Προς το περιεχόμενο

Παιζουμε ξανα σε Betfair - Pinnacle απο την Ελλαδα?


eopako2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα  σε ολους τους φιλους εδω!

Εκανα λογαριασμο με αφορμη μια σελιδα που βγηκε προσφατα στο Facebook και λεει οτι μεσα απο την εταιρεια της πονταρουμε ξανα στην Pinnacle στην Betfair και σε αλλες στοιχηματικες εταιρειες ωπου εχουν φυγει απο Ελλαδα!

Απο περιεργεια εκανα εγγραφη και οντως με εναν λογαριασμο μπορουσες να διαλεξεις αναμεσα σε 6-7 διαφορετικους bookmakers!

Oταν ρωτησα αν αυτο ειναι νομιμο στην Ελλαδα μου ειπαν οτι η αδεια η δικια τους δεν τους εμποδιζει να δεχτουν στοιχηματα απο Ελλαδα!

Και οτι εμεις θα πρεπει να γνωριζουμε τον νομο της χωρας μας σχετικα με το στοιχημα!!

Απο την μια επειδη βγαζω ενα μεροκαματο με τα arbs ειναι πειρασμος,...απο την αλλη....τι κακο θα μπορουσε να συμβει σε μενα....συμφωνα με τον νομο που εχουμε εδω??

 

Για να μην νομιζετε οτι τα εχω βγαλει απο το μυαλο μου ....η σελιδα στο Fb ειναι αυτη https://www.facebook.com/Arbitrage-betting-1665278430405039/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημερα  σε ολους τους φιλους εδω!

Εκανα λογαριασμο με αφορμη μια σελιδα που βγηκε προσφατα στο Facebook και λεει οτι μεσα απο την εταιρεια της πονταρουμε ξανα στην Pinnacle στην Betfair και σε αλλες στοιχηματικες εταιρειες ωπου εχουν φυγει απο Ελλαδα!

Απο περιεργεια εκανα εγγραφη και οντως με εναν λογαριασμο μπορουσες να διαλεξεις αναμεσα σε 6-7 διαφορετικους bookmakers!

Oταν ρωτησα αν αυτο ειναι νομιμο στην Ελλαδα μου ειπαν οτι η αδεια η δικια τους δεν τους εμποδιζει να δεχτουν στοιχηματα απο Ελλαδα!

Και οτι εμεις θα πρεπει να γνωριζουμε τον νομο της χωρας μας σχετικα με το στοιχημα!!

Απο την μια επειδη βγαζω ενα μεροκαματο με τα arbs ειναι πειρασμος,...απο την αλλη....τι κακο θα μπορουσε να συμβει σε μενα....συμφωνα με τον νομο που εχουμε εδω??

 

Για να μην νομιζετε οτι τα εχω βγαλει απο το μυαλο μου ....η σελιδα στο Fb ειναι αυτη https://www.facebook.com/Arbitrage-betting-1665278430405039 

στη pinnacle παιζω μεσω vpn ακριβως γιατι ευνοει το arbing και δεν τρως ποτε λιμιτ....δεν τους ενδιαφερει αν χασεις η κερδισεις...ταυτοποηση εκανα κανονικα προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα γιατι απλα κανω την αναληψη σε λογαριασμο σκριλλ και μετα απο κει τα τραβαω με την καρτα τους(δεν υπαρχει θεμα με cc εκδιδεται στο εξωτερικο)η τα στελνω κατευθειαν στο λογαριασμο.Για betfair δεν ξερω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω εχω καρτα σκριλλ και κανω αμεσα την αναληψη απο ατμ!!Αυτοι εδω ειναι περιεργο που δεν θελει ουτε vpn!!Οποτε λες οτι δεν θα εχουμε κανενα σοβαρο προβλημα ετσι??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι και εγω εχω καρτα σκριλλ και κανω αμεσα την αναληψη απο ατμ!!Αυτοι εδω ειναι περιεργο που δεν θελει ουτε vpn!!Οποτε λες οτι δεν θα εχουμε κανενα σοβαρο προβλημα ετσι??

Δες Στα μηνυματα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι παίζετε σε κλειδωμένες εταιρίες δε φοβάστε;

Ο νόμος αν και δεν έχει εφαρμοστεί ποτέ απ'όσο ξέρω, είναι πολύ αυστηρός για όσους παίζουν σε εταιρίες στην απαγορευμένη λίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα τους βρουν?

Μεσω πχ της betfair?Σιγα μην δωσει στοιχεια η καλυτερα σιγα μην ασχοληθει το ελληνικο κρατος.

Μεσω provider?Μπαινουν με vpn

Μεσω skrill?Σιγα μην δωσει στοιχεια η καλυτερα σιγα μην ασχοληθει το ελληνικο κρατος.

Μεσω τραπεζας?Φαινονται κινησεις με skrill, δεν σημαινει κατι αυτο.

 

Οταν τελειωσουν με την λιστα λαγκαρντ ας ασχοληθουν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εσείς που παίζεται στην Pinnacle μέσω vpn πως γίνεται ; Επειδή προσπαθώ να κάνω λογαριασμό και μου βγάζει αυτό το μηνυμα "We have detected that you have logged in from a jurisdiction that prohibits Pinnacle Sports from accepting bets. We are therefore obliged to block access your account. Please contact [email protected] for more information."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

βρηκαν ευκαιρια και ξεμυτισαν κατι αλογομουρηδες τελευταια, αν τους εμπιστευεσαι βαλε, προσωπικα δεν τους εμπιστευομαι,

εδω απο εταιρεια ζητας αναληψη και σου σπανε τον παπαρο οτι και καλα ξερετε, τα capital controls κλπ κλπ και

θα δωσεις λεφτα σε τετοιους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπερα. Ας απαντησει οποιος εχει παιξει arbitrage και εχει φαει λιμιταρισμα στον πρωτο του λογαρισμο και παιζει με δευτερο, τριτο κτλ. η οποιος γνωριζει λεπτομερειες απο τις δυνατοτητες που εχουν οι μπουκ και ποιες ακριβως πληροφοριες μπορουν να δουν online για τον καθε παιχτη.
Οι μπουκ βλεπουν την IP των παιχτων. Μπορουν να δουν επισης το ακριβες σημειο που βρισκεται καθε φορα ο παιχτης οταν παιζει απο κινητο η ταμπλετ και ειναι σε διαφορα σημεια της πολης καθε φορα? Βλεπουν δηλαδη ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ που ειναι ο παιχτης την στιγμη που πονταρει η μπορουν να δουν με ακριβεια μερικων μετρων ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ειναι ο παιχτης καθε φορα που παιζει?
Παραδειγμα. Επαιζα στην  βετ365 απο το wi-fi του σπιτιου μου..Μενω π.χ. Αθηνα οδος Ακαδημιας 20160 αριθμο.Με λιμιταρει η βετ365 και φτιαχνω νεο λογαριασμο με το ονομα ενος φιλου μου που μενει Πειραια.

Αγοραζω ενα κινητο τηλ.και μια νεα sim στο ονομα του φιλου μου, και οποτε παιζω στην βετ365 δεν ξαναμπαινω ποτε απο το wi-fi του σπιτιου μου αλλα απο το καρτοιντερνετ του νεου κινητου μου. Ομως οποτε παιζω βρισκομαι στο σπιτι μου.
Μπορουν να δουν απο την βετ365 οτι ειμαι στην οδο Ακαδημιας 20160 την στιγμη που παιζω και να καταλαβουν οτι ειμαι εγω με νεο λογαριασμο σε αλλο ονομα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000€ είναι το πρόστιμο πάντως παιδιά. Για όποιον παίζει σε μη αδειοδοτημένες. Θέλει λίγο προσοχή. Θα μου πεις θα κυνηγήσει τον παίκτη και όχι την εταιρία; Η λογική λέει όχι αλλά στην Ελλάδα δυστυχώς η λογική έρχεται πάντα σε 2ο στάδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1000€ είναι το πρόστιμο πάντως παιδιά. Για όποιον παίζει σε μη αδειοδοτημένες. Θέλει λίγο προσοχή. Θα μου πεις θα κυνηγήσει τον παίκτη και όχι την εταιρία; Η λογική λέει όχι αλλά στην Ελλάδα δυστυχώς η λογική έρχεται πάντα σε 2ο στάδιο.

1000ε για κάθε παικτική συνεδρία λέει..

Άρα μπορεί να σου έρθει κ 100.000 πρόστιμο λέμε τώρα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...