Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 5se φωτογραφίζεται δίπλα στο iPhone 5


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έρχεται και το πρώτο iPhone του 2007, σε φάση iPhone retro edition, το νιώθω, είναι κοντά! Ειδικά του χρόνου που θα έχει την επέτειο των 10 ετών. Mark my words! 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια εγώ σαν κάτοχος z3 compact έχω να πω ότι είναι μια πολύ καλή κίνηση γιατί πολύ Ωραία τις σονη τα κινητά αλλά έχουν ένα μειον σε αυτά τις Apple ένα από αυτά είναι η οθόνη που στα κινητά Apple δεν συγκρίνεται και το άλλο είμαι το smooth ολοκληρωμένης της συσκευής που το δείχνει ποιο premium και ποιο στιβαρό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η λύση είναι να μειώσουν το bezel... πιο μικρό bezel... όχι bezel..." και από πού θα το πιάνω το κινητό μου ρε έξυπνοι; Όπου και να το ακουμπήσω θα είναι touch; Θέλω ένα μικρό bezel στο κινητό μου και ένα χορταστικό bezel στο tablet (no bezel στην TV μου). Επίσης το κινητό μου θέλω να χωράει στην τσέπη του παντελονιού μου, αλλά χωρίς να μου στερούν άλλες δυνατότητες όπως το force touch. Άλλος το θέλει 18 ίντσες και 5k ανάλυση για να βλέπει σινεμά στο κινητό και παίρνει την έκδοση 16gb λόγω οικονομικής δυσχέρειας, που χωράει 15 λεπτά βίντεο μόνο, προσωπικές προτιμήσεις είναι. Επίσης, πότε θα ξανάρθει ο Steve Jobs να σταματήσουν οι χαζομάρες εκεί στην Apple; (Ξέρω, πέθανε).

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους. Πήξαμε στις παντόφλες. Κινητό θελουμε να μιλάμε και να κάνουμε τις δουλειές μας, όχι να παίζουμε με την Κουμουτσα στο δρόμο. Έχουμε το iPad για μπλιμπλικια. Μπράβο Apple.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους. Πήξαμε στις παντόφλες. Κινητό θελουμε να μιλάμε και να κάνουμε τις δουλειές μας, όχι να παίζουμε με την Κουμουτσα στο δρόμο. Έχουμε το iPad για μπλιμπλικια. Μπράβο Apple.

 

Έχει κι' άλλα ρε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν του βαλει 3.000mAh μπαταρια το θέλω άμεσα. Χεστηκα για τις καμερες και τις selfie και ολα τα αλλα που λετε. Ειναι plug & play με ολα τα υπολοιπα μου και θα μου κρατησει αλλα 4 χρονια οποτε θα κοστισει λιγοτερο απο εσας που αλλαξετε κινητο καθε χρονο.

 

Εχετε υποψην σαν οτι χέστηκε η Apple για την Ελλαδα αλλα και για τγν Ευρωπη. Ολοι την Ανερικάνικη αγορα θελουν να πιασουν και εκει η Apple εχει σε επιχειρησεις και οικιες πανω απο το 50% οποτε μια χαρα θα πουλησει και μαλιστα θα πουλησει σε μεγαλυτερες ηλικιες που δεν χαζευουν με τα specs αλλα με την χρηστικοτητα. Προυποθεση η μεγαλη μπαταρια σε αυτους ομως

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι να 'ναι συσκευή.
Εδώ μαμοσταύριζα που διάλεξα το 6άρι κι όχι το 6+... αυτοί βγάζουν ξανά-μανά το 5άρι σε "άλλη έκδοση"...!

...Ρε χέστε μας! Βγάλτε γρηγορότερα ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ (ακόμα!) το 7άρι κι άστε το 5άρι στην ησυχία του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως το 5s το θεωρώ το πιο όμορφο και κομψό σε σχεδιασμό και μια χαρά οθόνη είχε. τώρα αν κακομάθαμε που θέλουμε phablet δικό μας πρόβλημα αλλά χάσαμε το νόημα του Portable. για δοκίμασε να κάτσεις καταλάθος με την 5"+ γκουμούτσα που έχεις σφηνώσει στην τσέπη του τζιν....κρααααααακκκκκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλο ένα πανάκριβο, αποτυχημένο 5c. Έλεος με τις 4 ίντσες.

Από`κει που έβγαζε ένα μοντέλο το χρόνο ( 2 με το Plus πλέον ) έχει φτάσει στο σημείο να αραδιάζει τηλέφωνα.

 

Γελάν κι πέτρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφοσον υπαρχουν παρα πολλα ατομα που βολευονται με τα μικρά γιατι οι υπολοιποι εχετε προβλημα με αυτο? Καλα το 6s+ ενος φιλου δεν ξερω πως να το πιασω και θελω δυο χερια για να το χειριστω και ειμαι μεσα στο αγχος μην μου πεσει ετσι μεγαλο. Ασε που δεν παιζει να το εχω σε τσέπη παντελονιου (εμπρος ή πισω) και αισθανομαι γελοιος με αυτο στο αυτι μου. Ναι καλα κανει και το επαναφερει αλλα ας βαλει επιτελους ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Χωραει


Αααα. Για πηγαινε και τρεξε με το 6+ στο μπράτσο να σε δω λιγο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν του βαλει 3.000mAh μπαταρια το θέλω άμεσα. Χεστηκα για τις καμερες και τις selfie και ολα τα αλλα που λετε. Ειναι plug & play με ολα τα υπολοιπα μου και θα μου κρατησει αλλα 4 χρονια οποτε θα κοστισει λιγοτερο απο εσας που αλλαξετε κινητο καθε χρονο.

 

Εχετε υποψην σαν οτι χέστηκε η Apple για την Ελλαδα αλλα και για τγν Ευρωπη. Ολοι την Ανερικάνικη αγορα θελουν να πιασουν και εκει η Apple εχει σε επιχειρησεις και οικιες πανω απο το 50% οποτε μια χαρα θα πουλησει και μαλιστα θα πουλησει σε μεγαλυτερες ηλικιες που δεν χαζευουν με τα specs αλλα με την χρηστικοτητα. Προυποθεση η μεγαλη μπαταρια σε αυτους ομως

Να σε πληροφορησω μονο οτι με 600 ευρω (γιατι καπου εκει θα κοστολογειται) συνολικα σε τεσσερα χρονια οπως λες, καποιοι θα εχουν αγορασει 4 κινεζικα κινητα των 150 ευρω τα οποια θα εχουν πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα και οχι καμερες 2Mp και bezels σε σασι 5,5 ιντσων!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επιτέλους. Πήξαμε στις παντόφλες. Κινητό θελουμε να μιλάμε και να κάνουμε τις δουλειές μας, όχι να παίζουμε με την Κουμουτσα στο δρόμο. Έχουμε το iPad για μπλιμπλικια. Μπράβο Apple.

 

Εαν του βαλει 3.000mAh μπαταρια το θέλω άμεσα. Χεστηκα για τις καμερες και τις selfie και ολα τα αλλα που λετε. 

 

πάντως το 5s το θεωρώ το πιο όμορφο και κομψό σε σχεδιασμό και μια χαρά οθόνη είχε. τώρα αν κακομάθαμε που θέλουμε phablet δικό μας πρόβλημα αλλά χάσαμε το νόημα του Portable. για δοκίμασε να κάτσεις καταλάθος με την 5"+ γκουμούτσα που έχεις σφηνώσει στην τσέπη του τζιν....κρααααααακκκκκ

 

Εφοσον υπαρχουν παρα πολλα ατομα που βολευονται με τα μικρά γιατι οι υπολοιποι εχετε προβλημα με αυτο? Καλα το 6s+ ενος φιλου δεν ξερω πως να το πιασω και θελω δυο χερια για να το χειριστω και ειμαι μεσα στο αγχος μην μου πεσει ετσι μεγαλο. Ασε που δεν παιζει να το εχω σε τσέπη παντελονιου (εμπρος ή πισω) και αισθανομαι γελοιος με αυτο στο αυτι μου. Ναι καλα κανει και το επαναφερει αλλα ας βαλει επιτελους ΜΠΑΤΑΡΙΑ. Χωραει


Αααα. Για πηγαινε και τρεξε με το 6+ στο μπράτσο να σε δω λιγο.

 

Παμε ξανα:

 

H λυση στο προβλημα αν  το 6/6s φαινεται παντοφλα (που ειναι για την 4.7" οθονη) ειναι να μειωσουν τα bezel κ οχι να βαλουν μια μη-παραγωγικη οθονιτσα 4" σε σασι κινητου 4.6".

Κινητο με οθονιτσα 4" αλλα μεγεθος σασι 4.6" οπως το sony z3/z5 compact, δεν εχει πολυ νοημα.

2016 εχουμε, οχι 2012.

 

http://www.phonearena.com/phones/size#/phones/size/Sony-Xperia-Z3-Compact,Apple-iPhone-5s,Apple-iPhone-6s/phones/8744,7710,9501

 

               4.6"                               4.0"                               4.7" 

k34xas.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχεται και το πρώτο iPhone του 2007, σε φάση iPhone retro edition, το νιώθω, είναι κοντά! Ειδικά του χρόνου που θα έχει την επέτειο των 10 ετών. Mark my words! 

Όχι, ρε! Τότε θα βγάλουν special edit iphonάκι 2.0-2.5 ίντσες στην οικονομική τιμή των 400 ευρώ + με touch ID.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...