Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, takoulou είπε

Καλημέρα.. Μήπως το εισόδημα σου ξεπερνάει το όριο που έχουν βάλει...Η παροχή ανήκει σε εσένα;;

Ειμαι σε ενοικιο, η ΔΕΗ ειναι στο ονομα της γυναίκας μου κ ειμαστε πολυ κάτω απ το οριο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Μάντεψε. Τέλος το οφ τοπικ. Έχεις περιουσία δεν παίρνεις τέλος. 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα που απαιτεί να εργάζεται με μαύρα για να παίρνει επιδόματα.

Μετά φταίνε οι ξένοι.

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Μάντεψε. Τέλος το οφ τοπικ. Έχεις περιουσία δεν παίρνεις τέλος. 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα που απαιτεί να εργάζεται με μαύρα για να παίρνει επιδόματα.

Μετά φταίνε οι ξένοι.

2 λεπτά πριν, vairass είπε

Μάντεψε. Τέλος το οφ τοπικ. Έχεις περιουσία δεν παίρνεις τέλος. 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα που απαιτεί να εργάζεται με μαύρα για να παίρνει επιδόματα.

Μετά φταίνε οι ξένοι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Ειμαι σε ενοικιο, η ΔΕΗ ειναι στο ονομα της γυναίκας μου κ ειμαστε πολυ κάτω απ το οριο..

Τότε κάπου θα υπάρχει το  πρόβλημα... Μπορείς να την κάνεις ξανά την δήλωση...Να δεις τι αποτελέσμα  σου βγάζει... Και που κολλάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Timonas είπε

Είναι τέσσερα σπίτια στο όνομα του πατέρα μου.

Στο ένα κατοικώ εγώ με την οικογένειά μου,στο άλλο ο αδερφός μου με την οικογένειά του και στον τρίτο οι γονείς μου.Το τέταρτο είναι πατρικό του πατέρα μου.

Άρα τί κέρδος έχω από τα σπίτια;

Προφανώς, δεν είναι και τα 4 στο όνομα του πατέρα σου. Αλλιώς δεν θα έβγαζε 153.000

25 λεπτά πριν, Timonas είπε

Χαρακτηριστικό παράδειγμα που απαιτεί να εργάζεται με μαύρα για να παίρνει επιδόματα.

Μετά φταίνε οι ξένοι.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα που απαιτεί να εργάζεται με μαύρα για να παίρνει επιδόματα.

Μετά φταίνε οι ξένοι.

Χαρακτηριστικό παράδειγμα που απαιτεί να εργάζεται με μαύρα για να παίρνει επιδόματα.

Μετά φταίνε οι ξένοι.

Δουλεύει μαύρα και άρπα και και επιδόματα και δεν αφήνει να τα πάρει κανείς φτωχός.

Επεξ/σία από GREGORYMO
Συμπληρώμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Προφανώς, δεν είναι και τα 4 στο όνομα του πατέρα σου. Αλλιώς δεν θα έβγαζε 153.000

Δουλεύει μαύρα και άρπα και και επιδόματα και δεν αφήνει να τα πάρει κανείς φτωχός.

Είναι μικρής αντικειμενικής αξίας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Timonas είπε

135.000 είναι το όριο

Σας μεταβιβάζει τα διαμερίσματα και τελειώνει η ιστορία. Έτσι όπως είναι δομημένο μέχρι στιγμής, ακόμη και κάτω από το όριο ακίνητης περιουσίας να ήσασταν, ένας μετρητής μόνο θα μπορούσε να επιδοτηθεί. Βλέπει τον πατέρα σου ως το μόνο δικαιούχο.

Οπότε είχε σου παραχωρεί το σπίτι, είτε στο μεταβιβάζει. Πρέπει να φαίνεται με κάποιο τρόπο ότι είναι η δική σου πρώτη κατοικία.

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christakos07 είπε

Σας μεταβιβάζει τα διαμερίσματα και τελειώνει η ιστορία. Έτσι όπως είναι δομημένο μέχρι στιγμής, ακόμη και κάτω από το όριο ακίνητης περιουσίας να ήσασταν, ένας μετρητής μόνο θα μπορούσε να επιδοτηθεί. Βλέπει τον πατέρα σου ως το μόνο δικαιούχο.

Οπότε είχε σου παραχωρεί το σπίτι, είτε στο μεταβιβάζει. Πρέπει να φαίνεται με κάποιο τρόπο ότι είναι η δική σου πρώτη κατοικία.

H μεταβιβαση δεν ειναι δωρεαν αν ειναι να πληρωσει κερατιατικα για να γλυτωσει 50 ευρω απο το κοινωνικο τιμολογιο να το  χεσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, eidikos33 είπε

H μεταβιβαση δεν ειναι δωρεαν αν ειναι να πληρωσει κερατιατικα για να γλυτωσει 50 ευρω απο το κοινωνικο τιμολογιο να το  χεσω

Ας γίνει τότε δωρεάν παραχώρηση. Και πάλι θα το δικαιούται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, christakos07 είπε

Ας γίνει τότε δωρεάν παραχώρηση. Και πάλι θα το δικαιούται.

Θα πληρωσει προστιμο τωρα εχουν ληξει οι δηλωσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση....Σκέφτομαι να βάλω elpedison 24 νυχτερινό και έχω κοτ-β...Εάν το έχει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει σαν πρόγραμμα εάν αξίζει;;;Είτε με κοτ ειτε χωρίς;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, argitt είπε

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση....Σκέφτομαι να βάλω elpedison 24 νυχτερινό και έχω κοτ-β...Εάν το έχει κάποιος μπορεί να μου απαντήσει σαν πρόγραμμα εάν αξίζει;;;Είτε με κοτ ειτε χωρίς;;;

Καλησπερα.. Δεν γινεται να βαλεις νυχτερινο  και να εχεις κοινωνικο τιμολογιο... Αν και οι παροχοι αποφευγουν τα κοινωνικα τιμολογια.. Γιατι δεν τους συμφερει.. Να ξερετε αν γινει  καποια αλλαγη παροχου και εχει ληξει το πιστοποιητικο ηλεκτρολογου θα ζητησουν νεο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έκανα μόλις τώρα την αίτηση για ΚΟΤ Β και μου εγκρίθηκε, αλλά έχω ήδη νυχτερινό ρεύμα με τη ΔΕΗ... Ξέρει κανένας τι παίζει σε αυτή την περίπτωση? 

edit : Το βρήκα, η έκπτωση του ΚΟΤ ισχύει και για το νυχτερινό οπότε all good 😊

Επεξ/σία από Redragon7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Redragon7 είπε

Έκανα μόλις τώρα την αίτηση για ΚΟΤ Β και μου εγκρίθηκε, αλλά έχω ήδη νυχτερινό ρεύμα με τη ΔΕΗ... Ξέρει κανένας τι παίζει σε αυτή την περίπτωση? 

edit : Το βρήκα, η έκπτωση του ΚΟΤ ισχύει και για το νυχτερινό οπότε all good 😊

Δεν πρόλαβα να σου απαντήσω... Τα ίδια έχω και εγώ και μάλιστα νυχτερινό του 1982 το οποίο είναι 11-7 το πρωί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...