Προς το περιεχόμενο

Παιζουμε ξανα σε Betfair - Pinnacle απο την Ελλαδα?


eopako2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παιδια ανοιξα λογαριασμο εδω κ 2μηνες περιπου...παιζω καθημερινα.... ταυτοποιηση σε 10 λεπτα μεσα  και αναληψεις σε skrill-Neteller  μεσα σε 15 λεπτα!Εχω βρει την ησυχια μου...δεν τους νοιαζει αν κερδιζεις η αν χανεις ...αυτοι θελουν τζοιρους μεγαλους...ετσι και αλλιως η Pinnacle -Betfair ειναι γνωστο οτι δεν κλεινουν ποτε account ουτε limitaroynΠροτεινο ελευθερα να δοκιμασετε και με λιγα χρηματα για αρχη....προσοχη στις υπολοιπες εταιρειες που παιζετε απο Ελλαδα/.//....αυτες ειναι που κλεβουν λεφτα και βρισκουν 1002 λογους να μην πληρωσουν τους παικτες....Απο Ελλαδα προτεινω να ασχοληθειτε μονο με Bet365!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα, αλάνια.

Σκέφτομαι να αγοράσω και γω καμιά vpn συνδρομή να φτιάξω pinnacle, matchbook, betfair κλπ.

 

Ερωτησούλα, σε αυτά τα site μεσω vpn απκ Αγγλική IP μπορώ να δημιουργήσω account με τα δικά μου στοιχεία, (ον/μο, χώρα Ελλάδα κλπ) θα με αφήσουν να βάλω Ελλάδα ή δε θα περάσει η ταυτοποίηση καθώς θα δηλώσω το σπίτι μου στην Ελλάδα(αν ζητήσουν)?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι ελληνας και μια χαρα παιζω pinnacle. Σας παρακαλω οχι pm.

Είχες φτιάξει πριν γίνει ban στην Ελλάδα ή μετά? Και απο ποια proxy IP μπαίνεις Pinnacle?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κάποιος την όρεξη μπορεί να μου εξηγήσει με απλά λόγια πώς λειτουργεί στην betfair το "στοίχημα κατά"?

 

post-88990-0-69761600-1463979599_thumb.jpg

 

 

Το "punta" είναι το κανονικό οκ...όπως πάντα.

Το "banca " είναι το "στοίχημα κατά"   αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω...πώς λειτουργεί...αν ξέρει κάποιος να το πει μ ενα παραδειγματάκι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT - πάρτο ολοκληρωμένα http://www.betblog.gr/articles.aspx?aid=7647

 

bfair%20large.jpg

 

Ποντάρισμα ΚΑΤΑ

Ένα από τα κυριότερα πλεονεκτήματα που προσφέρει στον παίχτη του στοιχήματος το ανταλλακτήριο της Betfair είναι η δυνατότητα να προσφέρει ο ίδιος αποδόσεις σε ένα σημείο, κάνοντας ουσιαστικά τον μπουκ. Αυτό γίνεται χρησιμοποιώντας ροζ κουμπάκια, παίζοντας δηλαδή ΚΑΤΑ ενός συγκεκριμένου σημείου. 

Συνεχίζοντας στο παράδειγμα μας, ας υποθέσουμε ότι κάποιος θέλει να παίξει κόντρα την Αγγλία στο παιχνίδι της με την Ελβετία, πιστεύοντας ότι οι Άγγλοι δεν θα κερδίσουν το ματς. Αυτό μπορεί να το κάνει ποντάροντας σε κάποιο συμβατικό μπουκ τη διπλή ευκαιρία (Χ2) αλλά στο ανταλλακτήριο της Βetfair λόγω έλλειψης γκανιότας (πληρώνοντας μόνο την προμήθεια που ξεκινάει από 5% και πέφτει όσο ο παίχτης παίζει περισσότερο) πιθανότατα να βρει καλύτερη απόδοση, παίζοντας ΚΑΤΑ του άσου της Αγγλίας . 

 

Βλέπουμε στο ροζ κουτάκι του ΚΑΤΑ να υπάρχουν διαθέσιμα 792 ευρώ στο 1,44. Αυτά είναι χρήματα από κάποιους παίχτες της πλατφόρμας που ζητάνε τον άσο της Αγγλίας στη συγκεκριμένη απόδοση. Αν κάποιος θέλει να προσφέρει τον άσο της Αγγλίας σε αυτή την απόδοση, πατάει στο ροζ κουτάκι και στη φόρμα που εμφανίζεται δεξιά του συμπληρώνει το πόσο που θέλει να κερδίσει παίζοντας κατά της Αγγλίας εκεί που γράφει “Στοίχημα 'Υπέρ' Ποντάρισμα”. Ας υποθέσουμε ότι θέλουμε να κερδίσουμε 100 ευρώ, οπότε συμπληρώνοντας το συγκεκριμένο αριθμό από δίπλα αυτόματα μας εμφανίζει την ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ μας, δηλαδή τα χρήματα τα οποία ρισκάρουμε σε αυτό το ποντάρισμα μας. Στα 100 ευρώ σε απόδοση 1,44 η υποχρέωση μας είναι 44 ευρώ για κέρδος 95 ευρώ (100 ευρώ μείον το 5% της προμήθειας). Ουσιαστικά λοιπόν ποντάραμε στο Χ2 σε απόδοση  3,15, την ώρα που το Χ2 στις περισσότερες εταιρίες προσφέρεται max στο 3,00. 

Σε περίπτωση που το 1,44 δεν μας ικανοποιεί σαν απόδοση και θέλουμε να προσφέρουμε τον άσο της Αγγλίας χαμηλότερα, κάνουμε την ίδια ακριβώς διαδικασία αλλά στη φόρμα δεξιά αλλάζουμε την υπάρχουσα απόδοση που βγαίνει στο κουτάκι κάτω από το “Στοίχημα 'Υπέρ' Απόδοση” με την απόδοση της αρεσκείας μας. Αν πχ αλλάξουμε το 1,44 σε 1,42 και πατήσουμε “τοποθέτηση στοιχημάτων” τότε η Betfair κρατάει τα χρήματα της υποχρέωσης μας από το λογαριασμό μας (42 ευρώ σε αυτή την περίπτωση για κέρδος 100 μείον την προμήθεια) και εμείς προσφέρουμε τον άσο στο 1,42 περιμένοντας κάποιος να το αγοράσει. ΠΡΟΣΟΧΗ! Σε αυτήν την περίπτωση αν δεν δούμε τα χρήματα μας να έχουν ταιριαστεί το στοίχημα δεν έχει τοποθετηθεί. Μπορεί στην απόδοση που προσφέρουμε κανείς να μην δεχθεί να αγοράσει, οπότε μετά από κάποιο χρονικό διάστημα θα πρέπει ή να ανεβάσουμε λίγο την απόδοση που προσφέρουμε (Πατώντας “ Τα στοιχήματα μου” και κάνοντας τις απαραίτητες αλλαγές) ή αν αποφασίσουμε ότι δεν θέλουμε να εμπλακούμε να ακυρώσουμε την προσφορά μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν κάποιος Έλληνας μένει εξωτερικό?

Γιατί να μην μπορεί?Αν στην χώρα που διαμένει επιτρέπεται η συγκεκριμένη εταιρία...

Πάντως αν θες να δοκιμάσεις βάλε έναν proxy πρόχειρα και δωρεάν και κάνε εγγραφή απλά στα sites που θες και εκεί θα δεις αν θα σου επιτρέψουν με την ελληνική διεύθυνση να ολοκληρώσεις την εγγραφή σου... ;) ή ρώτα τους στο live support.

Εγώ πχ από εξωτερικό δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο stoiximan...και στην bet365.gr και τους ρώτησα και δεν έχει επιλογή κατά την εγγραφή για χώρα εξωτερικου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί να μην μπορεί?Αν στην χώρα που διαμένει επιτρέπεται η συγκεκριμένη εταιρία...

Πάντως αν θες να δοκιμάσεις βάλε έναν proxy πρόχειρα και δωρεάν και κάνε εγγραφή απλά στα sites που θες και εκεί θα δεις αν θα σου επιτρέψουν με την ελληνική διεύθυνση να ολοκληρώσεις την εγγραφή σου... ;) ή ρώτα τους στο live support.

Εγώ πχ από εξωτερικό δεν μπορώ να κάνω εγγραφή στο stoiximan...και στην bet365.gr και τους ρώτησα και δεν έχει επιλογή κατά την εγγραφή για χώρα εξωτερικου..

Μάλιστα αυτό θα κάνω με ένα free vpn και αν κάτσει θα αγοράσω καμία συνδρομή. Λογικά θα δέχονται αλλά δεν έχω και πολλές ελπίδες, αν και πιστεύω κόβουν μόνο Ελληνικές IPs. Έστω, μόλις το δοκιμάσω θα ποσταρω εμπειρίες. Ευχαριστώ.

 

UPDATE

 

Μετά από δοκιμές έφτιαξα account στην pinnacle μέσω VPN και απ ότι μου είπαν:

"We currently accept players from Greece. Pinnacle Sports’ customers are covered by two Gaming Licenses – a Curacao Gaming License and a Malta Gaming License."

 

Κάτι που σημαίνει ότι είναι οκ να παίζουμε στην Pinnacle. Απλά παίζει θέμα νομοθεσίας στην Ελλάδα και εφόσον είσαι εξωτερικό (αν είναι νόμιμο και εκεί) παίζεις κανονικά. Το περίεργο είναι ότι μέσω VPN σε ξεκλειδώνει παντού (ακόμη και Ελληνικό server να συνδεθείς μπορείς να παίζεις). 

Πολλές χώρες απαγορεύει το Pinnacle όπως Αγγλία, Ολλανδία, Δανία και άλλες (υπάρχει list στο internet). Μπήκα από Βουλγάρικο server (που διάβασα είναι και εκεί παράνομο άλλα πριν ένα χρόνο πήρε άδεια η εταιρεία και νομίζω είναι νόμιμο).

Στη Πολωνία είναι νόμιμο το online bet από το 2011 και η Pinnacle από το 2014.

Επεξ/σία από gkalamanolis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...