Προς το περιεχόμενο

Κοινωνικό τιμολόγιο ηλεκτρικού ρεύματος.


greekparot

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, christakos07 είπε

Βαριέμαι να ψάχνω, αλλά θαρρώ πως η παροχή πρέπει να είναι στο όνομα του δικαιούχου.

Όσοι υποβάλλατε αίτηση και έχετε εξαρτώμενα μέλη/φιλοξενούμενους, πρέπει να ξανακάνετε. Το σύστημα τις έβγαλε άκυρες, επειδή χρειάζεται η έγκριση από μέρους τους.

Ε το ιδιο λέμε. Πρεπει να αλλάξω το ονομα στη παροχή στο δικό μου, απ'του πατέρα μου. Δε το γνώριζα, κάλεσα στις ινφο.

Ε σ'αυτη τη διαδικασία δε μπαίνω τώρα. Πιστοποιητικα ηλεκτρολόγου, ουρά ΔΕΗ και και και.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 λεπτά πριν, kanesaxo είπε

Ε το ιδιο λέμε. Πρεπει να αλλάξω το ονομα στη παροχή στο δικό μου, απ'του πατέρα μου. Δε το γνώριζα, κάλεσα στις ινφο.

Ε σ'αυτη τη διαδικασία δε μπαίνω τώρα. Πιστοποιητικα ηλεκτρολόγου, ουρά ΔΕΗ και και και.

Ούτε στην περίπτωση που ο ιδιοκτήτης της παροχής είναι φιλοξενουμενος δεν περνάει η αίτηση, και ας καλύπτει τα οικονομικά κριτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Ούτε στην περίπτωση που ο ιδιοκτήτης της παροχής είναι φιλοξενουμενος δεν περνάει η αίτηση, και ας καλύπτει τα οικονομικά κριτήρια.

Φιλοξενούμενος ο ιδιοκτήτης της παροχής; Είναι ολίγον τι παράνοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Φιλοξενούμενος ο ιδιοκτήτης της παροχής; Είναι ολίγον τι παράνοια.

Καθόλου.Σπίτι που είναι στο όνομα του γιου και ο αριθμός παροχής είναι στο όνομα του πάτερα όποτε οι γονείς είναι φιλοξενουμενοι στο Ε1 του γιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, christakos07 είπε

Φιλοξενούμενος ο ιδιοκτήτης της παροχής; Είναι ολίγον τι παράνοια.

Γινεται συχνα .. Να δεις μπλεξιμο οταν το σπιτι εχει περασει απο παππουδες στα εγγονια (επειδη χρωσταγαν οι γονεις)

Το σπιτι ειναι σε ονομα παιδιου 10χρονων και η παροχη στους γονεις κτλ.. 

Μονο λογιστης βγαζει ακρη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, asdfnikos είπε

Καθόλου.Σπίτι που είναι στο όνομα του γιου και ο αριθμός παροχής είναι στο όνομα του πάτερα όποτε οι γονείς είναι φιλοξενουμενοι στο Ε1 του γιου.

Η νομοθεσία είναι ξεκάθαρη. Ο αριθμός παροχής πρέπει να είναι στο όνομα του δικαιούχου.

Αν υπάρχει ενεργό πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου, η αλλαγή είναι εύκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, christakos07 είπε

Η νομοθεσία είναι ξεκάθαρη. Ο αριθμός παροχής πρέπει να είναι στο όνομα του δικαιούχου.

Αν υπάρχει ενεργό πιστοποιητικό ηλεκτρολόγου, η αλλαγή είναι εύκολη.

Η αλλαγή είναι εύκολη και χρειάζονται και τα 100+ ευρώ της εγγύησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αφού μπήκα μου έβγαλε πως πρέπει να κάνω νέα αίτηση, την έκανα, με την μία εγκρίθηκε.

Απλά επειδή δεν θυμάμαι (κοινωνικό είχα μέχρι πέρυσι αρχές του χρόνου, μετά έπαιξε μπέρδεμα μέχρι τώρα για να βγει 12μηνο γεμάτο στο σπίτι που νοικιάζω για να μην φαίνομαι φιλοξενούμενος), αυτό που λέει KWh 1400 σε μένα είναι το μέγιστο όριο που μπορώ να έχω σε ένα τετράμηνο εκκαθαριστικού λογαριασμού;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, BrocasHelm είπε

Εγώ αφού μπήκα μου έβγαλε πως πρέπει να κάνω νέα αίτηση, την έκανα, με την μία εγκρίθηκε.

Απλά επειδή δεν θυμάμαι (κοινωνικό είχα μέχρι πέρυσι αρχές του χρόνου, μετά έπαιξε μπέρδεμα μέχρι τώρα για να βγει 12μηνο γεμάτο στο σπίτι που νοικιάζω για να μην φαίνομαι φιλοξενούμενος), αυτό που λέει KWh 1400 σε μένα είναι το μέγιστο όριο που μπορώ να έχω σε ένα τετράμηνο εκκαθαριστικού λογαριασμού;

1400; σε εμένα λέει 1800

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόβλημα με τον ιδιοκτήτη του αριθμού παροχής ηλεκτρικής ενέργειας.

Ο αριθμός παροχής ηλεκτρικής ενέργειας που εισάγατε δεν είναι δηλωμένος σε κάποιον απο τους συζύγους.

Μου βγάζει αυτό, ενώ πριν λίγες μέρες ενεργοποιήθηκε η παροχή απ' τον ΔΕΔΔΗΕ (νοίκιασα άλλο σπίτι και πήγα από ΔΕΗ σε Protergia).

Εν τω μεταξύ, στην αίτηση για το επίδομα στέγασης πριν λίγες μέρες δε μου έβγαλε κάποιο σφάλμα, εγκρίθηκε κανονικά.

 

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BrocasHelm είπε

Εγώ αφού μπήκα μου έβγαλε πως πρέπει να κάνω νέα αίτηση, την έκανα, με την μία εγκρίθηκε.

Απλά επειδή δεν θυμάμαι (κοινωνικό είχα μέχρι πέρυσι αρχές του χρόνου, μετά έπαιξε μπέρδεμα μέχρι τώρα για να βγει 12μηνο γεμάτο στο σπίτι που νοικιάζω για να μην φαίνομαι φιλοξενούμενος), αυτό που λέει KWh 1400 σε μένα είναι το μέγιστο όριο που μπορώ να έχω σε ένα τετράμηνο εκκαθαριστικού λογαριασμού;

1400KWh θα τιμολογηθούν με την τιμή ΚΟΤ. Οι επόμενες, πάνε στην κανονική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση θελω να κανω ενω εχω κοινωνικο τιμολογιο κοτ β οταν παω να κανω αιτηση στο πεδιο που γραφει το εισοδημα με βγαζει παραπανω απ οσο εχω συμφωνα με την τελευταια φορολογικη μου και δεν παταω να ολοκληρωσω γιατι ξεπερναω το οριο εισοδηματος.Ξερετε τι παιζει αν προσθετουν κατι στο εισοδημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα ηρθε mail οτι ξαφνικα ακυρωθηκε η αιτησή μου ΚΟΤ-Β λογο μηχανηματος αναπνοης , μπηκα ξαναέκανα αιτηση για να δούμε τι θα γινει με την νεα αιτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, sifario είπε

Μια ερωτηση θελω να κανω ενω εχω κοινωνικο τιμολογιο κοτ β οταν παω να κανω αιτηση στο πεδιο που γραφει το εισοδημα με βγαζει παραπανω απ οσο εχω συμφωνα με την τελευταια φορολογικη μου και δεν παταω να ολοκληρωσω γιατι ξεπερναω το οριο εισοδηματος.Ξερετε τι παιζει αν προσθετουν κατι στο εισοδημα?

Δεν μπορέις να καταλάβεις, τι είναι αυτό το παραπάνω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...