Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, eidikos33 είπε

εγω που ημουν ηδη ενταγμενος απο περσυ και σαν χαζος πηγα και εκανα καινουργια και τωρα λεει οτι ειναι εγκεκριμενη αλλα εκκρεμει η εκκαθαριση και εχει ακυρωθει η προηγουμενη εγκεκριμενη λετε να εχω θεμα μεθαυριο με τον λογαριασμο που θα ερθει?

Ε και εγώ τα ίδια έκανα και εμένα εκκρεμή γράφει 

2 ώρες πριν, MTX είπε

το μυστικό να μην περνάς τα 1500kw τετράμηνο είναι να τους παίρνεις και να τους δίνεις εσύ τι μέτρηση , γιατί το χειμώνα έχεις πάντα περισσότερα kw από το καλοκαίρι , οποτε τους λες 300-400kw λιγότερα στο τετράμηνο του χειμώνα , και τους λες περισσότερα την άνοιξη που θα έχεις λιγότερα , γενικά κοιτάς να κανονίζεις ώστε η μέτρηση που θα τους δίνεις πάντα να είναι κάτω από τα 1500kw , απλά υπολογίστε να μοιράσετε τα επιπλέον kw του χειμώνα στους επόμενους λογαριασμούς

* πάλι καλά που το κρατήσανε το κοινωνικό τιμολόγιο στη ΔΕΗ , γιατί το έκτακτο μέρισμα τέλους του χρόνου διάβασα θα το καταργήσουνε , κατά τα αλλα προεκλογικά τα λαμόγια λέγανε θα διατηρήσουνε όλα τα επιδόματα που δίνονται  επί Σύριζα ,

λεφτά δεν έχει για επιδόματα , αλλα πρόγραμμα μέχρι 25000 ευρώ για να ανακαινίσουνε τις βίλες τους στα προάστια με ενεργειακά πρότυπα υπάρχουνε

Το μέρισμα θα το δώσει έτσι άκουσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3.7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, MTX είπε

το μυστικό να μην περνάς τα 1500kw τετράμηνο είναι να τους παίρνεις και να τους δίνεις εσύ τι μέτρηση , γιατί το χειμώνα έχεις πάντα περισσότερα kw από το καλοκαίρι , οποτε τους λες 300-400kw λιγότερα στο τετράμηνο του χειμώνα , και τους λες περισσότερα την άνοιξη που θα έχεις λιγότερα , γενικά κοιτάς να κανονίζεις ώστε η μέτρηση που θα τους δίνεις πάντα να είναι κάτω από τα 1500kw , απλά υπολογίστε να μοιράσετε τα επιπλέον kw του χειμώνα στους επόμενους λογαριασμούς

* πάλι καλά που το κρατήσανε το κοινωνικό τιμολόγιο στη ΔΕΗ , γιατί το έκτακτο μέρισμα τέλους του χρόνου διάβασα θα το καταργήσουνε , κατά τα αλλα προεκλογικά τα λαμόγια λέγανε θα διατηρήσουνε όλα τα επιδόματα που δίνονται  επί Σύριζα ,

λεφτά δεν έχει για επιδόματα , αλλα πρόγραμμα μέχρι 25000 ευρώ για να ανακαινίσουνε τις βίλες τους στα προάστια με ενεργειακά πρότυπα υπάρχουνε

Αυτό με τις κιλοβατώρες μπορεί να γίνει ΜΟΝΟ αν πχ έχεις ΕΝΑΝΤΙ τον Ιανουάριο και μετράει η ΔΕΗ Μαρτίο.

ΥΓ. Εγώ που είμαι ενδείξη 05 Δεκεμβρίου και μέτρα η ΔΕΗ 05 Φεβρουαρίου, είναι προβλήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 26ska είπε

Απαράδεκτο μπαχαλο,μπαίνω σε σκέψεις μήπως γίνεται επίτηδες,για να μείνει κόσμος έξω...

με ποιον τροπο μπορεις να μεινεις εξω αν εχεις χαμηλο εισοδημα ;;;;;;;;;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, vairass είπε

με ποιον τροπο μπορεις να μεινεις εξω αν εχεις χαμηλο εισοδημα ;;;;;;;;;;;;;;

Αν δεν κάνεις σωστή αίτηση ίσως,αν γίνει μπέρδεμα με τις αιτήσεις και κανείς κάποιο λάθος...Εν τω μεταξύ παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω στον αριθμό που γράφει στη σελίδα του κοτ,δεν το σηκώνει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, 26ska είπε

Αν δεν κάνεις σωστή αίτηση ίσως,αν γίνει μπέρδεμα με τις αιτήσεις και κανείς κάποιο λάθος...Εν τω μεταξύ παίρνω τηλέφωνο να ρωτήσω στον αριθμό που γράφει στη σελίδα του κοτ,δεν το σηκώνει κανείς...

τι λαθος να κανω ; πρασινα μου τα εβγαλε ολα ειχα σηκωσει φωτο προχτες...

δεν γινεται να κανεις λαθος

εκτος αν κανεις λαθος στον αριθμο παροχης τοτε λογικα πρεπει να παρεις τηλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, MTX είπε

το μυστικό να μην περνάς τα 1500kw τετράμηνο είναι να τους παίρνεις και να τους δίνεις εσύ τι μέτρηση , γιατί το χειμώνα έχεις πάντα περισσότερα kw από το καλοκαίρι......

Γιατι 1500? Πανω από 2000 ακριβαινει το τιμολογιο.

4 ώρες πριν, vairass είπε

με ποιον τροπο μπορεις να μεινεις εξω αν εχεις χαμηλο εισοδημα ;;;;;;;;;;;;;;

και με 0 εισοδημα μπορεις να μεινεις εξω, αν υπαρχουν καταθεσεις.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, rus είπε

Γιατι 1500? Πανω από 2000 ακριβαινει το τιμολογιο.

και με 0 εισοδημα μπορεις να μεινεις εξω, αν υπαρχουν καταθεσεις.

Δεν υπάρχει φραγκο. Όλα άδεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε παιδιά εμείς που είμαστε εγκεκριμένοι με την αίτηση που είχε γίνει με τα στοιχεία του 2017 τι κάνουμε? 

Έχω μπερδευτεί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Οπότε παιδιά εμείς που είμαστε εγκεκριμένοι με την αίτηση που είχε γίνει με τα στοιχεία του 2017 τι κάνουμε? 

Έχω μπερδευτεί.. 

Τα παιδιά λένε τίποτα δεν κάνεις, τα ίδια έκανα και εγώ, είχα έγκριση από τον Μάιο του 2019 και έκανα πριν λίγες μέρες νέα αίτηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Οπότε παιδιά εμείς που είμαστε εγκεκριμένοι με την αίτηση που είχε γίνει με τα στοιχεία του 2017 τι κάνουμε? 

Έχω μπερδευτεί.. 

Είναι πολύ απλή η απάντηση.

Όταν μπαίνεις στο λογαριασμό, σου βγάζει ακυρωμένη την αίτηση του 2017;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, christakos07 είπε

Είναι πολύ απλή η απάντηση.

Όταν μπαίνεις στο λογαριασμό, σου βγάζει ακυρωμένη την αίτηση του 2017;

εμενα ναι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, christakos07 είπε

Είναι πολύ απλή η απάντηση.

Όταν μπαίνεις στο λογαριασμό, σου βγάζει ακυρωμένη την αίτηση του 2017;

Ε ναι αφού έκανες νέα, βγαίνει ακυρωμένη η παλια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...