψαξα και είδα οτι δεν ειναι για πολλά πολλά το μαγαζί..

 

Κριμα θέλει πολύ προσοχή γιατι οι χειρότεροι κινέζοι μάλλον είναι κάποιοι Ελληνες..

 

@Sotosgl

 

εκτός απο banggood ποιο άλλο μαγαζί προτείνεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

@Sotosgl

 

εκτός απο banggood ποιο άλλο μαγαζί προτείνεις;

Το εχω ξαναπει...ειναι χρηματιστηριο το ολο θεμα.

 

Το Banggood το ηξερα απο παλια και οι τιμες του ποτε δεν μου αρεσαν..Αντε με τα κουπονια κατι εγινε και τσουλησε οπως και με τους φακους αλλα περα απο αυτα δυσκολα θα ξαναπαραγγειλω.

Εμενα βεβαια μου την εκαναν και με τους φακους Elfeland που εστειλαν απο μονοι του οποτε μεγαλυτερο ακυρο

 

Το Gearbest μου εστειλε απο μονο του 4 δεματα ασυνοδευτα...Ειμαι σε αναμενα καρβουνα με IP Cam να δειχνει το γραμματοκιβωτιο μπας και προλαβω και δεν μου τα φαει κανενας φυλλαδιας ή περαστικος...ΑΝ δεν τα εχει φαει ηδη ο ταχυδρομος.

 

Γνωμη μου;

 

Δες ποιος το εχει πιο φτηνα,ζαλισε τους και παρε βεβαιωσεις οτι το εχουν και θα το στειλουν στανταρ ημερομηνια και τελειωνει εκει το θεμα.

 

Σε θεματα εγγυησης ολοι προσπαθουν να κανουν τον κινεζο.

 

Αλλα δεν υπαρχει δεν ξαναψωνιζω απο αυτους.

 

Λαμπρο παραδειγμα ο Pittas :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σας βλέπω και ψάχνετε αδικως. ΔΕΝ υπάρχει αξιοπιστο κινέζικο "πολυκατάστημα". Τα μισά ανήκουν στις ίδιες εταιρίες, τα υπόλοιπα ακόλουθουν κατά γράμμα τις κινήσεις και τις συμπεριφορές των πρώτων.

 

Ουσιαστική εγγύηση δεν έχει κανένα. Αν σας μείνει το κινητό στα χέρια καλύτερα πετάξτε το, αν πάθει καμία μικρό-ζημιά του στυλ "δεν ακούγετε ξαφνικά καλά το ηχείο" θα τη βγάλετε στην καλύτερη με κανα μερικο refund.

 

Υπάρχει λόγος που πουλάνε φτηνά.

 

Από εκεί και πέρα πιστεύω ακραδαντα ότι το φτηνότερο μαγαζί είναι το καλύτερο. Το Vickmall για παράδειγμα έχει καλούς χρονους παράδοσης αλλά οι τιμές του είναι φαρμακείο. Επίσης είναι το μοναδικό μαγαζί που μου έστειλε συσκευή που δεν ήρθε ποτέ και αναγκάστηκα να φτάσω στο dispute για να πάρω τα λεφτά μου πίσω.

 

Δύο πράγματα πρέπει να ξέρετε α), δεν ψωνιζετε ποτέ χωρίς paypal. Β) Πάντα τραβάτε βίντεο του unboxing γ) Αν βιάζεστε, ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ απο Κίνα, δ) το kimovil.com είναι ο φίλος σας και ε) δεν ξέρω να μετράω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 


Δύο πράγματα πρέπει να ξέρετε α), δεν ψωνιζετε ποτέ χωρίς paypal. Β) Πάντα τραβάτε βίντεο του unboxing γ) Αν βιάζεστε, ΔΕΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΕ απο Κίνα, δ) το kimovil.com είναι ο φίλος σας και ε) δεν ξέρω να μετράω

 

Επειδή φαίνεται να ξέρεις τι λες:

Το kimovil, να το εμπιστευτούμε και ως προς το 'Cost-effective' rating του;

Επίσης, γράψε μας αν γίνεται ποια καταστήματα έχεις δει εσύ να είναι τα πιο αξιόπιστα.

 

Ευχαριστούμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί παδιά αποφεύγεται τα ελληνικά eshops?

Και εγγύηση και όλα στο πακέτο και χωρίς καθυστέρηση ενός μήνα..

Έχω δει κινητό meizu 120 σε κινέζικο κατάστημα (χωρίς εγγύηση) και σε ελληνικό eshop 150 με εγγύήση και χωρίς να λείπει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί παδιά αποφεύγεται τα ελληνικά eshops?

Και εγγύηση και όλα στο πακέτο και χωρίς καθυστέρηση ενός μήνα..

Έχω δει κινητό meizu 120 σε κινέζικο κατάστημα (χωρίς εγγύηση) και σε ελληνικό eshop 150 με εγγύήση και χωρίς να λείπει τίποτα.

Sigh...

 

Χαιρομαι οταν ενας αποφασιζει να το κυνηγησει και να ανοιξει ενα μαγαζι αλλα μη μας πουλαει παραμυθια για εγγυηση.

 

Ποια ειναι η διαδικασια που θα ακολουθησει;Εχει παρει ενα κουβα ανταλλακτικα απο την καθε εταιρια και στο φτιαχνει με τον τεχνικο του;Το στελνει στην Κινα με Courier για επισκευη;Σου δινει το ιδιο κινητο γιατι μπορει να το κανει απο το υπερκερδος του;Το στελνει με απλο ταχυδρομειο Κινα κανει ενα 2μηνο να ελεγχθει και αλλο 1,5 να ερθει πισω;

 

Ή σε πεταει εκτος εγγυησης με δικαιολογιες τυπου Arvato που δεν μπορεις να εξακριβωσεις (αισθητηρες υγρασιας,βλαβη στα Jacks,ισχυρα ηλεκτρομαγνητικα πεδια σου εκαψαν το κινητο)...

 

χμμμμμμμμμμ ποιο αραγε.

 

Αγορασα απο εναν τυπο στην Βουλα 3 κινεζικα Tablets,τα 2 ηρθαν χαλασμενα  και τα αλλαξε αμεσως ο ανθρωπος,οταν πηγα σπιτι το 1 δεν επαιζε με τιποτα,πηγα ζητησα τα λεφτα μου πισω και τελειωσε η ιστορια με 30€ βενζινης λιγοτερα και διαταραγμενη την ψυχικη μου ηρεμια.

 

Υπαρχουν και τα Β διαλογης αλλα αυτη δεν νομιζω οτι ειναι η περιπτωση.

 

Δες το Lenovo K3 Note που ειχε πεσει στα 100$ και τωρα ειναι 30 40 ή και 50 $ πανω,στο τελος της ζωης τους πολλα κινεζικα κανουν μια αυξηση τιμης μπας και ξεστοκαρουν με κερδος.

 

Το ειδα 120 κινα και 150 ελλαδα μονο σαν EOL προιον μπορω να το φανταστω ή promotion.

 

Ολα τα αλλα ειναι μπουρδες σε ενα ειδος που μεχρι να stockαρεις και να σου ερθουν 20 κομματια η τιμη εχει πεσει 30$.

 

Οποιος θελει να μαζεψει τους φιλους του και να μας κανει κηρυγμα για το τριπτυχο Κέρδος Φορολογία Έξοδα Service ειναι μαλλον σε λαθος μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

Επειδή φαίνεται να ξέρεις τι λες:

Το kimovil, να το εμπιστευτούμε και ως προς το 'Cost-effective' rating του;

Επίσης, γράψε μας αν γίνεται ποια καταστήματα έχεις δει εσύ να είναι τα πιο αξιόπιστα.

 

Ευχαριστούμε ;)

 

Το Cost Effective rating του είναι για τα μπάζα, επειδή κυρίως αφορά μόνο αριθμούς. Τάδε mAh μπαταρία = 8 τάδε+400mAh =9 . Η αυτονομία της συσκευής δεν είναι αποτέλεσμα μόνο της μπαταρίας. Επίσης σε πάρα πολλές συσκευές, έχει και αρκετά λάθη στα χαρακτηριστικά

 

Αυτό που είναι χρήσιμο είναι η ταχύτατη σύγκριση τιμής για μια συσκευή, ενώ έχω βρεί πολύ βολική την γραφική απεικόνιση-σύγκριση των μεγεθών της κάθε συσκευής. Αν δε θες να πάρεις γουρούνι στο σακί δηλαδή.

 

Αξιόπιστο 100% δε θεωρώ κανένα. Νομίζω οτι όλα έχουν τις περιόδους τους, που είτε λειτουργούν άψογα, είτε θες να τους πετάξεις μολότωφ.

 

Απο προσωπική εμπειρία έχω τα εξής:

 

Vickmall : Ταχύτατη αποστολή, γρήγορες απαντήσεις στο Support που όμως μόνο Support δεν είναι, ακριβό, και μικρή γκάμα

 

κουλικούλ: Καλές τιμές, γιούχου support, συνήθως το Stock που αναφέρουν είναι οτι να'ναι

 

Gearbest: ΠΑΝΤΑ το Stock είναι οτι να'ναι, το Support είναι ανθρώπινο, αλλα κάνει 3-4 μέρες να απαντήσει, οι ταχύτητες παραλαβής είναι μια στο καρφί μια στο πέταλο. Έχω πάρει συσκευή σε 13 μέρες!!!!(με Singapore post)  και έχω πάρει και κάτι ψιλολοίδια (συνολικού κόστους 80€, δεν τα λες και πολύ ψιλολοίδια) τα οποία μου τα στείλανε τέσσερις φορές μέχρι να φτάσω στο αμήν και να πάρω τα λεφτά πίσω.

 

Everbuying: Λίγο πολύ τα ίδια με το Gearbest, με ακόμα πιο αργό respond. Επίσης οι ταχύτητες είναι Kinder έκπληξη , δεν παύει όμως μαζί με το Gearbest να έχουν αυτή της εποχή τις καλύτερες τιμές (μαζί με κουπόνια κτλ). Είναι επίσης το μόνο κατάστημα που έχω καταφέρει να πάρω συσκευή απο αυτές τις προσφορές του στύλ  " οι δέκα πρώτοι θα το πάρουν με 50€" και μάλιστα δύο φορές.

 

Dealextreme: Απο αυτό το μαγαζί μπήκα στο χορό, δεν έχω πάρει τίποτα ακριβό απο εκεί, μόνο μπιχλιμπίδια. Χρόνος αποστολής σταθερά κοντά στο μήνα, ούτε πάνω ούτε κάτω. 

 

Bangood : Απο εκει ψώνιζα αρκετά παλιότερα, αλλα τελευταία έχουν πάρει την ανηφόρα οι τιμές, τόσο πολύ που δεν καταλαβαίνω γιατί. Κατα την γνώμη μου ήταν απο τα καλύτερα. Για την ώρα θα το αποφύγω μέχρι να δώ το θέμα των τιμών.

 

Το2C. Μέχρι πέρσι η πρώτη μου επιλογή. Λίγο το advertising και η προώθηση των άλλων μαζί με τις προσφορές τους, λίγο η περιορισμένη αποθήκη του, το έχω αφήσει λίγο πίσω. Το μοναδικό κατάστημα που έστειλε Dead on arrival συσκευή, και μου έστειλε άλλη χωρίς καν να ζητήσει την άλλη πίσω.

 

Δε θυμάμαι να έχω χρησιμοποιήσει άλλο.

 

Όσο αφορά τα κινέζικα κινητά απο Ελλάδα, υπάρχουν αρκετές φορές συμφέρουσες προτάσεις , όπως το Meizu M2 Note που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω. Γενικά αν το βιάζεστε, θέλετε να το πάρετε με δόσεις, θέλετε τιμολόγιο για να εκπέσετε το ΦΠΑ, και μια σχετική ασφάλεια σε περίπτωση Service, ΚΑΙ ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΑΝΕ ΤΑ 60-70€ διαφορά σε σχέση με έξω(άντε κατοστάρικο για πολύ καλές συσκευές) τότε αξίζει μια ματιά. Αρκεί και εκει να υπάρχει Stock.

 

Y.Γ για αποφυγή παρεξηγήσεων, απο gearbest και Everbuying τα παίρνω λόγο blog, δεν έχω λόγο να κρυφτώ. Παρόλα αυτά τα πράγματα είναι ως έχουν. Δεν είναι τα καλύτερα καταστήματα. Έχουν εν πολλοίς, τις καλύτερες τιμές. Αυτά που γράφω παραπάνω αφορά τις αγορές που έχω κάνει under the radar, γιατι φυσικά όσα συζητάω με τους αντιπροσώπους τους, μου τα στέλνουν τάχιστα με δώρα κτλ, λόγο διαφήμισης.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα το θεμα εγγυηση σηκωνει πολυ μεγαλη κουβεντα. Πρακτικα η εγγυηση ειναι ανυπαρκτη αφου αν χαλασει θες απο 1,5 μηνα στη καλυτερη μεχρι 2,5 μηνες στη χειροτερη πηγαινε-ελα κ κοστος επισκευης αν δεν το καλυπτει η εγγυηση απο τα κινεζ.καταστηματα. Αλλα ποσες φορες χαλασε συσκευη μεσα στον 1ο χρονο δεν μιλαμε για να πεσει να σπασει κλπ....φανταζομαι στα 1000 κομματια ελαχιστα.Αρα η εγγυηση ουσιαστικα ειναι αερας......

 

Το vickmall ειναι ακριβο ειναι η αληθεια εμενα μου φαινονται πανω κατω ολα ιδια πλην gearbest που το εχω blacklist. Κ στις τιμες ομως δεν διαφερουν κ παρα πολυ μεταξυ τους. υπαρχουν καποιες διαφορες αλλα οχι τεραστιες.

 

Κλεινοντας απο Ελλαδα Κινεζικα τηλ. βλεπω πολυ μεγαλες διαφορες συνηθως πανω απο 80ε. Υπαρχουν και μικροδιαφορες στις τιμες κυριως σε Meizu ομως τα περισσοτερα Xiaomi & OnePlus ειναι στο Θεο εδω περα απο τιμες αφηστε δε που δεν υπαρχουν πολλα ελληνικα καταστηματα που τα φερνουν.


 

Κριμα θέλει πολύ προσοχή γιατι οι χειρότεροι κινέζοι μάλλον είναι κάποιοι Ελληνες..

 

κ σε πολλους τομεις θα προσθετα :)

 

post of the month  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο banggood πάντως 5/5 παραγγελίες τις παρέλαβα μέσα σε 1.5 μηνα χονδρικά . 

 

Ολα ηρθαν όπως έπρεπε και σωστά συσκευασμένα .

 

Ολες οι παραγγελίες ηταν untracked και σχετικά μικρής αξίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον papp0us. Ουσιαστικά, όλα είναι αξιόπιστα για τον εκάστοτε αγοραστή, μέχρι να γίνει η στραβή και να στραβώσεις. Για το vickmall, έχω διαβάσει κατά 99% μόνο καλά πράγματα. Για το Coolicοοl, έχει κάνει και στραβές στο παρελθόν, αλλά γενικώς θεωρείται καλό μαγαζί. Τώρα τελευταία έχουν φτιάξει μάλιστα και ελληνική σελίδα στο FB, πράγμα που βοηθάει λίγο. Gearbest και (n)everbuying όπως διάβασα κάπου, όλοι δεν τα συνιστούν, παρότι το πρώτο είναι πιο φθηνό. Επίσης δεν πολυπροτείνουν το Merimobiles.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι εντελώς λαχείο η αγορά της Κίνας.

και εξηγώ γιατί.

έχω κάνει αρκετές αγορές από 4 μαγαζιά, to2c vickmall banggood minideal.

ότι έχω παραγγείλει έχει έρθει σε ένα μήνα περίπου εκτός από δύο untracked που ήρθαν σε 40 μέρες.

από κινητά μια φορά χρειάστηκε εγγύηση μετά από 7 μήνες με το κινητό σε άθλια κατάσταση από πτώσεις και προς μεγάλη μου έκπληξη το έφτιαξαν χωρίς να πουν κουβέντα στο vickmall.

από τα άλλα μαγαζιά δεν έχω χρειαστεί εγγύηση όποτε δεν ξέρω και ελπίζω να μην μάθω.

από θέμα συσκευασίας στα κινητά όλα ήταν άψογα.

σε κάτι μικροπράγματα όμως το banggood είχε τραγική συσκευασία,να φανταστείς έστειλαν led λάμπες και απλά είχαν γύρω λίγο αφρώδες, τα κουτιά ήταν πατημένα μέσα σε άθλια κατάσταση αλλά ευτυχώς δεν έσπασαν,και το κορυφαίο είναι ότι τα βάζουν σε μια μαύρη σακούλα που σφραγίζει σαν φάκελος,σαν σκουπιδοσακουλα μοιάζει.

σε χρόνο που κάνουν να απαντήσουν σε μειλ μακράν κορυφή το vickmall,το banggood ακολουθεί με απαντήσεις εντός 24,και τα άλλα εκεί κοντά.

αλλά ξαναλέω αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία.

πάντα μα πάντα όμως βίντεο το ξεπακεταρισμα για να έχεις όπλα σε περίπτωση που γίνει στραβή και χρειαστεί παυπαλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο banggood πάντως 5/5 παραγγελίες τις παρέλαβα μέσα σε 1.5 μηνα χονδρικά . 

 

Ολα ηρθαν όπως έπρεπε και σωστά συσκευασμένα .

 

Ολες οι παραγγελίες ηταν untracked και σχετικά μικρής αξίας.

Ποια είναι η διαδικασία αγοράς από το banggood?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι η διαδικασία αγοράς από το banggood?

Ή μπαίνεις στο site και αγοράζεις ή μέσω της εφαρμογής από το playstore. Μάλιστα η εφαρμογή έχει και κάτι χαζοπροσφορές.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκει που μιλουσαμε για κινητα το ριξαμε παλι στα κινεζομαγαζα για να πει ο καθενας τον πονο του :)

 

Ο ψιλικατζης που θα αγορασει ενα κινητο μια φορα τον χρονο ας το παρει απο εκεινο το καταστημα που εχει το καλυτερο Support εκεινη την περιοδο.

Ο αλλος που κανει απο 10 παραγγελιες καθε εβδομαδα σαφως θα παρει απο οπου ειναι φτηνοτερα.

 

Το θεμα ειναι οτι εχει πεσει ξηρασια σε νεα αξιολογα μοντελα και οι τιμες θα αρχισουν να παιρνουν τον ανηφορο...

Το Gearbest ηδη εβγαλε notify για το Redmi 3 και τιμες για τα Mi5αρια στα 600+$ χοχοχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...