Προς το περιεχόμενο

Star Wars : Episode 8


nickarmy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θεμα ειναι οτι στην προηγουμενη 6λογια ειχες και πραγματα να περιμενεις στο τελος της καθε 3λογιας τους.

Στα παλια περιμενες την συγκρουση Luke/vader και εν μερη και emperor.

Στην πιο νεα ειχες Anakin/obi wan

Σε αυτη τι εχουμε να περιμενουμε?Την αναμετρηση Rey/kylo ren που εχει ηδη γινει στην πρωτη ταινια?

Εντομεταξυ μετα απο αυτη την αναμετρηση η Rey εχει κανει και μια μικρη εκπαιδευση ενω ο Kylo εχει παραμεινει στασιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει η θεωρια οτι ειναι πειραγμενo με CGI το σωμα του για να τον δειξουν πιο buffed, ακριβως για τον λογο που περιγραφεις.

και νομιζω οτι εχουν δικιο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το είδα στην πρεμιέρα και έφυγα με μεικτές εντυπώσεις. Είναι μια αρκετά καλογυρισμένη κακή ταινία. Καλές ερμηνείες, πολύ καλή σκηνοθεσία, σχετικά καλή ροή (αν εξαιρέσεις το side quest στον "literally who" πλανήτη), αλλα η ιστορία και το πως δένει (ή μάλλον πετάει στην άκρη) το TFA είναι επιεικώς απαράδεκτη. Είναι μια ταινία που κάνει διαφορετικά πράγματα... Για να κάνει διαφορετικά πράγματα, δεν υπάρχει κάποιος λόγος, απλά λες και ήθελε να αποφύγει την κριτική του TFA. Το πρόβλημα είναι ότι ο Abrams είναι αρκετά πιθανό ότι θα κάνει τα δικά του στην τρίτη, οποτε σαν τριλογία δεν θα στέκει.

Επεξ/σία από Spartan117
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα πράμα μόνο θέλω να πω γιατί τα 'χετε χιλιοπεί όλα. Έτσι και δε φτιάξει η Rey το γ@μωφωτοκόνταρο στο 9 να ρίξει λίγο πιστευτό ξύλο θα είναι ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ χαμένη ευκαιρία για κάτι ευχάριστο σε αυτή την τριλογία. Και να που μόλις μου ήρθε κι άλλη: σκεφτείτε πόσο πιο ωραία θα ήταν η μάχη με τα τσιράκια του Snoke αν έπαιρνε ένα από τα όπλα τους, πχ εκείνο με τις 2 λεπίδες.

Πάντως εμένα η ταινία με έχασε τελειωτικά όταν ο λουκ κατέβασε το γάλα απ'τα βυζά της γριάς της φώκιας αφού τα ξεζούμισε. Ότι τι. Μπορώ να χώσω πάρα πολλά για αυτό αλλά πραγματικά περιέχονται όλα σε αυτές τις δύο λέξεις, ΟΤΙ ΤΙ. Αγαπάω τον κινηματογράφο και η συγκεκριμένη σκηνή με έκανε να νιώσω αλήθεια άσχημα. Λες και ο Τζόνσον το έκανε επίτηδες που να με πάρει η ευχή Βίρνα. Με πιάνουν τα διαόλια μου.

Και για όποιον αρέσουν τα νουμεράκια, και το 7 και το 8 από εμένα παίρνουν κανά 5άρι... Ελάχιστη κινηματογραφική μαγεία, τρομακτικά λάθη στα σενάρια τους, μηδαμινή πρωτοπορία και συνεισφορά για την 7η τέχνη. Μην ξεχνάτε ποτέ, υποτίθεται είναι έργα τέχνης.

Επεξ/σία από vocals_
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια απο τα ιδια, φιλε μου. παρολο που ειχα προετοιμαστε για την σκηνη, ειχα δει screenshots και διαβασα την περιγραφη της,  οταν την ειδα στο σινεμα πραγματικα σοκαριστικα.

 ειδικα οταν κανει την γκριματσα, δεν πιστευα τι εβλεπα. ακομη και ο φιλος μου που ηταν διπλα μου, γυρναει και με ρωταει: "τι στα κομματια ηταν αυτο;"

απο ολη την σαβουρα που υπαρχει στην ταινια, αυτη η σκηνη μου χει μεινει μεχρι τωρα. και ακομη δεν εχω καταλαβει γιατι την βαλανε εκει. ποιον διαολεμενο λογο εξυπηρετουσε και ηταν τοσο σιγουροι οτι οι φανς δεν ειχαν θεμα με αυτην;

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και δεν μου άρεσε καθόλου μα καθόλου ως σκηνή (ίσως θα μπορούσαν να το είχαν δείξει κάπως διαφορετικά, ή να είχαν δείξει κάτι άλλο, ή τουλάχιστον να μην έκαναν το... χμμ... συγκεκριμένο μέρος της ανατομίας του πλάσματος να μοιάζει τόσο πολύ με το αντίστοιχο ανθρώπινο, λέω εγώ τώρα), η εξήγηση είναι μάλλον απλή. Προσπαθούσε απλά να περάσει ο Luke στη Rey πόσο δεν ήταν ευπρόσδεκτη και πόσο αυτός δεν ήταν αυτό που αυτή έψαχνε ή περίμενε να βρει. Ουσιαστικά προσπαθούσε με λόγια και με έργα να την διώξει, μεταξύ άλλων και με την εικόνα του γερασμένου δύστροπου ερημίτη καταρρίπτοντας την εικόνα του θρύλου που αυτή είχε στο μυαλό της. Μην ξεχνάμε κιόλας την αρχική εμφάνιση και ημίτρελη συμπεριφορά του Yoda στην OT, αν και ίσως με πιο κομψό τρόπο και για διαφορετικό λόγο. 

 

Easter egg από σπόντα ή επίτηδες το ότι το γάλα ήταν πράσινο (θυμόμαστε φυσικά την αναφορά σε μπλε γάλα στο IV).

Επεξ/σία από FCastor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 1/13/2018 at 5:06 PM, Fulgore said:

Σε αυτη τι εχουμε να περιμενουμε?Την αναμετρηση Rey/kylo ren που εχει ηδη γινει στην πρωτη ταινια?

Κατ' αρχάς θα ερωτευτούν μεταξύ τους και στην τελική μάχη του IX θα πολεμάνε με τα φωτόσπαθά τους και σε κάθε saber lock θα δίνουν κι από ένα φιλάκι. -_-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μας μαγεψε

72088008a3aead553a606ddb78265e5965d4e7eb

hr6vdtw8zx901.jpg

ελπιζω η Disney να αλλαξει γνωμη μετα το φιασκο με το TLJ, και να τον ξαποστειλει απο υπευθυνο της επομενης τριλογιας.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, ThReSh είπε

2 δις και κάτι ψιλα το TFA, ούτε 1.3 (προς το παρόν, άντε να φτάσει τα 1.4) το TLJ...

Αυτό θα σημαίνει ότι είναι καλύτερη ταινία. Όλο κάτι βλακείες βγάζουν τα πολλά λεφτά, γιατί ο κόσμος θέλει να βλέπει βλακείες. :P 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...